Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Go艣膰 serce szaleje
Choroba emocji Witam. Na pocz膮tek musze powiedzie膰 ze od kilku miesiecy sam zmagam sie z tym dokuczliwym problemem. Zacz臋艂o sie tak: by艂em 艣wie偶o po 6 tygodniowym cyklu, i w trakcie redukcji podczas kt贸rej wspomaga艂em sie clenbuterolem. Kilka razy odczu艂em k艂贸cie w okolicy serca. To wzbudzii艂o we mnie ci膮gle rosn膮ce obawy o m贸j stan zdrowia. Z czasem zacz膮艂em budzic sie w nocy, sprawdza艂em puls, cisnienie, potrafi艂em godzinami kontrolowa膰 prac臋 serca!!! Wreszcie przesta艂em sypia膰, paranoicznie ba艂em sie 艣mierci. 4 nie przespane noce pod rz膮d to nic dziwnego. I tak narodzi艂a sie moja choroba. (Nawet teraz kiedy to pisz臋 i przypominam sobie to wszystko to czuje odzywaj膮ce sie serducho...straszne) Jakie sa objawy nerwicy serca? Kiedy sie zwykle pojawiaja? Czy latwo postawic diagnoze? Jak sie leczy ten rodzaj nerwicy? Objawy nerwicy serca spotyka sie najczesciej u ludzi 20-30-letnich. O tym schorzeniu i sposobach leczenia // ROZMOWA z dr. n. med. Andrzejem Przybylskim, kardiologiem. Zyjmy dluzej: Jaka choroba jest nerwica serca? DR N. MED. ANDRZEJ PRZYBYLSKI: Nalezy do grupy nerwic wegetatywnych, tzn. ze wystepuje w niej specyficzne zaburzenie pewnej czesci ukladu nerwowego, zwanego ukladem autonomicznym lub wegetatywnym. Uklad ten steruje czynnosciami niezaleznymi od woli, np. praca jelit, serca. ZD: Jakie typowe objawy towarzysza nerwicy serca? AP: Najczestsze objawy to uczucie leku i niepokoju. Bardzo wazne jest tutaj odr贸znienie leku od strachu. Strach to pozytywna reakcja emocjonalna zwiazana z konkretna sytuacja. Natomiast lek i niepok贸j sa dlugotrwale, wystepuja na skutek reakcji na cos, co jest nieokreslone. To zjawisko lezy u podstawy nerwicy serca. Objawami, kt贸re chory wiaze z nieprawidlowa praca serca czy calego ukladu krazenia sa b贸le w okolicy przedsercowej w postaci klucia, czesto z dretwieniem rak. Czasami nasladuja one dolegliwosci typowe dla choroby wiencowej, jednak istotnie sie od nich r贸znia. Przede wszystkim brakiem zwiazku z wysilkiem, przy kt贸rym b贸le wiencowe sie nasilaja. B贸le nerwicowe natomiast nie maja zwiazku z wysilkiem fizycznym, a nawet czesto wtedy zanikaja, bo ludzki umysl jest zajety czyms innym. Dla nerwicy serca typowe jest uczucie przewleklego zmeczenia. Chorzy czesto skarza sie tez na niespecyficzne uczucie dusznosci (zwlaszcza w zamknietych pomieszczeniach). Osoby z taka dolegliwoscia zaczynaja bardzo gleboko oddychac - nazywa sie to hiperwentylacja. A to prowokuje dalsze objawy, np. mrowienie warg, dretwienie rak, zaburzenia swiadomosci. Kolejnym objawem jest uczucie kolatania serca, stalego lub napadowego. Gdy wystepuja wymienione dolegliwosci, trzeba zglosic sie do lekarza. ZD: W jakich sytuacjach wystepuje nerwica serca? AP: Sa dwa typy takich sytuacji. Nerwice serca moze wywolac jakies ciezkie przezycie, np. smierc kogos bliskiego, wypadek. Wtedy te objawy trwaja przez pewien czas i dzieki terapii ustepuja. Sa tez postaci przewlekle nerwicy serca, w kt贸rych nasilenie objaw贸w jest zmienne, w zaleznosci od stanu emocjonalnego danej osoby. Ten rodzaj nerwicy moze byc zwiazany z dlugotrwalym stresem (np. trudna sytuacja rodzinna czy zawodowa). ZD: Jakie badania sa konieczne do diagnozy? AP: Bardzo wazna jest dokladna rozmowa z pacjentem o jego dolegliwosciach. Potem lekarz bada chorego i czesto stwierdza np. przyspieszona czynnosc serca. Moze byc ona objawem nerwicy serca, ale tez innej choroby (np. tarczycy). Konieczne jest tez skierowanie pacjenta na EKG oraz na badania krwi i moczu. Czasami wykonuje sie badanie holterowskie. ZD: Jak leczy sie te nerwice? AP: Nerwica serca jest przede wszystkim choroba emocji. Zasadnicze znaczenie ma leczenie