Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

kamilablack, ja to już dawno mam flaki w tych moich piersiach ale mały zawsze coś tam wyciągnie, ja mu podaje piers w nocy jak mi sie nie chce wstać zrobić butelki to wtedy cyc a on nigdy nie odmówi, zreszta czy na mleku z butli czy z piersi dużó lepiej nie spi a od 6 rano do 8 co godzine płacze i musze go lulać ruszając pupą ostatecznie cyc-fakt ciężko przestać karmić,a jak samym aptamilem karmie to też szybko schodzi człowiek docenia tani koszt piersi, pozdrawiiam , miłóej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuchatki i mamusie :) U mnie ostatnio mała nerwówka. Okazało się, że mam konflikt matka-dziecko i na 99% będę musiała zmienić szpital, bo ten co wybrałam ma ciut gorszy sprzęt. Obawiają się, że małemu będą po prodzie musieli przetaczać krew :(. Jutro idę do tego nowego szpitala (heartlands- ponoć syf) na scan i ponowne pobranie krwi. Niulek może Ty coś więcej wiesz o Hertlands Hospital? Dziewczyny co do witaminy D3, to czytałam kiedyś artykół, w którym minister zdrowia w UK bił na alarm, że anglikom brakuje tejże witaminy i powinni zacząć ją podawać. Biorąc pod uwagę, że kraj nie należy do słonecznych powinno się ją podawać przez cały rok. Brak tej witaminy prowadzi nie tylko do krzywicy, ale ma związek z innymi chorobami m.in. zanikiem mięśni, rakiem szyjki macicy. To tyle co wyczytałam. Nie pamiętam gdzie, bo bym Wam linka posłała. Ja sama z Pl sprowadzam tą witaminę. Mamusie te co nie mają pediatry, proście koleżanki, żeby poprosiły lekarzy swoich dzieci, aby wypisał tą witaminkę. Niestety dostępna tylko na receptę. Natomiast wszystkie te wielowitaminowe np. CebionMulti kupić można bez recepty. Wracając do wit. D3 będę podawać po kropelce dziennie ( tak tez zaleciła pediatra). Witamina ta powoduje też szybsze zrastanie się ciemiączka, więc trzeba uważać. Co do materaca, to ja sprowadziłam z PL, kokos-gryka. Wynisło mnie to z przesyłką o wiele taniej niż tu bym chciała kupić najzwyklejszy materac ( nie mówię o samej gąbce ;) ) Przedwczotaj dotarł też wózek, a wczoraj mąż kupił łóżeczko. Jeszcze poskręcać i możemy ze spokojem czekać na młodego :D Mam pytanie do mamuś :) Używała któraś z was tego Oilatum junior?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_nton ja dorwałam śpiochy w Asdzie, ale tam były tylko takie bez stópek. Zresztą jak klikniesz w mojej stopce na fotosika to tam te śpiochy na zdjęciu są. Ja nie musiałam dużo kupować, bo mam rzeczy po córce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dzięki Aga za nazwy witaminki C Oilatum zamierzam nanbyc dopiero jak bedzie potrzeba, nie chce używać z załozenia bo jak sie okże konieczny a przyzwyczaje dziecko to czym pózniej leczyc? mój mały pewnie bedzie alergkiem (bo nie ma po kim nie byc ;) ) wiec pewnie szybko zastosujemy tą serię kosmetyków. Kurcze piszecie ze D jest na recepte? a moze wystarczy podawana w multiwitaminie? http://www.i-lek.pl/pl/products/details/414-cebion-multi-krop.doustne-10ml.html jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annna nie wiem czy to wystarczy. Ja i to i to będę podawać, tak jak przy córce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj kupiłam w polsce bez recepty mam chyba dwie butelki jak co to moge jedna nkomuś posłać, nazwa to devikap pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae jesli nie jest Ci potrzebna ta druga buteleczka a nadal jest ważna to ja bym była zainteresowana. Czy mogła bym Ci zapłacic za tą witaminkę i przesyłkę PayPal? masz mój mail przy nicku napisz prosze szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa ja używam Oilatum junior dla mojej małej,wcześniej miałam takie zwykłe w niebieskiej butelce,ale