Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dorotuniazałamana

co to za robaczki ?????

Polecane posty

Gość dorotuniazałamana

witam POMOCY Od pewnego czasu zauważam w kuchni takie brązowe robaczki pasiaste , wyglądają jak małe gąsienice , po gruntownych porządkach znalazłam parę sztuk (15) w pułce z jedzeniem, natomiast w mące czy w innych produktach ich nie było , są bardzo kruche szybko je zabić można , nieiwiewm co to jest jak z tym walczyć prosże pomóżcie w linku jest ich zdjęcie http://dorotunia23.eu.interii.pl/hpim3183128 0x768vm2.jpg jak ktoś ma to co ja to napiszcie na gg 5729972, aż mi jedzenie zbrzydło jak to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fliga
Nie mam pojecia jak ten cudak sie nazywa ale ja bym wyrzucila wszystkie opakowania z jedzeniem i dokladnie wyczyscila cala szafke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
no własnie to zrobiłam , wszystko otwarte poszło do kosza wymyłam pułkę domestosem tylko zastanawia mnie co to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurwa ja też nie wiem co to jest ale 2 tygodni joba mogę dostać!!!!! Miałam je wszędzie w mące,kasza,ryż wyrypałam,posprzątałam.I cholera nadal są.Codziennie ,,zamiatam" sufit bo są! całą kuchnie sprawdziłam czy czasem nie ma gniazda ale nic nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość link mi sie nie otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkjhkjhkjhkjhkkhkh
ten link, który podałaś..... nie można wejść na stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fliga
skopiuj ten link w calosci i usun spacje. a wracajac do tematu - gdzies jest gniazdo tych paskudek. Trzeba je znalezc , moze byc nawet za szafkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mi sie zdarza cos takiego
miec :( wyrzucam wszystko wtedy :( czasem robia sie w nieotwartym opakowaniu rozmnazaja sie tam a potem wygryzaja mała dziurke i wyłarza :O Ja jak napisałam wszystko wywalam ,czyszcze domestosem i psikam takim sprejem na owady latajace wszystko przez kilka dni pod rzad i jest spokoj do czasu az sie cos nie zagniezdzi :P patrz w sklepach gdzie kupujesz czy nic nie ma podejrzanego na produktach ja zwykle jak kupowałam make lub kasze z osiedlowego sklepiku to stamtad mi wyłaziło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
czyli też to miałas??? a wiesz moze jak to sie nazywa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mi sie zdarza cos takiego
niestety nie mam pojecia jak sie nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polna dama
to najzwyczajniesze w świecie "mole" tak nazywała je moja babka. musisz uważać na takie motyle podobne do ćmy i wywalić wszystkie otwarte produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
w sumie nie wiem czy to mole bo niby mole latją a mi nic nie lata, kiedyś wlato znalazłam taką dużą ćmę koło puszki z herbatą ale ona chyba wleciała z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polna dama
bo te robaki to larwy moli i pewnie znalazłaś tylko takie hitynowe wywłoczki po tym jak z larwy przepoczwarzyły sie w dorosłą postać latającą. ( dlatego to takie ruche jest) A ta letnia ćma z pola mogła znieść jaka i teraz masz efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polna dama
hehe "KRUCHE" nie "ruche"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
no czasem znajuduje taką jakgdyby skórke po nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
tylko czemu jak wejde na jakąś stronę z larwami moli to są one takie białe jak gosięnice a moje sa takie czarne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polna dama
jedyne logiczne wytłumaczenie to to że ta "skórka" po prostu ciemnieje. Jak mi nie wierzysz szukaj dalej, ale ja miałam takie "cusie" i dlatego pisze że to mole. Wywal wszystko i będzie spokój. całe szczęście, o ile nie maszw domu dorosłej postaci która zniesie jajka, będziesz miała spokój przez całą zimę i wiosne. Te paskudy są raczej ciepłolubne i czekają z wlatywaniem do mieszkań na lato ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
no wierze wierze, bałam sie tylko że to karaluchy, bo już wczesniej w moim poprzednim wynajmowanym mieszkaniu były, to też wynajmuje , wywaliłam wszystko zopstawiłam tylko zamkniety makaron i cukier ale przesypałam do pojemików nic tam nie było w nich, może znikną a jest na to jakiś środek tylko taki zeby nie zaszkodził mojemu 1,5 rocznemu synkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
a jeszcze chciałam zapytać o takie malutkie robaczki nieby białe niby pomaraczowe ale bardzo malutkie aż nie widoczne chodzą sobie koło wanny i piecyka co to ,mmozę być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo fuuu ble
jakie obleśne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
obleśne to one nie są bo ich wogóle nie widaxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo fuuu ble
mówię o tym ze zdjęcia :) zresztą dla mnie każdy robak jest ble :) u mnie w domu rybiki cukrowe się pojawiają, no i pająki - tych to nie mogę się pozbyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
rybiki to ja widze od czasu do czasu w łazieńce , ale te ze zdjęcia to nieiwem co to mam to w kuchni w szufladach na ścianach za szafkami nie jest tego masowo ale jest, a co do łazienki to nieiwesz co to mogą być te białawe robaczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to są larwy moli
moli zbożowych tzw MKLIKÓW, można je "nabyc" kupując w sklepie mąkę, płatki śniadaniowe i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
ale te ze zdjecia to mole czy te co mam w łazieńce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to są larwy moli
te ze zdjęcia a te co łażą po podłodze to może takie "SKOCZKI" ?! takie łażą przy doniczkach, zwłaszcza gdy za mocno podlewam kwiaty one się chyba nazywają pchełki ziemne czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
acha ale niby mole lataja jka motyle a mi nic nie lata, a w łazience nie mam kwaitków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota23pnaaaaa
też myślałam ze to wołek ale to tak nie wygląda jak wołek , kórde niewiem już co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×