Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

aha frugo ja osobiscie nigdy nie 'zazywalam' ale kojarze ze sa rozne jogurty sojowe tez?no i serek tofu mozna jesc.w sumie mozna spoko zamienic nabial na inne rzeczy.tylko ze z tym tyle zachodu :O pociesz sie ze to nie bedzie trwac wiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki:) aleście się rozpisały.. anecia- no to nieciekawie z tymi gnojkami..tutaj to te dzieciary są takie rozwydrzone.. tylko im nie odpuszczac, ale co nerwy to nerwy.. blisko juz, kurcze, ale zleciało..nie mogę się doczekać Małej:) frugo- no to niestety tak jak dziewczyny radzą, trzeba przejsc na sojowe albo na te bez laktozy..jogurty sojowe widzialam np w lidlu.. lolli- a Ty masz chustę czy nosidło(ale chyba na zdjęciu mialas chustę).. mogłabym od Ciebie odkupic.. :)northampton niedaleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo ja pilam (i nadal pije bo lubie) sojowe. kozie jest dosc tluste. jest tez takie cudo: lactofree.co.uk oraz www.tastethedream.com/products/rice_dream.php. w sumie to chyba chodzi o laktoze bo jest ciezka do strawienia i tak naprawde maly procent ludzkosci nie ma z nia problemu. pozdrawiam :) lolli pochwal sie, ile schudlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama eli 8kg w 3 tyg.!!!!!!!!!!!!! :D :D :D mi ja czekam z chusta na cieplejsze dni ale napewno jej bede jeszcze uzywac :) mozna przeciez do 3 lat, chociaz nie wyobrazam sobie nosic w chuscie takiego duzego dziecka!!! jestem pewna ze na ebayu mozna tanio dostac jak nowa albo nowa! moze to nosidelko tez jeszcze wyprobuje.w sumie zniechecilam sie bo kiedys wydawalo mi sie ze lennox jest taki malenki i sie czuje uwieziony w tym.wiem, wiem... hehheheh ale moze teraz akurat bedzie nam sie podobalo :) a gdzie wogole sie podziewaja co poniektore forumowiczki??? onyx?kamila b?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena, z tego co widze to tez mialas taka nagla cesarke. Jak dlugo zajelo Ci dojscie do siebie? Ja nastawialam sie na porod silami natury i zreszta taki pewnie by byl bo do szpitala dotarlam z 6 cm rozwarciem i jak mowili porod postepowal szybko. Niestety ze wzgledu na dobro maluszka trzeba bylo mnie rozciac bo by sie udusil pepowina :( Nie wiem czy Ciebie tez tak w szpitalu gonili jak na obozie przetrwania dajac do zrozumienia, ze to wlasciwie normalny stan bycie po cesarce. Z lozka wstalam po 24h zaraz po wyjeciu cewnika, ale szczerze mowiac nie bylam w stanie sama dojsc do lazienki, za pierwszym razem mnie zawiezli na wozku. W ciagu kilku dni czulam sie coraz lepiej,ale po powrocie do domu wrocilm do stanu tuz po operacji. TEraz tak mnie wszystko boli, nawet siusiu jest bolesne :( Co prawda rana po cieciu sie juz zagoila, ale boli mnie w srodku wszystko. W nocy nie bylam w stanie wstac do malego zeby go przewinac i nakarmic. Dzis zadzwonilam do GP zeby przyszedl na wizyte domowa. Niestety nie wiedzialam, ze moj ma wolne. Przylazl jakis inny, stwierdzil z rozbrajajacym usmiechem, ze wszyscy wygladamy ok, zerknal na moj brzuch-tez ok, poprzyciskal, ja sie wije z bolu a on na odczepnego dal mi antybiotyk-ze moze to infekcja drog moczowych. Mam nadzieje, ze juz w przyszlym tygodniu wyjde to sama pojde do przychodni bo moj lekarz wie, ze nie dam sie splawic-jedno dobre w tym :) Pytam Ciebie bo juz to przeszlas a u mnie kazdy dzien to niestety jakies nowe bole, pecherze na brzuchu jak po oparzeniach- uczulenie po tym plastrze z opatrunku. Dziewczyny- czy macie jakas rade na czkawki u takiego 10-dniowego maluszka? Czy one same musza przejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, powiem jak tutejsi znachorzy - taka czkawka to normalne. pare tyg i minie. moje obie miały też. ja dawalam wtedy popić(pierś) ale zwykle podnosilam do góry - niekoniecznie skutecznie:) Lolli jak ci sie udalo schudnąć przez 3 tyg 8 kg???tęsknota