oby dwa są dobre i bardzo sobie chwalę ten kosmetyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnna butelka nigdy nie otwierana ważna do 2011, prześle ci ale za darmo, szkoda fatygi o funta na paypalu, mi sie zmarnuje bo ja mam jeszcze jedna, dla mnie to żaden problem, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczeko5 - ja tez sie troche martwie tymi szczepieniami, zreszta pisalam juz o tym tutaj wczesniej jak mnie GP potraktowal kiedy pytalam gdzie prywatnie moge zaszczepic na rotawirusa :( Tutaj jest taki poziom higieny, ze rece czasami opadaja wiec jakby maly poszedl do przedszkola to az sie boje i chetnie bym go obszczepila na wszystko. Gorzej, ze nie moge z nim pojechac do PL-nie mam takiej mozliwosci na razie wiec chcialam moze prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae dziekuje :) wysłałam do Ciebie maila :) a ja padlam do łózka, cos sie czuje niewyraźnie, chyba przeraza mnie powoli ten suwak z terminem porodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kochane witam w ta nie bardzo ciepla niedziele:) co do witaminy D3 pamietam jak podawalam ja mojeju synkowi niestety byl to koszmar,ma ona ochydny smak i dziecko po pierwszym podaniu zniechecilo sie a pozniej wypluwalo kilku tygodniowe dzecko a taki cwany juz byl balam sie ze podam niedpowiednia dawke za malo lub za duzo..aaa bardzooooo wazne!!!!!!!!LEPIEJ PODAC MNIEJ NIZ WIECEJ!!!!!!!!!!!z tego co pamietam to podawalam dwie kropelki ale.....musialam obmyslec plan jak go przechytrzyc i podac ta dawke jaka ma byc no i wpadlam na pomysl:):)i to bardzooooo dobry:):) na lyzke dalam kropelki i wymieszalam je ze swoim pokarmem wciagnelam do zakraplacza:):)plastikowego oczywiscie wlozylam do buzki psiknelam i odrazu przystawilam do piersi ufff:)ani kropelki nie wypluwal:):)a cebionmulti tez podawalam malemu bardzo mu smakowalo-smak delikatny i wmiare slodki ale dla pewnosci tez przystawialam odrazu do piersi...bede napewno podawac D3 tym bardziej ze moaja dzidzia na swiat przejdzie we wrzesniu a wiadomo jak tutaj jesienia jest:(:( nooo moje poszukiwania wozka zakonczone:):)kupilam dzisiaj:):)za fajna cene 170f z fotelikiem samochodowym,parasolka i torba kobitka dorzucila mi jeszcze sporo ciuszkow:):) moze znacie ten wozek??jezeli tam czekam na opinie jak sie spisuje http://cgi.ebay.co.uk/CITY-DRIVER-TRAVEL-SYSTEM-CAR-SEAT-PRAM-in-32-COLOURS_W0QQitemZ320315626531QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL?hash=item4a944c9423&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1696%7C240%3A1308%7C301%3A ani razu nie byl uzywany bo ona kupila i ktos tez dal jej w prezecie tak wiec udalo mi sie wlasnie jezeli chcecie kupic fajne i nie drogie rzeczy to wejdzcie na londynek net ja wlasnie tam znalazlam ogloszenie:):) no to dla dzidzi pozostana mi tylko do kupienia akcesoria butelki smoczki itp..a wlasnie mam pytanko bo ja zastanawiam sie nad wyparzaczem z aventu macie go??pzydaje sie??bo za tanie to nie jest i nie chcialabym zeby wyladaowalo pozniej w szawce.. teraz moge myslec nad urzadzeniem mieszkanie uffff:)ale jak sobie pomysle ile znowu kasy pojdzie:(:(no coz jak mus to mus.. buzka kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena- wozek dokladnie w moim typie- fajnie ze go kupilas mam nadzieje ze przekazesz info nt jak sie prowadzi :) baj de lej- zaczynam gadac z moim malym- czy to normalne czy raczej oznaka zidiocenia czy choroby psychicznej? ps. nie mowcie mojemu mezowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena- wozek dokladnie w moim typie- fajnie ze go kupilas mam nadzieje ze przekazesz info nt jak sie prowadzi :) baj de lej- zaczynam gadac z moim malym- czy to normalne czy raczej oznaka zidiocenia czy choroby