Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Gość serce szaleje
Choroba emocji Witam. Na początek musze powiedzieć ze od kilku miesiecy sam zmagam sie z tym dokuczliwym problemem. Zaczęło sie tak: byłem świeżo po 6 tygodniowym cyklu, i w trakcie redukcji podczas której wspomagałem sie clenbuterolem. Kilka razy odczułem kłócie w okolicy serca. To wzbudziiło we mnie ciągle rosnące obawy o mój stan zdrowia. Z czasem zacząłem budzic sie w nocy, sprawdzałem puls, cisnienie, potrafiłem godzinami kontrolować pracę serca!!! Wreszcie przestałem sypiać, paranoicznie bałem sie śmierci. 4 nie przespane noce pod rząd to nic dziwnego. I tak narodziła sie moja choroba. (Nawet teraz kiedy to piszę i przypominam sobie to wszystko to czuje odzywające sie serducho...straszne) Jakie sa objawy nerwicy serca? Kiedy sie zwykle pojawiaja? Czy latwo postawic diagnoze? Jak sie leczy ten rodzaj nerwicy? Objawy nerwicy serca spotyka sie najczesciej u ludzi 20-30-letnich. O tym schorzeniu i sposobach leczenia // ROZMOWA z dr. n. med. Andrzejem Przybylskim, kardiologiem. Zyjmy dluzej: Jaka choroba jest nerwica serca? DR N. MED. ANDRZEJ PRZYBYLSKI: Nalezy do grupy nerwic wegetatywnych, tzn. ze wystepuje w niej specyficzne zaburzenie pewnej czesci ukladu nerwowego, zwanego ukladem autonomicznym lub wegetatywnym. Uklad ten steruje czynnosciami niezaleznymi od woli, np. praca jelit, serca. ZD: Jakie typowe objawy towarzysza nerwicy serca? AP: Najczestsze objawy to uczucie leku i niepokoju. Bardzo wazne jest tutaj odróznienie leku od strachu. Strach to pozytywna reakcja emocjonalna zwiazana z konkretna sytuacja. Natomiast lek i niepokój sa dlugotrwale, wystepuja na skutek reakcji na cos, co jest nieokreslone. To zjawisko lezy u podstawy nerwicy serca. Objawami, które chory wiaze z nieprawidlowa praca serca czy calego ukladu krazenia sa bóle w okolicy przedsercowej w postaci klucia, czesto z dretwieniem rak. Czasami nasladuja one dolegliwosci typowe dla choroby wiencowej, jednak istotnie sie od nich róznia. Przede wszystkim brakiem zwiazku z wysilkiem, przy którym bóle wiencowe sie nasilaja. Bóle nerwicowe natomiast nie maja zwiazku z wysilkiem fizycznym, a nawet czesto wtedy zanikaja, bo ludzki umysl jest zajety czyms innym. Dla nerwicy serca typowe jest uczucie przewleklego zmeczenia. Chorzy czesto skarza sie tez na niespecyficzne uczucie dusznosci (zwlaszcza w zamknietych pomieszczeniach). Osoby z taka dolegliwoscia zaczynaja bardzo gleboko oddychac - nazywa sie to hiperwentylacja. A to prowokuje dalsze objawy, np. mrowienie warg, dretwienie rak, zaburzenia swiadomosci. Kolejnym objawem jest uczucie kolatania serca, stalego lub napadowego. Gdy wystepuja wymienione dolegliwosci, trzeba zglosic sie do lekarza. ZD: W jakich sytuacjach wystepuje nerwica serca? AP: Sa dwa typy takich sytuacji. Nerwice serca moze wywolac jakies ciezkie przezycie, np. smierc kogos bliskiego, wypadek. Wtedy te objawy trwaja przez pewien czas i dzieki terapii ustepuja. Sa tez postaci przewlekle nerwicy serca, w których nasilenie objawów jest zmienne, w zaleznosci od stanu emocjonalnego danej osoby. Ten rodzaj nerwicy moze byc zwiazany z dlugotrwalym stresem (np. trudna sytuacja rodzinna czy zawodowa). ZD: Jakie badania sa konieczne do diagnozy? AP: Bardzo wazna jest dokladna rozmowa z pacjentem o jego dolegliwosciach. Potem lekarz bada chorego i czesto stwierdza np. przyspieszona czynnosc serca. Moze byc ona objawem nerwicy serca, ale tez innej choroby (np. tarczycy). Konieczne jest tez skierowanie pacjenta na EKG oraz na badania krwi i moczu. Czasami wykonuje sie badanie holterowskie. ZD: Jak leczy sie te nerwice? AP: Nerwica serca jest przede wszystkim choroba