Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

tui wyszukalam to co ci mowi o tych dniach PO owulce Cykl miesiączkowy możemy podzielić na : - fazę estrogenową ( od krwawienia do owulacji dominuje estrogen) - fazę progesteronową ( od owulacji do następnego krwawienia wzrasta progesteron) Miesiączką nazywamy złuszczanie się śluzówki macicy i wydalanie jej na zewnątrz. 1. Po miesiączce wzrasta ilość folikulostymuliny (FSH) dzięki czemu następuje rozwój i dojrzewanie pęcherzyków w jajniku. W tym czasie pojawia się luteotropina (LH), które powoduje wydzielanie przez jajniki hormonu zwanego estrogenem. Estrogen pobudza śluzówkę macicy do jej rozwoju, a tym samym do ewentualnego przyjęcia zapłodnionego zarodka. Nagły wzrost LH i estrogenów powoduje wystąpienie owulacji. 2. Owulacja czyli jajeczkowanie to uwolnienie dojrzałej komórki jajowej z pęcherzyka Graafa. Owulacja występuje zawsze 12 - 16 dni przed końcem cyklu - średnio 14 dni przed końcem cyklu. 3.Po owulacji, z pękniętego pęcherzyka Graafa powstaje ciałko żółte, które produkuje hormon - progesteron. Progesteron powoduje, że śluzówka macicy grubieje i jest przygotowana na rozwój zarodka. Jeśli nie dojdzie do zapłodnienia ciałko żółte zanika. Wtedy ilość progesteronu obniża się i wskutek tego dochodzi do złuszczania się śluzówki macicy czyli do pojawienia się miesiączki. Wraz z krwią miesiączkową zostaje wydalone nie zapłodnione jajeczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! ja zrobiłam dzisiaj 4-ty test owu. pierwszy mial bladą drugą kreskę drugi mocną drugą kreskę i wtedy działaliśmy ( wtedy też wieczorkiem bolał mnie brzuch) trzeci i czwarty tak samo nadal dość ciemna druga kreska :o tyle że od wczoraj mój M chory i nici z przytulania :( :( :( :( nie wiem czy się załapałam na owu :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyczę teraz dwóch na teście ciążowym!!! :) to nie może być aż tak skomplikowane! napewno się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod zmienionym nickiem również życzę dwóch kresek na teście ciążowym. Ja chyba też sobie kupie te testy owulacyjne. Choć dziś pokłóciłam się trochę z mężem i powiedziałam mu że chyba już nie chce mieć z nim dzieci co go bardzo zabolało - wiedziałam w jaki punkt trafić. Ale już się pogodziliśmy. Ciągle mam wrażenie że mój facet nie wiem jak wasi mężowie zachowuje się jak dziecko. Miałam zły nastrój czyżby to zwiastun owulacji? Chciało mi się płakać z byle powodu. Na szczęście nastrój mi się poprawił chyba przeproszę męża ;-) ;-) fretka83 dzięki za wyjaśnienie tej owulacji. korin mam nadzieje że twoje starania przyniosą re upragnione dwie kreseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , a najlepsze są porady ,żeby nie myśleć o tym , ale chyba tylko wpadki są takie, bo jak nie myśleć? xena , nie martw się, musiałbyś widzieć ( a może słyszeć moje wojny z mężem), ale moim zdaniem pary, które się nie kłócą są podejrzane, wszystkim życzę miłego wieczoru , a w przyszłości kresek dwóch , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xena dajcie sobie buzi i już! nie warto sie gniewac z powodu pochodzenia z innych planet :) Faceci to nawet gorzej niz dzieci, dziecku mozna wiele wybaczyć... bo to dziecko! Każda z nas czasem nie rozumie ich swiata, ale oni naszego tez nie :) Też czasem mi ciężko.... np. dlatego,że ja jestem realistką a mój mąż ma wiecznie głowę w chmurach (artysta). To ja stąpam po ziemii a on fru fru w chmurkach.... Głowa do góry, macie wspólny cel!