Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nebulizator

czego można używac do inhalacji?

Polecane posty

Gość jurek55
Jest szansa żeby do 200 zł znaleźć w necie model Baby Sanity. Bardzo dobra jakość, nie czeka się długo na przygotowanie aerozolu i druga ważna sprawa, że można tutaj używać różne rodzaje leków, do leczenia różnych schorzeń. Sama cząstka leku jest generowana odpowiednio mało, także jak ktoś chce leczyć choroby na dolnych drogach oddechowych to ten aparat się nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablos33
Jest taki inhalator jak Pro Sanity. Mi się sprawdza, nie narzekam. Wiadomo człowiek by zawsze chciał, żeby może ewentualnie udało się mniej zapłacić, ale jak na te funkcje co ma to moim zdaniem 200 zł to nie było dużo. Widziałem w sklepach online dużo droższych inhalatorów które nie dość że miały większą cząstkę leku to jeszcze dużo wolniej podawały lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie trzeba sie inhalować albo solą fizjologiczną, rumiankiem, albo olejkami eterycznymi które obkurczają naczynia krwionośne w nosie. Na avans.pl są inhalatory tanie, z różnymi końcówkami, z wygodnymi pojemniczkami na płyny. Mnie to doraźnie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat u mojej córki wymagane jest od inhalatora, żeby działał na całe drogi oddechowe. Niestety przy tanich inhalatorach leki często osiadają na górze, a nie idą po całym problematycznym obszarze. Po dość długich poszukiwaniach trafiłam na inhalator Elisir www.medbryt.com.pl/inhalatory-domowe/inhalator-elisir. Urządzenie ma głowicę, która gwarantuje rozproszenie leków po całych drogach oddechowych, a nie tylko po części. Jak dla mnie to najważniejsza zaleta. Nie mam inhalatorowi poza tym niczego do zarzucenia. Sprawdza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama654
Dużo nie kosztował nasz aparat czyli Baby Sanity. Różne leki tutaj wchodzą, można zróżnicowaną terapię prowadzić, albo też po prostu profilaktycznie z takiej inhalacji korzystać. W domu mam niestety chorujące dziecko także dla nas inhalator był koniecznością niż wyborem. Zadowolona jestem na pewno z wydajności, bo dużo leku wlać nie trzeba, żeby faktycznie się wchłonął i dotarł w głąb dróg oddechowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hadess
Dobre mam doświadczenia z temacie inhalatorów z marką Sanity. Mam już drugi ich inhalator w domu, tym razem jest to Simple i polecam. Lekki, przenośny, prosty w podłączeniu i obsłudze, zajmuje wyjątkowo mało miejsca po rozłożeniu w pokoju. Przewód jest długi, także nie trzeba ustawiać wszystkiego zaraz przy gniazdku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam ostatnio lekarz zapisał do nebulizacji benodil, który jest przeciwzapalny, bo synek miał taki kaszel, że niczym nie mogłam go złagodzić. Poprawiło mu się po pierwszej nebulizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie skuście się tylko na Sanity. To szmelc jakich mało. Kupiłem i zaraz się zepsuł, wymiana na nowy i też się zepsuł. Szkoda słów i nerwów. Kupicie coś porządnego, tylko nie to badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikibarcelona
Używamy od paru tygodni inhalatora PRO Sanity. Dobry sprzęt, w sumie to nie mam się do czego tutaj przyczepić. Poręczny, łatwy w obsłudze, całość można sobie dość szybko i wygodnie ustawić w pokoju, a potem po całej operacji posprzątać. W zestawie dali nam schowek, więc też jest miejsce żeby to sobie wszystko przechowywać. A co do działania to rzeczywiście widzę różnicę – szybciej wracam do siebie przy przeziębieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sol fizjologiczna dostepna jest bez problemu w kazdej aptece, więc dziwie się jesli ktos nie mogl jej dostać, ale jeśli faktycznie jest problem to polecam zamówić np. ze sklepu online Babycap, zazwyczaj kolejnego dnia już mam przesyłkę w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leona22
Kupowałam ze dwa miesiące temu nowy inhalator i wybrałam PRO Sanity. Najlepsze parametry w tym przedziale cenowym jakie znalazłam. Działa szybko, produkuje małą cząstkę leku, także nadaje się też to bardziej poważnych stanów zapalnych niż zapalenie gardła chociażby. To co też fajne to na pewno cichy tryb pracy kompresora. Jednak w wielu inhalatorach tego typu hałas jest na tyle uciążliwy, że dla niektórych nie do przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beti9900
Sprawdza mi się inhalacja w związku z alergią. Sama jestem podatna na trawy, a z kolei dzieci na grab i wierzbę chociażby. Inhalator mamy niedawno zamawiany i jest to sprzęt marki Sanity - Alergia STOP. Dwa lata gwarancji, cicha praca kompresora, łatwe i sprawne podawanie aerozolu. Póki co jakiś słabszych stron nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nam lekarz do inhalowania przepisał sterydowy benodil, bo synek miał zapalenie oskrzeli i trzeba było szybko pozbyć się stanu zapalnego. Poprawa nastąpiła już po pierwszej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalloo
