Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

Gość agunia_87
Myszka ja też to zauważyłam:) Ale teraz to już chyba więcej pewności ma ten mój lekarz. Chociaż teraz na wizytę idę w 21 tyg. może wtedy poznam płeć, i wtedy powie mi też dokładnie jaki termin porodu. Może okazać się że będzie jeszcze inny termin porodu. Macie rację dziewczynki, waga się nie liczy najważniejsze aby dzidzia była zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Najpierw tabelka:) STARAJĄCE SIĘ małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............?????...... .......................uk mirellaaaa........30..........8.............??????...... ...............wielkop madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 30.12......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????............... mazowieckie myszka2028....21...........3..............25.12 ...................Łódzkie kasiulak..........28..........3................????????. ............dolnośląskie ewelinaer........29..........2.......................... .....................Łódź xena64 ...........25.........1...............2.01.................. mazowieckie CIĘŻARÓWKI NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 2)arcia132.......25...........29................11.12... . .......mazowieckie 3)Pumka27....................29............14 grudzień. .................Lubin 4)Korin..........29............24..............styczeń ............wielkopolska 5)butterfly*.....28............35...........30 grudnia...................śląskie 6)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 7)zonadamiana....24..........9.............10marzec..... .....mazowieckie 8) agunia_87......22.........17...............6 czerwiec.........pomorskie MAMUSKI 1)Jenefer25...........14.11.09...........Justynka... ........dolnośląskie 2) Pumka27............21.11.09...........Emilia...............d olnośląskie 3)fretka83............0912.09............Niklas........ ....Śląskie/Szwecja Cześć dziewczyny. Co tu tak cicho? Jak minęły święta? Fretka, Pumka, Jenefer jak tam wasze dzieciątka? Staraczki jak idą wasze starania? Czy widać już jakieś efekty? U mnie w porządku, jakoś mi mijają te tygodnie. Jeszcze nie czuję ruchów maleństwa, mam nadzieję, że niedługo je poczuję. Z niecierpliwością czekam na wizyty u lekarza. Pierwszą u swojego lekarza mam 28 stycznia a drugą prywatną idę na usg 3d 3 lutego. Nie mogę się już doczekać:) Może będzie widać jaka będzie płeć maluszka. Co tam u was dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Justysia spokojniusia Mieliśmy długo pępek bo aż 6 tyg! I ciuszki do rozmiaru 62 upaprane Teraz kładziemy dopiero na brzuszek Szczepienie tez sie oddala bo blizna po szczepionce bcg ropieje Weźmiemy ta szczepionkę 6w1 Malutka waży juz ponad 5 kg! Da się odczuc Julcia znowu ma anginę Na szczęście mężus w domku do 4 stycznia potem pójdzie chyba do przedszkola - jak wyzdrowieje Julia Już się dopytuje i chce iść tam Agunia trzymam kciuki za wizytę i na usg zobaczusz maluszka! Ja mam iść do kontroli po porodzie Dzwonie 4 sty bo gin wolne sobie zrobil od Świąt do nowego roku i nie mozna sie było umówić Jak mnie nie bolały szwy to teraz czuję że zaczynają... Piersia karmię Miałam kryzysy jak mała co godz piła Teraz wręczam ją mężowi i się uspokaja bez cycusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Jenefer trzymam kciuki aby twoja malutka dobrze się chowała i była zdrowiutka. Nie martw się, wszystkie dolegliwości przejdą nie wiadomo nawet kiedy, a będziesz miała swoją małą kruszynkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczypawkaqq
jezu, jak można dziecku zaaplikowac szczepionkę 6w1???? juz nie wystarczą szkodliwe skutki 3w1? kobiety sumienia nie macie?? wiecie ile rtęci jest w takich kombinacjach? jaka to dawka dla małego układu nerwowego? macie bezlitosnych pediatrów, jak można??? oczywiscie jednemu zaszkodzi drugiemu nie, ale zawsze jest potworne ryyzyko. 6 w 1!!!!!!!! masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać że ktoś czyta ale nieuważnie Związki rtęci sa w tych DTP pojedynczych a podobno nieszkodliwe dlatego własnie decyduję sie na 6w1 Nic lepszego nie wymyślili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście mozna sie przerazić czytając o tych szczepionkach Porozmawiam z pediatrą i chcę wziąć DTPa bo ta nie ma tiomersalu tego zw rtęci ale pozostałe tzn wzwb i hib czy w skojarzonej czy w pojedynczej maja ten związek? Wzwb nie wszystkich firm zdaje się Więc którą wybrać?! Niech powie pediatra jasno ta ma a ta nie ma tiomersalu Więcej w pojedynczych czy w skojarzonych będzie konserwantów??? Masakra Poza tym te szczepienia są obowiązkowe więc jak długo mogę zwlekać i czy odstęoy sama ustalać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczypawkaqq
