Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

hehehehe Aga UK tez nie wiedzialas gdzie jest tyl a gdzie przod hehe..ja przy pierwszej probie wlozenia ich roztargalam noga:):):)no i w szawce teraz leza mi 2 opakowania:(w ogole ja tych rzeczy nakupowalam jakbym przez tydzien miala rodzic:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Dziewczyny :) Nawet nie wiem jak te gatki jednorazowe wygladaja. ;) Moze faktycznie lepiej jakies normalne, tanie kupic. Musze to sobie dzisiaj spokojnie wszystko poogladac a czego bede pewna to zaraz kupie.Reszta poczeka. Krem na odparzenia dla dzidzi: lepiej Bepathen czy Sudocream? Podobno jakis krem Aventu - Magic Cream dla niemowlat z zolta tuba i wizerunkiem misia jest super fajny.Slyszalyscie o nim? Czy dostane tu jakas domowa lewatywe? Czopki? chcialabym cos sobie zaaplikowac przed porodem. Jesli zadaje za duzo pytan, to po prostu kazcie mi sie zamknac :) ;) Uszanuje . Selena🌼 nie chcialabym Ci robic problemu. Jesli jednak nie ma klopotu to z checia skorzystam.Masz ten krem Lensinoh na sutki??Wszedzie go szukalam!! Wlasnie bardzo chcialabym rodzic w wodzie ( tez myslalam o takiej koszulce, lub pelnym staniku ala'sportowy) Nie wiem tylko czy bedzie mozliwosc porodu w wodzie. Polozna powiedziala mi, ze jednym z warunkow jest donoszenie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilowa to zaden klopot podaj mi na meila adres a ja postaram sie jak najszybciej Ci to przeslac krem na sutki ..tak mam z Lensinoh to wysle Ci go i te 3 paczki podpasek mam jeszcze nakladki silikonowe na sutki ktorych nie uzywalam to tez moge Ci je wyslac.. co do podpasek ja po 3 dniach uzywalam normalnych takich jak przy okresie nie krwawilam moco no i wygodniejsze sa od tych porodowych krem na odparzenia mam sudocrem i z polski linomag on jest w formie masci uzywalam go przy synku i byl b.dobry teraz tez sobie chwale obydwa kremy ale na szczescie moja mloda nie byla jeszcze odparzona ale pofilaktycznie smaruje ja przy kazdej zmianie pieluszki co do majtek to serio lepiej kupic taki 5-pak z tesco najtansze uzyjesz raz i wyrzucisz dla mnie te jednorazowe byly nie wygodne, a wygladaja...kawalek fliseliny z gumka:)o takich czopkach na domowa lewatywe nic nie wiem niestety..a do porodu w wodzie to wzielam ze soba zwykla przylegajaca podkoszulke nic specjalnego nie kupowalam napewno musisz spakowac sobie wode do picia mnie strasznie suszylo .i nie pakuj za duzo ciuszkow dla dziecka tutaj jezeli nie ma komplikacji na drugi dzien wypisuja do domu o ile bedziesz musiala zostac dluzej zawsze Twoja polowka moze ci dowiezc tylko przygotuj wczesniej w domu bo wiesz jacy sa faceci heheh moj po paru dniach kapnol sie co to jest kaftanik a co body:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilowa - popieram dziewczyny - mialam gacie jednorazowe i byly o k r o p n e! Takie siateczkowe, na tylku mi zrobily wzorek i nawet mialam po nich takie mini-strupki :( Mialam tez zwykle bawelniane majty na slonia i te byly super! Po porodzie zostalo mi pelno podkladow, bo uzywalam tylko podpasek, ale juz gdzies je porozdawalam. Krem lansinoh kupowalam w aptece Lloyds. Z kremami ci raczej nie poradze, bo Maks nie mial problemow ze skora. W szpitalu pewnie dostaniesz pake z probkami roznych roznosci dla dziecka, wiec mozesz stwierdzic, czy ci odpowiadaja te kosmetyki. Ja mam do tej pory pol tyciusienkiego pudelka sudocremu, ktory przydal mi sie bardzo... na ugryzienia po komarach, a raczej na strupki po moim drapaniu sie :D Co do lewatywy to wiem, ze tu sie jej nie stosuje, ale mozesz akurat trafic na szpital, w ktorym aplikuja. Zdziwilabym sie jednak bardzo :D Przed porodem fizjologia sama daje o sobie znac i nie ma co czyscic, sorki za doslownosc ;) Chyba, ze cie zlapie znienacka, ale to i lewatywy nie zdazysz sobie zrobic. Ja mialam rano "gonitwe" do lazienki, a na sali porodowej to mi bylo wszystko jedno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx