Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Witajcie Z drowko Ja trzymam kciuki !!! :D u mnie ciemno , zaraz bedzie la艂o i pewnie burza przyjdzie. G艂owa mnie troszke boli ,jak zwykle w taka pogod臋. Ale og贸lnie nie jest 藕le. Co u was?? Bianka jak samopoczucie ?? 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 moja historiaa.
Ja mam nerwic臋 od kilku lat. Mam 22 lata i nie powinnam narzeka膰 na 偶ycie. Pracuj臋, studiuj臋 zaocznie, mam kochaj膮c膮 rodzin臋 i od 4 lata ch艂opaka. Niby wszystko ok, ale mam nerwic臋, kt贸ra nie pozwala mi si臋 z tego cieszy膰.. zacz臋艂o si臋 ok. 8 lat temu w lato.. Cz臋ste burze i duszne powietrze sprawia艂o 偶e czu艂am jaki艣 l臋k, niepok贸j... mia艂am wra偶enie 偶e si臋 dusz臋, ze nie mam czym oddycha膰.. do tego problem ze zdrowiem - z艂ama艂am nog臋, gips, tabletki, szpital - jako 14 latka zobaczy艂am jak kruche jest 偶ycie - ba艂am si臋 smierci - maj膮c tylko z艂amana nog臋!! to co dla innych wydaje sie nie mo偶liwe dla mnie jest moja nerwic膮... w tym wieku potrafi艂am nie wychodzi膰 z pokoju - tylko 艂azienka, mama nawet jedzenie mi przynosi艂a do pokoju - ba艂am si臋 nawet tabletke po艂kn膮膰 - wszystkie pogryza艂am. Mama si臋 bardzo o mnie martwia - bardzo mi pomaga艂a w tamtym czasie - m贸wi艂a by wzi臋艂a si臋 za siebie, bym umy艂a w艂osy, bym zacz臋艂a si臋 u艣miecha膰 wychodzi膰 na podw贸rko... koniec lata, szko艂a, gips 艣ci膮gni臋ty i wszystko ok... a偶 do kolejnych wakacji - duszno, burze.. to wraca艂o... przez pare lat mia艂am spok贸j jak zacz臋艂am chodzi膰 na dyskoteki, nocowanie u kole偶anek - zapomnia艂am o niej.. a偶 do wakacji dwa lata temu.. by艂am um贸wiona z ch艂opakiem - dopad艂a mnie, tak nagle... wr贸ci艂o - zimno, dreszcze, klucha w gardle - chcia艂o mi si臋 wymiotowa膰, i ba艂am si臋 wyj艣c z domu... i tak ca艂y czas.. teraz jak zobaczy艂am ten topic przypomnia艂o mi si臋 to - mam narazie spok贸j - jak tylko czuje ze 艂apie mnie zwyk艂y stres - egzaminy, w pracy kocio艂 to biore dwie tabletki Persenu i przechodzi - a codziennie bior臋 jeszcze magnez z wit. B6... chcia艂am Wam to opowiedzie膰 by pokaza膰 ze mozna sobie z nia radzic.. pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kochana Ty to masz l臋ki , ja niestety mam juz zaburzenia l臋kowe , a to zupelnie co innego i powazna choroba.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Witam takze nowa ekipe nie odzywalam sie pare dni, poniewaz nie mialam natchnienia, ale myslalam o was. Widze, ze pofolgowalyscie sobie w narzekaniu. Pamietajcie, aby napisac wszystko co lezy wam na sercu, ale zaraz potem wstac od komputera, wziac gleboki oddech i juz sie nad tym nie zastanawiac, wowczas spelnia to forum role terapeutyczna. Nie wiem, czy pamietacie, jak pisalam, ze nie mam jeszcze tutaj opieki zdrowotnej (ubezpieczenia), a wiec