Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Czesc dziewczyny!!! Anecia sorry ze nie odpisalam ale spalam jak zabita bo bylam tak zmeczona. Sluchajcie wszystko zaczelo sie od seksu z mezem.Jak wrocil z pracy to nalalam wody do wanny,zrobilam romantyczna atmosfere(swieczki i takie tam)po kapieli poszlismy sobie do lozeczka no i po godzinie zaczely sie skurcze,najpierw co 5 minut potem juz co 3 minuty.Wiec bez zastanowienia pojechalismy do szpitala(droga 40 minut)wzieli mnie na porodowke sprawdzili rozwarcie na 2,5 cm no i polozna mi powiedziala ze chyba sie zaczelo i ze moze do jutra urodze.Mojego Mariusza z Nikola wyslalam do kuzynki na noc i polozna powiedziala ze zadzwoni po niego jak skurcze beda silniejsze.W nocy mialam silniejsze skurcze i myslalam ze pewnie w ciagu 2 godzin urodze.A tu o godz 5 rano wszystko ustalo:-(Polozna powiedziala ze moze byc tak ze sie powtorza znowu ale caly dzien az do 19 lezalam i nic.W koncu przyszla nastepna polozna i niewiedziala czy mnie puscic do domu czy nie bo sie troche bala wiec jej powiedzialam ze moge jechac do kuzynki ktora mieszka 10 minut od szpitala i sie zgodzila.Zostalam na noc u kuzynki i nie mialam zadnych boli wiec dzis juz wroce do domu o ile do 5 nic mnie nie wezmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) dziewczyny pomocy!!!! mój Kuba ma katar i dziś noc prawie wcale nie przespana bo nie bardzo może oddychać i się budzi. wyciągam mu gilki gruszką a i tak ma cały czas nos zawalony. co z nim zrobić bo się strasznie męczy. poradzcie coś mamusie:D w piątek Kuba ma pierwsze szczepionki i ciekawa jestem czy jak ma taki katar to czy mu zrobią? idę robić obiadek bo mąż zaraz z pracy wróci. miłego dzionka dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) My po wczorajszym szczepieiu bardzo dobrze, Mikolaj zaplakal n kilka sekund i tyle... ale za to w nocy obudzil sie o 2.30 (ostatnio tak bylo chyba ze 2 miesiące temu) no i zjadl 230ml ... a rano standardowo godz. 8.00 i Mikolaj juz nie spi... wiecie co znalazł sobie sposób na przywołanie mamy... nie płacze tylko piszczy... już od trzech dni tak jest... mały kombinator :) :D a ten pisk to czasem jest strasznyyy ;) ale smiesznie to robi :) Kamila26 no to dzidziulek jeden ... mamie nadzieje zrobil ze to juz i rozmyslil się... trzymaj się :) Aneta dzięki za porade o jedzonku dla Mikolaja (i dzięki za komentarze do zdjęć - buziaki 🌼 ), postaram sie poszukac tej kaszki kukurydzianej w jakims sklepie... mam w domu jakis kleik ryzowy \'pure baby rice\' firmy cow&gate-przyslali mi na spróbkę i jest napisane \'4m onwards\' ale nie umiem sobie tego przrtlumaczyc... czy to mozna juz dawac w 4 miesiacu zycia dziecka czy dopiero jak skonczy 4 miesiące... pomóżcie mi :) Frugo no to bardzo niepowazne bylo to zagranie pani ze szkoły... musialas byc niezle przerażona... Borówka jestem dobrej myśli... może Ola w końcu da sie przekonac do jakiegos jedzonka oprócz cyca mamy i bedziesz mogla spokojnie pracowac... Kurde dziewczyny nie tak łatwo znaleźć nursery albo childcare... cholera wszystko juz zajete..chyba bede musiala zapytac jakąś sąsiadkę tylko ze znam je tylko z widzenia... no i pewnie nie zarejestrowane są a podobno jak odda sie dziecko do jakiejs zarejestrowanej opiekunki to zwracają do 80p za każdego zapłaconego funta... czy ktoś wie od czego zależy taki zwrot i jak to wygląda?... Magda_g szcepienia w Anglii są o