Z kilkoma osobami które bardziej mają pojęcie o inhalacji rozmawiałam ostatnio i co do nebulizatora to jest to po prostu część inhalatora. Akurat w nebulizatorze zachodzi cała ta modyfikacja leku w formie płynnej do leku w formie aerozolu. Także raczej jak ktoś nazywa inhalator nebulizatorem to tak jakby nazywał węgiel piecem...:) Niby służy do tego samego, ale jednak to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie trzeba sie inhalować albo solą fizjologiczną, rumiankiem, albo olejkami eterycznymi które obkurczają naczynia krwionośne w nosie. Na avans.pl są inhalatory tanie, z różnymi końcówkami, z wygodnymi pojemniczkami na płyny. Mnie to doraźnie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inhalator Sanity Baby mogę dla małego dziecka szczególnie polecić. Wygodny, sprawnie podaje mgiełkę ale bez niepotrzebnych drgań i hałasu kompresora co mogłoby bobasa odstraszyć. Jest o tyle dobry ten model że można różne leki wlewać, nie ma tutaj ograniczeń poza tym byle się nadawały do wziewnego podania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo90x
Pozytywnie mnie zaskoczył sprzęt Baby Sanity, kupowałam pół roku temu – ciągle generuje aerozol tak samo szybko i też tak samo mało hałasu przy tym robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porady o inhalacji wiszą na http://inhalacja.pl, nawet łatwo się to czyta a bałem się że ni w ząb tych technicznych rzeczy nie będę rozumiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arekkkkk
Dobrze jest zrobiony serwis http://inhalacja.pl, fajnie mają podzielone kategorie tekstów, wyjaśniają całą terminologię związaną z inhalacją, a jest tych dziwnych pojęć troszku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skusiłam się ostatnio na komplet Mesh + Baby temp od polskiej marki Sanity i obie rzeczy działają dobrze, a przy okazji zapłaciłam jakieś osiem dyszek mniej niż jakby termometr i inhalator osobno brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam watek. Czy istnieja leki bez recepty, ktorej moge dodac do nebulizatora aby ulatwic odksztuszanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rano używam nebdose niebieskie- do niedawna na recepte. Ale to z rana i w południe bo pomagają w odktztuszaniu. A nebudose zielone na noc. Sa mocniejsze niz zwykla sol fizjologiczna. Po kazdej nebulizacji daje córką letnia woda Popic bo to wysusza gardło i może być kaszel. Jeśli jest atak kaszlu to starsza córką ma nebud z berodual - to na astmę już jest na recepte. A tamte nebdose na zatoki katar i kaszel uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedna ampułka soli fizjologicznej + dwie krople wody utlenionej wlej do kieliszka. najlepiej się położyć, głowa niech zwisa z łóżka. nabrać mieszankę kroplomierzem, wlać do obu dziurek. może troszkę piec - ale trzeba wytrzymać do 15-30 sekund. to na rozgrzewkę. z czasem można dodać dwie krople płynu Lugola. stosuję na sobie. gwarantuje MEGA oczyszczenie (to jakiego koloru było to co zalegało z moim zatokach... szok). inhalacje też dobre ale moim zdaniem to raczej na oskrzela/płuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy inhalacji u malutkich dzieci warto zainwestwac w porządny inhalator - zobacz na http://inhalacja.pl – dziesiatki fajnych wskazowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest inhalator i termometr bezdotykowy z rabatem do kupienia od Sanity teraz, chodzi mi o Silent Mesh + BabyTemp mam to zamówione i fajnie że się na promocję załapałam bo w normalnej cenie pewnie bym poskompiła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingeik
Jak inhalator jest dobry i nie marnuje leku to naprawdę można szybko sobie z kuracją poradzić, ale trzeba dobrze ze sprzętem trafić i wtedy inhalacja jest całkiem przyjemna. Trochę może pomogą porady na https://inhalacja.pl jeśli ktoś akurat chce sobie swój pierwszy automat do inhalacji kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna Koris
Roztwór do inhalacji zapisuje pediatra. Aaktualnie daje sie nebbud, budezonid czy bds to roztwory do nebulizacji z ta sama substancja. W zapaleniach górnych dróg oddechowych dodaje sie do tego berodual kilka kropli zaleznie od wagi dziecka. Na zwykly katar kupuje sie bez recepty sol fizjologiczna w ampulkach. Inhalacje nie powinny przekraczać 10min i robi się je rano i wieczorem co 12 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem stałą bywalczynią na stronie inhalacja.pl od paru dni bo mam w planie kupić inhalator a jeszcze nigdy z takiego urządzenia i z takiej aerozoloterapii nie korzystałam....Tutaj na stronie można się trochę przydatnych rzeczy dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Promocję na zestawy urządzeń od jakiegoś czasu robi Sanity, choćby Silent Mesh + BabyTemp wychodzi dużo taniej w komplecie, inhalator bardzo szybko podaje aerozol a taki bezdotykowy termometr przy małym dziecku to wybawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faktolina
Niezależnie jakiej firmy, to kupując inhalator, trzeba zwrócić uwagę jakie są w nim maski i czy w razie czego można łatwo znaleźć zapasowe. Np. przy zapaleniu krtani dostaliśmy budixon neb do inhalacji, ale lekarz poradził, żeby w maskach nie było otworów, bo wtedy lek szybciej zadziała. W naszych maskach były, więc trzeba było je zaklejać, taśma się odklejała, bo to przecież mokre. Lepiej mieć dobre maski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×