wkoncu sie doczekalam. Od wrzesnia bede miala ubezpieczenie panstwowe. I tak soebie mysle. Wkoncu to mam. Ta upragniona rzecz, ktora nie dawala mi spokoju, bo ciagle sie balam, ze cos mi sie stanie, a ja nawet ubezpieczenia nie mam. Teraz bede miala i postanowilam, ze ostatnio rzecz jaka zrobie to chodzenie po lekarzach, jak to mialam w zwyczaju. Nie pojde nigdzie, chocby nie wiem co. Nie jestem chora. I co za paradoks. Najpierw wydawalo mi sie, jak tu przyjechalam, ze nie dam rady bez ubezpieczenia, bo przeciez nie bede placic takich kolosalnych sum za lekarzy i badania. I oczywiscie..., bylam ciagle chora i meczylam sie, az wkoncu szlam do lekarza, placilam za badania i nigdy nic mi nie bylo. Odkad cos zrozumialam, odkad mnie oswiecilo, ze tak powiem...., nie potrzebuje wiecej lekarzy i badan. Pozostaje mi tylko kontrolowac tarczyce i robic od czasu do czasu badania podstawowe. Do Bianki...., zrobilam kontrolne badania tarczycy i TSH wyszlo mi duzo ponad norme, 29, a noroma jest do 4.5. Ale prawie nie odczuwam tych zmian. Nie mam zadnych kolatan serca. Jestem tylko troche ospala i jest mi czesto zimno. Ale lubie to nawet, bo moge sobie uciac drzemke w ciagu dnia i bez problemu spac w nocy. Zadzwonilam do mojego endokrynologa i kazal nieznacznie zwiekszyc dawke leku i wiem, ze za pare tygodni hormony wroca do normy. Wogole nie przejelam sie wynikami. Jeszcze niedawno na taka wiadomosc zaczelabym panikowac, pewnie plakac i w stresie i nerwach szukac lekarza. Zrobilam na odwroc. Bez pospiechu, z rozsadkiem i oszczedzialam sobie nieprzyjemych chwil. Pisze to abyscie wyciagnely wnioski.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Do Stres-stop, Widze, ze meczy cie ten brzuch i wymiotujesz. Nie jest to przyjemne co prawda, ale do pokonania z pewnoscia, jezeli przekonasz sie, ze ci nic nie jest. Czytajac ciebie, przypomniala mi sie historia znajomej. Przez 3 miesiace lezala w szpitalu na wymioty i bole zoladka i brzucha. Nie trzymaliby jej w szpitalu gdyby nie te wymioty, poniewaz wymiotowala non stop, cokolwiek zjadla, wiec byla pod kroplowka. To dopiero historia. Zrobili sie wszystkie badania, oczywiscie z gastroskopia wlacznie. Nawet pobrali biopsje ze scianek zoladka. Badania wszystkie wyszly ok. Nic jej nie bylo, nawet nadkwasoty nie miala. Takze po tych badaniach zaczela rozumiec, ze cos jest nie tak. Poczatkowo myslala, ze ma raka zoladka. Lekarze nie mogli sie nadziwic, jej nerwicy. Bo oczywiscie diagnoza byla nerwica, ale jaka...., kurcze. Jak mi to opowiadala, to az wlosy deba stawaly. 