Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

janiołek

PORADNIK eBAY !

Polecane posty

hej, chciałabym zacząć kupować na eBay mam masę pytań :P czy rzeczy rzeczywiście przychodzą w dobrym stanie? jak to wygląda z cłem na towary? na co trzeba patrzeć jak się kupuje? jak to jest z ubezpieczeniem rzeczy i jak działa ten PayPal? czy są jakieś wszystkim znane sposoby wyszukiwania lub poruszania się po eBayu. bardzo byłabym wdzięczna za wszystkie porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Czyżbyś miała jakieś nieciekawe przeżycia z serwisem konkurencyjnym? ;) Mogę powiedzieć tyle, ile wiem z doświadczenia - w obrębie Unii nie ma cła ani podatku, większość przesyłek jest ubezpieczona i solidnie zapakowana możesz mieć pewność, że jeżeli kupisz sobie np. lustro, to ono dotrze do Ciebie w jednym kawałku:P . Zanim coś kupisz, warto zwrócić uwagę oczywiście na to jaką renomą cieszy się sprzedający ( w przypadku eBaya ocena procentowa jest rzetelna, bo wynika z odpowiednich kryteriów, a nie z widzimisię wystawiającego \"ocenkę\"), ilość zadowolonych wcześniej klientów, no i przy okazji, czy dany towar może być wysłany do Twojego kraju ;) Zdarza się bowiem, że niektórzy użytkownicy np. ze Stanów zarzekają sobie sprzedaż wyłącznie u siebie. Po systemie poruszasz się intuicyjnie, najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarkę słowa kluczowe (bo w różnych krajach przedmioty mogą nie być zaklasyfikowane tak samo) - im bardziej zawęzisz, tym lepiej, klikasz \"szukaj\" i... już. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, wyszedł mi prawie esej ;) W każdym razie też szukam dodatkowych informacji, bo planuję kupno starego dobrego radzieckiego aparatu foto przez eBay - allegro może i jest łatwo dostępne, ale po kilku "bublach" coraz bardziej mnie do siebie zraża - np. na przesyłkę 1.sezonu "Seksu w wielkim mieście" od jednego użytkownika czekam od 21.lipca i mimo tego, że zapłaciłam przelewem, ktoś mnie zrobił w jajo :/ Wątek PayPala ktoś już w "Kafeterii" poruszał - http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3296025 Też to rozważam. Co myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaliskoo
na ebay oplaca sie kupowac drozsze towary. sa wowczas czesto tansze razem z kosztami przesylki niz bys kupowala w kraju, np sklepie czy na allegro. po drugie na ebay wiekszosc sprzedajaccyh to przedsiebiorcy, ktorzy sobie nie moga pozwolic na lipe czy zlego komenta, bo na eBay za negatywy kasuja konto. zatem anwet jesli dojdzie do cibie zbity po drodze krysztal, czy peknieta szybka w zegarku sprzedajacy nie robia zadnych problemow i zazwyczaj przysylaja po okazaniu zdjecia zniszcoznego produktu nowy egzemplarz. to tylko na polskich aukcjach allegro sa cwaniaczkowie z 30% negatywow, ktorzy sie z niczym nie licza, a ludzie glupi i tak od nich kupuja i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.. dzięki za odpowiedzi i porady. czekam na więcej :P miedziana, nie, w sumie nie miałam jakiś większych przejść z allegro, ale zaczęło mi się nudzić. ciągle jest wystawiane to samo i coraz ciężej coś oryginalnego tam znaleźć. ale nie trafiło mi się kupić jeszcze za 2 000 ziemniaków jak to niektórzy mieli przyjemność. właśnie na allegro bucheche :classic_cool:. ten PayPal wygląda fajnie, trzeba by zobaczyć jak działa w praktyce.. kurczę, nie wiedziałam, że eBay wywala za negatywy. to rzeczywiście się muszą starać ci sprzedawcy, wątpię, żeby na allegr mi ktoś przysłał drugi taki sam przedmiot. rafaliskoo, zdarzyło Ci się kiedyś coś takiego? i musiałeś wysyłać zepsuty przedmiot? bo w sumie jak udowodnisz, że to się uszkodziło w czasie przesyłki? aha, a czy jak czegoś szukam, to mam wpisywać nazwę po polsku czy w innym języku? bo jak to jest, że wyszukuje mi też z innych państw? dobrej nocki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batalia baxis