wiele bardziej rozbudowane niż w Polsce... oni dają wiecej szczepionek dlatego są poźniej tacy ostrożni w podawaniu leków tylko nie wiedzą ze w Polsce zestaw szczepionek jest bardzo okrojony (przynajmniej tych bezpłatnych) i ze jak chcemy na wiecej chorob zaszczepic to musimy placic a koszt podobo jest niezly... Kamila ale z nich fajna para ... :) super dzieciaczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam napisać... Monis bardzo ciesze się ze Twój maluszek już nie robi tyle kupek i że porady dziewczyn pomogły... ja sama bede pamietac na przyszlosc ze to rozgotowana marchewka z wodą takie cuda działa... buziaki dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1403monis1988
moj kubus juz nie robi takiw wodnitych kup dzis zrobil dopiero dwie ale jest bardzo zmierzly i nie dowytrzymania nic mu nie pasuje pewnie dlatego ze juz dlugo z domu nie wychodzi aniapud- ja mojemu zawsze na katar "normal saline nosal drops" i jak moj mial katar to mu dali szczepionke borowka- sprobuj do swojego mleka dodac lyzeczke mleka modyfikowanego, potem coraz wiecej dodawac rozmieszanego oczywiscie z woda az sie przyzwyczai kamila- super dzieciaczki jak ktos chce mnie zobaczyc na nk to pisac ja tez was dziewczyny chetnie zobacze bo bardzo mi sie tu podoba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1403monis1988
acha zapomnialam jeszcze dopisac tak szybko dziewszyny piszecie ze nie nadazam czytac hehehe a chcialabym kazdemu podac jakas rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis to jest bardzo dobra myśl z mieszaniem mleka. spróbuje. myślałam wogule o odciąganiu ale ola juz jest za stara, a mi nie chce sie...ale tak troszeczkę to mogę.wczoraj i dziś dałam malej jedzonko innego producenta niż do tej pory i jadła!skubaniec jeden zasmakował w najdroższych. super, ze kubie jest lepiej.będziesz musiała jeszcze trochę uważać na niego nawet jak juz zupełnie wydobrzeje by nie przeciążyć żołądeczka. aniapud kubus i wy troche sie pomęczycie z katarem.nie ma leku cud dla takiego malenstwa. zapuszczaj mu saline drops , a po pewnym czasie oczyść nosek gruszka.po zapuszczeniu kropelek moze miec kaszel , nawet robiacy wrażenie ze dziecko sie dusi - to przez to ze rozpuszczona wydzielina splywa do gardełka. dlatego najwiecej jak mozesz trzymaj go na brzuszku.stawiaj obok miske z gorąca woda, moze byc z kropelkami olbas(eukaliptusowe chyba).nie powiem nowiny ale po tygodniu przejdzie ;) szczepienia w sumie sa bardzo podobne z tym ze tutaj podaja szczepionki skojarzone - mniej klucia.tutaj oprocz tych co sa w pl jest przeciwko meningokokom i pneumokokom, ale nie ma przeciwko zołtaczce(nigdy nie moge zapamietac ktorego typu). Gruźlica tez tutaj nie jest obowiazkowa ale mozna ja dostac na zyczenie, tylko nie wiem czy wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to mozliwe bole jak do porodu w nocy silne ze az sie zwijalam a rano sobie przeszly miala ktoras tak?Rozwarcie na 2,5 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1403monis1988
