Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Gość Cebi
Witam ponownie przepraszam ze sie nazucam ale bardzo bardzo licze na wasza pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli no to niezle krzeslo :) :D Borowka a Ty chcesz jeszcze synusia? :) Cebi ... a dlaczego tak bardzo chcesz miec ten scan? jesli polozna Cie badala i dziecko jest prawidlowo to nie zrabia Ci skanu... :( niestety ... a czego sie obawiasz? co jest nie tak? ... jesli bardzo chcesz to zadzwon tam i powiedz ze niepokoisz sie o dziecko... AAAA tak byc nie moze, to niedopuszczalne, nie wolno zwalniac ciezarnych! niech sie zglosi gdziekolwiek - surgery, job center .... moj Mikolaj dzisiaj odmowil dwa razy mleka zamiast jednego z nich zjadl kaszke ... kiedy i czy w ogole Wasze maluchy zaczely odmawiac mleka na rzecz innego jedzonka??? no i ile razy dziennie powinien jesc taki maluch maleko? (Mikolaj jadl zawsze 5 porcji mleka teraz je wiecej jedzonka wiec pewnie dlatego ale mysle ze moze poprostu mu zbrzydlo, jest mdle ... nie wiem ....)... jejku od jakis 3dni kazdy dzien inny ... :o I'm confused :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebi-jesli zadzwonisz na ten numer na karcie ciazy i powiesz, ze sie niepokoisz o dziecko to powiedza Ci zebys przyjechala do szpitala i tam zrobia Ci KTG. Nie wydaje mi sie zeby USG robili, chyba ze w naglym przypadku. Ja wracalam do UK samolotem na 3 tygodnie przed terminem porodu i zauwazylam krwawienie i regularne skurcze. Przeszlo mi przed ladowaniem, ale wolalam dmuchac na zimne i zadzwonilam na 999. Przyjechala karetka i zawiezli mnie z lotniska do szpitala. Zrobili mi KTG i doslownie na chwilke podlaczyli do USG-jedno dotkniecie glowica wiec nie nazwalabym tego pelnym USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucilla-nie bylo wczesniej tematu rozkow wiec nie mialam okazji podzielic sie ta wiedza ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucilla-nie bylo wczesniej tematu rozkow wiec nie mialam okazji podzielic sie ta wiedza ;( Mam nadzieje, ze i tak sie przyda nawet teraz dla nowych przyszlych mamus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1403monis1988 -z tego co wiem to dofinansowanie do mieszkania zalezy od wysokosci zarobkow, ale nie wiem czy wysokosc nie rozni sie w zaleznosci od councilu. Wiesz-najlepiej zadzwon do swojego councilu-do dzialu, ktory zajmuje sie housing benefit i porozmawiaj z nimi ile ewentualnie moglibyscie dostac. Ja chcialam zrezygnowac z pracy na pelny etat i podjac prace na kilka godzin tygodniowo zeby miec czas na nauke kiedy mieszkalam jeszcze sama. Moje zarobki wynosilyby ok.350 funtow/mies. , za mieszkanie placilam 78f/tyg wiec zadzwonilam do councilu i przedstawilam sytuacje i ocene ile bym mogla wtedy dostac. Zaoferowali mi 45 funtow/tyg. Ale nie zdecydowalam sie na ta prace, postanowilam pozostac w starej na pelnym etacie wiec w rezultacie nigdy sie o taki dodatek nie staralam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z MEDYCYNY CHINSKIEJ:D Herbata dla karmiących matek Na pół litra wrzącej wody wrzucić po płaskiej łyżeczce kopru włoskiego, anyżku, kminku i lukrecji. Gotować 5-15 minut. Herbaty tej nie należy nadużywać (nie pić więcej niż jedną filiżankę dziennie), gdyż wprawdzie wymienione zioła wzmagają laktację, bo są rozgrzewające – to stosowane w nadmiarze mogą doprowadzić do zapalenia piersi58 połączonego z wysoką temperaturą oraz ostrego zapalenia śluzówki żołądka u kobiet o słabszej konstytucji. W przypadku wystąpienia zapalenia piersi należy: – natychmiast odstawić zalecaną herbatę rozgrzewającą, – pić herbatę z pszenicy, – robić okłady piersi z zielonych