emocji. Zasadnicze znaczenie ma leczenie psychoterapeutyczne - cwiczenia relaksujace, odpoczynek, zmiana trybu zycia. Leczenie farmakologiczne ma znaczenie wspomagajace. Obejmuje leki uspokajajace, przeciwlekowe. Przepisuje sie je w ostrych postaciach choroby i w ograniczonym czasie, gdyz osoby z nerwicami maja sklonnosc do uzaleznien. Wazny jest zdrowy styl zycia, któremu nie sluzy nadmiar kawy, palenie papierosów, picie alkoholu. Zaburzenia somatyzacyjne. W tych zaburzeniach nerwicowych chory odczuwa liczne fizyczne dolegliwosci, które nie znajduja potwierdzenia w badaniach dodatkowych (EKG, USG, RTG, tomografia). Objawy te moga obejmowac: - klucia i kolatania serca, - napady dusznosci, - zlewne poty, - dlawienie w przelyku, - pobolewania i wzdecia brzucha, - utrzymujace sie biegunki, - zawroty i bóle glowy. Chory zwykle nie jest swiadomy podloza psychicznego swoich dolegliwosci i szuka pomocy u kardiologów, gastrologów, neurologów - niestety bezskutecznie. Wywoluje to u pacjenta niepokój i napiecie psychiczne, przygnebienie, klopoty z zasypianiem. Prawdziwa przyczyna jego stanu zdrowia lezy w psychice, która wplywa na prace narzadów wewnetrznych. Dawniej zaburzenia somatyzacyjne byly nazywane "nerwica serca", "nerwica zoladka" itp. Zaburzenia nerwicowe to najczesciej wystepujaca grupa schorzen o podlozu psychicznym. Szacuje sie, ze na zaburzenia lekowe cierpi co piaty Polak - czyli blisko 8 milionów osób! Wiekszosc przypadków nerwic pozostaje niewykrytych badz niewlasciwie leczonych, wiele osób, którym mozna pomóc nie trafia do psychiatry ani psychoterapeuty. Leczenie: Nerwica serca to choroba ludzi wrażliwych... ODPOCZYNEK, RELAKS, SPORT, MUZYKA, JOGA, PRZYJACIELE, WSZELKIE TECHNIKI RELAKSACYJNE. STARAJ SIE NIE MYSLEC O SERCU NIE JESTEŚ SAM/A - JEST NAS KILKA MILIONÓW UNIKAJ UŻYWEK UNIKAJ SYTUACJI STRESOWYCH Wszelkie ziołowe leki uspokajające są tylko dodatkiem (herbaty, nalewki, tabletki) ziółka przydatne w nerwicy serca: koszyczek rumianku korzeń waleriany kwiatostan głogu korzeń arcydzięgla liść melisy kwiat lawendy Mi osobiście bardzo pomaga doppel herz i relana, krople walerianowe, validol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu19 gratulacje , dużo zdrówka dla maluszka i dla Ciebie, obys sie cieszyla swoim szczesciem bez lęków 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnu-s
Witajcie juz pisalam w wakacje zeby sie spotkać ;) a moze wymienimy się fotkami .... ????? byłoby miło wiedziec z kim piszemy .... ps.ogólnie u mnie wczoraj fatalny dzień :( psychicznie dół , kołatanie takie ,ze masakra ... w glowie szumy ! ale pogoda byla okropna dopiero popoludniu sie pozbieralam , a wieczorem wyszlam na kijki :) bylo bardzo mroźno , a dzis leje od rana ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie juz pisalam w wakacje zeby sie spotkać a moze wymienimy się fotkami .... ????? byłoby miło wiedziec z kim piszemy .... ps.ogólnie u mnie wczoraj fatalny dzień psychicznie dół , kołatanie takie ,ze masakra ... w glowie szumy ! ale pogoda byla okropna dopiero popoludniu sie pozbieralam , a wieczorem wyszlam na kijki bylo bardzo mroźno , a dzis leje od rana ;/ nawet mi sie nick źle wpisał :D jesień ,myślenie opóznione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys staly bywalec
