Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
hostess

TELEFON KOMÓRKOWY DLA 8-LATKA NIE ZA WCZEŚNIE??

Polecane posty

dzieci dostają telefon komórkowy w coraz młodszym wieku, ja dostałąm swój telefon w liceum a teraz dzieci idące do pierwszzej klasy postawówki mają w tornistrach bardzo często nowiutkie telefony, czy to nie za wcześnie na tak drogi telefon, dzieci w tym wieku często uznają pieniądze za rachunek tel. za rzecz abstrakcyjną, a sam telefon jako dobrza zabawke z grami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dzieci mają telefony
10 latek od roku - od najgorszego szmelcu, w miarę czasu do trochę lepszego, ale bez przesady - SEk550i. Ma abonament - 80 min - w życiu nie przegada; ) NIE nosi go do szkoły, jak idzie grać w piłkę, czy na rower też nie. Ale ja włącza mu się szwendacz, albo idą gdzieś dalej do kumpli, to wolę go mieć na smyczy:) Ale wie,że ma go bez potrzeby nie wyciągać i nie afiszować się. Na zielonej szkoły był wybawieniem.... Młodszy, 8 lat ma SE500i, ale niestety, uważam,że jest zbyt roztrzepany - telefon leży w domu, jak ja muszę wyjść, a muszę mieć z nim kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze ustalilas zasady z korzystania z telefonu ze swoimi dziecmi bo to wydaje mi sie kluczowe, ale sama piszesz ze mlodszy syn jest roztrzepany i zapomina telefonu...wiec moze to jeszcze za wczesnie...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja 8- latka właśnie swój telefon zgubiła. Zależało mi na tym, żeby mieć kontakt z dziećmi, kiedy jestem w pracy, czy kiedy gdzieś wychodzą, ale w przypadku córki pomysł okazał sie kiepski. Druga sprawa, że straszna z niej bałaganiara i roztrzepaniec. Nic nie wróży, że za kilka nawet lat to się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje nasza telefony na smyczy
i nie gubia. jeden ma 9 lat -ma se k800i drugi nokia n95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja 8-latka ma telefon od roku. Teraz w drugiej klasie pozwolilam jej go nosic do szkoly ( ma wyciszony i tylko ona do mnie dzwoni, gdybym ja cos chciala wysylam jej smsa ). Na razie okazal sie bardzo przydatny w szkole - poki plan lekcji jest jeszcze nie do konca dopracowany. Poza tym uwazam ze dobrze jest miec kontakt z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem to za wczesnie i ja bym dziecku nie dala telefonu, a to dlatego, ze moze zostac okradziony i pobity tylko dla tego glupiego telefonu. balabym sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajmahll
Niestety ale to jest cena postepu. Dla wspolczesnych dzieci licza sie tylko gadzety jak telefon, mp3, laptop, a jak rodzic nie chce spelniac tych zachcianek to jest beee, bo przeciez inne dzieci to maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje nasza telefony na smyczy
tu gdzie mieszkamy to normalka ze i dzieci nosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hostessa
no wlasnie dla spokoju, z odpowiedzialnosci dajemy dzieciom telefony komorkowe...a co z napadami i kradziezami w koncu ten maly 8-latek z najnowszym modelem nokii jest pierwszy w kolejce do tego zeby go nastraszyc i okrasc... dajemy telefony a nie zastanwiamy si enad konsekwencjami, a z dzieckiem warto porozmawiac na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wentworthka.
Niestety rodzice nie mysla logiczne, sami maja kompleksy i mysla, ze jak kupia dzieciakowi najnowszy model Noki, to jest to oznaka ich zamoznosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeh szkoda, a przynajmniej skoro musza juz kupic dziecku telefon to na prawde powinni najpierw porozmaiac z dzieckiem na temat tego jak chowac telefon, jak nie wydzwonic pieniazkow itp. moze wtedy byloby mniej kradziezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie wydaje, ze rodzice powinni bardziej zadbac o to jak dzieci korzystaja z telefonow skoro juz musza je miec w takim wieku. chodzi mi tu min. o to jak go szanuja nie niszcza, wyciszaja w odpowiednich momentach...czesto dzieci nie wiedza ze powinny tak zrobic, a kto ma ich tego nauczyc?? technika idzie do przodu, niech nasza kultura nie cofa sie przez to do tylu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta kultura u doroslych jest niestety coraz gorzej :( masz racje, dzieci chłoną zachowania doroslych co nie daje dobrych efektow...dzieci uczone sa, ze dobra materialne (np drogi telefon) sa wyznacznikiem w spoleczenstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza4322