kazde szczepienie niesie ryzyko, poprostu kazde. I w dodatku głupota polskiego sysytemu-obowiązek szczepienia. Lekarz rodzinny napewno nie doradzi, jak ma kontrakt z firmą farmaceutyczną... :) za to pojedzie na wakacje w tropiki!!! hehehhe, najwazniejsze by dziecko było bez kszty infekcji-mniejsze ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki. Moj malutki jest troszku placzek trzeba przyznac a moze nazwimy to nerwus!! Tez karmie piersia i mam duzo mleczka,leje mi strasznie i sie maly jak zaksztusi to juz koniec swiata,ryczy jak szalony i sie denerwuje tym ze nie nadaza polykac :O mam nadzieje ze sie do tego nauczy bo chyba razem oszalejemy z tymi cyckami ;) Jenefer a co do szczepien to nie sluchaj jaies szypawki tylko rob to co uwazasz za sluszne!! Ja i cala moja rodzina jestesmy zaszepienie na swinska grype,dodam ze ja bylam szczypiona w ciazy.Wszyscy nasi Polscy znajomi jak i Szwedzi ktorych znami sie szczepili i ZYJEMY!!! Kto by wypuscil cos co by ludzi mialo zabic!!! Glupia gotka...:O Jestes mama i swojemu dziecku bys krzywdy nie dala zrobic ;) Pozdrawiam was cieplutko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fretka ja karmię piersią i mam małe kryzysy Mała czasami ssie co godz a potem wieczorem po kapieli sie denerwuje bo nie może z 2 cycków się najeść Ale nie poddaje się Staram sie dawac ja na rece tatusiowi czesciej bo jak mnie widzi od razu sie przystawia No i przed kapiela nie daje cyca Musi poczekac Jak sie krztusi daje ja do góry a od razu sie odbija Bo powietrza sie nałyka albo kropelki jak juz sie pręży Tak to spokojniejsza od Julci bo nie płacze wieczorami Lubi na rączkach być i zasypiać Niestety Ale i sama w łóżeczku poleży co u Julii nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz też ściągac troche pokarmu żeby sie nie krztusiło A z tymi szczepieniami to masakra Już i tak mała dostała euwax...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw tabelka STARAJĄCE SIĘ małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............?????...... .......................uk mirellaaaa........30..........8.............??????...... ...............wielkop madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 30.12......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????............... mazowieckie myszka2028....21...........3..............25.12 ...................Łódzkie kasiulak..........28..........3................????????. ............dolnośląskie ewelinaer........29..........2.......................... .....................Łódź xena64 ...........25.........1..... .28.01.2009.............. mazowieckie CIĘŻARÓWKI NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 2)arcia132.......25...........29................11.12... . .......mazowieckie 3)Pumka27....................29............14 grudzień. .................Lubin 4)Korin..........29............24..............styczeń ............wielkopolska 5)butterfly*.....28............35...........30 grudnia...................śląskie 6)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 7)zonadamiana....24..........9.............10marzec..... .....mazowieckie 8) agunia_87......22.........17...............6 czerwiec.........pomorskie MAMUSKI 1)Jenefer25...........14.11.09...........Justynka... ........dolnośląskie 2) Pumka27............21.11.09...........Emilia...............d olnośląskie 3)fretka83............0912.09............Niklas........ ....Śląskie/Szwecja U mnie święta minęły szybko. Pierwszy raz od dawna spędzilismy Sylwestra w domu z rodzicami i dzieciakami. Niestety nic nie wyszło z naszego biznesu za mało chętnych nam się zgłosiło . Byłam u lekarza na kontroli i od tego cyklu zaczynam starania , okres mi się kończy . Jeszce nie mogę sie przyzwyczajać to tych moich bardzo obfitych okresów. Pewnie już jutro mi się skończy . Po tym zabiegu lekarz wykrył u mnie jakąś nadżerkę i brałam leki . Zrobiłam tez cytologie ale jeszcze czekam na wyniki . Biorę folik , przestaje popalać i od 16 dnia cyklu biore jescze dhupaston czy coś takiego . Ciekawe jak bedzie teraz wcześniej jak się starałam i robiłam nawet testy owulacyjne to nic mi z tego nie wychodziło. A jak się poddałam to niespodzianka . W grudniu dość mocno odczuwałam owulacje bo strasznie mnie jajniki ciągnęły i , piersi szczypały . No i śluz był tez ok. Ale brał te leki na nadżerkę i zero sexu przez 11 dni. A ktro zaczyna z nowym rokiem , nową nadzieją . Szaraczki piszcie coś. Pozdrawiam mamusie i wszystkie brzuchatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Hej dziewczyny. Jenefer ty piszesz o tych szczepieniach maluchów a dla mnie to czarna magia. Nic z nich nie rozumiem. Wiem tylko, że takim maluchom wskazane jest robić szczepienia. Ale na co one są? I jak często trzeba takie dzieciątko kłuć? I z tego z pisałaś to zrozumiałam, że to obowiązkowe. Napisz mi proszę coś więcej na ten temat. Dziewczyny kiedy wy poczułyście ruchy dzidzi w pierwszej ciąży? Ja mam koniec 17 tyg. a jeszcze nic nie czuję i już trochę zaczynam panikować. 