no mnie przed porodem nie ruszylo do kibelka ale jak juz bylam sporo po terminie staralam sie jesc wszystko lekko strawne a masz racje przy porodzie nie interesowalo mnie co sie dzieje heheheh:)z tego co widzialam dramatu nie bylo:) ale jedna moja kumpela mi pisala ze podczas jej porodu w wodzie boje plywaly:)hehe ale to normalne podobno dziwie sie ze oni tutaj nie robia lewatywy w pl to normalne przynajmniej wtedy ak ja rodzilam.. mam pytanko wiecie gdzie moge dostac sprzecik na skurcze miesni i jak one tutaj sie nazywaja chodzi mi o cos takiego http://www.tvmarket.pl/index.asp?tn=productview_v2&cid=176412&pid=80360&ils=57 po porodzie synka mialam cos podobnego i nosilam kilka razy dziennie moj brzuch szybko doszedl do formy niestety z polkich tv marketow nie chca wysylac za granice:( i jeszcze jedno..sprzedajecie gdziej swoje ciuszki po dzieciach??mi zaczyna powoli sie zbierac kupilam kombinezon dla malej taki cieplutki na zime i ani razu nie ubrala bo juz jest na nia za duzy..moi znajomi nie spodziewaja sie dzidzi a ja tez nie planuje kolejnych miejsca w szafach tez nie mam:( no i na ebay konta nie mam moze jakies miejscowe stronki typu kupie-sprzedam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selena - nie wiem czy juz padla jakas odp, w kazdym razie ja podawalam Infacol przed kazdym karmieniem (nie wiem jak inne mamy). Ciesze sie, ze juz lepiej, bo sama wiema jak przezywalam meczarnie mojego synka. A jesli chodzi o sprzedaz ciuszkow to sprobuj na www.gumtree.com lilowa - podpisuje sie pod wypowiedziami dziewczyn i nie polecam jednorazowych majciorow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JennaS dzieki wielkie:):)mlodej to nawet ten infacol smakuje:):)w wolnej chwili zerkne na ta strone dzisiaj ja mam luz moj M lula core:) a jednorazowym majciorom mowimy wielkie NIE:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi dziewczyna z innego forum polecala majtki tena http://www.auravita.com/products/aura/SCHP10048.asp co o tym sadzicie? a na razie mam 2 paczki podkladow i miajtki siateczkowe- wiec nie wiem- inwestowac w ta tene czy niekoniecznie? a lilowa- ja kupilam koszule w primarku- za £2.96- tezpinane z przodu- wygladaja ok- szczegolnie ta cena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONYX DZIEKI WIELKIE ZA LINKA!!!!! LECE SIE PRZESPAC MALA WYKOMPANA POJEDZONA KROPELKI DOSTALA MAM NADZIEJE ZE NIE BEDZIE DZISIAJ CIERPIALA DOBRANOC DZIEWCZYNY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag-wiesz, te tena to sa takie pieluchomajtki dla osob z nietrzymaniem moczu. Wiem jak wygladaja natomiast nie uzywalam-jeszcze nie ten wiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem :) tyle tylko ze slyszalam ze na polog sa akurat- wiec sie zastanawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selena sab simplex można kupic tylko w niemczech,jeśli będziesz potrzebować któryś ze specyfików to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny!!! NO i zzarlo mi posta :O Wiec napisze jeszcze raz :) Chcialam sie zapytac do kiedy uzywalyscie wkladek laktacyjnych?? Slyszalam ze po kilku miesiacach pokarm sie normuje i piersi staja sie miekkie i nie leci z nich nadmiar pokarmu czy to prawa??? Nie chcialabym nieprzyjemnej niespodzianki podczas spaceru czy jakiegos wyjscia hhihih I mam pytanko do mam karmiacych....zauwazylam wlasnie miekkosc piersi i to ze z jednej maly sie nie najada :( i jesli Kuba chce sie napic to mu wystarczy,..jednak jak chce zjesc to mu z niej nie wystarcza i jest jeden krzyk i prezenie sie wiec daje mu druga z ktorej leci ladnie :) i nie wiem co zrobic by i z tej drugiej tak ladnie lecialo. Najbardziej boje sie gdy pewnego dnia nastapi skok wagi i gdy oprozni ta dobra piers i bedzie chcial jeszcze...a w tej drugiej nie bedzie nic :( a stanie sie to w nocy :( dodam ze nie mam zadnego mleka w domu bo jestem nastawiona tylko na karmienie piersia Selena zycze