Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

dobrze ze moje koty spia( standardowo w moses basket :D ) bo by chyba zawalu dostaly, jakby zdazyly oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! ja tylko na chwilke, bo widze ze problem palacy - peppe mozna kupic na cd, kosztowala w morrisonie cos ze 3 funty a bylo pare odcinkow. a nie ma na animkach bo pewnie serwer padl, cale forum zaczelo klikac... :D jezyk - mozna roznie. na przyklad z mama po polsku, z tata po angielsku. w domu po polsku, na dworze po angielsku. z rodzicami po polsku, w szkole po angielsku itd. jak dziecko bedzie starsze to mozna zrobic jeden dzien w tygodniu po angielsku albo popoludnia itd. wazne zeby sie trzymac regul, bo beda znaly polksi tylko biernie moze macie w okolicy jakas polska szkole sobotnia. czasem sa przedszkola nawet. np. na putney w londku jest przedszkole i maluchy uwielbiaja tam chodzic. sprawdzcie na stroni e polskiej macierzy szkolnej, http://www.polskamacierz.org/page0002.htm borowka i magda_g, ja tez chce pogadac o przygotowaniach do powrotu :D zobaczymy jeszcze na wiosne ale coraz wiecej o tym mysle i wychodzi na to, ze nie da sie zyc w dwoch krajach naraz, na dodatek tak od siebie oddalonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co moze byc powodem ze moja mala nie zrobila od rana kupki :(? martwie sie.. wczoraj nie mialysmy takich problemow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny czy to normalnr ze nie mam apetytu w ogole glodna nie jestem a z jedzenia to najbardziej mi smakuja ziemniaki ze smalcem i smietana i woda i surowe marchewki :) a jestem w 6 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coraz nas wiecej! trafnie to ujelaś onyx, w dwoch krajachnie da sie zyc jednocześnie!nawet jakbyl czas kiedy myslelismy juz o pozostaniu na dobre ina zle tutaj to też nie czulam sie tutaj dobrze, nie należe do tej nacji i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petunia pomyśl czy nie jadlaś przez ostatni dzień dwa czegoś czego nie jadlaś do tej pory, albo zjadlaś czegoś wiecej niż zwykle,może to b yć np czekolada. poczekaj jeszcze troche a napewno kupka bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga to normalne. mozesz nie miec teraz apetytu a za chwile miec wilczy :D . mozesz tez nie miec apetytu przez cala ciaze albo przez cala ciaze go miec. wszystkie warianty sa absolutnie normalne. jesli malo jesz w ciagu dnia bierz witaminy. pozdrawiam. na youtube nie chodzi od przedwczoraj wieczor z powodu praw autorskich ;) . podejrzewam, ze z tego samego powodu ryplo sie na animach. poczekajcie pare dni, ktos znowu udostepni na youtube. jeszcze poszperam w necie :) ja w sumie moglabym tu mieszkac, tylko do rodziny mi tęskno :( a swieta sa najgorsze... u mnie szkoly polskiej brak... na razie w ruch ida ksiazki polskie. moja ambicja jest nauczyc Ele czytac i pisac po polsku zanim pojdzie do szkoly angielskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy u Was tez niektore wyrazy sa na zielono i podkreslone, czy to tylko u mnie? o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala, z ta kupa to mozliwe nawet i tydzien, nie wywoluj jej sztucznie, sama przyjdzie. ja takk mialam z kubusiem, przez miesiac ponad robil co kilka dni, teraz raz dziennie. to normalne jak karmi sie piersia. a jakplacze to moze byc kolka, musisz uwazac na diete, ale czasem po prostu musi to byc i po jakims czasie przechodzi. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patunia, to samo co napisalam do malej, kupki moga sie pojawiac 6 razy na dzien albo 1 - 2 na tydzien. norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziękuję baaardzo za życzenia :) ja chyba nie wrosnę w ten kraj, próbuję już od ponad dwóch lat się zaklimatyzować, ale jakoś ciężko mi idzie, zresztą mojemu mężowi też.. w ciągu kilku miesięcy się więc rozstrzygną nasze dalsze losy, bo pojawiła się opcja powrotu.. no cóź, poczekamy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam zielone wyrazy, to chyba jakaś głupia reklama znowu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche obawiam sie tego powrotu, nowy etam w życiu...wszystko zaczynamy od nowa,po 5 latach, ponad nawe bo teraz mija 5.ale ja już potrzebuje, tym bardziej ze tutaj siedze jak kwoka, w polsce bede mogla pojśc do pracy, pierwszej tak wogule. mamo ela jak nie chodzi jak chodzi!tylko jak ja mam tam szukać. wpisalam świnka peppa to mi tylko jeden odc wyskakuje a reszta to jakies przekrety, ajbo po czesku!już trzeci raz oglada odc 11, podoba sie, pewnie dlaytego, ze tam jest Zuzia.jak sie konczy to sie drze NIE!!!! tak wlaśnie jest z tymi kupkami przy karm piersią. albo 10razy na dobe bo pokarm jest b. szybko trawiony, albo raz na tydz bo pokarm jest wchlaniany nimal w całości. Tak czy inaczej jeśli kupka wyglada normalnie i dziecko nie męczy sie o-k-r-o-p-n-ie to jest wporządku.Trzeba pamietac ze noworodki zawsze sie mecza przez pierwsze tyg a nawet m-ce podczas tej czynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie karmie piersia bo nie mam pokarmu mala ciagnela przez pare dni cyca bp myslalam ze jak bedzie ciagla to mi sie pokarm pojawi no ale niestety nie i polozna mi powiedziala ze mam probowac i przed kazdym jedzeniem daje jej cyca ale dla niej to smoczek tylko bo nic nie leci i w ruch idzie butelka i mleko cow and gate :O po takim mleku tez moga byc kolki ? przy ktorej wizycie polozna bedzie ja wazyc ? narazie byla 2 razy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patunia moja tez miała dzis problem z kupa, ale to normalne. U mnie ważyła mała na drugiej wizycie i pobrała krew z piety na badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu czuje sie jak rybka Dori (krotkotrwale zaniki pamieci). to co napisalas borowka jesli chodzi o kupy to w sumie prawda. sa rozne dzieci wiec tak naprawde podpunkt 1 nalezy zmodyfikowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwlaszcza po mleku modyfikowanym... choc tu chyba tez nie ma reguły. corke karmilam piersia, syna tez karmie a jedno i drugie ma lub mialo kolki. kolezanki corka jechala na modyfikowanym, od 6 m-ca na krowim, i w zyciu nie miala kolki :) wszystko zalezy od maluszka i tego jak roziwja sie jego uklad pokarmowy. MUSZE SIE POCHWALIĆ!!! moj sy dzis sie do mnie po raz pierwszy usmiechnal i pogaworzyl! alez to uczucie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolki przy karmieniu butelka tez mozna troche zlagodzic. trzeba uzywac smoka z ktorego slabo leci (avent ma numeracje) i przystawiac dziecko do butelki tak by koniec smoka dotykal podniebienia miekkiego. innymi slowy smok musi byc wsadzony jak na obrazkach do niego zalaczonych ;) dobra nasza spadam robic obiadek. do jutra dziewczyny! borowka jak chcesz to napisz mi swoj adres na maila - podesle Ci plytke z wieprzowina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patunia,jestes pewna ze nie masz pokarmu? Na poczatku moze byc go malo, bo taki dzieciaczek malo potrzebuje, ma malutenki zoladeczek, mysle, ze powinnas caly czas przystawiac a na pewno w koncu bedzie go wiecej, ja tez tak mialam na poczatku, i teraz tez czasem mam wrazenie , ze z piersi nie leci, ale on jakos wyciaga. Tak wiec moja rada, dostawiaj mala nawet co godzine, to poleci. I mysle, ze jesli juz mleko modyfikowane, to lepsze jest aptamil, tak przynajmniej wszyscy mowia i ja tez mam doswiadczenie, bo dokarmialam przez 10 dni i aptamil spoko, a po cow wymiotowal. powodzenia z karmieniem, oplaca sie cyckami, wiec duzo cierpliwosci i determinacji zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ale tu sie u was dzieje?ja to chyba nigdy nie zdąze byc z wami na bieżąco.:( a co do świnki peppy to suuper bajka .moja mała tez ją uwielbia i jeszcze Fiffi .a potem te teksty z bajek lecą na okrągło u