3 miesiace pod kroplowka, a zdrowa jak rydz. A wiec w szpitalu chodzila z ta kroplowka na terapie i powoli zaczynala rozumiec swoja chorobe i przestala obawiac sie, ze jest smiertelnie chora. Wymiotowala, nadal, ale juz bez uprzedniego strachu i z czasem objawy ustapily. Zdarza sie, ze ciagle wymiotuje ni z tego ni z owego, ale zaakceptowala to i zyje normalnie. Kazda z nas ma swoje indywidualne dolegliwosci, musimy je akceptowac, nauczyc sie z nimi zyc, a z czasem staja sie slabsze a w niektorych przypadkach mijaja bezpowrotnie. Takze..., Stres-stop..., jezeli mialas gastroskopie i inne badania, ktore nic nie wykazaly, to nie martw sie, to minie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
jejku Emmo dziekuje za te historie 馃尲 masz racje musze to zaakceptowac tak jak rok temu moja poprzednia psycholog powiedziala olac to, niech sie dzieje co chce, tyle ze to wymaga czasu i nie stanie sie raczej z dnia na dzien, ale miala racje rok temu przeszlo, to mam nadzieje ze i teraz ten l臋k minie:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dziewczyny pami臋tacie ile ju偶 tu os贸b napisa艂o mi na forum ze prawopodobnie i na pewno mam padaczk臋. Po raz trzeci z kolei neurolog (jak ju偶 wesz艂am to si臋 u艣miechn臋艂a, dobrze mnie pami臋ta hehe) nie chcia艂a da膰 mi lek贸w. Ona ma tak powa偶ne w膮tpliwo艣ci 偶e faktycznie przepisa艂a mi lek (Tegratol) ale kaza艂a bra膰 w bardzo malusie艅kich ilo艣ciach i tylko przez miesiac. potem mam si臋 u niej zameldowa膰 i powiedzie膰 jak si臋 czuj臋. Ona kochani tak jak i lekarze od duszy twierdzi ze to pod艂o偶e psychogenne. jak ja kochani mam zmieni膰 ten m贸j tryb 偶ycia 偶eby pozby膰 si臋 tej nerwicy? i dodatkowo dzwoni艂a mama i przed艂u偶a wakakcje. Ciesz臋 si臋 ze wypocznie ale to prawdopodobnie b臋d膮 3 dni jeszcze. Wiecie jak ja nie lubi臋 tego.. ale swoj膮 drog膮 sp贸jrzcie jaki ze mnie wra偶liwiec hehe. no i nie mam padaczki chyba.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ten lek to Tegretol. liter贸wka mi si臋 tam zrobi艂a. kochani jestem 偶ywym przyk艂adem na to 偶e nerwica moze wszystko. Zobaczcie, mam za sob膮 wizyty u specjalist贸w i przecie偶 znaj膮 si臋 na rzeczy. neurolog przyzna艂a 偶e nie wie co to jest ale jak powiedzia艂am 偶e zdiagnozowan膮 mam nerwic臋 to tak jakby zrozumia艂a spraw臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
zdrowko no widzisz jaka to nerwica dziwna:) mam pytanie do mam z forum, poniewaz chcialabym niedlugo juz zajsc w ci膮ze ale strasznie boje sie ze nerwica bedzie u mnie okropna a przeciez lekow nie mozna zadnych brac no i jak to bedzie tuz po porodzie? czy dla kobiet z nerwica porod i pierwsze dni po porodzie sa bardziej straszne niz u innych???:( chcialabym ale sie boje....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