szybkiego rozwiazania okropnych kolek :) niestety nie wiem co poradzic bo BUbciu nigdy ich nie mial. LIliowa ja mialam podlady z tesco i wladki latacyjne z tommi tippi i chwalilam sobie aaaa i majtki babcine kupilam z primarku :) tak tylko na raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek - co do wkładów laktacyjnych to nie mam za bardzo pojecia jak jest naprawde, ale moja znajoma karmi 6-cio miesieczne dziecko i ciagle ich uzywa. A jesli chodzi o karmienie to wlasnie jestem w podobnej sytuacji. Od wczoraj wieczorem jedna mleko tylko z jednej piersi przestalo mu wystarczac. Jak dostawie go do drugiej to sam przestaje jesc i spokojnie moge go odstawic. Tak wiec mysle, ze sie najada. Ale ze wzgledu na to, ze ostatniej nocy obudzil sie szybciej niz zwykle, bo byl glodny i dzisiaj dosc sporo zajadal zaczynam sie martwic czy bede jeszcze w stanie go wykarmic... Zdazylo mi sie juz raz taka sytuacja i okazalo sie, ze maly byl na etapie mega szybkiego przyrostu (nie umiem tego nazwac:/) i potrzebowal jesc wiecej niz zwykle. I mysle sobie, ze moze i teraz jest podobnie. Tak wiec staram sie go trzymac przy piersi, zeby ssal jak najdluzej co podobno daje sygnal piersi aby produkowac wiecej mleka. Nie zawsze wychodzi, bo czasami krzyk sprawia, ze natychmiast przystawiam do drugiej (maly terrorysta:)) Poki co takiej wersji sie trzymam i mam nadzieje, ze nie bede musiala dokarmiac butla. Tez nastawiona jestem tylko na karmienie piersia Tak wyglada to u mnie, ale chetnie poczytam bardziej doswiadczone mamusie. Piszcie, please Selena - czy Infacol dziala? troche sie rozpisalam i lece do lozka wiec nie czytam ponownie tego, co napisalam sorry jesli nawalilam bledow gram (mam nadz, ze ort nie ma) paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek jak mój Filip był mniejszy to też jadł z jednej piersi potem zaczęło mu nie wystarczać i podawałam drugą. Nie ma w tym nic nienormalnego. Jak dziecko je z jednej a potem trochę z drugiej to po prostu przy następnym karmieniu zaczynasz od tej piersi z której zjadł tylko trochę i jak skończy to dajesz drugą. I tak w kółko. A gdzieś czytałam, że nawet zalecane jest karmienie z obydwu piersi. A ilość mleka w piersiach to on sobie sam ustawi. Ja nigdy nie miałam bardzo pełnych piersi (no, chyba, że w nocy) a mały się najadał i przybierał dobrze na wadze (kiedyś się martwiłam, że mało tyje ale niepotrzebnie, teraz jest ciągle na 50 centylu albo powyżej). Wkładki laktacyjne używałam tylko na samym początku bo potem nic się nie działo (tzn leciało troszeczkę z jednej piersi kiedy karmiłam właśnie drugą ale tylko wtedy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli obawiasz się, że nie będziesz miała pokarmu w trakcie skoku wzrostowego (choć nie sądzę) to po prostu kup sobie mały kartonik mleka już rozrobionego dla niemowląt w razie czego i będziesz spokojniejsza (ja tak zrobiłam i przestałam się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JennaS i Fillipa :) dzieki za odp :) 🌻 ja sie wlasnie balam i boje tych skokow rozwojowych i moze wlasnie ten pojemniczek gotowego zalatwi sprawe...jednak hmmm mowia ze w tym tkwi diabel...i jak raz dasz to bedziesz dawac coraz czesciej :( ale kupie kartonik na wszelki gdyby stalo sie to w nocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie powtorze- a co :) dziewczyny, powiedzcie mi cus policzylam sobie w tym kalkulatorze HMRC CTC- WYSZLO MI £708 ale tam jest pyt- ile wydaje na child provider i tu nie wiem planuje wrocic do pracy po pol roku- a malego oddac do zlobka-to co mam tam wpisac/ 0? ile tam miesiecznie bedzie kosztowalo? czy ta rubryczke dopiero w momencie jak maly bedzie oddany? i skladac uzupelnienie po pol roku? i po 2 z okazji narodzenia malucha nalezy sie: moje maternity- £123 cos tam tygodniowo Child Benefit- ok £20 tyg Child Tax Credit- tu mi wyliczylo- ok £60 miesiecznie- wow- kasy jak lodu :/ WTC- £0- tak mi pokazalo SSMG- znaczy