Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Jejku ilez czytania :o witam tak w ogole :) Dupka Mikolaja coraz lepiej- ta masc antygrzybiczna i antybakteryjna z antybiotykiem pomaga... jest o niebo lepiej... z wymazu nie znam jeszcze wynikow... wczoraj bylismy u trzeciego z kolei lekarza bo skonczyla sie nystatyna i okazalo sie ze Mikolaj nie ma zadnych plesniawek, wiecie co, rece opadaja... co za lekarze - co jeden to co innego gada... w piatek idziemy znowu, tym razem do tego pierwszego ktory przepisal nystatyne - juz ja z nia pogadam... 😠 Anecia przykro mi z powodu tych wszystkich smutnych wydarzen jakieCie ostatnio spotkały 🌼 oby juz sie poukladalo wszystko, trzymam kciuki za Twoja dzidzie... Patunia gratulacje z okazji narodzin dzidziusia :) 🌼🌼 🌼 Mala79 ja radze jednak odbijac, ja musze zawsze odbic Mikolaja bo jak tego nie zrobie to mu sie uleje, nawet nosem czasem tez poszło... nawet jak zasnie...no ale dzieci sa rozne, sprobuj jak radzi Kamila_b ale miej na uwadze ulewanie... Borowka zdrowka dla Twojej corci 🌼... No i musze konczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Oleniga tez tak myslalam,moja niunka raczej musi se odbic,po zaobserwowaniu jej po nocy bez odbijania sie rano byla nie do zniesienia ,wszystko ustalo gdy porzadnie zwymiotowala. A i jeszcze jedno mam cherbatke rumiankowa z hippa pisze ze od 1 tyg.mozna podawac ale troche sie boje,czy ktoras moze daje swojemu malenstwu ja do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakersik i Gosiulka gratulacje !! :) :) 🌻 już nie wiem czy gratulowałam Wam czy nie, bo tyle tych dzieciaczków się teraz pojawiło, że się gubię, a muszę przyznać z zawstydzeniem, że czasem mi się jeszcze myli która z Was jest która :) Pewnie dlatego, że niedługo jestem na forum, a poza tym pewnie też mnie już dotknął.. jak to było? ciążowy zanik szarych komórek? :D Jola Twój opis porodu jest cudny. W ogóle jak czytam te Wasze opisy to jestem dumna, że jestem kobietą i że to tylko kobiety mogą nosić dzieciątko pod sercem i potem wydawać je na świat. To musi być takie boskie uczucie urodzić dziecko :) Czarolinda witaj :) A jeszcze przed chwilą byłam ostatnia w tabelce brzuchatek.. jak ten czas szybko leci.. Oleniga a próbowałaś się kontaktować z jakimś lekarzem w Polsce w sprawie pupki Mikołaja? Mam nadzieję, że szybko się zagoi i nie będzie Ci spędzać snu z powiek. :) Ja niewiele mogę poradzić Wam w sprawach dzieciaczków, bo nie mam jeszcze doświadczenia. Można wręcz rzec, że jestem tu pasożytem, bo tylko z Waszej wiedzy czerpię korzyści :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agalonyn
witam jetsem w 6 tygodniu jestem tydzien po pierwszej wizycie w gp no i teraz co???? w polsce juz bym byla po badaniu krwi itp a tu nic......... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agalondyn
czy mozna przyspieszyc piwrwsze badania??? i czy st thomas hospital jest dobrym szpitalem ??? no i co mam zrobic jak polozna okaze sie byc hmm nie obrazajac nikogo ciemno skora osoba gdyz wolalabym biala a juz najlepiej polke !!! zna mktos dobra polozna w tym szpitalu i czy mozna wsobie wybrac samemu ??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Agalondyn i gratuluję :) spokojnie, wygląda to troszkę inacze niż w Polsce ale nie jest tak źle, musisz spokojnie czekać na list od położnej i na drugi z datą USG :) nie wiem nic na temat tego szpitala, bo to nie mój rejon i nie mam też pojęcia czy można przyspieszyć badania, raczej wątpię, ale sporo dobrze sie czujesz to nie martw się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ale tu puchy... wszyscy ogladaja mecz...??? a, wiem, panowie ogladaja to babencje maja ful roboty przy dzieciach... moj poszedl na nocke, wiec nie bede sie rozpisywac, klikam jedna reka z maksem na kolanach :) agalondyn - witamy! tu faktycznie jest troche inaczej niz w polsce, musisz sie do poloznych po prostu przyzwyczaic, odwalaja prawie cala robote. co do koloru skory to ja z kazda wizyta mialam inna babke, a jak rodzilam (dopiero ty mi to uswiadomilas swoim pytaniem) to byla murzynka, hinduska i biala, hehe :) jak masz jakies pytania to wal, jak bedziemy mogly to pomozemy. :) buziaki dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalondyn, witam i gratuluje. i doskonale Cie rozumiem, bo mialam podobne podejscie, ktore sie zmienilo (bo musialo ;) Przede wszystkim sie nie stresuj, mimo wszystko jakos to tutaj dziala choc inaczej niz jestessmy przyzwyczajone. Co do koloru skory... podobno hindusi to najlepsi lekarze, ja mialam przy cesarce jakas ciemna babke i super mnie pociela, blizna prawie zadna i wszystko gladko poszlo. Polke nawet jak znajdziesz bedzie raczej robila to co inne tu polozne a ni etak jak w Polsce. Tutaj ciaza dla NHS zaczyna sie 12 tygodnia. Dbaj o siebie, bedzie OK, trzymam kciuki. I pytanie do \"zebatych\", w jakim wieku moga dawac znac zeby, moj skonczyl 3 i pol mies i ciagle gryzie piastki, czy cos mam mu zapodac? zabawek jeszcze nie lapie. buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala79, ja bym osobiscie nie dawala zadnych herbatek malutkiej, wszystko co trzeba ma w mleku. dawniej, za czasow mojej mamy w nocy podawalo sie wode albo herbatki, ale teraz jak czytam to zupelnie nie jest to potrzebne. sama pij rumianek. trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co jest dobre na kolke bo mi sie wydaje ze to moze byc kolka bo dzisiaj mala caly wieczor plakala i wczoraj tak samo.wiec to albo brzuszek moze byc albo kolka.wiec za wczasu wolalabym sie zabezpieczyc bo przeraza mnie powoli ze to jest kolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny:) wkońcu Was doczytałam. przede wszystkim WIELKIE GRATULACJE dla Joli25, Krakerskia i Patinki 🌻❤️ niech dzieciaczki Wam się zdrowo chowają:D Jola super poród :) ale nam się dzieciaczki posypały. co 2-3 dni:) supersko. mój Kubulek ma dziś 8 dni i nie mogę się nim nacieszyć. nie wiem jak to jest u waszych maluszków ale ja jakbym teraz nie miała dziecka. całymi dniami i nockami śpi w przerwach tylko je i robi w pieluchy. w nocy mam średnio 1-2 pobódki na jedzenie i przewijanie. przesypia mi mi całe nocki a myślałam po pierwszych dnia jak wyglądałam jak panda, że tak już zostanie. a teraz już się wszystko wyprostowało. nie wiem jak to u was było po porodzie-jak szybko doszłyście do siebie bo ja do dzisiaj odsypiam te 35 godzin porodu i ciągle mi mało. a mimo to, że nie pękłam i mnie nie zszywali to chodzę jeszcze jak kaka i prawej nogi za bardzo podnieść nie mogę bo wszystko w pachwinie mnie ciągnie. oleniga i ja tak jak ty stosuję odciągareczkę bo mały nie mógł się przyssać albo ja go nie potrafiłam dobrze dostawić do cyca i zaczęły mi twardnieć piersi bo mały prawie nic nie ściągał. i teraz ściągam w butelkę i do lodówki a jak głodomor się budzi to butla idzie do podgrzewacza. i tym sposobem wszyscy są happy. ja bo już lepiej z moimi cycami i mały bo wkońcu się najada. a jak to mój mąż powiedział, że podpiszemy kontrakt z Tesco na dostawę mleka bo taką mam produkcję. dziewczyny a wasze maluszki w pierwszym tygodniu to ile zjadały bo mój mały ciągnie co 3-4 godziny po 70-80ml papu. czy to nie za dużo jak na takiego malucha. ale poemat napisałam. chyba pierwszy raz taki długi. mały śpi więc zmykam do kąpania i spania bo już mi się papa drze mimo 2 drzemek w ciągu dnia. pozdrowienia dla wszystkim mamuś i brzuchatek:) zaglądnę napewno do was jutro tylko ciekawe czy uda mi się coś napisać bo zawsze coś mi wyskakuje jak siadam do kompa. dobrej nocki dziewuszki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na moment :( padam :( Chcialam bardzo serdecznie pogratulowac nowym mamusiom :) Krakersik 🌼 i Gosiulka 🌼 zdrowka dla Was i maluszków :) 🌼 ... wytrwałosci i duuuzzzzooo cierpliwosci.... Witam tez nowa forumowiczke :)... Czarnolinda - ciekawy nick :) 🌼 dziewczyny wysiada mi kregosłup 😭 i mam wszedzie straszne zakwasy jakbym kilka godzin dziennie na siłowni spedzała :(... spokojnej i ownocnej w sen nocy zycze... oby jutrzejszy dzien byl lepszy... papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, zapomnialam ... Mala ja tez mam ta herbatke i dawalam Mikolajowi ale bez efektu... zawsze mozesz sprobowac... polecam 'infacol' a pozniej po 4 tyg. 'gripe water'... takdoradzam bo mi tez tak doradzano :)... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ja dawalam odrobinke na 100ml a nie łyzeczke, moze dlatego nie dzialalo... oki, uciekam, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK dzieki ja juz jej dalam tej cherbatki mam nadzieje ze troche jej ulzy bo normalnie nie moglam zniesc tego jej placzu normalnie wymiekalam. Moja tesciowa doradzila mi i dalam jej bo normalnie nie odwazylabym sie ale w sumie to rumianek wiec nie powinien jej zaszkodzic. Caluski dzien dzisiaj mala byla nie w sosie,mam nadzieje ze jej sie polepszy i jutro bedzie lepiej bo gdyby to byla kolka to by na wieczor bylo tylko z nia zle a ona caluski dzien byla placzliwa wiec pewnie ja brzuszek boli bo tylko rano zrobila kupe a caluski dzien noi wczoraj tylko czaly czas pierdziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!!! no my pospali nawet nawet,starszy synus szykuje sie do szkolki,a ja zajadam:) oleniga dziekie kochana jestes,mysle ze bedzie dobrze,bo ta dzidzia najbardziej ruchliwa z mojej trojcy,brzuch caly skacze hehe maz ma radoche!Bardzo bardzo sie ciesze,ze Mikolaj ma sie lepiej:D Mala jesli chodzi o cherbatki na kolke to ja dawalam,raz na 2dni,a tak to gripe water mniejsza o polowe dawke,bo to od 4tyg chyba,a tak to jest infacol. agalondyn wierz mi czarny czy bialy to taki sam czlowiek i nie bedzie robil nic innego tylko to co musi:)jak bylas u gp to on wysle do poloznej ze jest ciezarna i prawdopodobnie dostaniesz list z data i godzina wizyty u poloznej u mnie tak jest:)w 12-13 tyg bedzie usg,a i polozna zrobi ci badania krwi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DLACZEGO TEN CZAS TAK LEEEECI SZYBKO??? Szczesliwe brzuchatki: lorinka.............19.11.2008.....32.....blackpool....c oreczka...Zuzia? Patinka26..........30.11.2008.....37....Cheltenham....co rka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....37....Cheshunt....... ?????...... iwwwa***............14.12.2008......27....londyn........ corcia...........? olenka25............25.12.2008.....35....Coventry.....có reczka........? Kamila26............18.01.2009......31....Inverness.... . ? ...............? olenka2001.........26.01.2009......26....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......27....Winsford...ch yba coreczka anecia1702........19.03.2009......23.....Melton......... ..?.............? mi83.................24.03.2009.......22....Hinckley.... ..córcia.....Hania lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys bes...................22.04.2009.......18....Swindon.... ................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. magda_g............07.05.2009.......14....H/C........... ?syn?........... czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... ....... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester....dziew.....Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .....Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26.........29/09.....3370....Essex Great Dunmow....syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynk a agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield........ córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn..............Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek MONDZI25..02/11..3850......Banbury.......coreczka....... ...Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. ....Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ......Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... .Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie(Grimsby)...syn...Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.....Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ...Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... ...Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n......Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.......Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath....c órka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ......Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke....chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z,daje sie ze ktoras z dziewczynek pytala od kiedy mozna cwiczyc po porodzie,w dzien dobry tvn polozna mowi,ze po porodzie fizjologicznym 6-8tygodzni po a po cesarce 12tygodni,mozna isc do klubu fitness pocwiczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sloneczny dzionek. Mala 79,jeszcze jedno a propos kolki. Powinnas sama pic herbatke z kopru wloskiego, tak z raz dziennie, ja to pije od urodzenia (dzidzi oczywiscie) i na razie bez problemu, pomaga na prykanie. Ano posypaly sie dzieciaczki, a konkretnie Kubusie. Aniapud, zarejestrowalas synka jako Kuba czy Jakub? Moze zalozymy klub Kub? I takie pytanie troche mniej wesole, czy macie czesto albo w ogole doly? Pewnie powiecie ,ze na to czasu nie ma, ale na to niestety zawsze jest czas i mnie to dopada. Wiem, ze powinnam sie cieszyc jak glupia, bo mam cudowne zdrowe dziecko, ale czasem tylko siedze i placze. I nie jest to poporodowa depresja, boju zod porodu minelo sporo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek Mojej Maji sie godziny zupelnie przestawily i troche spi, troche je.. od 6 do 7 nie spala potem spala.. ale jest ok. Spie ciut wiecej niz pare dni temu wiec jestem dosc przytomna Wlasnie popijam kawke z mama i zjadlam polska robiona przez mame, galaretke z kurczaka (galat), mniami :) Aniapud fajnie ze masz tak latwo z Kuba, chwali sie :) Widac z butelka jest latwiej i szybciej, aczkolwiek wiecej mycia. Ja za to w nocy wiecej karmie na lezaco i wtedy zasypiam dosc szybko, mala z reszta tez. Czesto tez widze ze sporo dziewczyn pyta ile dzieci zjadaja.. czy to ma sens. przeciez normalnie jak kobieta karmi piersia to i tak nie wie, wiec dziecko chyba je tyle ile potrzebuje a nie ile ksiazka napisze, czy nie mam racji ? Oleniga mnie tez kregoslup boli :( Przeciwbolowych jako tako juz nie biore ale co-codamol mi sie zdarzy bo lupie strasznie. Agalondyn... przyznam sie ze nie bardzo podoba mi sie twoje podejscie, jest czysto rasistowskie. Co masz przeciwko ciemnoskorym poloznym ? Do tego napisalas, ze najlepiej jakby byla polska polozna... to troszeczke samolubne. Jezeli zdecydowalas sie byc w tym kraju i rodzic tu dziecko, to musisz pogodzic sie z tym jak jest, a jest niezle. Badania faktycznie wygladaja zupelnie inaczej i sa rzadziej, ale jak widzisz po tabelce, wiekszosc dziewczyn urodzila szczesliwie, bez komplikacji i ma dobre wspomnienia. Anecia dzieki za info o cwiczeniach. Waga spadala codzienie po 1 kg, az doszla do 12 kg na minus i teraz cos jakby sie nie rusza ;( Pewnie jeszcze spadnie, bo to dopiero 3 tygodnie, ale juz mysle i marze o basenie :) A na cwiczenia widze, ze troche jeszcze poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka kazdy ma zle i dobre dni,a teraz jeszcze jesien:( kamila_b czas szybko zleci i bedziesz mogla cwiczyc,mowila o cwiczeniach z pilka,ze szybciej mozna zaczac,bo to na miesnie miednicy dobrei cwiczenia kegla azeby uniknac nietrzymania moczu. kurcze znalazlam zajefajowski dom do wynajecia u mnie w melton wielki living,polaczony z kuchnia,4pokoje,w lazience prysznic i wanna,wielki ogrod,garaz tylko nie stac mnie bo za 750 miesiecznie😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczyny:) Kuba już po papu i teraz śpi na kanapie więc mam trochę czasu więc czytam was. Agnieszka zarejestrowałam maluszka jako Jakub. W kalendarzu z imionami chyba nie ma Kuba tylko jest Jakub. Dla nich tutaj też jest łatwiej bo Jacob więc za dużo nie muszę powtarzać. ale klub Kub możemy założyć bo ja do małego mówię Kubulek a nie Jakub. Kamilka o ilość pokarmu jakie zjada maluch to zapytałam się bo 2 dni temu miałam w butelce 100 i nie chciało mi się odlewać 20 i podgrzałam całą i mały wciągnął wszystko a zazwyczaj jada 60-70-80ml. więc zaczęło mi chodzić po głowie czy mu nie daję za mało i mały jest głodny. ale po takiej ilości w butli później męczył się w nocy bo chyba się przejadł i stąd moje pytanie. Agalondyn powiem ci, że czasami czarna położna jest lepsza od białej. mogę to potwierdzić na własnym przykładzie. czarna zrobiła co należało przy porodzie mojego maluszka a biała nie poznała się do końca i mój poród trwał o 24 godziny dłużej. a są tak samo miłe i przyjazne brzuchatce jak białe. więc nie masz się czym stresować. idę się odciągnąć bo jak głodomorek się obudzi to będzie leeee. zajrzę przy następnej drzemce. życzę wszystkim miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwalony :) czesc