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za słowa pocieszenia. Ja jetem może trochę przewrażliwiona teraz ale całe moje życie nie jest proste po ślubie 6 miesięcy staliśmy się rodzicami czwórki dzieci z mojej rodziny. Wiem że mój mój mąż jest cudowny że powiedział mi Aneta inaczej nie możemy postąpić. Wszyscy mi mówią Aneta jaki facet by tak zrobił a ja jeszcze mu marudzę o jakieś głupoty które dla mnie staja się czymś bardzo ważnym. Teraz już od tego czasu minęło ponad 2 lata także najlepiej co nas określa to DZIECIAKI KŁOPOTY I I NA KOŃCU MY Już was nie zanudzam :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieciaczki mają szczęscie, trochę czytałam wcześniejsze Twoje wypowiedzi... napewno nie jest łatwo. Ale naprawdę ludzie o wielkimsercu decydują się na taki akt. Szacunek dla Was,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :D ja już po weekendzie w pracy, dziś będę wypoczywać ;) no i pisać... witam nowe staraczki :) mirellaaa zgwałciłaś męża? ;) ja postanowiłam, że bez zwględu na termin owu, nie będę rezygnować z igraszek z jakuzzi ;) :P zakupiłam fajową haleczkę ze szlafroczkiem na allegro i czekam ;) i czekam na ukochanego :D jeszcze tylko 10dni :D dawno nie było jenefer...? :O czy mi się wydaje? czy fretka ma dzisiaj ma pierwszą wizytę na USG? :) mam nadzieję, ze zda relację :) Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@... ....miejscowosc < muszka87....................2...................?..... . ...... .....toruń arcia132...25..............2..................7.04.... ...... mazowieckie Jolitka84.......................5............17.0 4 ..............wielkopolska Moootylek...................2...............18.04.... . .....zach-pomorskie Hania_i_Gogo..24.............2............21.-23.04..... ....opolskie natanielka ... 25 .... .....8 ...............22.04?........ .... lubelskie Madziulek0405.............4................23.04..... . .... ...lubelskie butterfly*....................4...............ok.28.0 4 . ...........IE olgaiwaniak.......23........2..............ok.01.05..... ......Lublin pod zmienionym ni...27....1...............ok 2.05?.............Bydgoszcz Jagoda_27..................11..............05.05...... .......Warszawa xena64 ......25................2...........6.05.........mazowieckie małpka73.........35..........1.............15.05..............Dolny Śląsk bruska.......28................3..............20.05. .........podkarpackie mirellaaaa.....30............4................28-29.04.. .....wielkop ZACIĄŻONE... NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE....MI EJSCOWOSC 1) Afrodyta....26..........13?................Listopad.......Bi e lsko-Biala 2)Jenefer25..................11...............listopad ......dolnoslaskie 3)fretka83.......26..........8-9?.............listopad?. . ... .. .....Śląskie 4Pumka27....................6................grudzien?. ...............Lubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim, powrót do pracy po dwóch tygodniach urlopu to horror, a do tego męczy mnie zgaga jak ch....a, oj jak ja bym chciała, aby był to zwiastun ,a le chyba za szybko, a może któraś mamusia miała podobnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Małpko Cieszę sie że o mnie pamietasz Byłam wk. na maxa bo drugie oko mi zaropiało jak pierwsze Byłam u kontroli dalej biore kropelki co 3 godz i maść na noc Powinno pomóc tak powiedziała okulistka I najprawdopodobniej to bakteryjne Ulżyło mi bo wirusowe to ryzyko wad u dziecka Wszystkim starającym sie życzę powodzenia Oby w tym cyklu się udało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja byla dzis u gina z moja kropelinka i jest wszystko w porzadeczku:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Serduszko bije,jest w dobrym polozeniu i jest tylko jedna kropeczka a nie jak mi tu dziewczyny chcialy dogodzic blizniakami:p:p:p:p:p wiec moge zaktualizowac tabelke na dobry termin:) Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@... ....miejscowosc < muszka87....................2...................?..... . ...... .....toruń arcia132...25..............2..................7.04.... ...... mazowieckie Jolitka84.......................5............17.0 4 ..............wielkopolska Moootylek...................2...............18.04.... . .....zach-pomorskie Hania_i_Gogo..24.............2............21.