Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Aurela - a gdzie mieszkasz? W Londynie jest polska przychodnia w której przyjmują polscy specjaliści, m.in. ginekolodzy. Oni przyjmują też w Nuneaton (okolice Coventry) ale tylko w niedziele. Tutaj link do stronki: http://www.polskaprzychodnia.co.uk/ Pamietaj, że jak ci lekarze wypiszą Tobie receptę na jakiś lek to niestety będziesz musiała za niego zapłacić w aptece, w tym przypadku karta maternity nie ma zastosowania niestety (jeśli receptę wypisze Tobie GP, to z kartą maternity wszystko masz za free) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w Ashford i słyszałam właśnie że jakieś leki to za darmo są. Mam jakieś 80 km do Londka. U mnie w mieście niema polskiego gin u tak się zastanawiam czy nie pojechać właśnie do Londynu. Myślę też nad porodem w Polsce i lekarzem tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela - z decyzją o porodzie w PL nie masz się co spieszyć. Fakt - opieka nad ciężarną jest tutaj napewno inna niż w PL, ale to nie znaczy że gorsza. Co do leków za darmo - już po pierwszej wizycie u midwife (położnej) ona wysyła do NHS (taki angielski NFZ) zgłoszenie że jesteś w ciąży a NHS przysyła Tobie Maternity Exemption Card, która upoważnia Cię do darmowych leków i darmowej opieki stomatologicznej przez cały okres ciąży aż do momentu skończenia przez Twojego malucha 1. roku życia. Leki te jak i opieka muszą być świadczone/recepty wypisywane przez GP/służbę zdrowia z ramienia NHS a nie przez prywatnych lekarzy. Fakt, że ginekologa możesz zobaczyć dopiero przy porodzie, bo przez całą ciążę będzie się Tobą zajmowała położna, ale jeśli uzna to za stosowne to powiadomi GP o jakichś ewentualnych nieprawidłowościach (mam nadzieję, że takich nie będzie) a ten skieruje Cię do ginekologa. Jeśli będziesz chciała dodatkowej pewności lub dodatkowego badania usg, zawsze możesz wybrać się do polskiego ginekologa, co prawda odpłatnie, ale czego nie robi się dla dzidzi :) Ja miałam 2 usg przez całą ciążę z ramienia NHS (pierwszy w 3 m-cu, drugi w 5 m-cu ). Z racji tego, że z ciążą było wszystko ok, nie zaplanowali nastepnego usg. Ale ja chciałam mieć pewność (pierwszą ciążę poroniłam) to w 4 m-cu byłam własnie w Nuneaton na badaniu gin. i usg i w 6 m-cu podczas pobytu w PL zafundowałam sobie badanie usg 3D/4D. Ale się rozpisałam :D Sorki, że piszę tak łopatologicznie ale nie wiem na ile jestes zorientowana w tutejszej opiece medycznej. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie i bobaska 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!Mam pytanko,czy ktoras z Was sie orientuje,czy jak zarejestrowalam dziecko tu w Anglii w register office jeszcze przed zawarciem zwiazku malzenskiego,to czy pozniej musze jeszcze raz isc zmienic swoje nazwisko jak juz jestem w zwiazku malzenskim?Zaznaczam,ze moj synek od poczatku mial nazwisko ojca,tylko ja jeszcze widnieje w papierach ze swoim panienskim nazwiskiem.A i jak bede musiala to zmienic,to czy wydaja nowy akt urodzenia dziecka,czy poprostu robia adnotacje w komputerze.Z gory dziekuje za odp.i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kankuun,mi juz stuknie w tym roku druga rocznica slubu :) ale dzieki ;) Pytam sie,bo pewnie trzeba bedzie zmienic w akcie urodzenia nazwisko,tylko chcialam wiedziec czy ktoras z Was wie cos wiecej na ten temat. Ostatnio cos tu cicho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ostatnio rzadko wpadam, po prostu