anecia, dzisiaj znowu na spacerek? zapowiada sie nie zla pogoda :D dziewczyny napisze cos zebyscie uniknely bledow, ktore ja sama popelnilam, lub bylam bliska popelnienia.przepraszam jesli poczujecie sie urazone tym co napisalam, oleniga nie jest to wycieczka osobista w twoim kierunku :) sa to po prostu przemyslenia ogolne matki dwojga dzieci. aniapud piersi zrobily Ci sie nabrzmiale bo naplyw mleka zaczyna sie w 3-5 dobie zycia dziecka. nie ma lepszego laktatora od buzi dziecka. po co Ci dodatkowa robota? nie dosc ze musisz poswiecic czas na sciaganie to jeszcze bawic sie w sterylizacje, butelki, smoczki itd. dziewczyny nie poddawajcie sie tak szybko!!! nie wiem co to za nowa moda ze sciaganym mlekiem, ale dodajecie tym sobie pracy! za duzo macie czasu? to zapraszam do siebie na kawe :D .rozumiem ze ktos ma wielki biust i ciezko mu jest przystawic dziecko, ale Wy? zgrabne \"C\" lub co najwyzej \"D\"? istnieje cos takiego jak poradnia laktacyjna lub chocby baby clinic. niech ktos Wam pomoze, jest od tego chocby wasza HV! chyba ze wolicie butelke, wtedy zwracam honor i juz sie nie odzywam, bo to Wasz wybor a mnie nic do tego. mala79 herbatki lepiej jest pic samemu niz podawac dziecku. uklad pokarmowy malucha jest i tak nie w pelni rozwiniety, po co go dodatkowo obciazac nastepnym skladnikiem. jesli podejzewasz kolki podawaj infacol przed KAŻDYM karmieniem. infacol buduje sie w organizmie dziecka nawet do tygodnia, wiec nie zniechecaj sie jesli nie zobaczysz od razu efektow. gripe water (5ml) podaje sie od 4 tygodnia a dokladniej po pierwszym miesiacu zycia. nie spiesz sie z tym specyfikiem bo jest dosc \"ciezki\", choc bardzo efektywny. dzieci czesto wierca sie i marudza poniewaz nie moga zrobic kupy. Ty tez nic na to nie poradzisz, ich uklad wydalniczy musi dojzec sam. problem polega na tym ze jedne miesnie pchaja kupe a inne ja zatrzymuja, wszystko sie unormuje po okolo 3 miesiacach, glowa do gory bedzie dobrze. pamietaj ze dzieci marudza takze z innych powodow: bo im za cieplo, bo im za zimno, bo maja mokro, bo maja sucho( :D ), bo nie dostarczasz im rozrywki w stopniu zadowalajacym :O agnieszka75 dowiedz sie kiedy wyszly pierwsze zabki Tobie i mezowi. to w sumie najlepsza wskazowka ;). u nas sie sprawdzilo. nadal czekamy z Monika na namiary na Ciebie :) najlepszy bylby telefon, bo mailem gorzej sie \"gada\" :D. depresja poporodowa moze wystapic do roku po porodzie, wiec moze z kims o tym pogadaj. najlepsze lekarstwo to wyjsc z domu!!! anecia ma racje z ta jesienia, dodam tylko, ze mozna sobie pomoc pijac magnez. ja ostatnio zaczynam od niego dzien :( dolacze sie jeszcze do dyskusji na temat czarnych poloznych. to wlasnie taka \"big mamma\" przystawila mi prawidlowo ssaka, za co bede jej dozgonnie wdzieczna. bylam przerazona tym jak trzymala moja czterokilogramowa \"kruszynke\" :D:D:D, ale zrobila to co bylo niemożliwe dla bialych, rasowych, angielskich poloznych ;) natomiast \"ciapata\" lekarka pomogla mi uniknac cesarki :) a teraz ide zajac sie wychowywaniem wlasnych dzieci zamiast o tym pisac :D milego dnia dziewczynki! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka75 ja jeszcze nie urodziłam,a czasami łapie takie doły,że szkoda gadać,a teraz dodatkowo przy moich kłopotach z landlordem to już w ogóle.A dziś to już sięgłam zenitu, a myślałam,że będzie troche lepiej bo mam dziś urodziny,ale jest gorzej niż przez cały tydzień było - więc na to chyba nie ma żadnej reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoEli - PODPISUJE SIE WIELKIMI LITERAMI POD TWOIM POSTEM A Agnieszka juz się skontaktowała - wielkie dzięki Aga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja oczywiscie ze ssakiem na reku i pisze jedna. Taki maluch jest niezwykle absorbujacy i ledwo mam czas was troche poczytac. Tez sie zgadzam ze zdaniem Mamy Eli, było mi ciezko w 3 ciej dobie po porodzie, cyce wielkie, ssak mały otwór gębowy, ból sutek, ale nie poddałam się i teraz jest juz prawie super, zaboli tylko przy pierwszym przystawieniu a potem to juz tylko przyjemnosc z karmienia. Mysle, ze krem polecony przez was i poloza, ten z lanoliny, mi tez pomogl. dzis mialam pierwsza dosc przespana noc, takze mam nadzieje