kamila26- nie wiem kamilu co z tymi twoimi skurczami ja jak mialam rozwarcie w nocy na 2cm to na 2 dzien urodzilam ale jesli chcesz miec to juz za soba i trzymac maluszka w rekach to dobra rada duzo sexu, cieple kompiele ale nie za gorace i duzo chodzic po schodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 mi sie wydaje, ze te zabawy lozkowe pobudzily Twojego maluszka :) Niektore porody trwaja kilka dni i cos mi sie wydaje, ze urodzisz na dniach wiec moze lepiej jak zostaniesz u kuzynki na jeszcze jedna noc :) tak na wszelki ;) Dziewczyny!!! Dziekuje za te informacje o szczepieniach wyglada to tutaj calkiem calkiem musze przyznac :):):) i monitorkach!!! chyba jakis czapne na ebay :) hehehe No i Kamilko za stronki rowniez dzieki!!!! Bo ja juz w pracy umieram z nudow!!! Czasmi pracy tyle ze nie ma gdzie rak wsadzic a czasami tyle ze nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj miała miała tak niejedna myslę. U mnie skurcze zaczeły sie wieczorem (wcześniej od rana bol podbrzusza całkiem silny) trwaly do 2 w nocy, byly co 10 min, regularne, i ustały. nastepnego ranka to samo, brzuch boli, jak mala rusza sie to bardzo, a wieczorem o tej samej prze skurcze na nowo. I juz nie ustały tym razem.o 2 byly bardzo bolesne -w szpitalu mowia ze rozw nie ma.Drugim razem pojechalam o 8 i juz zostalam Następnego dnia po południu malutka juz byla z nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie ustały bóle jak już miałam pełne rozwarcie na porodówce dostałam szybko wenflon do niego od razu oksytocynę i za chwilę miałam Ole na brzuchu A Ty kamilko się nie zamartwiaj tylko wieczorkiem kąpiel potem wykorzystaj ponownie męża i jak już masz 2,5 to jutro dzidzia już będzie płakać na rączkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn ja nie wiem czy one całkowicie ustały bo byłam pod ktg bo Oli spadało tętno i położna mówiła że na ktg się pisały ale ja ich nie czułam i nie wiedziałam kiedy przeć dopiero po oksytocynie dziwne to było bo nie miałam znieczulenia i wystraszyłam się bo naszykowali już vacum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!Wescie powiedzcie mi co to jest ten car boots? Anecia1702 jak chcesz kupic cieply kombinezon w primarku to sie pospiesz bo na pzryklad ja sie szykuje na wyjazd do pl i naprawde nigdzie nie moglam znalezc cieplego kombinezonu,bo juz wszedzie wysprzedali,w primarku nie ma,w mother care tez pusto,kupilam w M&S i to nie az taki cieply jak bym chciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za wasze rady!!jestem jeszcze u kuzynki i zostane jeszcze jedna noc,moj ma przyjechac cos podzialamy i moze pojade znow w nocy mam taka nadzieje.Kapiel tez wlasnie bralam.Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tez bylam pare dni temu w konsulacie zlozyc wniosek o paszport dla maluszka i tez nie bylo duzych kolejek,moze z 15 maluszkow po paszport(no wiadomo plus mama i tata),ale bylo kilka okienek i szybko nawet poszlo :-) Aspodziewalam sie kolejek na mrozie i kilkugodzinnego postoju,ale Borowka byla pare dni przedemna i mnie poinformowala ze sytuacja w konsulacie juz zmienila sie na leppsze.Jedyne co denerwuje to to ze jest tam za malo miejsca ,nie ma sie jak ruszyc bo wszyscy z wozkami wchodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha a jesli to nie podziala to jutro kuzynka ma wolne wiec polatamy po sklepach,schodach itp.do terminu wlasciwie 4 dni zostaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mi niestety przyszla decyzja odmowna o SSMG,bo niestety nie pobieram innych zasilkow(tez czekam na decyzje),ale dowiedzialam sie ze nawet po kilku miesiacach mozna sie odwolac i odzyskac pieniazki.Czy ktoras z was sie odwolywala?i czy sie udalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzieczyny! O widzę, że u Kamili cos się