psychoterapeutyczne - cwiczenia relaksujace, odpoczynek, zmiana trybu zycia. Leczenie farmakologiczne ma znaczenie wspomagajace. Obejmuje leki uspokajajace, przeciwlekowe. Przepisuje sie je w ostrych postaciach choroby i w ograniczonym czasie, gdyz osoby z nerwicami maja sklonnosc do uzaleznien. Wazny jest zdrowy styl zycia, kt贸remu nie sluzy nadmiar kawy, palenie papieros贸w, picie alkoholu. Zaburzenia somatyzacyjne. W tych zaburzeniach nerwicowych chory odczuwa liczne fizyczne dolegliwosci, kt贸re nie znajduja potwierdzenia w badaniach dodatkowych (EKG, USG, RTG, tomografia). Objawy te moga obejmowac: - klucia i kolatania serca, - napady dusznosci, - zlewne poty, - dlawienie w przelyku, - pobolewania i wzdecia brzucha, - utrzymujace sie biegunki, - zawroty i b贸le glowy. Chory zwykle nie jest swiadomy podloza psychicznego swoich dolegliwosci i szuka pomocy u kardiolog贸w, gastrolog贸w, neurolog贸w - niestety bezskutecznie. Wywoluje to u pacjenta niepok贸j i napiecie psychiczne, przygnebienie, klopoty z zasypianiem. Prawdziwa przyczyna jego stanu zdrowia lezy w psychice, kt贸ra wplywa na prace narzad贸w wewnetrznych. Dawniej zaburzenia somatyzacyjne byly nazywane "nerwica serca", "nerwica zoladka" itp. Zaburzenia nerwicowe to najczesciej wystepujaca grupa schorzen o podlozu psychicznym. Szacuje sie, ze na zaburzenia lekowe cierpi co piaty Polak - czyli blisko 8 milion贸w os贸b! Wiekszosc przypadk贸w nerwic pozostaje niewykrytych badz niewlasciwie leczonych, wiele os贸b, kt贸rym mozna pom贸c nie trafia do psychiatry ani psychoterapeuty. Leczenie: Nerwica serca to choroba ludzi wra偶liwych... ODPOCZYNEK, RELAKS, SPORT, MUZYKA, JOGA, PRZYJACIELE, WSZELKIE TECHNIKI RELAKSACYJNE. STARAJ SIE NIE MYSLEC O SERCU NIE JESTE艢 SAM/A - JEST NAS KILKA MILION脫W UNIKAJ U呕YWEK UNIKAJ SYTUACJI STRESOWYCH Wszelkie zio艂owe leki uspokajaj膮ce s膮 tylko dodatkiem (herbaty, nalewki, tabletki) zi贸艂ka przydatne w nerwicy serca: koszyczek rumianku korze艅 waleriany kwiatostan g艂ogu korze艅 arcydzi臋gla li艣膰 melisy kwiat lawendy Mi osobi艣cie bardzo pomaga doppel herz i relana, krople walerianowe, validol.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Basiu19 gratulacje , du偶o zdr贸wka dla maluszka i dla Ciebie, obys sie cieszyla swoim szczesciem bez l臋k贸w 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 agnu-s
Witajcie juz pisalam w wakacje zeby sie spotka膰 ;) a moze wymienimy si臋 fotkami .... ????? by艂oby mi艂o wiedziec z kim piszemy .... ps.og贸lnie u mnie wczoraj fatalny dzie艅 :( psychicznie d贸艂 , ko艂atanie takie ,ze masakra ... w glowie szumy ! ale pogoda byla okropna dopiero popoludniu sie pozbieralam , a wieczorem wyszlam na kijki :) bylo bardzo mro藕no , a dzis leje od rana ;/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie juz pisalam w wakacje zeby sie spotka膰 a moze wymienimy si臋 fotkami .... ????? by艂oby mi艂o wiedziec z kim piszemy .... ps.og贸lnie u mnie wczoraj fatalny dzie艅 psychicznie d贸艂 , ko艂atanie takie ,ze masakra ... w glowie szumy ! ale pogoda byla okropna dopiero popoludniu sie pozbieralam , a wieczorem wyszlam na kijki bylo bardzo mro藕no , a dzis leje od rana ;/ nawet mi sie nick 藕le wpisa艂 :D jesie艅 ,my艣lenie op贸znione :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kiedys staly bywalec
dziewczyny na innym topiku tez sie ludziska ogladaja(fotki) za艂ozyli osobny adres e-mail.i tam pchaja foty i maja fajna galerie:) haslo podajcie sobie na gg lub mailowo. pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie Ja sie z Wanessa juz widzialam :) a stres-stop ????? poka偶esz si臋 ...;) 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
agni-s ciekawe czy ktos jeszcze sie odwazy pokazac swoja twarz :),a tak wogole to fajna z Ciebie kobietka,fajnie wiedziec z kim sie pisze :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