czas brak - same wiecie, jak to jest. Ogolnie dobija mnie ta pogoda - marze o WIOSNIE!!! Wszedzie tylko zimno, mokro - a jak juz mam sie wybrac gdzies wozkiem t hohohob - masakra. Mam tylko nadzieje, ze ten snieg niedlugo stopnieje :) U nas bez wiekszych zmian - maly dalej dokazuje. Mecza go koleczki, niestety. Narazie uzywamy Infacol przed kazdym jedzeniem i widac poprawe. czasem jest kilka dni spokojnych. Kuzynka juz nam wyslala Sab Simplex z Niemiec, podobno jest bardzo dobry wlasnie na kolki u niemowlat. Sprawdzimy. Nie moge sie juz doczekac, jak maly bedzie przesypial cale noce. Ja ciagle chodze niewyspana. Filipek jak zje gdzies o 21-22 to zdarza mu sie nawet przespac 5 godzin do nastepnego karmienia, a potem wstaje pomiedzy 5-7 i juz nie zasypia az do 11-12!!!! No i to jest wlasnie najgorsze!! :( Popoludnie zazwyczaj przespi i wieczorem znow dokazuje. Wiedzialam, ze dzieci wczesnie wstaja, ale zeby az tak!! Ok, musze konczyc, pozdrowienia dla wszystkich!!# Kindzulina gratulacje :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kindżulina - hehe...ma się ten refleksik, co..? :D A co mi tam: gratulacje z okazji drugiej rocznicy!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, dziewczyny, no to zostane. Tylko czasu nie ma zeby pisac... Asica, slyszalam o tym niemieckim sabie same dobre rzeczy. Napisz czy pomaga u was. A my dzis idziemy sfotografowac Maksia do nowego paszportu. No i czekamy na rezultaty naszego biegania po urzedach... To ktora sie skusi na kawke? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, Asica, wlasnie u tak malych dzieci noc liczy sie jako przespana, kiedy dziecko jednym ciagiem przesypia 5 godzin. Sorki. Ja tez tak mialam, jesli cie to troche pocieszy :) Karmilam przez sen, bo budzilam sie czasem z golym cycem :D Nic nie pamietalam, hehe. Najgorzej bylo, jak Maks przesypial 6-7 godzin, a pozniej (kolo 6-7 miesiecy) wrocil do rytmu z niemowlectwa. Okazalo sie, ze byl juz po prostu glodny i kiedy zaczal porzadnie sie najadac, zaczal lepiej sypiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Dzis dostalam wezwanie od NHS na szczepienie na swinska grype dla gabrysia. Ma 9 m-cy,kompletnie nie wiem co mam robic-szczepic go czy nie ??? Mam taki metlik w glowie ze szok. Czy ktoras z was szczepila swoje malenstwa? Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze tylko,ze jak ta pandemia sie zaczynala to nawet chcialam go zaszczepic,sama dzwonilam do GP i zapewniali mnie ze nie trzeba,ze to normalna grypa,ze u zdrowych dzieci nie ma powiklan a teraz kaza sie szczepic...o co tu chodzi??? Mieszkam teraz w Aylesbury-Buckingamshire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucilla29,nie wiem co Ci poradzic,bo sama nie wiem co bym zrobila na Twoim miejscu.Moze zadzwon do kogos z rodziny w Polsce i powiedz,zeby sie przeszli do jakiegos lekarza i spytali w Twoim imieniu o to.Ja mieszkam w Birmingham,ale jak narazie to nam tutaj nic nie przysylaja.Moj synek kiedys byl przeziebiony,juz sie balam ze to swinska grypa,wiec jak poszlam z nim do lekarza to sie spytalam lekarza,czy aby przypadkiem to nie ta grypa.Lekarz stwierdzil,ze nie i nawet nic nie wspominal o tej szczepionce,wiec sama nie wiem. Lepiej sie poradzic kogos,kto zna sie w tym temacie. A tak swoja droga ostatnio juz to pisalam,ale znow sie powtorze,czemu tak cicho na tym forum??Niulek,co tam u Ciebie??i oczywiscie u reszty dziewczyn tez co