Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 90kamila

Co robić żeby pościel miała ładny zapach???

Polecane posty

Gość prać częściej trzeba
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boginilasu
pościel trzeba prasować, temperatura zabija bakterie! I wtedy do żelazka ładny zapach dodać i już ;) cudownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sląsk35
hmm wiecie co ja tez tak myslałem jak wy ze to od płynów zalezy zapach nie to zalezy od wody poprostu jesli macie dobra wode miekka to wypranie nawwet w najtanszym proszku bedzie pachniec a jesli macie twarda wode w ktorej czuc chlor to mozecie miec nawet z niemiec i z ameryki i tak nie bedzie pachcniec przekonałem sie wczesniej mieszkałem na wsi a teraz w miescie i jest straszna róznica przeraza mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez zawsze
prasuję pościel, nie wyobrażam sobie spać pod wygniecioną. rozwieszona i złozona nie daje takiego efektu jak prasowanie,z awsze są zagnioty, no chyba, ze jest z kory, ale ja zawsze spię pod satyna bawełnianą i zawsze prasuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie prasuję - ale wożę do magla :) Z magla posciel , obrusy wracają jak arkusze papieru :) do płukania dodaję troche plynu - dla zapachu i troche krochmalu - dla sztywności . Pani w maglu pyta tylko " kropione ?" to znaczy czy jest jeszcze wilgotne - tak leciutko , wtedy jest lepszy efekt . Jak nie - trzeba czymś zwilżać - ale to już jej tajemnice :) no i nie ulega wątpliwości ,ze pranie suszone na powietrzu - ale nie w rażącym slońcu jest bardziej pachnące i" świeże "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulkaj
ja uzywam plynu niemieckiego softlan i softlan orchidea pieknie pachna i dlugo urzymuja intensywny zapach polecaam naprawde warto taki plyn mozzna kupic na gieldzie kazdej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi89
Ja mysle ze wazne jest tez to czy pierzemy w proszku czy w płynie.Ja odkad w sumie zaczełam prac w drefcie całe pranie jakos tak i jest doprane i ładnie pachnie.Malo tego co zawsze sie zdarzało,ze ręczniki ddziwnie pachniały po proszku tutaj nawet kiedy zapomniałam kiedys dodac płyn do prania wszystko ładnie i pieknie pachniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iw80
No dokładnie dobry plyn to podstawa plus oczywiscie najlepiej jesli pranie mozna swobodnie wyschnąc na dworzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawod hotelarz
trzeba prac powyzej 60 stopni, jesli cos z poscieli brzydko pachnie to tylko baterie i zarazki, ktore maja swietna pozywke z niedopranej poscieli,roztocza tez i ich kal tez sie wtedy swietnie maja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napatyku
Piore w bardzo goracej wodzie i susze w suszarce elektrycznej(nie jest pognieciona posciel)piore w zwyklym proszku TIDE i pachnie mi pieknie.Czasem wrzucam papierek zapachowy ale wole delikatny zapach proszku i czystosci po prostu.Piore normalnie co tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to jest papierek
zapachowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście można takie i takie
wkładam pomiędzy złożoną pościel 1 - 2 kostki ładnie pachnącego mydełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja pościel przez cały
tydzień pachnie aż do następnego prania :) a co robię? piorę w arielu, dodaję płyn do płukania softlan niebieski (według mnie nie ma lepszego) i suszę na dworze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napatyku
papierek zapachowy to jest taki papierek,ktory sie wklada razem z mokrym praniem do suszarki i to sie razem suszy zeby tkanina byla miekka i nienaelektryzowana.Dokladnie to sie nazywa "dryer sheet".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
A mnie denerwują wszelakie zapachy i najlepiej mi sie śpi, jak pościel jest bezwonna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona Ksiezniczka
Ja nie znosze chemicznego smrodu plynow do plukania i papierkow zapachowych, wiec kupuje suszone ziola (np. lawende, werbene, miete), pokruszone pakuje do malych woreczkow z organzy i wkladam do szafki z posciela. Pachnie przeslicznie i naturalnie :) Jesli ktos jest ciekawy to woreczki sa tego typu: http://www.krainamydelek.pl/p108,woreczek-9x11-organza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyprać w proszku i
suszyć na świeżym powietrzu,najlepiej na słońcu dla mnie to najpiękniejszy zapach pościeli jaki może być :-) Żaden płyn do płukania nie da tego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są płyny do prasowania zapachowe, głównie z Pachnącej Szafy, ale inne firmy tez się pojawiają Pachnąca Szafa ma swoje "budki" w marketach, Rossmannach, w necie można dostać jeżeli pościel jest przechowywana w jakimś pojemniku, można kupić, tez z Pachnącej Szafy lub podobnych, saszetki zapachowe- przykleja się je gdzieś z boku i pachną, materiały przechodzą tym zapachem, można też do zwykłej szafy wsadzać ja lubię komponować swoje własne zapachy, miałam drewniane kuleczki, które nasączałam olejkami, buteleczka za kilka zł, wsadzałam tam gdzie pościel i ręczniki można też taką saszetkę zapachową przykleić gdzieś do łóżka, tylko nie za blisko głowy, żeby zapach nie był zbyt intensywny warto zwrócić uwagę na wskazania aromaterapii, które zapachy działają uspokajająco, wyciszająco np bardzo fajny jest jaśmin i lawenda, ale ja osobiście lawendy nie znoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są świetne płyny do płukania które pięknie pachną ale nic nie zastąpi wziąć pościeli na dwór na kilka godzin przed snem szczególnie w taką pogodę odkryłam też że najlepsza pościel jest ze 100% satyny bawełnianej ale nie śliskiej bo nie mnie się wcale no a najważniejsze to nowość piękne wzory w kwiaty np tu http://www.elway.biz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie przyszło ci do głowy, aby po prostu zapytać mamę, jak ona to robi, że jej pościel pachnie , a Twoja nie. Moja pościel , mimo, że też nie mam balkonu, ani kawałka podwórka na którym mogłabym rozciągnąć linki, to ładnie pachnie. Ja piorę w niemieckim żelu Persil (akurat mąż pracuje w Niemczech to mi przywozi, ale na wielu targowiskach też można kupić, przynajmniej u nas na Dolnym Śląsku), a potem płuczę w Lenorze takim jasnozielonym. Po upraniu rozwieszam w łazience, pościel nie leży w pralce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym czytajcie tekst ze zrozumieniem ! Przecież dziewczyna pisała, że nie ma możliwości suszenia na dworze, bo nie ma balkonu, ani nic, a wy jej z uporem maniaka piszecie, żeby wieszała na dworze... Dobry pomysł jest z tą suszarką do ubrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też planuję kupno suszarki bębnowej, bo nie mam gdzie suszyć, suszę w łazience. Piorę w żelach , najlepiej pierze chyba Persil, oprócz tego do płukania silan, czy inny lenor i pościel pachnie. Lekko prasuję, niezbyt dokładnie, tak tylko, żeby było żelazkiem "przejechane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×