od razu inaczej:) ja to wogole wygladam o wiele mlodziej niz powinnam U mnie straszna wichura:/raz slonce raz chmury i deszzcz, jakos katar mnie dopad艂 i probuje go wyleczyc ale chyba jak to katar szybko sie nie da:/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
u mnie wichura i leje ale tez wyglada s艂once i co jakis czas t臋cza sie pojawia 0_0 jestem blisko wc , mam biegunke ;/ koszmar

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Nertt
pami臋tajcie, 偶e wszyscy kt贸rzy m贸wi膮 wam " ooooo Bo偶e. Nerwica?? straszne. do ko艅ca zycia m臋czy" maj膮 chyba w g艂贸wkach nie po kolei. M贸wi臋 to wam ja, nerwusek kt贸ry od 20 lat (po oko艂o 8 letniej walki z ci臋偶ka nerwic膮) ma ja dzi艣 gdzie艣, daaaleko za mn膮 zosta艂a;)) Psychoterapia dziewczyny, PSYCHOTERAPIA a zobaczycie siebie od innej strony. Pozdrawiam serdecznie i wierz臋 was bo艣cie m膮dre. papa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
agni a to z nerwow? czy cos zjadlas? ja mam ciagle rano, mam tego dosyc, stresuje mnie to,ale chyba nie pozostaje mi nic innego jak nauczyc sie z tym zyc, chcialabym sie spotkac z psycholog ale jakos glupio mi sie teraz urywac z pracy:/ w tygodniu chcialam troche wolnego aby zobaczyc sie z kumpela co ma malutkie dziecko i tez klopoty z jelitem drazliwym, rok temu mi pomogla mam nadzieje ze teraz tez:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witajcie,teraz nam bedzie latwiej pisac bo juz sie widzielismy,kurcze az mi sie w brzuchu przewraca jak pomysle o tej psychoterapi

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ludzie nerwica to choroba...
da sie z tego wyjsc!!!! Witam Jak czytam niekt贸re '' optymistyczne'' odpowiedzi to mnie krew zalewa. Jak mo偶na m贸wic ludziom chorym na nerwice takie rzeczy ze z tego nie da sie wyleczy膰. Mo偶na tylko trzeba tego chcie膰 chorowa艂em na nerwice 3 lata sam o tym nie wiedzia艂em w poprzednim poscie jak poszukacie napisa艂em ze rok ale teraz juz wiem ze 3 lata. I co wychodz臋 z tego ile mi to zaje艂o narazie 2 tygodnie. Po pierwsze leki wspomagaj膮 leczenie i jest gites Po drugie wzi膮艣膰 sie w gar艣膰 i d**e w troki Po trzecie zadac sobie jedno zaj***S*e pytanie? Czy chce byc zdrowy/a Powiedzie膰 sobie ty s****u czy chces zepsu膰 sobie 偶ycie i swojej rodzinie ? Ludzie nerwica to choroba ale da sie z niej wyj艣c Ludzie gina w wypadkach Ludzie rodz膮 sie kalekami a nam czego艣 brakuje ? Kocham 呕ycie i sie z tego wylecze jak ju偶 sie nie wyleczy艂em Jak kiedy艣 to wr贸ci to zadam sobie pytanie? Czy chce znowu skopa膰 sobie 3 lata 偶ycia ZANIM ZROBIE CO艢 DLA SIEBIE CHCE POZOSTAWI膯 CO艢 CO POZOSTANIE PO MNIE NA WIEKI POLECAM HISTORIE Z FILMU PIEKNY UMYS艁 !!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Opis filmu Pi臋kny umys艂
Przejmuj膮ca historia 偶ycia geniusza matematycznego, zainspirowana biografi膮 ameryka艅skiego naukowca - Johna Forbesa Nasha, Jr. Przystojny i znany ze swojego ekscentrycznego zachowania Nash do艣膰 wcze艣nie dokona艂 zadziwiaj膮cego odkrycia naukowego, staj膮c tym samym u progu mi臋dzynarodowej kariery. Jego fantastyczne pasmo sukces贸w i nag艂e wyniesienie na wy偶yny intelektualne zosta艂y powa偶nie podkopane w momencie zdiagnozowania u Nasha symptom贸w schizofrenii. Stawiaj膮c czo艂a przeciwno艣ciom, kt贸re niejeden znakomity umys艂 doprowadzi艂y do za艂amania, Nash z pomoc膮 swojej oddanej 偶ony Alicji pr贸buje zwalczy膰 chorob臋. Po wielu latach zmaga艅, jego si艂a i wytrwa艂o艣膰 zatriumfowa艂y. W 1994 roku Nash uhonorowany zosta艂 Nagrod膮 Nobla. 呕ywa legenda - John Nash nadal prowadzi swoj膮 prac臋 naukow膮...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 racja wygramy z ta choroba
nie damy sie , do przoduuu

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×