Cie wysusza...ciekawe co twoj luby na to jak cie zobaczy:D Gdzie jest moja lolli??? nie poszlam do pracy, zawrócilam w polowie drogi. Mąż zgubil klucze do domu i nie moglby wejść z dzieciakami. kurka wodna, jeszcze trochę to zwątpią we mnie, już tyle razy odwolywalam... a jesli nie moge przyjś ]=c to powinnam przynajmniej 2 dni przed im powiedzieć , a ja nie dość ze i tak umowilam sie z nimi na spoźnianie(mąż nie moze sie teraz zwalniac wcześniej z pracy a przekazuje mu dziewczyny ) to jescze odwoluje zmianę już w jej trakcie:D Odpisali mi : Jagoda do not worry. Super!jednak dobrze jest pracowac u kogoś kogo sie zna długo. z nikim innym nie udaloby mi sie tak dogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczynki AgaUK a masz jakieś leki przeciwbólowe? Ja też miałam cesarke i chociaż u mnie wszystko ładnie się goiło, bez kodeiny z paracetamolem to ledwo bym się ruszała, bo rana bolała Więc może masz poważniejszy stan, ale musisz brać przeciwbólowe! Ja miałam nieco lepszą noc.. przynajmniej nie wstałam śpiąca jak wczoraj Maja wymaga duuuzo mojego czasu ale poczytuje was czasem miłego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to laaaadnie Lolli! mi na razie spadlo do 58 (o ile Kamili waga jest dokladna :D), jeszcze 3 kilo i bede \"w domu\" :). borowka to super ze sa wyrozumiali, przynajmniej tu nie masz stresu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki! mi83 juz bliziutko!ja tez juz sie doczekac nie moge dziesiaj jak wracalam ze szkoly bo starszego odprowadzalam to pociskalam z wozkiem pod gorke,ze az chyba zielona bylam!juz dzisiaj koniec 38tygodnia!maz w sobote idzie ostatmi dzien do pracy i urlop do 16 takze trzeba urodzic na weekend hehe! czkawka to normalka! lolli ale schudlas szok!mi 10kg do przodu!!!myslalam ze conajmniej 15 przytyje a tu od miesiaca waga stoi!zaraz zmierze brzuchola! Borowka praca nie zajac;).... mamoEli ja tez chcem tak do 57 a najlepiej do 55 schudnac,tyle wazylam przed pierwsza ciaza. ide zapazyc rasbery leaf tea;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidulinka
Pozdrawiam WSZYSTKIE MAMUSKI z anglii:D👄 Dziewczyny który test najlepiej zrobic, ktory jest najczulszy?? Mam nadzieje ze do Was dołacze...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli- ale ci dobrze 8kg gratulacje ja to 21 kg wiecej mam i nie moge sie tego pozbycwiec gadaj jaka to diete stosujesz i co robisz aga uk- trzymaj sie dziewczyno wspolczuje ci bardzo a ja wczoraj mojemu Jamesowi zakupilam rowerek taki na 3 kolkach z raczka dla rodzica i rano pierwsze co wstal to do drzwi i brumbrum juz chcialby jezdzic hehehe zaraz sie zbbieram na poczte wyslac nosidelko wiec malego wezme na rowerku ale bedzie mial ucieche:) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj bidulinka.ja robilam chyba clearview.teraz te testy sa juz nowoczesne i czule takze chyba nie ma to takiego znaczenia.nie trzeba tez juz chyba porannego moczu nawet.no i sa 2 w paczce wiec mozesz na drugi dzien potwierdzic.trzymam kciuki!!! dziewczyny ja schudlam bo najzwyczajniej w swiecie nic nie jem :D nie chce mi sie gotowac, wiec robie nadii obiady, sama cos tam skubne ale niewiele.rano jem tosta, popoludniu kawalek obiadu i moze musli na kolacje i to wszystko. a tak predko nie schudne do wymarzonej wagi.teraz mam 66 na liczniku a jak przyjechalam do uk 3 lata temu to mialam 52 przy 170 cm wzrostu.zawsze bylam dosc szczupla i mam nadzieje ze uda mi sie chociaz do 57 minimum zrzucic.byloby boskoooo :D:D:D tylko jest jeden problem.bylam we wtorek u reumatologa(cud!) z tymi moimi nieszczesnymi stawami i dostalam zastrzyk sterydow.musze sie baaardzo pilnowac z jedzeniem teraz.dlatego nie chce rozpychac zoladka jak juz mi sie udalo troche skurczyc bo bedzie katastrofa :O no wlasnie aga uk musisz koniecznie painkillery.przeciez jestes po operacji.wiec poki nie uda Ci sie zobaczyc z \'normalnym\' lekarzem to sie spokojnie faszeruj:) tylko nie ibuprom.nie wiem dlaczego ale w szpitalu podawali ibuprom i dali mi mase do domu a hv pozniej powiedziala ze to dziala na dzidzie usypaijaco ( a ja sie dziwilam jak to jest ze on TYLKO I WYLACZNIE spi, nawet jak mial nawalone w pieluche to spal!