rafaliskoo skad ty masz takie info?..ja siedze na niemieckim e-bay i tam jest duzo sprzedawcow prywatych..sama opylilam pare rzeczy...za negatywy nie wywalaja..tylko daja upomnienie...a jak dostaniesz uszkodzaona kupiona rzecz..to jest ci jakas kwota zwracana...nie pamietam juz do ilu euro.....ja generalnie lubie e-bay...mozna tu wszytsko kupic u sprzedac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batalia baxis
jak jestes na niemieckim e-bay to wypadaloby wpisac po niemiecku...polski e-bay jest jeszcze malo rozwiniety...w pl. prym wiedzie allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiołek - mnie jeszcze nie zdarzyło się dostać zniszczonego przedmiotu z allegro, za to zdarzyło mi się... wcale się na niego nie doczekać i w zasadzie nic nie mogłam z tym zrobić. EBay natomiast dba o komfort i bezpieczeństwo klientów a użytkownicy muszą się starać, żeby zasługiwać na pozytywne oceny. PayPal tylko tak strasznie brzmi ;) Do założenia "konta" musisz mieć tylko adres mailowy i rachunek w banku. Na początku byłam sceptyczna, ale po tym jak mój chłopak kupił sobie gitarę z Anglii (oczywiście nic mi wcześniej nie mówiąc;) ) i płacił tym systemem - chyba już nie będę się bała. Trzema kliknięciami przelewasz pieniądze na swój PayPal a stamtąd bezpiecznie idą do sprzedawcy. Więcej tutaj -> http://pages.ebay.pl/aboutebay/paypal.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, mechanizm sprawdzam na własnej skórze - założyłam sobie swoje konto PayPal (i to przy zwykłym koncie studenckim!) - łatwo, szybko i jak na razie bezpiecznie - potem, kiedy coś kupuję, wygląda to tak, że 'wpłacam" sobie daną sumę na konto PayPal, sprzedający zostaje poinformowany, że gotówka została "zamrożona", wysyła przedmiot, i kiedy dostaję go do rąk, PayPal udostępnia danemu sprzedawcy moją wpłatę. Nie ma strachu - dzisiaj pierwsza transakcja, zaczynam od czegoś niedużego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batalia baxis, a co się stanie jak wpiszę na niemieckim eBayu słowo po angielsku? i czy jak wpiszę np. w trzech językach daną rzecz w jedno okienko wyszukiwarki, to mi się wyszuka? kurczę, chcę spróbować, bez sensu się tak zamykać na świat i tylko allegro i allegro, ile można! :o w każdym razie już się zarejestrowałam i założyłam konto PayPal (nie wiem, o co chodzi z tymi limitami)? a czy sprzedawca może nie chcieć mi czegoś sprzedać jeśli jestem świeżakiem? miedziana, napisz jak już coś kupisz, skąd i jak poszło :) ps. ja wiem, że ludzie tam normalnie sprzedają i kupują i problemu nie ma, ale po prostu na początku wzbudza we mnie duże emocje i dlatego tak piskam. sorry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajuz od kilku lat kupuje na brytyjskim e-bay. Pay pal jest bardzo bezpieczna metoda dokonywania zaplaty za przedmiot, poniewaz nie ujawnia zadnych twoich danym kupujacemu (karty, konta). Jezeli dobrze pamietam, jak zaczynalam kupowac i nie mialam zadnego komentarza, nikt nie robil z tego powodu problemu. Jezeli chodzi o pay-pay to ja nie przelewam pieniedzy tylko mam zarejestrowane trzy karty i za kazdym razem, kiedy chce zaplacic za przedmiot, wybieram odpowiednia karte. Jezeli macie jakies pytania, chetnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janiolek: wpisz najlepiej nazwe przedmiotu po angielsku. Po lewej stronie w opcjach wyszukiwania jest zakladka lokalizacja. Ponizej zaznacz "caly swiat" wtedy bedziesz mogla ogladac wszystkie przedmioty na e-bay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solan