28 stycznia idę na usg. Mam nadzieję, że dzidzia się rozwija dobrze i że zobaczę płeć. Ale ja coś czuję na chłopczyka. A to mój brzuszek w 17 tyg. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/543afb10bc2dad5f.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia nie martw sie z tymi ruchami Pierwsze dziecko to sa później właśnie ok 18 tyg. Tu masz kalendarz szczepień dla niemowląt W ciągu półtora roku muszą przyjąc 14 dawek p-ko chorobom zakaźnym np. wzwb, hib, błonica, różyczka, odra itp i od ciebie zależy czy wybierzesz te refundowane - to wiecej kłucia tak po 3 razy co 6 tyg na początek czy płatne np 5w1 gdzie masz jedno wkłucie czy dwa ale płatne 110 każda wizyta co 6 tyg na początek Ostatnio głośno się zrobio że szczepionki są konserwowane związkiem rtęci tiomersalem nie wszystkie ale niektóre *** wie które I że w innych krajach wycofane a u nas są stosowane I próbują udowodnić zw. tych szczepień z rtęcią z np autyzmem u dzieci Np wzw b szczególnie szkodliwa jest szczepionka euwax Moja Justynka była tym szczeiona po urodzeniu na co nie miałam wpływu (nieświadoma) Teraz mam iść na szczepienia w 6 tyg i zast. sie co podać małej Julia miała 5w1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Dzięki Jenefer za podpowiedź. Przejrzę to sobie później. I zobaczę co i jak. Planujesz szczepić swoją córkę na pneumokoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ach sczepienia...... niestety ale pracuję z dwójką dzieci autystycznych których objawy autyzmu zbiegły sie ze szczepieniem... trudno to okreslic niestety czy to prawda ale cos w tym jest. jedno dziecko jest odtruwane z rtęci, badania włosa itd. tak jak ktos juz powiedział wyzej, jest to sprawa indywidualna, na kogo wypadnie na tego bęc! podobno badania były robione dziesięć lat temu w stanach i dzis to juz mit- ale tak mówią lekarze.... a ja wierzę w to,że oni bronią sie od odpowiedzialnosci. Nie jestem przeciwna szczepieniom ale niech kazdy ma prawo wyboru,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............?????...... .......................uk mirellaaaa........30..........8.............??????...... ...............wielkop madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 30.12......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????............... mazowieckie myszka2028....21...........3..............25.12 ...................Łódzkie kasiulak..........28..........3................????????. ............dolnośląskie ewelinaer........29..........2.......................... .....................Łódź xena64 ...........25.........1..... .28.01.2009.............. mazowieckie CIĘŻARÓWKI NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 2)arcia132.......25...........29................11.12... . .......mazowieckie 3)Pumka27....................29............14 grudzień. .................Lubin 4)Korin..........29............24..............styczeń ............wielkopolska 5)butterfly*.....28............35...........30 grudnia...................śląskie 6)Jolitka84......25............33................23luty .............wielkopolska 7)zonadamiana....24..........9.............10marzec..... .....mazowieckie 8) agunia_87......22.........17...............6 czerwiec.........pomorskie MAMUSKI 1)Jenefer25...........14.11.09...........Justynka... ........dolnośląskie 2) Pumka27............21.11.09...........Emilia...............d olnośląskie 3)fretka83............0912.09............Niklas........ ....