teraz juz iphony są modne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialam ostatnio iphone w podstawowce, chlopak nie mogl opedzic sie od kolegow... tylko czy tak powinno byc? lubie cie bo masz fajny telefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuup
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolutnie czystą glupotą jest dawanie tak malym dzieciom telefony i to jeszcze jaki model... - piszecie mamy tak " u nas wszystkie dzieci noszą " a co to koorwa ma byc wyznacznik bo inne mają ja tez musze miec? Jak za 10 lat kolega bedzie mial cadillaca to wezmiesz kredyt i bezdiesz cale zycie splacala bo kkoledzy mają to syn musi miec? Uczcie tak dzieci ze wszyscy mają to pozniej zobaczycie jak to sie odwroci na was. Wszyscy leją starych po mordzie to wasze dzieci tez będą itd... nigdy przenigdy moj maluch nie dostanie telefonu w takim wieku. Bardziej obstawiam ze dostanie go w gimnazjum lub jeszcze pozniej. Chyba ze sobie sam na telefon zapracuje to niech wtedy sobie kupi ale z moich pieniedzy bedzie korzystal rozsadnie i tak jak ja chce albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przybywam z daleka zobaczymy
jak będziesz miała dziecko w tym wieku. Już niejeden tak mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co to znaczy ze jak sie bedzie mialo dzieci to kupie mu zaraz najlepszy telefon?? zastanawia mnie jedynie dlaczaego rodzice kupuja mallemu dziecku takie drogie telefony (skoro uwazaja ze telefon jest dla ich dziecka niezbedny w tym wieku) skoro moga wybrac telefon tanszy z bardziej podstawowymi funkcjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przybywam z daleka zobaczymy
odniosłam się do tego,że wg niej dziecko w wieku do 15 lat wogóle nie będzie miało tela. Mój 10 latek też ma byle jaki,bo nie chcę,żeby dostał wpierdziel, przez tel :o Ale uważam,że dobrze,żeby miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wyraznie napisalam ze jesli wczesniej dziecko samo sobie zarobi na telefon to sobie go kupi ale ja nie mam zamiaru wydawac 500 zł lub wiecej na tel dla 8 latka. Jesli dziecko bedzie go chcialo to bedzie musial sam zarobic na tel jaki chce. Nie widze nic zlego w tym by np 13 latek uczyl sie szacunku do pieniędzy itd. A wiem ze kiedy sam go sobie kupi za swoje pieniądze to bedzie bardziej go szanowal i pilnowal niz tak jak ja bym mu go dala. Chodzi mi tutaj o najnowsze modele tel itd. Ja moge mu kupic badz dolozyc wiecej kasy na exyra telefon tylko wtedy gdy bedzie starszy i gdy bede wiedziala ze bedzie go szanowal itd. Tak to wygląda u mnie i zdania raczej nie zmienie. Dzis tez maly chce drogie zabawki wszystko to co reklamują itd i co mam isc do sklepu i mu kupic bo on chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak szczerze
tez uwazam,ze to za wczesnie...jakos ja dostalam pierwszy telefon w wieku 17 lat i zyje...kontakt i kontakt...jakos ja kontaktu nie mialam z rodzicami i wszystko gralo...czlowiek sie wtedy uczyl zaczekac na kogos chwile,zostawic karteczke gdzie jest i kiedy wroci..a teraz dawaniem telefonow oducza sie dziecka rozwagi i pilnowania pewnych spraw..no bo jak mama sie bedzie zastanawiac gdzie jestem,to zadzwoni...jak bedzie chciala,zebym wrocil,to zadzwoni...a to tak bardzo boli,zeby ustalic z dzieckiem ze ma zawsze byc o tej i o tej porze w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znalazlam swietna stronke dla dzieci i doroslych : www.mojapierwszakomorka.pl FONIO jest super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co z tego jak
stac kogosna dobry telefon to dzieciak ma cegle nosic?? niech nauczy sie asertywnosci wtedy nikt mu nie podskoczy. i niech nosi jaki chce, jak ktos sie boi to cale zycie bedzie nosil byle co i sie dygal. ja mieszkam w uk , moje dzieci maja dobre telefony ( dla was pewnie super nowoczesne )ale to sa nasze stare bo mu juz mamy nowsze. to mamy wyrzucic? chba lepiej jak wlasny dzieciom damy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moj 8latek tez nosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moj 8latek tez nosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak pewnie ze nie warto wyrzucac, ale taki dobry model w reku malego dziecka to latwy lup dla zlodzieja ....mysle ze lepiej dac dziecku bardziej podstawowy modle telefony po prostu dla jego bezpieczenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helle7
dla was pewnie super nowoczesne )ale to sa nasze stare smieszna jestes, myslisz, ze w polsce ludzie nie maja nowoczesnych telefonow?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×