batalia, nie powiedzialbym . zeby polski ebay byl tak slabo rozwiniety. fakt, ebay nie stanowi jakies niesamowicie groznej konkurencji dla allegro, ale mimo wszystko pl tez funkcjonuje juz poprawnie a to przeciez poczxatek dopiero ebaya. poza tym ebay sie czesto uzywa po to, bty znalezc cos innego niz na allegro, cos czego u nas nie ma, i w tym ebay nie ma w allegro konkurenta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*meg*, ja mam jedną kartę tylko więc nie będę miała problemów z której ma iść kasa ;) a powiedz mi, bo jak się zaklada Paypala to mówią o jakiś limitach, wyjaśnisz o co cho? dzięki w ogóle bardzo za zainteresowanie 👄 no i właśnie pierwsze próby zakończyły się sukcesem :D zaczęłam wpisywać albo markę, którą chciałabym znaleźć np. bourjois, adidas lub właśnie po angielsku i wyszukuje mnóstwo rzeczy i niektóre po calkiem fajnych cenach. ale przyznam się, że wpisuję dokładnie to samo na allegro i porównuję (tak z ciekawości :P). eBay czasem naprawdę bywa opłacalny. to fajnie, że jak się ma zero komentów na koncie, nie ma problemów. to teraz tylko czekam na wypłatę i będę szaleć :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiołek - uparłam się na kolczyki od jednego sprzedawcy, ale ktoś mi je wykupił na 'kup teraz' (przydatna opcja, nieprawdaż?), muszę poczekać aż ten sprzedawca wstawi podobne znowu, bo to sprawdzony "wystawca", udostępnia dużo biżuterii - na ebayu też można sobie obejrzeć, jakie jeszcze rzeczy ktoś ma do sprzedania :P Jak transakcja dojdzie do skutku, opowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Król_Maciuś
Oj świeżynki pytajcie a ... się dowiecie :] Ebay ma swoje zalety ale trzeba pamiętać, że to nie instytucja charytatywna. normalnie w banku za przelewy pobiera się jakieś tam pieniądze dlatego serwis ustalił pewne limity do jakiej kwoty miesięcznie/rocznie możecie odbierać lub przjmować wpłaty przez paypala zależy jaki rodzaj konta sobie załozycie a limity można potem zlikwidować lub przesunąć na inną kwote, to wymaga uwierzytelnienia serwis sprawdza wasze dane (czy nie handlujecie kradzionymi samolotami z czarnego rynku czy nie pierzecie pieniędzy i i czy jesteście wypłacalne tzn. czy jak wygracie aukcje to płacicie hehe). Czyli limit to żaden limit tylko kolejne zabezpieczenie, żeby was nikt nie zrobił w balona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Król_Maciuś, albo my kogoś :P spoko, wydaje się to bardzo wiarygodne i rzeczywiście bezpieczne tylko się zastanawiam jeszcze nad jedną kwestią, bo w PayPalu następuje automatyczne przekazanie adresu na jaki chce się dostać przesyłkę. a co jeśli chcemy wysłać na inny adres? miedziana, tak - biżuterie już oglądałam, bo to moja dziedzina i już znalazłam kilka boskich par kolczyków :P a skąd wiesz, że ten sprzedawca jest sprawdzony? ktoś Ci cynk daje czy po komentarzach patrzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiołek - w przypadku ebaya "procentowa" opinia o użytkowniku musi z czegoś wynikać, dlatego warto się sugerować tym, jeśli ktoś ma dziewięćdziesąt kilka procent pozytywnych opinii. Czasem też kupuję coś kilka razy od