slychac??pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiscie cicho tu strasznie ostatnio :( Ja czesciej mam czas, zeby poczytac, niz popisac, a tu nie ma co czytac ;) Co do szczepionki przeciwko swinskiej grypie to tez nie wiedzialabym co zrobic. Jak bylam w ciazy, juz tak pod koniec, to tez glosno bylo o tych szczepieniach w Anglii. Mieli szczepic wlasnie kobiety ciezarne i dzieci - jako grupa najwiekszego ryzyka - i tez, szczerze mowiac, balam sie, ze przysla mi to zaproszenie na szczepienie, bo naprawde nie wiedzialabym co zrobic. Natomiast moja kuzynka zaszczepila swojego 19 miesiecznego synka i jak jej powiedzialam, ze ja bym sie zastanawiala, czy szczepic, to ona stwierdzila, ze nie wyobara sobie nie szczepic skoro ma taka mozliwosc. Mysle, ze najlepiej skonsultowac to z jakims zaufanym lekarzem w Polsce, jak radzi Kindzulina. A ja mam jeszcze pytanko: jak dlugo sterylizowac dziecku butelki. Ja w sterylizatorze robie to raz dziennie, ale za kazdym razem przelewam butelke wrzatkeim. Zastanawiam sie kiedy mozna po prostu myc butle pod kranem i to wszystko? Pozdrawiam, milego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie tu nie było ale widzę, że wszystkie kobity zajęte i tylko czas na czytanie maja, tak jak ja :p Lucilla29, ja też się zastanawiałam głęboko nad tym czy szczepić małego. Zdecydowałam jednak, że nie będę. Przeczytałam wiele artykułów na temat tej świniny i samej szczepionki i stwierdziłam ,że zbyt duże ryzyko. Mój mały nie chodzi do żłobka i nie ma kontaktu z większymi skupiskami ludzi więc mam nadzieję, że jest w miarę bezpieczny. Taka szczepionka nie jest w ogóle wiarygodna wg mnie. Jednak każdy musi podjąć decyzję sam. A niulek tu czasem zagląda czy już całkiem pochłonięty Kubusiem? :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica1610 ja to karmiłam małego piersią i tylko smoczki i inne drobne pierdołki sterylizowałam. Nie wiem jak to jest w przypadku butelek. Ja to przestałam przelewać smoczki wrzątkiem za każdym razem jak spadły na glebę dopiero niedawno. Przeczytałam gdzieś na forum ,że dziewczyny mające dzieci w wieku mojego syna już dawno płuczą smoczki po prostu pod kranem. Przestałam zatem przesadzać i sama tak robię. Nie wiem jednak jak to jest przy karmieniu butelką i to dużo młodszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :):):) U mnie tyle sie dzieje ze w glowie mi sie kreci :( Sa takie wieczory ze jakos daje rade a sa takie ze Kuba budzi sie 6 razy od 8-10 :( i nie mam czasu na nic :( W ciagu dnia On tyle pochlania czasu, pododa choc nie pozwalala ja i tak wychodzilam z nim na dwor. Kindzulina nie powiem Ci z ta zmiana nazwiska bo naprawd enie wiem :( Asica ja bym nie szczepila, za duze ryzyko. Kuba we worek skonczy 6 miesiecy. zaczelam wprowadzac jedzonko ale nie wiem jak to ma wszysko funkcjonowac??? Przez ile czasu powinien byc podawany jeden posilek? kiedy juz wprowadza dwa? a pozniej trzy. a no i kiedy i ile podawac mleko?? Moje karmienie chyba wystarcza ale zauwazylam ze maly budzi sie w nocy co 3h, czy to mozliwe by byl glodny? moze znacie jakas dobra str na ktorej jest wszystko wyjasnione??? Pozdrawiam Was serdecznie i objecuje ze jesli maly nie bedzie dokazywal wieczorami to zaczne znowu pisac :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jejku dziewiczyny mohe oczy chyba sie myla................ dalej funkcjonuje tabelka jacie krece............ Moj dawidek ma juz ponad dwa lata hehe a teraz czekamy na nasza corcie Julie ale sie ciesze no to sie wpisze:) a co mi tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figleaves ..............17.03.2010 .....7.....Gloucester .............? Ania grimsby..........01.05.2010.....26....Grimsby.....Julia........ EmilciaWakefiedl.....20.06.2010...4....... wakefield .........?? patinka26.................09.2010....6.......Cheltenham. .....???? Szczęśliwe Mamusie : Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub kindżulinaa...31.07.07....3420.....Birmingham.....synuś. ...Kacperek 1403monis1988..16/08/07...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus.......Da widek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś magdae...........30.09.2008......3500....Lancaster.....s ynek..Cyrylek Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..córka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......córeńka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....córecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...córeczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek edyjus......03.03.2009....3320....Welwyn Garden City....Maksymilian anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...córcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....córeczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania lucilla29.......09.04.2009......4400.....Grimsby........ Syn Gabriel smart231........12.04.2009......3750...Londyn......... ....Ada magda_g........26.04.2009......3220....H/C......córka Maja, Magdalena bes................1.05.2009......4250......Swindon..... ......synek Bartuś EmilciaWakefield...14.05.2009....3800....Wakefield...... ..synek Michał maryska 2maja.....15.05.2009....3560....Birmingham.......Filip annnnnnna......16.06.2009......3360.....Nottingham... synek... Michał Aleksadra188....28.06.2009...3800.....Hereford...synek.. .Alex Cebi.................26.05.2009...........Bedford.... ....Jas mysza703...........11.07.2009....3420....Ormskirk....... Piotruś Henryk czarolinda.........14.07.2009.......4000...liverpool.... ....Weronika gosiaczeko5.......17.07.2009..........Luton....Mateusz /Martyna ? Niulek25............19.07.2009... 3650...Birmingham....syn..Jack(Kubus) aga_nton.........23.07.2009....4000....Northampton.....s yn.....Patrick GaGa_..............25.07.2009.....3640....Birmingham.... syn....Szymon JennaS............03.08.2009......3380....Derby........s yn....Szymon Silme................9.08.2009........4260......Bristol. . ............Adaś Selena1515........19.09.2009.......3850.......Hatfield.. .......Alicja edyta b............20.09.2009......3410.......barnsley.....oliver< br /> asica1610.........27.11.2009......3515.......preston.... ............Filip Lilowa..................0912.2009.....4100... Bedford.......Adam Leonard Ewag...................15.12.2009......40.......London.. .........Brian kindżulinaa........24.12.2009......3880.......Birmingham ............Marcel Adam Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....? Dominisia0407.......29.10.2009......9.....Darlington.. .........?.