je艣li chodzi o ci膮偶臋 to niestety nie jest lekko, w ci膮偶y jest hu艣tawka hormonalna i r贸偶ne rzeczy mog膮 si臋 dzia膰. Ja np. mia艂am stany depresyjne, cz臋sto p艂aka艂am a nawet zdarza艂o mi si臋 wy膰(do ksi臋偶yca;)), stany l臋kowe te偶 niestety. Nie mog艂am si臋 doczek膰 konca ci膮偶y i porodu, wiedzia艂am 偶e to b臋dzie koniec moich m臋k, jak by艂am w 40 tygodniu to robi艂am wszystko zeby juz urodzi膰(s膮 sposoby na przyspieszenie porodu). Por贸d by艂 wspania艂ym prze偶yciem, to by艂 jedyny pozytyw ci膮偶y;) no i jeszcze kopniaczki dzidzi w brzuchu s膮 mi艂e:) Po porodzie niestety hormony dalej szalej膮 i jest nieciekawie, ja by艂am po porodzie akurat zim膮 wi臋c moje nieciekawe stany jeszcze bardziej si臋 nasili艂y. Po jakich艣 3 miesi膮cach po porodzie zacz臋艂o wszystko wraca膰 do normy, czyli normalna nerwica taka jak wcze艣niej;) bez tych okropnych hu艣tawek nastr贸j贸w. Ci膮偶a to ci臋偶ki okres pod tym wzgl臋dem ale to pewnie zale偶y od osoby, ja nie wspominam tego mi艂o niestety.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
je艣li chodzi o ci膮偶臋 to niestety nie jest lekko, w ci膮偶y jest hu艣tawka hormonalna i r贸偶ne rzeczy mog膮 si臋 dzia膰. Ja np. mia艂am stany depresyjne, cz臋sto p艂aka艂am a nawet zdarza艂o mi si臋 wy膰(do ksi臋偶yca;)), stany l臋kowe te偶 niestety. Nie mog艂am si臋 doczek膰 konca ci膮偶y i porodu, wiedzia艂am 偶e to b臋dzie koniec moich m臋k, jak by艂am w 40 tygodniu to robi艂am wszystko zeby juz urodzi膰(s膮 sposoby na przyspieszenie porodu). Por贸d by艂 wspania艂ym prze偶yciem, to by艂 jedyny pozytyw ci膮偶y;) no i jeszcze kopniaczki dzidzi w brzuchu s膮 mi艂e:) Po porodzie niestety hormony dalej szalej膮 i jest nieciekawie, ja by艂am po porodzie akurat zim膮 wi臋c moje nieciekawe stany jeszcze bardziej si臋 nasili艂y. Po jakich艣 3 miesi膮cach po porodzie zacz臋艂o wszystko wraca膰 do normy, czyli normalna nerwica taka jak wcze艣niej;) bez tych okropnych hu艣tawek nastr贸j贸w. Ci膮偶a to ci臋偶ki okres pod tym wzgl臋dem ale to pewnie zale偶y od osoby, ja nie wspominam tego mi艂o niestety.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Zdrowko ,tak jak pisalam to napady l臋ku maskujace sie niby padaczk膮. Psychoterapia Ci pomoze !

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Pseudonimka okre艣lenie trafne. Nerwica jest dziwna.;) to naprawd臋 wszystko dziwne co nas spotyka. Nie wiem jak u was, u mnie pogoda smutnawa dzi艣, szaruga. Wczoraj wieczorem wysz艂am z kole偶ank膮 na spacerek. Wr贸ci艂am ok. 23.30. posz艂am spa膰 ale budzi艂am si臋 jeszcze ze dwa razy. Raz s艂uchajcie mia艂am jaki艣 dziwny l臋k, dziwne samopoczucie, bicie serca nies艂ychane, my艣la艂am ze zwiej臋 z 艂贸偶ka:) ale potem zasn臋艂am. Te偶 miewacie takie l臋ki?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 DEkorejter
Zdr贸wko to wspaniale!! znaczy si臋 zdrowa jeste艣, nerwiczka tylko.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 dodab44