nas w domku ha ha ha tylko boki zrywać :) serdecznie gratuluje nowym mamusiom🌻 i gratulacje dla przyszłych mamuś🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam do was pytanko(takie niezwiązane z forum)ale moze cos wiecie na ten temat? mój męzulek został złapany przez fotoradar tu w Anglii pierwszy raz mu sie taka sytuacja zdarzyła,fotoradar błysnąl, zdjątko zrobił i co teraz? co sie robi w takiej sytuacji?? to napewno będzie jakis mandat? ale gdzie mamy go zapłacić?jesli cos wiecie o takiej sytuacji to podpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyjdzie Wam do domu pisemko z dalszymi instrukcjami. pogratulowalas mezowi? moj zrobil nam taki prezet swiateczny 2 lata temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifi tez jest w repertuarze, ale Peppa i Nody rzadza :) olenka25 a ile Twoja mala ma latek? moja robi dokladnie to samo, powtarza cale zdania z bajek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola25 - moze. Kuba ma kolki od 4 doby zycia. widze jednak swiatelko w tunelu, bo z dnia na dzien jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli dziekue za odp. Trudno mi dojsc czy to juz kolki, ale dobrze wiedziec ze juz moga byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam - u mnie już nocna zmiana.! Czarek spał dziś w dzień razem 1h (20min na spacerze +40min).Już o 18 był taki styrany,że na siedząco zasypiał, ale musiałam go jeszcze domęczyć Thomas&Friends - jak co wieczór haha (wersja bajki - pol).Padł jak kawka. Moje zatoki dziś w lepszym stanie - trochę tylko krwawią, ale mogę się przemieszczać i schylać. Dziewczyny kolki nie zależą od mleka.jest to ból jelit z powodu nagromadzonych w nich pęcherzyków powietrza, z którymi niedojrzały układ nerwowy i trawienny nie potrafi sobie poradzić.Dziecko łyka dużo powietrza gdy płacze i je.Nic sie na to nie poradzi.Można używać smoczków i butelek odpowiednich, karmić jak najbardziej pionowo (cycem też) i koniecznie dziecko odbijać po karmieniu oraz : 1) kąpać w tummy tub - dziecko pyrka i beka - taka pozycja uspokaja, bo zbliżona do pozycji w łonie mamy i przynosi ulgę 2)masaże brzuszka - lepiej o tym poczytać, bo niefachowo wykonany może jeszcze wszystko pogorszyć 3)delikatne podginanie nóżek do brzuszka 4)okłady brzuszka z ciepłej (uwaga, nie za gorącej) pieluchy lub kaszy gryczanej 5)układanie dzidzi brzuszkiem na ciepłym (nie gorącym,żeby nie poparzyć) termoforze (termofor w ubranku) 6)no i leki: infacol a potem od 1 miesiąca: gripe water 7)NAJWAżNIEJSZE - CIERPLIWOść, kolki przejdą same około 3 miesiąca Źródło: moje doświadczenia i obserwacje, bo Czarek też miał kolki. od 3ciego dnia życia. Najtrudniej było mi na początku zaakceptować ten fakt.MamoEli - miałaś w tym spory udział - chylę czoła i dziękuję. Kupki - dzidziaki muszą się swoje odstękać przy kupkaniu, bo układ nerwowy jest niedojrzały: już było, ale powtórzę: jedne mięśnie pchają a inne zatrzymują kupę.Kupy nie ma a dzidziak bardzo się nastękał.Tak już po prostu jest.Każde niemowlę to przechodzi - jedne słabiej inne mocniej.Trzeba to przeczekać, ewentualnie masaż i podginanie nóżek.Ale termometr lub mydło mogą zrobić wiele szkód. Oleńka - polecą punkcicki, oj polecą.Czekajcie na instrukcje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zielone wyrazy to linki do reklam.Jak słowo kojarzy się z reklama to się z nią łączy (to moja teoria).Np.Szkód i zdarzyła - z firmą ubezpieczeniową a słowo nowa z szamponem Pantene.Innych nie sprawdzałam. Co do prędkości i mandatów taka ciekawostka:Mój znajomy jechał dosyć wolno koło radaru, ale został w tym momencie wyprzedzony przez pirata drogowego i kamera zrobiła zdjęcie - zapłacili obaj i nie było dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz, ja blondynka rasowa, zamiast sprawdzic to sie glupkowato pytam... :D:D lepiej juz pojde spac :) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×