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki :) mój malutki kurczaczek wczoraj mnie strasznie zaskoczył,najpierw przepłakała całe popołudnie z powodu tego cholernego sera,a po kąpieli zasnęła jak by nigdy nic po 10 minutach ssania - zazwyczaj trwa to około godziny(pocieszające jest to że w nocy budzi się tylko 2-3 razy) Ja dzisiaj już lepiej,grypa powoli mi mija i chciałam iść do sklepu po mleczko sojowe i wciągnąć w końcu płatki na śniadanko,ale niestety muszę siedzieć w domu i czekać na kuriera:( prosiłam żeby przyjechał rano i jeszcze go nie ma :O Lolli dzięki za rady :) Mamo Eli dobrze że wróciłaś 🌼 dzięki za stronki zaraz poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli jeśli mogę spytać to chciałabym wiedzieć z którymi stawami masz dokładnie problem i czy jest to reumatyzm czy coś innego? Ja się urodziłam z dysplazją stawu biodrowego (leczono mnie od 2 t.ż do 6 miesiąca)i teraz w ciąży odezwało mi się bardzo to biodro :( moja midwife mówiła że po ciąży będzie ok ale niestety jest gorzej :( czasami tak źle że nie mogę kroku zrobić (na szczęście czasami i nawet szybko przechodzi na razie samo)powiedzialam o tym hv i ona to zglosiła mojemu gp i na wizycie kontrolnej po 6 tygodniach mam dostać skierowanie do jakiegoś lekarza który ma podjąć leczenie.Trochę się tego wszystkiego boję:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie musze se sama porod jakos wywolac bo indukcji nie dam se zrobic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uboczne skutki indukcji lub przyśpieszenia porodu: * skurcze są silniejsze i bardziej bolesne, * wzrasta ryzyko niedotlenienia dziecka, * wzrasta ryzyko krwotoku poporodowego, przedwczesnego oddzielenia się łożyska, uszkodzenia szyjki lub macicy, * zwiększa się ryzyko cesarskiego cięcia. super monis bede czekac na przesylke dziekuje!!!🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moamo Eli ty po prostu jesteś WIELKA 🌼 dzięki wielkie za stronki i za to mleczko,serki,jogurciki i LODY o mniammm niech ten kurier już przyjedzie bo ja muszę do sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo nikt dokladnie nie wie co i jest.to jest najgorsze, choc leczylam sie u swietnych specjalistow z ogromnym doswiadczeniem w pl.najblizej mi do reumatyzmu podobno. 2 lata temu wyladowalam nawet w szpitalu z zagrozeniem zycia :O ale to w pl bo tu mi powiedzieli-paracetamol 😡 zaczelo sie 3 lata temu od lewego kolana.pol roku przed zajsciem w ciaze bylo calkiem dobrze, balam sie ze w ciazy z powodu wgi znow sie odezwie ale nie.zaczelo sie jak miesiac po porodzie wskoczylam na rower.praktycznie na drugi dzien kolano jak bania i okropny bol. w tej chwili mam zajete oba kolana, kostki, lokiec i zuchwe :O swieta przelezalam w lozku bo tak cholernie bolalo ze nawet do kibelka mnie maz nosil na rekach. teraz dostalam te sterydy i poprosilam o dosc mocne leki ktore juz kiedys mi pomogly jako jedyne.za kilka dni powinno zaczac dzialac.mam nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny:) często was poczytuję ale nie mam za bardzo czasu pisać. mojemu Kubie wychodzą zęby i jest taki marudny i jak śpi i się bawi to jest ok a poza tym tylko płacze. więc jedyna metoda na niego to zabawa, więc bawię się z nim prawie cały dzień. ale jest już pierwszy sukces. wczoraj zauważyłam (i tu szok) że jako pierwszy wyszedł mu górny kieł a nie jedynki mimo że dziąsła w tym miejscu ma bardzo spuchnięte. anecia bardzo ci współczuję problemów z tymi gówniarzami. jeszcze teraz jak jesteś na finishu dodatkowe zamartwianie się nie jest Ci