zaczyna szykować. Oby szybko poszło 🌻 Niulek odnośnie szczepień mogę Ci podesłać jakie tu są, a jakie w Polsce. W PL jest ich więcej, ale nie ma na pneumo i menogokoki. Ja córe szczepiłam szczepionkami skojarzonym 5 w 1 i były płatne... Hm miałam coś pisać i skleroza... A narazie plamienia mi ustały (tfu, tfu) Oby już nie przyszły, ale samopoczucie dalej do D... I mam pytanie do mamuś. Dajecie witamine D3. Wiem, że tutaj nic nie dają i to mnie zastanawia, bo Anglia wcale nie jest słonecznym krajem a ta witaminka pod wpływem słońca sie właśnie wytwarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga ja tez poproszę o to zestawienie (porównanie) szczepionek w Polsce i w Anglii... bo bedziemy wracac do Polski na stałę i powinnam to wiedzieć... co do wit.D3... ja zapieralam się ze nie bede dawała, ale jak bylam teraz na swietach w Polsce i odwiedzilam lekarza to powiedziała mi, że jak nie bede podawała tej wit. to po powrocie do Polski bedą leczyć Mikolaja na krzywicę... dlatego kupilam... podawac kazała dwie kropelki dziennie... podaję tez wapno w syropie raz dziennie jedną łyżeczkę... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1403monis1988
kamila26 trzymam kciuki i zeby ci szybko poszlo:* gosiulka24- ja sie odwolywalam bo najpierw nie pobieralam odpowiednich zasilkow potem jak juz je dostalam wyslalam listem za potwierdzenie odbioru ostatni dzien przed mozliwoscia skladania bo to chyba 3 miesiace i mi odmowili bo stwierdzili ze po terminie, wiec ja im wyslalam rachunek z poczty ze wyslalam w ostatnim dniu a ze do nich przyszlo pozniej to juz nie moja wina i nawet mi nie raczyli odpowiedziec wiec sobie odpuscilam gaga- ja nie dawalam i nie daje d3 bo to w mleku modyfikowanym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1403monis1988
acha zapomnialam wam napisac kubus po gorzkiej czekoladzie dostal zatwardzenia i dlatego byl taki dzis zmierzly, i przeprowadzilam na nim dzis test dalam mu troche mlaka i odrazu biegunka jeszcze nie zdazyl wypic do konca i obawiam sie ze to skaza bialkowa co mam robic teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) mozna dolaczyc? mieszkam w Anglii od poltora roku, mam coreczke i obecnie siedze z nia w domku a tatus zarabia na zycie i nasze zachcianki :) mieszkamy w Newmarket, suffolk :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud, jesli ma katar to lepiej przeloz szczepienie, bo moze byc z tego wiecej szkody jak pozytku. gaga, ja daje, po kropelce dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis moze ci pomoge. moja starsza rowniez miala i skaze bialkowa. jakie mleko dalas kubie?krowie?bo normalnie dajesz mu chyba modyfikowane - nie mial zadnych objawow po tym?wysypki w rodzaju pokrzywki na buzi,albo bialych suchych krostek pod skora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Lolli jesli magda_g jest chetna to niech bierze,ja mam wiekszosc wlasnie bialych body,spioszkow jeszcze nie mam wcale bo bralam pajacyki:) kamila26 alez mnie nastraszylas juz myslalam,ze cos nie tak!!!szczescie,ze wszystko ok:D trzymam kciuki za szybki bezbolesny porod!i za chlopca;) oleniga tak wlasnie d3 jest na krzywice nie zaszkodzi podawac.a onwards to powyzej takze po 4 miesiacu:)wedlug slownika oczywiscie. gosiulka ja chcem kombinezonik taki cienszy wlasnie. oSSMG mozna sie starac 11tyg przed rozwiazaniem i 3mies po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×