Ja tez sie boje co b臋dzie w ci膮zy.Poodstawialam wszystkie leki pod k膮tem ci膮zy i bylo jakis czas w miare dobrze, a teraz sie znowu pogorszylo i znowu musze zazywac leki niewiadomo jak dlugo i tez sie boje kiedy ja wreszczie bede mogla zajsc w ci膮ze i jak j膮 przezyje bez lek贸w, nie wyobrazam sobie tego wog贸le. A jakie leki zazywacie takie kt贸re pomagaja wam?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
zdrowko to bardzo dobrze ze to nie padaczka... jak widac nerwica potrafi sie sie podszywac pod wszytskie choroby!:) jesli chodzi o ciaze to ja tez przed.... tez s膮 obawy... ale to zalezy od organizmu... pamietacie Mandzi臋?? nie ma jej juz z nami, moze dzieki ci膮zy wyszla z tego! a moze jeszcze ukradkiem nas czyta???? jak tak to pozdrawiam 馃尲 u mnie pogoda do kitu! ale rano zajelam sie domem i czas jakos zlecia艂!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do zdr贸wko
Witaj,czytajac twoje posty , powiem ci twoj problem nerwicy tkwi w wiezi emocjonalnej z twoja mama , jesli tego sie nie pozbedziesz ,dziewczyno nie wyjdziesz z tego . Musisz sie usamodzielnic, a nie tylko trzymac sie spodniczki mamy , musisz zrozumiec ze ona ma tez swoje zycie i ma prawo gdziekolwiek jechac bez ciebie , a ty dziewczyno powinnas cieszyc sie swoim zyciem , wychodzic dO,ludzi, bawic sie , zakochac sie, a zobaczysz u siebie poprawe.Twoja mama nie zdajac sobie sprawy zrobila cie poprostu kaleke.Musisz nauczyc sie bez niej zyc , mama jest mama ale nie do przesady miej swoje zycie!!!!!!!!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 PSdorosnij wreszcie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Pomara艅czo... po prostu jaka艣 telepatia czy co艣.. w艂a艣nie mialam pisa膰 do was.. ca艂y dzie艅 s艂uchajcie czulam si臋 ok. Ca艂y czas my艣la艂am ze mama wr贸ci dzisiaj, tzn mia艂am nadziej臋. A tu dzwnoi i ani ona ani tato nie m贸wi膮 mi kiedy. Domy艣lam si臋 ze dopiero w niedziel臋. i wiecie co? od razu nastr贸j straci艂am. i chyba nawet apetyt bo znowu czuj臋 si臋 tak 藕le jak ostatnio. Psycholog te偶 twierdzi 偶e panicznie boj臋 si臋 utraty matki. I ty pomara艅czo masz racj臋 w 100%, nic nie neguj臋 z twojej wypowiedzi. Ale powiedzcie co mam robi膰.. w ciagu dnia za bardzo nie wyjd臋 bo znajomi jak ju偶 to w pracy i wog贸le 艣rodek tygodnia mamy. Staram si臋 sobie wbija膰 to do g艂owy i co? nic.. a tato staje na g艂owie, tzn. widz臋 偶e jak jest ca艂a rodzina w domu to tak nie rozmawiamy. Teraz widz臋 ze stara si臋 mnie roz艣miesza膰, zagadywa膰.. pi臋膰 dni wytrzymalam, to sukces jakby. ale boj臋 si臋 co dalej..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
tak to prawda , rodzice robia z dzieci kaleki i maja to g艂臋bokko w 4 literach. widzisz zdrowko matka wyjechala odpoczywac i wali j膮 ze to przezywasz ze jestes sama , wiec i ty sie pozbieraj i nie wyczekuj na ni膮 !