-23.04..... ....opolskie natanielka ... 25 .... .....8 ...............22.04?........ .... lubelskie Madziulek0405.............4................23.04..... . .... ...lubelskie butterfly*....................4...............ok.28.0 4 . ...........IE olgaiwaniak.......23........2..............ok.01.05..... ......Lublin pod zmienionym ni...27....1...............ok 2.05?.............Bydgoszcz Jagoda_27..................11..............05.05...... .......Warszawa xena64 ......25................2...........6.05.........mazowieckie małpka73.........35..........1.............15.05........ ......Dolny Śląsk bruska.......28................3..............20.05. .........podkarpackie mirellaaaa.....30............4................28-29.04.. .....wielkop ZACIĄŻONE... NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE....MI EJSCOWOSC 1) Afrodyta....26..........13?................Listopad.......Bi e lsko-Biala 2)Jenefer25..................11...............listopad ......dolnoslaskie 3)fretka83.......26..........8.................6.12 . ... .. .....Śląskie 4Pumka27....................6................grudzien?. ...............Lubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@... ....miejscowosc < muszka87....................2...................?..... . ...... .....toruń arcia132...25..............2..................7.04.... ...... mazowieckie Jolitka84.......................5............15.0 5 ..............wielkopolska Moootylek...................2...............18.04.... . .....zach-pomorskie Hania_i_Gogo..24.............2............21.-23.04..... ....opolskie natanielka ... 25 .... .....8 ...............22.04?........ .... lubelskie Madziulek0405.............4................23.04..... . .... ...lubelskie butterfly*....................4...............ok.28.0 4 . ...........IE olgaiwaniak.......23........2..............ok.01.05..... ......Lublin pod zmienionym ni...27....1...............ok 2.05?.............Bydgoszcz Jagoda_27..................11..............05.05...... .......Warszawa xena64 ......25................2...........6.05.........mazowieckie małpka73.........35..........1.............15.05........ ......Dolny Śląsk bruska.......28................3..............20.05. .........podkarpackie mirellaaaa.....30............4................28-29.04.. .....wielkop ZACIĄŻONE... NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE....MI EJSCOWOSC 1) Afrodyta....26..........13?................Listopad.......Bi e lsko-Biala 2)Jenefer25..................11...............listopad ......dolnoslaskie 3)fretka83.......26..........8.................6.12 . ... .. .....Śląskie 4Pumka27....................6................grudzien?. ...............Lubin gratuluje wszystkim mamusia;) mam nadzieje ze my tez na dole nie długo sie znajdziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@... ....miejscowosc < muszka87....................2...................?..... . ...... .....toruń arcia132...25..............2..................7.04.... ...... mazowieckie Moootylek...................2...............18.04.... . .....zach-pomorskie Hania_i_Gogo..24.............2............21.-23.04..... ....opolskie natanielka ... 25 .... .....8 ...............22.04?........ .... lubelskie Madziulek0405.............4................23.04..... . .... ...lubelskie butterfly*....................4...............ok.28.0 4 . ...........IE korin..................29..........2.........ok.30.04... ......wielkopolska olgaiwaniak.......23........2..............ok.01.05..... ......Lublin pod zmienionym ni...27....2...............ok 2.05?.............Bydgoszcz Jagoda_27..................11..............05.05...... .......Warszawa xena64 ......25................2...........6.05.........mazowieckie małpka73.........35..........1.............15.05........ ......Dolny Śląsk Jolitka84.......................5............15.0 5 ..............wielkopolska bruska.......28................3..............20.05. .........podkarpackie mirellaaaa.....30............4................28-29.04.. .....wielkop ZACIĄŻONE... NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE....MI EJSCOWOSC 1) Afrodyta....26..........13?................Listopad.......Bi e lsko-Biala 2)Jenefer25..................11...............listopad ......dolnoslaskie 3)fretka83.......26..........8.................6.12 . ... .. .....Śląskie 4Pumka27....................6................grudzien?. ...............Lubin poprawiłam mój cykl starań, dopisałam korin-bo gdzieś sie zawieruszyła. pamiętajmy o dopisywaniu się w kolejności chronologicznej ;) wtedy wiadomo czarno na białym, kto po kolei będzie testował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo jesteście obie :D Jenefer współczuję chorych oczków :( 👄 w oba Ci daje u tule Cie mocno :) Freta, śliczna kropusia :D GRATULEJSZYN!! :D na uczelni mnie wkurzyli mnie tak, że mi się pisać odechciało, a termin oddania zbliża się wielkimi krokami!!! dlaczego ludzie lubią robić innym pod górkę!! dlaczego niektórzy zajmują stanowiska do których nie mają ani kompetencji ani predyspozycji??!! normalnie siedzę i wyję od godziny ze złości!!! 😭 idę jeszcze popłakać sobie w kąciku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Fretka ale masz fajny termin, akurat na mikołajki:) Ja nadal czekam na owu, już chyba niedługo, bo śluz mam płodny i dziś tempka spadła do 36,54, więc moze przyjdzie dziś lub jutro..Wkurzajace jest to czekanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM! uuuuuuuuh już po pracy.... wolałabym już siedzieć w domku i głaskać się po duuuuuuużym brzuszku ;) Małpko, tak oczywiście nie dałam biedakowi wytchnienia :) :) :) na bank potrzbna mu regeneracja do następnego cyklu. Moje napięcie w brzuchu jednak jest dalej, dziwnie tak czuje tą macice moją. jajnik się uspokoił i śluzu brak. Nawiązuje do pytania Korin, jak wcześnie poczułyście maleństwo? to możliwe by czuć jakieś zmiany w 1-2 po zapłodnieniu? Buziaki dla wszyskich na nowy tydzień, by przyniósł nam wiele \"niespodzianek\" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirellaaaa myślę, że 1-2 dni po zapłodnieniu to za wcześnie żeby coś poczuć. Najwcześniej można poczuć implantację, czyli zagnieżdżenie zarodka w macicy, które następuje ok 6 - 10 dni po zapłodnieniu. Podobno niektóre kobiety mają wtedy nawet niewielkie krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a mnie wczoraj zaczęły cycki \"szczypać\" normalnie nigdy mi sie to nie zdażyło jeszcze. I wczoraj dopiero pojawił się płodny śluz i zaczęły mnie jajniki pobolewać. To chyba dopiero na owulacje co nie?? Bo ja n ie wiem co to by mogło być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i wkurzyłam się na męża bo powiedział że już mu się znudziło tak ciągle kochać-powiedział że chce odpocząć-akurat gdy się sluz płodny (tak myślę) zaczął.Ale dziś go chyba zmuszę do bzyku bzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki , mam takie pytanie do dziewczyn które robiły sobie TESTY OWULACYJNE. Jakie miałyście wyniki na początku testowania ?? Ja dziś kupiłam sobie te testy i z ulotki wyliczyłam że powinnam zacząć dziś testowanie . Zrobiłam sobie ten test i wyszła mi słabiutka II kreska . Czy to oznacza zbliżająca się owulacje??? Czy wy też tak maiłyście w testach?? fretka83 śliczna ta twoja kropusia malusia olgaiwaniak ja jeszcze nie muszę się prosić o bzz ale jeszcze trochę i pewnie zacznę małpka73 ja przez takich kompetentnych ludzi nie obroniłam się rok temu ;-( ;-( i w tym roku muszę co wcale mnie nie cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xena, jaka ja robiłam testy owu, to najpierw przez kilka dni pojawiała się słaba druga kreska, potem mocniejsza, a po owulacji znikała zupełnie. Ale te testy pokazują tylko poziom hormonu LH, który wzrasta tuż przed owulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×