potrzebne. ze zdjęcia to jak dla mnie to będzie córeczka:) lolli gratulacji tych 8 kg. teraz wszystkie dziewczyny przejdą na dietę \"mało jem\". chociaż powiem że to działa sama na sobie to wypróbowałam. trochę gorzej jak zaczyna się znów podjadać bo efekt jojo gotowy. agnieszka75 to ja ostatnio pozwoliłam sobie oglądnąć zdjęcia twojego brzdąca. mały jest słodziutki. od kiedy zaczęłaś z nim chodzić na basen i czy wcześniej to jakoś konsultowałaś ze swoim gp. bo w polsce z tego co wiem to trzeba w pierwszej kolejności udać się do lekarza i jak on wyrazi zgodę to można z takim maluchem iść na basen. uciekam bo Kuba się budzi. miłego dnia wszystkim życzę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze Lolii no to nie wesoło masz :( ja na całe szczęście mam tylko to prawe biodro,czuję jak mi tam coś przeskoczy i wtedy boli ale ruszam się wtedy na siłę i jak znowu przeskoczy to jest ok mają mi to niby zacząć leczyć po połogu ale jakoś obawiam się tego leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech ci gowwniarze mnie dobijaja jak ide to tez cos do mnie krzycza takie od 7-11 dupki male,ciekawa jestem czy jakby im syn nie oddal tej pilki czy by zrobili uzytek z tego bejsbola???!!!nie wiem ci rodzice to chyba tak chowaja ,,robta co chceta,, aniapud dzieki za ta corcie narazie sie nie nastawiam na nic...czekam na skorcze zaraz poganiam po scoodach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo wlasnienajgorzej jak nie wiadomo co leczyc :O jestem zalamana ze mam te przerzuty na inne stawy.wiecie co ja od 3 lat nie kucalam.hehehe masakra.jest to bardzo uciazliwe przy malym dziecku,sa dni kiedy zajmuje mi kilka minut wejscie po glupich schodach.... od 2 miesiecy jade na ketonalu i jest nienajgorzej ale to zadne rozwiazanie.jestem dobrej mysli co do tych nowych tabletek.lekarka przepisala narazie 1 dziennie i co 2 tyg zwiekszac dawke o 1 ale ja zaczelam od razu od 2.nie ma sie co patyczkowac.poza tym z tego co pamietam to polska lekarka przepisala mi od razu 3 dziennie a jakos polskim lekarzom ufam duuuuzo bardziej niz tym tutaj.... wlasnie przyszedl jakis mily pan zapytac czy nie mam zbednych metali na ogrodku.oj mialam... :D wczoraj sie wkurzylam bo ostatnio w deszczu i po ciemku walczylam z worami na smieci i nie zabrali 😡 zabieraja tylko to co w koszu a reszta sobie moze lezec.w dodatku zabieraja smieci co 2 tyg wiec nie mam szans byc on top of things :O i ja sie pytam po cholere place stowe smierdzacego council taxu??? 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Widze ze pisalyscie o wadze mi jeszcze zostalo 6 kilo do zrzucenia bo waze 61. 22marca chrzcze moja Olimpie i rodzice przyjezdzaja akurat dzien wczesniej.Pokaze wam jaka sukieneczke zamowilam na Allegrohttp://www.allegro.pl/item558329128_sukieneczka_do_chrztu_r_62_jesien_zima.html i do tego buciki z ebaya http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Girls-White-Frilly-Rosebud-Christening-Shoes-0-3-M_W0QQitemZ170296026222QQcmdZViewItemQQptZNew_Baby_Christening_RL?hash=item170296026222&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1688%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa dowiedzialam sie ze zabiora mi te wory jak wstane o 6 i sama je wrzuce im do smieciary.i co? 4 chlopa bedzie stac obok i czekac az kobita zaladuje sama ciezkie smieci?boze, widzisz i nie grzmisz!