Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

bo ja szukalam wszedzie i nie moglam znalesc.Moja tesciowa zawsze robila takie zawijane buleczki z dzemem morelowym.Mniam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto nazywa się Jus-Rol Puff pastry block. ja kupiłam w prostokątnym bloku, ale są tez rolowane. można je kupić chyba w większości supermarketach np Tesco, Asda. powinny być tam gdzie masła, jogurty czyli w lodówkach. pewnie są tez inne rodzaje i inne nazwy, musisz poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda g juz kiedys przerabialysmy ciasto francuskie na forum :) ja robie przewaznie paszteciki.z pieczarkami, z mieskiem, z kapusta i grzybami.lub rogaliki z nutella albo brzoskwinia z puszki :D pychaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robie z twarogiem, jablkami. no i napoleonkę. Alez zimnio dzisiaj, nie moge dogrzac mieszkania po nocy. a myslalam ze wiosna juz przyszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ja tu diete probuje stosowac a wy tu o takich przysmakach piszecie az zaczely dzialac mi slinianki ze zdwojona moca :D :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla29
dziewczyny co do chrztu,to ja zdecydowalam sie,ze bedziemy robic u angielskiego ksiedza,podobno jest o wiele prosciej.wprawdzie nie urodzilam jeszcze,ale juz rozmawialam z polskim ksiedzem,poniewaz planujemy chrzciny na konkretna date,wiec wszystko chcialabym miec zaklepane,bo wiekszosc gosci przyjezdza z polski i musza wziac urlopy...ksiadz powiedzial ze on nie ma czasu ze mna rozmawiac,tym bardziej,ze jeszcze sie nie urodzilo,a w dodatku nie mamy slubu,dodatkowy problem i w sumie jak chcialam zeby mi dal num.tel. zeby sie umowic na dluzsza rozmowe skoro nie ma czasu,to chcial mnie splawic mowiac mi ze nie ma mi na czym NUMERU ZAPISAC!!! myslam ze padne. w dodatku polscy ksieza,przynajmniej u nas,robia chrzty w srodku tygodnia i o dziwnych porach typu 15,16 po pol. a u angielskiego chrzcza w soboty,w dodatku chrzestni nie musza miec zadnych zaswiadczen z parafii,ksiadz wierzy na slowo,ze jestes katolikiem,nie ma problemow z terminami i co najwazniejsze jak ktos ma partnera z innej wiary lub zyje bez slubu,to tez udziela chrztu bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla29
Szczęśliwe Brzuchatki: anecia1702........19.03.2009......!38!!.....Melton.... . .....?............? Cherry76...........19.03.2009......38.........Londyn.... ......coreczka mi83.................24.03.2009.......37....Hinckley.... ..córcia....Hania lucilla29.............01.04.2009......37.....Grimsby.... ..........Gabrys bes...................22.04.2009.......34....Swindon.... . ... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......31.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......32....H/C........... ?syn............ Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jaś Aleksandra188......23.06.2009......25..Hereford ..........Alanek gosiaczeko5......17.07.2009....20.....Luton......Mateusz /Martyna ? czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. mysza703...........15.07.2009.......19....Southport..?.. Piotruś/Nikola Niulek25............ 18.07.2009..... .21...Birmingham.......syn......Jack GaGa_................19.07.2009......19....Birmingham. . .............. Aga_nton..............04.08.2009......18.....Northampton ...Wiktoria........... Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/06/02...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus......... Daw idek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucilla wspolczuje tego ksiedza!! Ja na swojego ksiedza nie moge narzekac,juz moja Nikola komunie miala tutaj i wszystko prosto poszlo,nawet miala bardziej uroczysciej niz normalnie,bo miala sama jedyna bo nie bylo innych dzieci tzn byly, ale w innym miescie musialaby miec komunie, wiec wolelismy aby miala w kosciele w naszym miasteczku sama.Mamy polskiego mlodego, fajnego ksiedza i czasami nas odwiedza,siedzi na komputerze i sciaga programy z moim M.Posmiejemy sie czasami,teraz podalam date chrztu ze na ten dzien musi byc i bez problemu sie dopasowal.Przyjedzie do nas w poniedzialek aby wszystko ustalic.Powiem wam ze on robi czasami z 200mil aby jechac do jakiejs rodziny aby zrobic komunie czy slub albo nawet tak odwiedzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla29
to sie nazywa ksiadz z powolania! u nas niestety jest inaczej. nie mowie,ze ten nasz ksiadz nie ma co robic bo napewno ma duzo pracy,bo jest sam na kilka miast,ale sa rozne sposoby rozmawiania z wiernymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski! Jeżeli nie widziałyscie filmu \"w łonie matki\" to włączcie sobie teraz national geographic. Ide oglądać , miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oglądałam już kiedyś ten film, super jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobitki dzięki za pomysły na wykorzystanie ciasta francuskiego. wiem ze ten temat był poruszany przed świętami, ale jakoś nie mam czasu szukać a do tego jeszcze mnie net wkurza bo nie chce mi kafeterii ładować :-( ja raczej będę chrzcić dzidzie w Polsce, tam mam cala rodzinkę i jakby im przyszło przyjechać tutaj to nie sadze żeby wypaliło, wiec jednak my się dostosujemy. ksiądz z powołania???hmmm... myślę ze jeszcze tacy są - dzięki Bogu. byłam właśnie u położnej. noi niby wszystko dobrze, ale ja się czuje zupełnie inaczej niż dwa tyg temu. brzuch mam ogromniasty i na dodatek bardzo nisko - mam nadzieje ze mi tam co nie wyleci ;-) udało mi się kupić łóżeczko na e-bay i jestem zadowolona, ale na wózek wciąż nie mogę się zdecydować, jest ich strasznie dużo a te co mi się podobają to cena powala na podłogę. no ale nie tracę nadziei szukam dalej trzymajcie się kobitki i miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do sprzedania...