części roślin, – spożywać wiele zielonych jarzyn o właściwości liang (np. sałata), by uspokoić ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebi nie wiem co musialabys powiedziec zeby zrobili usg. jA mialam dodatkowe w 32 tyg z powodu nisko i na przedniej scianie polozonego lozyska. moze cos nie tak (teoretycznie) w poprzedniej ciąży, jesli byla, byloby powodem... dzioewczyny jest promocja na dziecviece produkty w sainburym, 1/3 off. pamietam, ze na kosmetyki, nie wiem czy wszystkie, i pieluchy saisburego. oleniga no pewnie! ale tylko synusia. i dlatego ja chce to krzeslo!!!i nic sie nie martw jedzeniem mikolaja. widac woli czasem zjeść konkretniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa z kurczaka Zupa ta jest znakomitym środkiem wzmacniającym. Wzmacnia szpik, mięśnie, ścięgna, stawy (szczególnie przeguby i kolana), poprawia wzrok – należy więc do przemiany drewna. Wskazana jest dla ludzi bardzo starych (którzy cierpią na nocne poty i niespokojny sen), w połączeniu z 1 filiżanką dziennie mleczka pszenicznego pitego przez 3-5 tygodni59. Zalecana jest też dla kobiet po urodzeniu dziecka – szczególnie gdy jest gotowana przez 3 dni z pewnymi przyprawami (m.in. białym żeńszeniem w ilości 6-15 g dziennie), powoduje skurczenie macicy, likwiduje krwawienie i wzmacnia laktację. Przeciwdziała wypadaniu włosów i osłabieniu zębów. Daje też wiele siły, dzięki czemu matka nie męczy się wielokrotnym budzeniem w nocy. Musi się jednak pić taką zupę regularnie przez dwa miesiące. Na 3 litry wrzącej wody wrzucić przyprawy zaliczane do żywiołu ognia (np. tymianek, majeranek, rozmaryn). Po 2–5-minutowej przerwie (koniecznej po dodaniu składników należących do danego ruchu, a przed następnymi składnikami zaliczanymi do ruchu następnego) kilka marchewek i ewentualnie inne jarzyny korzeniowe ruchu ziemi. Następnie cebula, por, imbir (ruch metalu), potem odrobina soli kamiennej (woda), ewentualnie jedna (lub więcej) łyżka fasoli60. Najlepsze do zupy są fasolki sojowe (w różnych kolorach). Można też dodać do wody jadalne wodorosty61. Po kolejnej krótkiej przerwie dorzucić mały kawałek świeżego kurczaka z kością i szpikiem (ruch drewna) – wystarczy ok. 60 g. Garnek przykryć i bardzo powoli gotować na małym ogniu przez 3-4 godziny. Pić sam płyn po 3-4 filiżanki dziennie. Po ugotowaniu zdjąć pokrywkę, przynajmniej do czasu zupełnego wystygnięcia zupy (to samo dotyczy m.in. zupy wołowej). Resztę zupy przechowywać normalnie, np. w chłodnym pomieszczeniu poza lodówką. Co dwa dni gotować nową zupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga jak masz mleko w kartoniku to tam jest napisane ile mleka w jakim wieku. na puszkach zdaje sie ze nie ma.olka spi mi na ramieniu, juz nie bede wlec sie do kuchni zeby sprawedzic. jutrop moge ci napisac.wiem ze olce(8-m-cy) należałoby sie 3 x 210ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka dzieki za mile slowa ja czytalam ze kiedys czesciej robilo sie wlasnie rentgen na bioderka ale wiadomo to bardziej szkodz\\i i od tej metody sie odchodzui a w angli pewnie zal im scan zrobic, ja nic jeszcze nie wiem i czekaam na termin konsultacji z pediatra o rentgenie na razie nikt nic nie mowil, pozdrawiam goraco i spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebi nie martw sie,badz dobrej mysli ze z dzidziusiem wszystko jest ok.! Tu w Angli 90% kobiet ma tylko 2 skany przez cala ciaze a zobacz ile dzieci sie rodzi i wszystko jest w porzadku...Nie sadze zeby zciemnianie,ze dzidzius sie malo rusza albo ze zle sie czujesz to byl dobry pomysl,bo pozniej nie beda Cie brali na serio jak naprawde bedziesz miala jakis problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Borowka na pudelku napisali ze 5x210ml - jakis czas temu Mikolaj tak jadl ale wtedy dawalam mu solid food tylko kilka lyzeczek tak zeby poprobowal, teraz daje juz wiecej... no i dzisiaj w nocy zjadl 2 razy ok.200ml - o 22 na spiocha i o 2.30am znowu chcial :o ... oj umeczona jestem :( a na sniadanko wciagnal tylko 100ml mleka, bede musiala mu ponad 100ml kaszki dac... zrobie wiecej i zobacze ile zje... kurcze wczoraj o 18.00 nie chcial mleka wiec zrobilam mu kaszke na tym mleku i wciagnal i to byl jego ostatni posilek, potem kapiel byla i padl do spania... no i dlatego w nocy chce jesc... :o Lolli podziwiam Cie ze Ty tak dlugo juz tak karmisz Lennoxa w nocy :o Borowka to wypozycz to krzeslo od Lolli :) moze zgodza sie w firmie :) ... zycze Ci chlopczyka ... a wiesz juz kiedy chcialabys zaczac starania?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz oleniga chodzi mi po glowie ten pomysll z synusiem ale czy dojdzie do realizacji to nie wiem... to wszystko przez meza.jakis czas temu powiedzial ze urodze mu jeszcze syna. no i kurcze nie moge sie od tego odpedzic. ale jesli juz to w polsce Mikołaj woli kaszkę od mleka po prostu!ale to nie szkodzi oleniga, przeciez to też mleko, a na pewno bedzie po niej bardziej najedzony.piszą 5x210 mleka, ale i myślę ze kaszkę i inne mleczne też mozna do tego zaliczyć, i wtedy to juz nie trzeba myślę az 210ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki frugo melduje się!!!!! wczoraj napisałam big posta i przez 1.5 godz próbowałam go wysłać, niestety bez rezultatu :-( monis o dofinansowanie zawsze możesz się starać i złożyć wniosek do counsilu, ale wysokość dofinansowania i fakt czy go dostaniesz czy nie zależy od wielu czynników np dochody, rejonu gdzie mieszkasz itp. najlepiej złóż wniosek i wymagane dokumenty i czekaj na odpowiedz. lolli ta historia z krzesłem jest niezła :-) ja wczoraj byłam u midwife z nadzieja ze uda mi się wystękać jeszcze jednego scana, ale niestety wszystko jest dobrze z dzidzia, a ja za bardzo nie umiem ściemniać i chyba już nie będę miała, chyba ze na prywat. cebi jeśli nie chcą ci dać dodatkowego scana to nic tylko się trzeba cieszyć ze wszystko jest w najlepszym porządku :-) co do zwolnienia z pracy ciężarnych to naprawdę rożnie bywa. mnie zwolnili podając za powód redukcje etatów i niestety zrobili to legalnie bo nie pracowałam tam dwóch lat, choć ja byłam w ciężkim szoku bo byłam przekonana ze nie mogą mnie tknąć. myślę ze przypadków jest naprawdę dużo. ale się ciesze, niedługo przylatują moi rodzice i mam nadzieje ze dzidzia już będzie z nami :-) :-) strasznie z nimi tęsknie. frugo gdzie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anecia1702c
czesc lolli slodkie kociaki:) i super historia z krzeslem,podprowadz je dla borowki;) moja tez ma miec skan bioderek bo ja mialam problem z bioderkami i moj brat mial krzywa kosc,mial rok temu wszczepiana endoproteze i nadal nie ma czucia w tej nodze,lekarz powiedzial,ze jesli sie to rok utrzyma to juz tak zostanie:( wlasnie wczoraj mi to powiedzieli.mam nadzieje,ze Amelii nic nie bedzie.chlopaki nic niemaja. zaraz ide na screnning test,samochod na przegladzie i musze zasowac na nogach,bo moj madry maz myslal,ze to jest na rano czubek:( witam nowe brzuchatki🌼nie martwcie sie o opieke ja sie martwilam,ale niepotrzebnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda -g byłyśmy na szczepieniu:( było strasznie😭 o 11;40 mamy 6 weeks:) w 8 tygodniu:D a po za tym to ja też chcę to krzesło gdzieś tak za 4 lata,no chyba że do tego czasu straci swoje cudowne właściwości to może być nawet dziś :) Lolki teraz