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Fresh absolutnie nie chc臋 jej broni膰 ale ostatnio naprawd臋 potrzebowa艂y艣my odpocz膮膰 od siebie. i powiem wam, 偶e o dziwno ja przez pierwsze 2,3 dni czu艂am si臋 dobrze bez niej. teraz zaczyna mi by膰 ju偶 za d艂ugo.. ale to ze pojecha艂a wypocz膮膰,nale偶y si臋 jej. tylko tu chodzi o mnie. Caly czas jak przedszkolakowii sobie to w my艣lach analizuj臋 i raz wydaje mi si臋 偶e wszystko jest ok a potem to;/ jak moja psycholog wr贸ci za miesi膮c z urlopu kochani bior臋 si臋 w karby! jesli chodzi o ten zwiazek z matk膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
kazdy psycholog powiedzialby ci ,ze matka tez powinna wybrac sie na terapie ! i relacje miedzy wami poprawi艂by sie .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ale zobaczcie jaki swiat jest dziwny. By艂am dzieckiem sszcz臋艣膰ia. nic mi nie brakowa艂o, uwagi od matki mia艂am pod dostatkiem. I wydawa艂oby si臋 偶e to zaprocentuje dobrze w przysz艂o艣ci, a tutaj jest na odwr贸t. Powiem wam ze opr贸cz psychologa to tylko wy znacie mnie od podszewki. Lubi臋 was:))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
zdrowko czy twoja mama miala zaburzenia l臋kowe jak np, ty mialas 6-12 lat ??? zaburzenia l臋kowe nie musza wynika膰 z dziedziczenia,przekazywanie l臋kliwosci moze tez stanowi膰 skutek uczenia sie w wyniku modelowania.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
nie. moi rodzice nie maj膮 takich problem贸w. babcia moja jedynie jest hipochondryczk膮. Ma depresj臋 ,a jest zdrowa jak ko艅 ,tylko nogi jej dokuczaj膮. A wiecznie na cos choruje tak jak ja:D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
zdrowko musisz wiedziec ,ze nawet dzieci z rodzin dysfunkcyjnych s膮 zdrowe i nie maja zadnych nerwic ,wiec tu nie ma zadnej regu艂y ze jak sie ma szczescie w rodzinie i super wychowanie to nie powinno byc nerwicy -a tu wlasnie na odwr贸t -nawet w takiej jak twoja rodzinka "niezaburzona" l臋ki moga byc spowodowane przez okreslone zachowania rodzicielskie ,ale powiem ci ze ty mialas wszystko ,podane na tacy , i dlatego teraz nie radzisz sobie , a dziecko kt贸re zylo w patologicznej rodzinie musialo samo sie o siebie troszczyc dlatego tez nie p艂acze nad przyslowiowym "rozlanym mlekiem". mi np matka nie ulegalam jak mialam nerwice ,a ja wylam zeby wraca z pracy bo umieram a ona "nie" i koniec i sie pozbieralam jakos. nie wiem co by bylo gdyby mi ulegala i wracala i mnie nianczyla to chyba w og贸le nie wyszlabym z domu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
o juz masz w rodzinie "babcie" a skad wiesz ,czy wlasnie po babci tego nie masz . mama czy tata wcale nie musza chorowac ale wlasnie 2 pokolenie moglo zostac zaatakowane... to podobnie jak z innymi chorobami..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Fresh masz racj臋. ja zawsze mia艂am wszystko na tacy, przez co teraz wielu rzeczy nie potrafi臋. A przede wszystkim nie potrafi臋 znale藕膰 granicy siebie,jak to psycholo偶ka powiedzia艂a. Chce to zmieni膰 ,dlatego wiem ze pewnie wytrzymam te kilka dni. tylko jak ja mam teraz zachowywa膰 si臋 w stosunku do matki? normalnie tak jak by艂o to przedtem?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
pewnie ,ze normalnie .przeciez wasze relacje chyba sie nie popsu艂y bo niby z jakiego powodu. widzisz ty musialabys chodzic na terapie 2 x w tygodniu bo ta praca z psycholozka jest zadna!! ale nawet teraz wykorzystuj czas kiedy nie ma mamy -juz to jakas terapia mala -roz艂膮ka! wytrzymujesz i juz jakis sukces ,ciesz sie takimi malymi sukcesami .nawet dobrze ze wraca w niedziele ,sprawdzisz swoja psychike . zastan贸w sie teraz nad soba, nad tym co czujesz jak nie ma mamy ,zapisuj sobie jakie emocja toba targaja zebys mogla to powiedziec pozniej psycholozce co sie dzieje z toba jak mamy nie ma !! przemysl do czego ci mama jest potrzebna w domu , czy tylko do poczucia bezpieczenstwa...... przeciez nic innego sie z toba nie dzieje opr贸cz tych l臋k贸w ,nie moze wi膮zac tych l臋k贸w tylko z nieobecnosci膮 "mamy" ...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×