ze to tylko rokuje coraz lepsze noce. aniapud super masz, ze Twoj Jakub juz tak duzo przesypia, moja budzi sie co 2 godziny, moze wlasnie tym sposobem juz przybrala na wadze, ma juz 4200. Dobrego dnia wszytkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tylko pytanie do mam. Jak prawidlowo pionowac dziecko zeby sie odpowietrzylo, tzn jaka pozycja? ja tak lekko moja jakby sadzam i podtrzymuje z przodu, lekko opukuje plecy, lub klade na ramie. Obawiam sie, ze moze za bardzo ta pierwsza pozycja obciaza kregoslup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola aby odpowietrzyc ole biore ja na prawe ramie, jej bródka opiera sie o nie a prawą reka podtrzymuję pośladki. lewa poklepuje plecki. nie moge zapomniec o polozeniu pieluchy na ramie bo odbija sie dzieciom zwykle bardzo \"soczyście\".chodzi o to by droga od żołądka do przełyku byla jak najbardziej pionowa i prosta. możesz tez sadzac na kolanach , jedna reka podtrzymujesz kletke piersiową i główkę z przodu a drugą poklepujesz po pleckach. ola preferuje pierwszy spos. jeszcze dwa dni temu na powaznie myslalam o przestawieniu malej na butle. Nie wiedzialam skąd ta jej niechec do piersi. ale dzisiaj wysypka juz schodzi i Olcia w ssaniu nadrabia stracone dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leca latka i tygodnie :-) Szczesliwe brzuchatki: lorinka.............19.11.2008.....32.....blackpool....c oreczka...Zuzia? Patinka26..........30.11.2008.....37....Cheltenham....co rka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....37....Cheshunt....... ?????...... iwwwa***............14.12.2008......27....londyn........ corcia...........? olenka25............25.12.2008.....35....Coventry.....có reczka........? Kamila26............18.01.2009......31....Inverness.... . ? ...............? olenka2001.........26.01.2009......26....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......27....Winsford...ch yba coreczka anecia1702........19.03.2009......23.....Melton......... ..?.............? mi83.................24.03.2009.......22....Hinckley.... ..córcia.....Hania lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys bes...................22.04.2009.......18....Swindon.... ................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. magda_g............07.05.2009.......16....H/C........... ?syn?........... czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... ....... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester....dziew.....Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .....Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26.........29/09.....3370....Essex Great Dunmow....syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynk a agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield........ córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn..............Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek MONDZI25..02/11..3850......Banbury.......coreczka....... ...Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. ....Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ......Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... .Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie(Grimsby)...syn...Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.....Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ...Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... ...Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n......Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.......Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath....c órka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ......Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke....chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola ja tez \"sadzam\" malego jak najbardziej prosto, tak jak kiedys pisala oleniga, palec wskazujacy i kciuk pod brode, reszta palcow pod paszke. druga reka poklepuje (to tez metoda \"big mammy\" :D ). odbija mu sie po kilku sekundach. tak jak pisala borowka tez jest dobrze, szczegolnie wieczorem kiedy dzieci sa juz zmeczone, lub kiedy sa zbyt ruchliwe by je utrzymac palcami jednej dloni. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×