Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klakussss

jak zażywać ostropest plamisty ?

Polecane posty

Gość gość
do Pana o nicku enolog. Mam pytanie. Jeśli ostropest i jego właściwości są znane od tysięcy lat, to znaczy że jego składniki wchłaniały się do organizm. Czy Pana zdaniem nagle teraz przestały się wchłaniać? Ach te badania firm farmaceutycznych ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stosując silimarol i karczocha zaczęłam chudnąć, dziwne bo nie zmieniłam diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od 2 tygoni stosuje ostoropest , ale efekty pewnie pozniej beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zmielony w pudełeczku już i posypuje różne rzeczy, nie ma prawie smaku, wiec bez problemu i na kanapki i do koktajlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od pewnego czasu mam problemy z wątrobą lub woreczkiem żółciowym.Jestem na etapie poszukiwania pomocy [ leków lub preparatów ziół ] i trafiłam na ostropest plamisty. Bardzo zainteresowało mnie owe zioło i chciałabym aby ktoś się wypowiedział, kto stosował, jak długo , komu pomogło a komu zaszkodziło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marigolde
Na pewno warto spróbować. Nie od dziś wiadomo, że zioła potrafią czynić cuda. Ja osobiście przekonałam się co do działania ostropestu przy odtruwaniu po silnych lekach sterydowych, które bardzo obciążyły moją wątrobę. Zatem Tobie też polecam. Kilka słów więcej na ten temat zebrałam tutaj http://podpowiemci.pl/ostropest-plamisty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątrobowiec
Stosowałam przez 6 miesięcy OLIMP Sylimaron kapsułki i jest to ekstrakt 100 mg w kapsułce . Dawkowałem 2x2 łącznie 400mg bo jestem po dawnym WZW ale innym w celu odtrucia wątroby i jej regeneracji wystarczy dawkowanie 2-3x1 .Jest to produkt za rozsądną cenę i o dużej ilości ekstraktu wg. mnie jeden z najlepszy na rynku .Co istotne jest to ekstrakt a nie proszek w tabletce. Chodzą mnie słuchy ,że decydenci z inspektoratu mają zakazać producentowi produkowania tego produktu ,ze względu na zbyt dużą skuteczność i konkurencyjność do leków .Pozostaje producentowi osłabić produkt przez zmniejszenie dawki ekstraktu tylko kto będzie kupował produkt osłabiony chyba,że całkiem zdrowy . Nie wystarczyła zmiana dawkowania na jedną dziennie a i tak produkt jest obecnie niedostępny . Ostropest w tabletkach czy kapsułkach w niższych dawkowaniach lub dawkach - jest mało pomocny gdy ktoś chce wątrobie pomóc lepiej pracować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej pomaga ostropest w jego naturalnej postaci czyli zmielone ziarno , tabletki w postaci przetworzonej nie sa tak skuteczne. Lekarze po kuracji trzymiesięcznej sa w szoku jak on pomaga patrząc na wyniki wątrobowe krwi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od ok miesiąca zażywam 3x po 1 łyżeczce oleju z ostropestu, mam bardzo złe wyniki i wątrobę powiększoną o 15 cm (stłuszczenie) co dziwne bo alkoholu nie piję i jestem szczupła. Sam olej to mało ważna jest dieta ... wszystko gotowane na parze itd. Od kiedy pije olej nie bolało mnie w prawym boku po zadnym posiłku, za jakiś czas zrobię badania i wtedy sie okaże co wart jest ostropest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc z pseudonimem
ok ,to napisz ,co prawda większość stosuje ostropest w formie ziaren ,ale obserwacja po zastosowaniu oleju ,tez może być ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mój olej z ostropestu (OLEOFARM) kupuje wlasnie w aptece, czase ez w sklepie zielarskim. Od farmaceuty dowiedzialam sie, ze wspomaga watrobe, ma tez doskonaly wplyw na cere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie najbardziej smakuje mi ostropest kupowany w ziarnach, mielę go na bieżąco, żeby zawsze był świeży. Robi to ogromna różnicę w smaku i intensywności zapachu. Posypuję nim kanapki, dodaję do sałatek i zup.Czasem używam też oleju z ostropestu, dodaję go do moich ulubionych kasz albo do ryżu.Uwielbiam go za pyszny orzechowy smak. Najczęściej kupuje w internecie http://www.ziolavita.pl/olej-z-ostropestu-zimnotloczony-250ml-olvita-p2350.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALPAGA1000