psychicznej? ps. nie mowcie mojemu mezowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haaaj :) zauwazylam ze glownie Polki maja te wozki tutaj.ja tez na poczatku go chcialam ale potem sie inaczej potoczylo :) wczoraj wuzetka, a dzis moj luby upiekl murzynka z polewa...tak sie objadlam ze na bank dzis bedzie insomnia.ale to moze i dobrze bo mam dobra ksiazke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) kto pije kawencję z rana :D dziś nareszcie zaczyna się szkoła :) hura,hura,hura :) i nawet słonko świeci :) obyśmy miały udany dzień dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Frugo Ja też już tu waruje na kompie, a Maja na kocyku przed tv i koszem zabawek. Zaraz o kaszkę bedzie wołać, a ja mam chwile na kawę. Aleee mi się ziewaaaa. Może to to wstawanie do dziecka.. eee, nie może być ?? Ktoś do nas dołączy na porannej zmianie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena-co do wyparzacza to mysle, ze tylko w przypadku kiedy nie bedziesz karmic piersia. Ja mam i jest bardzo pomocny, ale na poczatku wcale nie myslalam o nim bo bylam pewna, ze sie uda karmic piersia. Wyszlo inaczej-bylo tylko pompowanie przez miesiac jako deserek i bez wyparzacza zycia sobie nie wyobrazam bo wygotowywanie butelek i smoczkow w wodzie, parzenie sobie rak, martnotrawstwo energii. W takim przypadku lepiej wychodzi wyparzacz. Faktycznie ten Twoj wozek taki \"polski\" :) Wyglada solidnie, ale 16 kg to troche wagi-nie na noszenie po schodach. Moj ma 9 kg a i tak rozkladam go na czesci zanim wniose na 1 pietro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze nie po kawie bo mleka w domu nie ma :( Ale przynajmniej wyspalam sie za wsze czasy. Wczoraj po poludniu mnie zmorzylo, moze byla 18.00/19.00, nawet nie pamietam, zasnelam w ubraniu tak jak stalam. Moj mnie nie budzil, malego nakarmil, przebral a ja ok.2 wstalam sie przebrac w pizamki, dalam mu mleczko i....znow do lozeczka az do 6.00 :) Czuje sie jak nowonarodzona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilke, wlasnie jade do konsulatu po paszport.trzymajcie kciuki zeby wszystko bylo ok i zeby nie chcieli 200 funa za to :O milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna jak ten palec
Ten gen z fasoli to gen inhibitora alfa-amylazy 1. Chyba został opuszczony wyraz -inhibitor-. Ten gen blokuje gen alfa-amylazy i to białko nie jest produkowane w transgenicznym grochu. Dlatego szkodnik nie może się rozwijać i ginie z głodu. To białko, inhibitor alfa -amylazy 1 z fasoli i z grochu było podawane myszom z innymi składnikami w pokarmie i nie szkodziło, natomiast specjalnie oczyszczone, aby zbadać jego wpływ na organizm, i wstrzyknięte do krwi myszom wywoływało alergie i stany zapalne skóry. Podawane wziewnie powodowało uszkodzenia przewodu oddechowego-płuc.CZyli, zmiana w strukturze białka jest niebezpieczna dla zdrowia, prawdopodobnie i ludzi, gdyż testy na myszach dają wielkie prawdopodobieństwo wystąpienia tej samej reakcji u ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli za wydanie paszportu w trybie pilnym nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
Hej dziewczynki. Witam w dosc cieply poranek. Moze dzis nie bedzie padalo. Gdzie te ekstremalne upaly??? borowka- masz racje, nie bede zawracala sobie glowy spiochami i kafkatnikami. Najlepsze i najwygodniejsze to body i pajacyki ;) W Mathercare, Mamas&Papas, Asda, Tesco nie ma tych spiochow. Moze rzeczywiscie nie pora na nie. Ale z drugiej strony to dobrze- ominie mnie zbedny zakup hehehe. GaGa- sliczne te spiochy na Twoich zdjeciach. Mam identyczne :)), no i brzusio masz superowe :)) Dzieki dziewczynki za rady. Co do vit D to pytalam sie lekarza w PL i kazdemu dziecku dawke nalezy podawac