mam do sprzedania wozek trojkolowy z carseatem i lozeczKO Z MOTHERCARE,ZA WSZYSTKO CHCE 150 FUNTOW,ZAINTERESOWANI PRZESLIJCIE EMAILA TO WYSLE ZDJECIE,WSZYSTKO W BARDZO DOBRYM STANIE POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam do sprzedania...
WOZEK KOSZTOWAL 300£ a Lozeczko ok 200 £

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
Hej, Prosze, przeslij mi zdjecia na adres mam.fm@poczta.fm dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka26 poplakalam sie poprostu,jaka ty dzielna bylas gdy rodzilas swojego synka.,gorace buzialki dla Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanko do mam które tu chrzciły - ile się płaci tu księdzu za chrzest ? nie mam nikogo znajomego kto by tu chrzcił i nie mam kogo spytać a chciałabym żeby z mojej strony bylo wszystko ok Magda-g odpisze Ci wieczorkiem Kamila 26 ja też piję to mleczko i jeszcze się przymierzam spróbować to ryżowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wreszcie wrocilam do uk:-)kurcze,nie wiem czy sie cieszyc czy plakac,ciesze sie bo znow jestem w swoim mieszkanku na swoim,hi hi,no ale tak mi dobrze w polsce bylo,mialam ogromna pomoc przy bawieniu synka,naprawde odpoczelam,a dzisiaj juz sama jestem z malym rozdarciuszkiem kochanym...no coz..powrot do rzeczywistosci:-) Ale tu mamy wiosne!!!super, Borowka!idziemy na spacerek? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Frugo nam ksiądz na pytanie ile zapłacić za chrzest odpowiedział, aby dać na tacę ile się chce, także nie ma czegoś takiego jak opłata za chrzest, bynajmniej nie w tej polskiej parafii, którą tu znam (Dunstable) Najlepiej niech Twój mąż zapyta księdza ile się płaci za chrzest. A jak Twoja Hania? Kolki juz przeszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tez mysle zeby tu ochrzcic Adasia,nie chce sie uzerac z ksiedzem w mojej parafii,juz widze jak mi robi problemy bo nie jestem mezatka,i tutaj chyba tez zrezygnuje z polskiego ksiedza,oni maja jakies dziwne podejscie do rodakow,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli, zrobilam z twojego cottage pie, super. a poza tym znowu nie mam czasu, robie 5 rzeczy naraz w tempie 5 razy szybszym niz normalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola Hania niestety nadal kolkuje,raz jest lepiej,raz gorzej,ale od kąd jem produkty lactofree jest zdecydowanie lepiej. Dzięki za info o chrzcie. Borówka ja właśnie robię\"twój\"cottage pie :) jutro napisze jak mi wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka ciesze sie ze smakowalo :) dziewczyny co do chrztu to jak chrzcilam nadie w pl i zapytalam ksiedza ile mnie to bedzie kosztowac to powiedzial \'co laska, minimum 400 zl.\' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któraś z Was używa bądź używała premaxx baby sling? jeśli tam proszę o opinię:) lolli niezły ksiądz borówka gottage pie w wersji dla mamy karmiącej(bez cebulki i groszku)pycha :D a może macie jeszcze jakieś ciekawe angielskie przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam do was takie pytanie bo ja uzywam tabletek antykoncepcyjnych firmy mercilon i wydaje mi sie ze po nich nie moge schudnac czy moze macie jakies inne propozycje antykoncepcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×