becikowe- £500 czy cos jeszcze powinno byc? wy madrzejsze- radzcie wiec :) i z gory dzieki za wszelakie odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag-co do tego childcare element to podajesz dopiero jak znajdziesz przedszkole i zacznie chodzic-tak mi sie wydaje. Musisz podac im ile tygodniowo wydajesz, adres tego przedszkola i numer pod jakim oni sa zarejestrowani w Ofsted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, z tymi piersiami to tak jest, ze przewaznie z jednej leci wiecej, z drugiej mniej. Nie wiem, czy to kwestia latwosci wyplywania pokarmu czy czegos innego, ale Maks zawsze preferowal lewa, ja tez. Trzeba dawac na przemian, jedno karmienie z tej, drugie z tamtej. HV mi mowila, zeby nie karmic tak troche z tej, troche z tej i znowu wracac, bo mleko ma inne wlasciwosci na poczatku, inne pod koniec. Karmic tak, zeby dziecko oproznialo calkowicie jedna piers,a pozniej ewentualnie dostawiac do drugiej. Po pierwszych dniach, kiedy piersi sa twarde i mleko az z nich tryska (przewaznie), robia sie one miekkie i czesto mamom sie wydaje, ze nie maja pokarmu. To nie jest prawda! Podrzucam wam pomysl - jak dziecko jest male, lubi widziec dokola siebie twarze. Wycinalam Maksiowi twarze dzieci z katalogow i przyklejalam na sciane. Byl zachwycony! Teraz wycinam autka, pieski i co tam jeszcze mi wpadnie w rece z materialow do recyclingu. Tanie a cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, juz wiem, o czym zapomnialam napisac! Wkladek rzeczywiscie uzywalam na poczatku, ale pozniej tez wkladalam jak gdzies wychodzilam, np. na lekcje, zeby nie byc skrepowana. Mialam dluzszy czas "wysokie cisnienie" w piersiach i np. pod prysznicem to byla masakra, bo pod wplywem cieplej wody wszystko mi tryskalo we wszystkie strony i nie zdazylam sie wytrzec, a tu znow musialabym sie myc... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulinka13
Witam wszystkich :) Mnie do urodzin SYNKA zostały już niecałe 4 miesiące. Mam tyle pytań... Ale najpierw poczytam poprzednie strony tego forum. Pozdrawiam Mamusie i Dzidziusiów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulinka13 witam w brzuchatkach:) oczywiscie tabeleczka obowiazkowa:):)...zartowalam..czytaj czytaj swietna lekturka no i zapisuj sobie to co wazne przydaje sie:):) mloda spi spokojnie kropelki zadzialaly no ja sie wyspalam uffff.. musze sobie znalezc stronke gdzie pisalyscie o paszportach dla maluszkow..podobno nie ma mozliwosci zadzwonienia tam i umowienia sie na konkretna godzine czasami trzeba sterczec z dzieciaczkami w kolejce po kikla godzin to prawda?? lece zrobic sobie goraca,pachnaca kompiel mmmm chwilka dla siebie:):) trzymajcie sie cieplutko i milej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulinka, witamy! Jak sama mozesz stwierdzic, czasem troche sie czeka na odpowiedzi, ale robimy co mozemy :) Troche dzieci nam zabieraja czasu, hehe :D Napisz skad jestes i jak ci w tej ciazy :) Selena, ciesze sie ze mala juz spokojna. Moze to nie kolka, tylko jakies zwykle brzuszkowe dolegliwosci. Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam bardzo poznym wieczorem :) Dzieki za wiele odpowiedzi :) Onyx Ty chyba pedagogiem jestes prawda? Swietne masz pomysly :) Jak tylko wpadniesz na jakis to odrazu dawaj nam znac odrazu podkradniemy ;) Aaaaa no i witamy nowa brzuchatke!!!! Pytaj ile chcesz mamy nadzieje ze uda nam sie odpowiedziec :) Ewag to wszystkie benefity czy zapomogi wiecej chyba juz nie ma a co do tego childcare to tak jak onyx napisala...dopiero jak oddasz maluszka do przedszkola ;) Powodzonka aaaa no i u mnie Family tax credit to smiechu warte hahahah I mam kolejne pytanko,...wiem wiem za duzo ich zadaje ;P Ale Kubus skonczy jutro 3 miesiace a @ brak...i nie wiem czy to dobrze czy to normalne???? mini pigulki dostalam na 6 weeks chceck a tu nic...cicho sza. Czy mam sie martwic? czy moze tak ma byc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×