tej samej osoby - i jeśli wszystko wychodzi dobrze z płatnością i przesyłką za pierwszym razem, to można czuć się spokojniej. Zdarza się, że ktoś podrzuca mi link do sprawdzonego ebayowca :P Co do Twojego pytania o miejsce doręczenia przesyłki - zawsze możesz zaznaczyć, pod jaki adres ma zostać wysłana i tak np. zrobić paczkowaną niespodziankę swojej babci mieszkającej w drugim końcu kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tak fajnie jest coś wysłać komuś, bo bez sensu żebym ja dostała i potem wysyłała gdzieś, dlatego się spytałam ;) ja już się zebrałam na odwagę i znalazłam sobie pierwszy produkt ale niestety nie ma \"kup teraz\", więc będę licytować (od razu na głęboką wodę hehe). nastawię sobie alarm w zegarku i mam tylko nadzieję, że bedę wtedy w domu, bo o troche głupiej porze się kończy (piątek 16...). ale ok, będę dzielnie czekać :D sprzedawca ma 99,9% pozytywów, więc się nie obawiam mimo, że z opsiu aukcji nie rozumiem ani słowa (Niemcy..). ;) jak mi się uda, to będę miała bardzo oryginalne \'coś\' bo ani na allegro ani nigdzie w sklepach takiego nie widziałam lala ale pochwalę się dopiero jak transakcja dobiegnie końca, bo nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca oj coś czuję, że eBay niedługo podbije me serducho, nie mówię, że nie będę korzystać z allegro ale zawsze będę brała pod uwagę eBay. zwłaszcza przy drogich rzeczach i jak będę chciała kupić coś wyróżniającego się. buziak 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam kupiłam i zapłaciłam PayPalem ! :D :D ale to fajne, tak szybko, bez zbędnych formalności w ogóle jestem w lekkim szoku. teraz zobaczymy jak szybko i w jakim stanie mój przedmiot dojdzie z Tajlandii :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To koniecznie daj znać, jak dojdzie :) Ja też czekam na przesyłkę - kupiłam sobie w końcu dobre słuchawki do odtwarzacza i używałam PayPala - dobra wiadomość, że już nie trzeba mieć koniecznie karty kredytowej, można przelewem przelać odpowiednią ilość pieniążków na swoje konto PayPal i szaleć do woli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! doooszło dzisiaj ! myślałam, że będzie dłużej szło, ale tak licząc, to od wpłaty przez PayPal w poniedziałek 6tego to 9 dni wszystko trwało. nie jest źle. miałam tylko zawahanie w jakim języku mam wystawić komentarz czy w polskim czy angielskim czy tajlandzkim :D ale popatrzyłam na inne komenty i w końcu dałam po angielsku ;) w ogóle jaka tam jest ocena cała! koszty dostawy, to czy produkt zgodny z opisem itd proszę proszę, bardziej wiarygodne te opinie niż na innych serwisach aukcyjnych. fajnie :) ps. i jaki zajebisty znaczek pocztowy bucheche :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj bardziej wiarygodne, bardziej - to nie to, że użytkownik sam sobie ze swojego drugiego konta wystawia zdublowane komentarze "super, ekstra, odlotowo!" i już - bo na eBayu jest inaczej i musi sobie na pozytywne opinie zasłużyć, być solidny i sprawdzony w tych kilku najważniejszych dla kupującego kwestiach. Dzięki temu można robić naprawdę bezpieczne zakupy. Ps. Moje słuchawki też już dotarły a znaczek mam z Hongkongu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondwiol
ja kupuję na brytyjskim ebayu i mam taki problem, że nie mogę wystawić komentarzy, nie wiem dlaczego i co z tym zrobić, czy ktoś mógłby mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waldors23
zapłacę za wystawienie negatywa priv wal5@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×