to kochana musisz nam je załatwić :D Zwolnienia z pracy ciężarnych się zdarzają - jestem tego przykładem :O a jeśli chodzi o hausing to monis ja Ci radzę idz do nich i powiedz że wasza sytuacja uległa zmianie,bo czeka się naprawdę różnie ja składałam we wrześniu a dostałam o ile dobrze pamiętam w grudniu i chodziłam to ciągle i pytałam ok uciekam bo robota czeka a potem do gp napisze później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucilla29.............01.04.2009......40.....Grimsby.... ..........Gabrys bes..................22.04.2009.......37....Swindon.... . .... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......35.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......35....H/C........... ?syn............ Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jaś Aleksandra188......23.06.2009......26..Hereford ..........Alanek gosiaczeko5......17.07.2009....20.....Luton......Mateusz /Martyna ? czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. mysza703...........15.07.2009.......19....Southport..?.. Piotruś/Nikola Niulek25............ 18.07.2009..... .24...Birmingham.......syn......Jack GaGa_................19.07.2009......24....Birmingham. ...syn.....Szymon Aga_nton..............04.08.2009......23.....Northampton ...??........ Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Dominisia0407.........29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009......4.......Bedford. ............... Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/06/02...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus......... Daw idek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...corcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....coreczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania mała wzmianka w tabelce - kolejny tydzień minął :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie zapomnijcie ze dzisiaj prima aprilis mnie już pralka nabrała ze nie działa ;-) krejzolka jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wszystkim za odp anecia1702- a moglabys mi jeszcze powiedziec czy wyrównują od mometu kiedy sie złożyło? bo ja zlozylam jakis miesiac temu po tyg przyslali mi ze musze dostarczyc wszystkie dokumenty i zaraz na 2 dzien wszystko dostarczylam, zapomnieli mi oddac paszportu od malego a ja nawet sie nie zorietowalam i w tamtym tyg dzwonia ze zapomnielismy paszportu i trzeba go odebrac wiec wczoraj tam pojechalam odebralam paszport i pytam sie babki czy juz jest jakas decyzja albo ile musze jeszcze czekac a ona ze my jesszcze nie mamy listu od landlorda a dawalismy i umowe i list i jej to mowie a ona ze widocznie tego nam nie zaakceptowali:( to pytam sie co to musi byc a ona ze ksiazeczka rentowa a ja nie mam wiec musi byc list z potwierdzeniem ile placimy i od kiedy tam mieszkamy nie mozna sie z nimi dogadac, najlepsze jest to ze zagladam do papierow i nie ma umowy czyli tez zapomnieli oddac albo zgubili:( ale mam jeszcze przed umowe a pisze tam to samo i znowu tyle czekac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki :) Milo Was poczytac :) U mnie wszystko ok. Probowalam zarejestrowac sie do lekarza prywatnego w Londynie. Mam nadzieje, ze sie uda na 25.04.09. Maja jeszcze do mnie przedzwonic zeby potwierdzic. Lekarz powiedzial mi jednak, ze dosc wczesnie ta wizyta.... ale przeciez to bedzie juz 8 tydzien. W polowie maja czeka nas podroz samochodem do Polski, wiec chce wiedziec, ze wszystko oki i nie ma przeciwskazan. Jakas dziwna energia we mnie wstapila od wczoraj!! Szok... nie moge na miejscu wysiedziec :) Pozdrawiam Was serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry!!! Mam