dziewczyny na innym topiku tez sie ludziska ogladaja(fotki) załozyli osobny adres e-mail.i tam pchaja foty i maja fajna galerie:) haslo podajcie sobie na gg lub mailowo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja sie z Wanessa juz widzialam :) a stres-stop ????? pokażesz się ...;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agni-s ciekawe czy ktos jeszcze sie odwazy pokazac swoja twarz :),a tak wogole to fajna z Ciebie kobietka,fajnie wiedziec z kim sie pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu inaczej:) ja to wogole wygladam o wiele mlodziej niz powinnam U mnie straszna wichura:/raz slonce raz chmury i deszzcz, jakos katar mnie dopadł i probuje go wyleczyc ale chyba jak to katar szybko sie nie da:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wichura i leje ale tez wyglada słonce i co jakis czas tęcza sie pojawia 0_0 jestem blisko wc , mam biegunke ;/ koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nertt
pamiętajcie, że wszyscy którzy mówią wam " ooooo Boże. Nerwica?? straszne. do końca zycia męczy" mają chyba w główkach nie po kolei. Mówię to wam ja, nerwusek który od 20 lat (po około 8 letniej walki z ciężka nerwicą) ma ja dziś gdzieś, daaaleko za mną została;)) Psychoterapia dziewczyny, PSYCHOTERAPIA a zobaczycie siebie od innej strony. Pozdrawiam serdecznie i wierzę was boście mądre. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agni a to z nerwow? czy cos zjadlas? ja mam ciagle rano, mam tego dosyc, stresuje mnie to,ale chyba nie pozostaje mi nic innego jak nauczyc sie z tym zyc, chcialabym sie spotkac z psycholog ale jakos glupio mi sie teraz urywac z pracy:/ w tygodniu chcialam troche wolnego aby zobaczyc sie z kumpela co ma malutkie dziecko i tez klopoty z jelitem drazliwym, rok temu mi pomogla mam nadzieje ze teraz tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie,teraz nam bedzie latwiej pisac bo juz sie widzielismy,kurcze az mi sie w brzuchu przewraca jak pomysle o tej psychoterapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nerwica to choroba...
da sie z tego wyjsc!!!! Witam Jak czytam niektóre '' optymistyczne'' odpowiedzi to mnie krew zalewa. Jak można mówic ludziom chorym na nerwice takie rzeczy ze z tego nie da sie wyleczyć. Można tylko trzeba tego chcieć chorowałem na nerwice 3 lata sam o tym nie wiedziałem w poprzednim poscie jak poszukacie napisałem ze rok ale teraz juz wiem ze 3 lata. I co wychodzę z tego ile mi to zajeło narazie 2 tygodnie. Po pierwsze leki wspomagają leczenie i jest gites Po drugie wziąść sie w garść i d**e w troki Po trzecie zadac sobie jedno zaj***S*e pytanie? Czy chce byc zdrowy/a Powiedzieć sobie ty s****u czy chces zepsuć sobie życie i swojej rodzinie ? Ludzie nerwica to choroba ale da sie z niej wyjśc Ludzie gina w wypadkach Ludzie rodzą sie kalekami a nam czegoś brakuje ? Kocham Życie i sie z tego wylecze jak już sie nie wyleczyłem Jak kiedyś to wróci to zadam sobie pytanie? Czy chce znowu skopać sobie 3 lata życia ZANIM ZROBIE COŚ DLA SIEBIE CHCE POZOSTAWIĆ COŚ CO POZOSTANIE PO MNIE NA WIEKI POLECAM HISTORIE Z FILMU PIEKNY UMYSŁ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opis filmu Piękny umysł
Przejmująca historia życia geniusza matematycznego, zainspirowana biografią amerykańskiego naukowca - Johna Forbesa Nasha, Jr. Przystojny i znany ze swojego ekscentrycznego zachowania Nash dość wcześnie dokonał zadziwiającego odkrycia naukowego, stając tym samym u progu międzynarodowej kariery. Jego fantastyczne pasmo sukcesów i nagłe wyniesienie na wyżyny intelektualne zostały poważnie podkopane w momencie zdiagnozowania u Nasha symptomów schizofrenii. Stawiając czoła przeciwnościom, które niejeden znakomity umysł doprowadziły do załamania, Nash z pomocą swojej oddanej żony Alicji próbuje zwalczyć chorobę. Po wielu latach zmagań, jego siła i wytrwałość zatriumfowały. W 1994 roku Nash uhonorowany został Nagrodą Nobla. Żywa legenda - John Nash nadal prowadzi swoją pracę naukową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja wygramy z ta choroba
nie damy sie , do przoduuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×