najlepsze lekarstwo na watrobe.Ja po 10 latach nalogowego picia alkoholu watrobe mialem do wymiany.Uslyszalem od znajomego ze ostrosept podobno bardzo pomaga regeneruje i odtruwa watrobe.Kupilem te magiczne ziarenka i po 2latach stosowania watrobe mam jak niemowle.Polecam naprawde bardzo dobry lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej z ostropestu Oleofarm pozyskiwany z nasion rośliny, spowalnia proces starzenia i leczy stany zapalne skóry, ponieważ zawiera: znaczą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, spośród których dominuje kwas linolenowy (ok. 53%), (dzięki temu hamuje zmiany skórne związane z łuszczycą); 1% sylimaryny, która ochrania błony komórkowe skóry przed wolnymi rodnikami; witaminę E, która charakteryzuje się silnym działaniem przeciwutleniającym. W związku z tym kosmetyki zawierające olej z ostropestu zmniejszają zaczerwienienia, rozjaśniają cerę oraz poprawiają zdolności regeneracyjne skóry. Można stosować zewnętrznie oraz wewnętrznie jako dodatek do sałatek, zielonych koktajli, dań na zimno. Wspomaga pracę wątrobi i dróg żółciowych, to naprawdę cenny olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy wpływa na odchudzanie, śmiem twierdzić, ze wątpię :) na pewno ma wiele właściwości regenerujących, oczyszczających i odżywczych. do posiłków dodajemy olej z ostropestu, jest smaczny i wartościowy, dostępny na oleofarm24 lub w popularnych sieciówkach spoywczych, olej z oleofarm zwykle na półkach ze zdrową zywnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz racje, ostropest plamisty można spożywać na wiele sposobów. jednym z nich jest spożywanie oleju z ostropestu: 3 łyzki dziennie. Mozna z chlebem, alboo z sałatką (ja wole z sałatką). ale można też dodać do owsianki czy zrobić pastę z twarogiem. dla mnie olej jest lepszym rozwiązaniem, ale to od ciebie zalezy jak chcesz wprowadzic go do swojej diety. a sam olej mam od oleofarm. Oleofarm24. maja dobrą cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olej z ostropestu oleofarm stosować najlepiej 2-3 łyżki dziennie, koniecznie podczas głównego posiłku. Pamietajcie, że większość witamin rozpuszcza się w tłuszczach. olej z ostopestu świetny jest takze na rany i przesuszoną skórę. polecany przy łuszczycy i problemach skórnych. Powszechnie znany ze swoich właściwości regenerujących wątrobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostropest można spożywać z mlekiem lub z jogurtem, ale uwaga! źródłem zdrowotnych właściwości ostropestu jest silimaryna, a ta nie rozpuszcza sie w wodzie, dlatego lepiej rozważyć spożywanie np. oleju z ostropestu, ma delikatny smak i aromat, można go dodac do sałatki czy do surówki. takie dwa w jednym coś dla zdrowia i cos dla smaku :) dziewczyny pisały o oleju z oleofarm, rzeczywiście, innego nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasiona samemu mielić porcję na dzień ,dwa lub kupować b. drobno mielony . Inaczej jakiś procent ostropestu przeleci przez przewód pokarmowy nie wykorzystane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasiona samemu mielić porcję na dzień ,dwa lub kupować b. drobno mielony . Inaczej jakiś procent ostropestu przeleci przez przewód pokarmowy nie wykorzystane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oleofarm dziś wszędzie na forum się wciska, jak widzę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie wciska tylko wypowiada się a to jest różnica . Nikt nie zmusza do kupowania tylko do wyboru . Jeżeli wolisz zażywać ostropest nasiona to dobrze bo ja też zażywam ale ktoś może spróbuje ostropest w innym wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja zamawiam ostropest w ziarnach i mielony w sklepie internetowym upieczchleb.pl w sumie już kilku miesięcy zamawiam znalazłam ich na allegro a potem przeszłam na sklep i wysyłka jest szybka cena bardzo dobra i jakość produktów jak najlepsza. jest możliwość odbioru osobistego . Jestem zadowolona. Polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×