nadzieje ze u Was wszystko wporzadku??? Kamila26 czy te szczepienia sa az takie straszne? :( tzn jak one wygladaja?? Borowka ja nie wiedzialam ze Ty mialas ten sam problem co ja? Tzn lozysko przodujace...maja mi robic scan jak bede w 36 tyg i zadecyduja czy trzeba mi robic cesarke...a jak z Toba bylo?? Oleniga - mi sie wydaje ze teraz tak dni beda wygladaly...:) on teraz testuje co mu bardziej smakuje :) wiadomo ze mleko nie ma takiego samku jak deserki czy obiadki lub kaszki :) Niektore dzieci sa spokojne...niektore aktywne....tak samo bedzie z jedzeniem :) ja zawsze bylam "zarta" jak to moi rodzice mowili i tak mi pozostalo :) ze jedzonko lubie :) wiec niczym sie nie denerwuj :) dobrze ze sobie poje a nie ze niejadkiem jest i wtedy zaczyna sie wymyslanie :) i nerwy ze jesc nie chce :( Anecia - zero stresu!!! Amelcia napewno zdrowa jest :) Jeszcze tylko dwa dni i zaczynam holidaya!!! w koncu porobie w domu jak trzeba :) w sobote jedziemy po mebelki dla malego i kilka swoich by skonczyc urzadzanie :) a w pon przyjda sofy :) i w koncu bedzie mozna usiasc i odpoczac na swieta :) Milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomnialo mi sie ze ktos niedawno pytal mnie co zrobie z Mikolajem jak wroce do pracy... nie pamietam kto to byl?... poczatkiem maja wracam do pracy :( niestety :( pod koniec kwietnia przyjezdza moja mama na dwa miesiace, wiec zajmie sie Mikolajem i bede pracowala 8 godzin 5 dni w tyg. tak jak zwykle... na kolejne dwa miesiace oddam Mikolaja pod opieke Polsce, ktora tez ma takiego szkraba malego (dziewczynke ok. 2 mies. mlodsza) a poza tym jest tutaj przedszkolanka :) ale do pracy juz bede chodzila tylko trzy dni w tyg. (taki mam zamiar) a potem.... nie wiem... albo namowimy moja mame na powrot tutaj albo ktores z nas zrezygnuje z pracy bo do nursery nie oplaca mi sie oddawac, musialabym oddac tam prawie wszystko co zarobie :( ... takze nieciekawie ... wolalabym popracowac troche to odlozylibysmy troche na powrot do POlski, ktory planujemy na nastepne swieta wielkanocne ... a mam pytanie czy w advice citizen biuro trzeba sie umawiac czy jak pojde to przyjma mnie od razu?... musze zapytac czy nalezaloby sie nam cos gdyby jedno z nas zrezygnowalo z pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wiosna, wiosna, wiosna... A ja miałam usuwane cysty z powieki.Sam zabieg ok, ale rekonwalescencja - porażka.Już drugi dzień boli mnie pół twarzy, nie wspominając o wyglądzie.I chyba złapałam zapalenie zatok (znowu), bo leje mi się z nosa i oka - zużyłam juz 3 rolki ręczników papierowych.A tu wiosna za oknem a mi wstyd z domu wyjść, bo mam siniaki opuchlizna na oku. Dodatkowy scan - też bardzo martwiłam się przed porodem i chciałam mieć dodatkowy scan,żeby poznać pozycje dziecka, bo w mojej rodzinie było kilka skomplikowanych przypadków.Ale przed samym finiszem czułam,że dzidziak dobrze był ułożony (kopał po żebrach mocniej niż na dole czyli glową w dół), i zrezygnowałam z prywatnej wizyty, szczególnie,że to wcale nie jest tanie i ile rzeczy można dziecku za 140f kupić. Najważniejsze jest pozytywne myslenie.Angielskie podejście jest inne niż w Pol, ale nie jest aż takie złe i nie ma się co martwić. Frugo - dostałaś przesyłkę??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga🌼 super,ze mozesz liczyc na pomoc mamy chociaz przez jakis czas po powrocie do pracy. My takiej mozliwosci nie bedziemy mieli a do pracy bardzo chcialabym wrocic.Jakie mniej wiecej sa oplaty za nursery? Wiem, ze mam jeszcze sporo czasu zanim zaczne sie martwic o takie rzeczy, ale fajnie to sobie wszystko w glowie poukladac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×