Śląskie/Szwecja Czesc dziewczyny oj dłlllllllllllluuuuuuuugo mnie tu nie było;) ale postaram się nadrobć zaległości Gratuluje Mamuśką - to dziewczyny które potrzymywały mnie na duchu przy starankach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirella - jakiego wyboru ??? Nie szczepić chyba bo inf sa skąpe która szczepionka zaw. rtęć a kt nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale u nas NA TOPIKU CISZA? dziewczyny co tam u was?? Kto jeszcze się tu stara o dzidziusia? Jak tam mamusie , dajecie rade?? Ciekawe czy butterfly* już urodziła termin miała na 30 grudnia. myszka2028 , mirelllla , ewelinaer, kasulak, madziaraxx , jak tam wasze działanka? U mnie bez zmian . Zaczęłam starać się o prace. Ale nie jest tak łatwo ja mogę pracować od 8 . Bo kto moje szkraby do szkoły poodwozi ?? Zobaczymy. U mnie już niedługo owulacja . Wątpię aby tak od razu mi się udało. Wzięłam sobie od lekarza skierowania na TSH i Toksoplazmozę. Niby na tospoplazmoze choruje się tylko raz ale zobaczę na jakim poziomie mam ją. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Xeno... ze względu na Twoje poronienie radziłabym Ci zbadac oprócz tsh FT3 i FT4. Tsh mozesz mieć ok, ale mozesz mieć nierówne hormony czyli Ft. Pamiętaj,że między 5-8 tyg konczą się ciąze kiedy jest ewidentny niedobór FT3. Wynik FT jest ważniejszy niż samo TSH. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki co u was?? tak tu u nas cichutko.ja wczoraj skończyłam brać duphaston i czekam na @ i od 3dc zaczynam brać clostibegyt, mam nadzieje ze pojawi się u mnie owulacja bo jak na razie jak byłam na monitoringu to okazało się ze owulacji nie mam :( moja gin ostrzega mnie tylko ze możemy mieć bliźniaki he he :) pozdrawiam was kochane i piszcie co u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam starania w tym cyklu czekam na @ 28. 01 ma przyjść ale wolałabym aby nie przyszła. Myszka super ze jak się uda to może będziesz miała bliźniaki . JA bardzo bym chciała mieć dwójeczkę szczęścia na raz. ;-) ;-) A co tam u naszych młodych mamuś????? Bardzo wasze szczęścia dają wam w kość???? Fredka , Jenifer, Pumka ?? Pozdrawiam i dziewczyny piszcie bo nasz topik zamiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
STARAJĄCE SIĘ małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............?????...... .......................uk mirellaaaa........30..........8.............??????...... ...............wielkop madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 30.12......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????............... mazowieckie myszka2028....21...........3..............25.12 ...................Łódzkie kasiulak..........28..........3................????????. ............dolnośląskie ewelinaer........29..........2.......................... .....................Łódź xena64 ...........25.........1..... .28.01.2009.............. mazowieckie CIĘŻARÓWKI NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 2)arcia132.......25...........29................11.12... . .......mazowieckie 3)Pumka27....................29............14 grudzień. .................Lubin 4)Korin..........29............24..............styczeń ............wielkopolska 5)butterfly*.....28............35...........30 grudnia...................śląskie 6)Jolitka84......25............33................23luty .............wielkopolska 7)zonadamiana....24..........9.............10marzec..... .....mazowieckie 8) agunia_87......22.........20...............6 czerwiec.........pomorskie MAMUSKI 1)Jenefer25...........14.11.09...........Justynka... ........dolnośląskie 2) Pumka27............21.11.09...........Emilia...............d olnośląskie 3)fretka83............0912.09............Niklas........ ....Śląskie/Szwecja hej dziewczyny. Ja mimo wszystko wolę jednak jedno szczęście niż podwójne:) I cieszę się bardzo, że jednak będzie jedno. Myślę, że byłoby mi ciężko z dwójką maluchów na raz. W czwartek idę na wizytę do mojego ginka. Może zobaczę jaka będzie płeć maluszka. Nie wiem, czy mam się denerwować czy nie, ale bardzo słabo albo wcale nie czuję ruchów maluszka. Nie wiem, ale wydaje mi się, że już w 20 tyg. powinnam jakieś ruchy dziecka czuć. Może wy mamusie poradzicie mi , czy mam się denerwować czy nie? Nie mam żadnych bóli( na szczęście) więc mam nadzieję, że z dzieckiem też jest dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki co tu tak cicho?? dzisiaj kończę brać clostilbegyt i 1 lutego idę na monitoring :) trzymajcie kciuki żeby jednak było jajeczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja malutka spokojniutka a w porównaniu do Julci aniołek Je śpi a jak się obudzi wesolutka i gada aaaa ooooo guuuuu Także nie narzekam Karmię piersią Z jednej strony uwiązana jestem bo na więcej jak godz nie oddalam sie od domu bez niej a z drugiej strony juz mi żal że byc może ją będę musiała odstawić po powrocie do pracy - już pod koniec maja jak będzie miała pół roczku ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×