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec po dopisaniu sie do tabelki hmmmm chcialam napisac jak wiele sie zmienlo od tamtych szczesliwych chwil. Moj Dawidzio urodzil sie w 6 godzin wiec porod nie taki ciezki potem slodkie chwile jak dorastal i po drodze niespodzianka... jestem w ciazy..... obawy obawy i radsc a potem zal:( Nasza corcia niestety odeszla w grodniu tamtego roku. To byl 16 tydzien i wszystko bylo swietnie na tyle swietnie ze jak poszlam na pierwsze usg w 16 nie w 12 tygodniu!!!! to dowiedzialam sie ze serce mojej kruszyny nie bije:( Najgorsze chwile w moim zyciu ale slyszalam ze dzieci nie odchodza tylko zmieniaja czas narodzin. Teraz jeszcze bardziej szczesliwi i swiadomi swoich pragnien bez obaw czekamy na nasza Julie. Mialam juz dwa skany i musze powiedziec ze jest sliczna. Ja wiem ze kazde dziecko jest najpiekniejsze ale ta ciaze jakos inaczej przechodze. Kazdy jej ruch kopniaczek jest dla mnie wielkim prezentem. Zycie dalo nam w kosc ale i los pozwolil ze mozemy cieszyc sie na nowo tym co wydawalo sie juz stracone. To 26 tydzien a ja juz mam wszystko lozeczko wozek itd nie patrze na przesady ja poprostu wiem ze ona bedzie z nami cala i zdrowa.:) Pozdrawiam wszystkie mamusie przyszle i te co znaja juz te uroki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna Grinsby, pewnie ze cie pamietamy! Obiecalas nam, ze wrocisz, jak sie postarasz o nastepna dzidzie i jestes! 👄 Gratuluje!!! Mam nadzieje, ze bedziesz tu wpadac, bo czesc dziewczyn udziela sie na nowym topiku, tylko czesc wpada tu i tam :) A im nas wiecej, tym lepiej :D Niulek, Maks wlasnie tak mial, ze zaczal mnie budzic czesciej w nocy, kiedy skonczyl 6 miesiecy. Akurat pojechalismy do Polski wiec nie skojarzylam, ale po tygodniu gdzies zalapalam, ze on sie nie najadal juz cycem, a podejrzewam, ze gdyby byl na butli, to tez trzeba by mu bylo domieszac jakiegos "zagestnika". Jesli chodzi o solid food, to wprowadzalam najpierw baby rice, pozniej jabluszko gotowane i surowe, pozniej warzywa pure itd. Wprowadzilam tez kaszki i jesli moge ci cos polecic, to sprobuj od razu wyeliminowac karmienie go i kladzenie spac tylko i wylacznie przez mame (moze juz to zrobilas, to gratuluje). U mnie po przeprowadzce Maks nie chce beze mnie zasypiac, pilnuje nawet, zebym byla caly czas w pokoju jak spi, bo gdy tylko sie przebudza a mnie nie ma, wylazi z lozeczka i polprzytomny biega po domu i mnie szuka :( Nie wiem, czy sie to skonczy, czy to przeprowadzka czy cos innego :( Ok, mialam jeszcze tyle napisac... Buziaki! xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa... juz wiem! O sterylizacji... Karmilam piersia i z tego powodu malo rzeczy sterylizowalam :D Sterylizowalam smoczki - wprowadzilam je na poczatku trzeciego miesiaca. Skonczylam pod koniec czwartego, bo pomyslalam sobie, ze za niedlugo Maks bedzie sie turlal po podlodze i nie damm rady odkazic wszystkiego, a wtedy dostanie olbrzymia dawke alergenow. Powiem wprost, ze kazdorazowa decyzja o powstrzymaniu sie od zlewania wszystkiego wrzatkiem sporo mnie kosztowala samozaparcia, ale przynajmniej Maks nie mial problemow, jak zaczal raczkowac i dorwal np. kolka od wozka po spacerze i tego typu rzeczy :( Pozniej (okolo 5 miesiaca) sterylizowalam tylko odciagacz pokarmu po kazdym uzyciu, wiadomo, az taki brudas to nie jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek, a pogadaj z HV, powinni ci dac takie tabelki jak i o co rozszerzac dite dziecka. Oczywiscie trzeba ja dostosowac do wlasnej pociechy bo kazda jest inna :D Znalazlam taka stronke: http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/0,79410,4006048.html W kazdym kraju jednak zabraniaja czegos innego a klada nacisk na rozne rzeczy, trzeba czytac z dystansem. Przepraszam za chaos w moich postach, jestem Glownodowodzaca i wiem wszystko, nawet gdzie ukrylam przed reszta