indywidulanie. Vit D powoduje m.in. przyspieszenie zarastania sie ciemiazka i jesli ma male to nalezy podawac mniejsza dawke niz u dziecka ktore ma ciut wieksze. Ja w kazdym razie mam zamiar tez mojemu Malemu podawac vit D ale nie wiem dokladnie jak technicznie wykonac konsultacje z lekarzem w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje bo to jest Polski wózek, wyrób Polski. Kaps 3 są nasiejsze ;) ja tez kupiłam własnie Kaps 3 w grudniu, mam dokładnie ten http://www.kaps3.pl/photo.php?nr=22082007271295.jpg a tu o firmie: http://www.kaps3.pl/kaps.html stoi, wietrzy sie i czeka na bąbla ;) wazne dla mnie bylo że z gondolką dużą i zabudowany, folia przeciwdeszczowa na cały wózio, kólka nie sa skrętne (nienawidze skrętnych kółek) ale raczka przekładana. Kółka były do wyboru pąpowane lub wypełnione. Co do ceny hmmmm nie wiem ile dałas ale ja za nowy w PL w hurtowni 690zł ;) a na necie i po 550zł kupisz http://www.wozki.alefajne.pl/index.php/cName/wozki-dzieciece-kaps3-irys-ii. Co do wyparzacza -ja nie kupuje bo mam taki gar do gotowania na parze i wiem że dziewczyny sobie chwalą ze słuzy super jako wyparzacz - pozyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_nton jesli uda ci sie znaleźć spioszki to super, mi byly bardzxo przydatne. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helllou! witam nowe brzuchatki! ale bym sie z wami zamienila, dziecko ciasno upakowane, zawsze przy mamie i nie lazi po calym mieszkaniu!!! ;) juz za chwileczke, juz za momencik, zabije nastepna ekipe remontowa. dekarz a propos sie nie pojawil do tej pory. pewnie nas podczytuje i sie dowiedzial, ze jego zycie jest w niebezpieczenstwie... ;) co do wit.d to tez mialam ten dylemat. przyslali mi ja z polski, byly to takie kapsulki, ktorych zawartosc wyciskalo sie dziecku do buzi. maks pocil sie przy jedzeniu i balam sie, ze zima nie bedzie za duzo slonca. niestety, dziecko nie dalo sie oszukac mieszaniem witaminki z pokarmem, tylko pol godziny po karmieniu wymiotowalo dalej, niz widzialo. po konsultacjach z polska lekarka zaczelam sama lykac ta witamine, bo karmilam piersia, wiec maly dostawal jakas dawke. nie ma zadnych oznak krzywicy, wiec mysle, ze jest ok. od wiosny odstawilam kropelki, bo pojechalismy do polski, a tu slonce swiecilo codziennie. zostalam bardzo powaznie ostrzezona przed przedawkowaniem tej witaminy. genealnie chyba warto podejsc do sprawy spokojnie i po prostu (podajac albo nie podajac wit d) obserwowac dziecko. wydaje mi sie, ze trzeba opanowac troche ten przedporodowy syndrom wicia gniazda i przemyslec zakupy. po pierwszym przegladnieciu katalogow z rzeczami dla maluszkow mialam zaznaczonych kilkaset produktow "must have". suma 7 tysiecy funtow byla jednak nie do przeskoczenia :) postanowilam, ze nie dam sie zwariowac, a rzeczy takie, jak butelki, sterylizatory itd bede kupowac w razie potrzeby (zaznaczam, ze planowalam karmic piersia). z mniej udanych zakupow pamietam elektryczna nianie - musielismy sie przeprowadzic i w naszym nowym, malenkim mieszkanku niania nie zostala nawet wyciagnieta z pudelka... a z rzeczy ominietych to w drodze ze szpitala do domu dokupilam masc na sutki, lansinoh. nie wiecie co u olenigi? lece na ebay i allegro :) skoro maz wyjechal, to cos mi sie od zycia nalezy, nie? milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, gaga, ja uzywalam oilatum junior. maks nie mial zadnej alergii, chociaz ciuchy pralam w persil non-bio. oilatum ok, tylko malo wydajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam przy kawce :) selena sama zastanawialam sie nad tym wozkiem. nie kupilam go z jednego powodu - brak skretnych przednich kolek. lece sie ogarnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×