domownikow sztucce. I dlatego trzeba mnie co chwile od kompa odciagnac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:) mam taki problem że kręci mi się w głowie ciągle i słabo mi jest.najgorzej to jak nic nie zjem to później mam takie wrażenie że zemdleje.tak pozatym to jakoś nie bardzo ufam lekarzom tutejszym.jadę do Polski sprawdzić co z moim bejbulem.tu w uk nigdy chyba nie doczekam się na zadne badania i na wizyte u ginekologa z prawdziwego zdarzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela, popros o badania krwi, moze masz niedobor zelaza. Staraj sie jesc mniej a czesciej, powinno pomoc. No i podobno na poranne mdlosci jest dobrze nie wstawac na czczo, tylko wieczorkiem przygotowac sobie np. sok pomaranczowy, mleko albo co tam twoj organizm "lubi" najbardziej i sucharka. Wstawac powoli, zjesc, polezec troche i dopiero wystartowac w nowy dzien :D Jak tylko mozesz to sie wysypiaj. Ja przesypialam CALA niedziele (jedyny wolny dzien) :) Co do lekarzy to faktycznie tu jest inaczej niz w Polsce (tzn. juz TAM, zapomnialam, ze juz wyemigrowalam), nie wiem czy gorzej, czy lepiej. Jak masz jakies watpliwosci to mozesz prosic o konsultacje ginekologiczna, dodatkowe badania itd. Przyznam, ze po perwszym szoku zaakceptowalam system. ;) A np. w Londynie jest pelno polskich przychodni, moze ktoras dziewczyna ci cos poradzi. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela znam ten bol to znaczy pamietam i zgodze sie z onyx ze to brak zelaza. U mnie tak wlasnie bylo i znalazlam spozob. Doktorek jedyny madry na jakiego wpadlam hehe zaproponowal mi przed podaniem dodatkowych dawek magnezu co innego. Kawa zbozowa nie ma znaczenia czy rozpuszczalna czy w oreczku i pol na pol z mlekiem ale przedtem przed wstaniem z lozka banan bo on jet ciezki i nie cofa ie tak z zoladka a zawiera spore iloci zelaza. Kawa zbozowa za ma doskonala zdolnosc wspomagania przyswajania zelaza. Wedlog opisow jej zatosowania wlasnie wtedy gdy kobieta nie moze nie chce jesc w ciazy lub podczas karmienia piersia powinna pic ja koniecznie z mlekiem bo jest zrodlem wszystkiego co najlepsze i stanowi bogaty napoj energetyczny. Na mnie to podzialalo a i moja dzidzia to lubi to dzisiaj jak wypije sobie kawke to odrazu sie budzi i masuje mame od srodka heh. ONYX ale Twoj mezczyzna duzy i te oczeta hmmmmmmmmmm pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek ja sie sugerowałam tym o to schematem:http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/391-model-zywienia-niemowlat-karmionych-piersia.html tylko że ja pierwszy posiłek dalam jak Olivka miała 4,5 miesiaca i to był ziemniak z marchewka z hipp aurora ja moge ci polecic zieloną przychodnie w londynie byłam tam 5 razy w czasie ciąży i jestem bardzo zadowolona w sumie z moją ciąza było wszystko dobrze,ale przez całe 9 miesiacy wymiotowałam nawet kilka razy dziennie wiec dlatego tam chodziłam i fajna babka mnie badała w tej przychodni :P moge dać ci namiary jak chcesz:)wprawdzie pierwsza wizyta kosztuje 100 funtów a każda nastepna 70 funtów i powinna być co 5-6 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za porady. Banany jem prawie codziennie. Już mi się przejadły:) może to po prostu stres bo jak o tym nie myśle (w pracy np) to jest okej. Jak jestem w domu to zaraz mi gorąco i słabo. Zaraz poczytam o żelazie. Teraz jak bedę w Polsce to zrobię wszystkie badania jakie tylko można w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×