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dozytalam was jeszce :( aga uk ja okropnie sie czulam na 19tego przed 24ta mialam cesarke, potem spalam do rana nieprzytomna, nie wiem co sie dizalo maly tez spal potem caly dizen w szpitalu i nastepnego dnia do domu. tez wstalam bardoz szybko, rana sie paskudzila teraz ta blizna nadal mnie boli, i taka nie zabardzo jest w porownaniu jak niektorym kolezankom sie ladnie zagoilo. wszystko mnei na maxa boalao, do tej pory czuje nogi bola dretwieja bez powodu, czuje brzch, dopiero niedawno czucie w skorze w brzuchu odzyskalam ale i tak akie dziwne to, chodzienie byla na poczatku porazka, a malego nie moglam podniesc karmic piersia i wogole, antybiotyk. w czasie porodu stracilam litr krwi , aniemia mialam lekarstwa na to lykalam, antybiotyki i w rezultacie nie karmilam, jakby mi nie przezlo mieli mi transuzje robic. wydaje mi sie ze gdybym miala cesarke od razu wszytko zupelnie inaczej by wygladalo, a ze czekali 46 godzin takie sa skutki, bo mialam dlugo epidural znieczulenie, na wywolanie skurczy, kroplowke z plynami podlaczona , ktg, grzebali mi tam probujac rozwarcie zrobic, masaz to mi z 5 razy robili, wody przekluwali, normalnei myslalam ze ta polaozna na glowie stanie a zmienaily sie nonstop :) ale opieka byla dobra, martwili sie itp, bo a sie uparlam na naturalny poro, moze glupia bylam moglam prosic wczesniej o cesarke, ehhh. dlugo dochodzilam do siebie czkawka - maly mial nonstop :) tesciowa gadala ze mu zimno, puknac sie w glowe tylko, minela po prau tygoniach, nic nie dalo sie zrobic , alex w brzuchu na koniec tez mial nonstop czkawke, wiec przyzywczajoy byl mam prosbe, kurde alex ma rozwolneinei juz od kilku dni i to powane!!! normalnie pieluczki nie wytrzymuja, od razu do przebrania caloy i mycia za kazdym razem, nie siusia prawie, pic mu daje, mleko tylko niestety nie da sie w niego nic innego wmusic, w nocy go oszukalam troche bo mnei mleka do wody dalam, ale przestal ssac od razu :( i wymiotuje, chyba ma ten wirus jakis. dzwonilam do nhs direct kazali czekac kilka dni bo on sie smieje!!!!! to dziecko mnei rozbraja, baiw sie i wogole ma to gdzies ze chory, wiec dopoki si eslini bardzo i smieje jest spoko powiedizeli, tylko musze mu wacik wsadzic i sprawdzic czy siusia. macie jakies sposobu na rozwolnienie?? cos mu moge dac?? bo wymioty to malutko bardzo, jak je, je, je, i nagle wszystko zwraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Olimpia tez caly czas ma czkawke zazwyczaj po karmieniu wtedy daje jej znow cyca i przechodzi.W czasie ciazy od6 miesiaca czkawke miala non stop po kilka razy dziennie.Polozna mowila ze to normalne i nawet czytalam o tym ze niektore dzieci tak maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie kobitki czytam was i czytam i konca nie widac, ale ciesze sie ze forum zyje pelna para i duzo sie udziela. wczoraj mialam pierwsze spotkanie w szkole rodzenia. trochę przynudzali, a na skurcze kazali brać paracetamol, jak to powiedziałam mężowi to zamilkł z wrażenia. ten lek to chyba jakiś cud na wszystko. czekam na spotkania w szpitalu, tam powinno być coś konkretniejszego. dziewczyny czy to prawda ze polskie noworodki rodzą się większe od angielskich? kumpela urodziła chłopca i mówiła ze wygląda na 3 miesięcznego w porównaniu z reszta niemowlaków ;-) lolli tak czytam o twoich problemach i muszę powiedzieć ze łatwo nie masz. ja osobiście nie wiem co ból reumatyczny, ale mój mąż ma duże problemy z kręgosłupem, a teraz już z biodrem i w sumie wszystkimi stawami. ma ZZSK i niestety jest to choroba nieuleczalna. codziennie rano widzę jak wstaje z łózka, jak się schyla, jak chodzi to dziękuje bogu ze jeszcze może to robić. chorobę rozpoznali mu jak miał 17 lat i lekarz powiedział ze za dwa lata będzie jeździł na wózku. minęło 12 lat a on jeszcze chodzi. a jak poszliśmy do lekarza w Anglii z wszystkimi prześwietleniami to lekarka nawet nie wiedziała jak je trzymać i z której strony na nie patrzeć. szok normalnie. lolli jak udało ci się zdobyć wizytę u reumatologa w Anglii? jak chcesz to prześle ci nazwę nowych leków które reumatolog przepisał mojemu mężowi w Polsce. jest to antybiotyk, jakaś nowość, ale ponoć działa i to dość dobrze. a tak apropo śmieci. nie wiecie skąd wziąć kosze na recykling? na nowym miejscu jest tylko jeden mały pojemnik, a wszyscy dookoła maja po dwa plus worek na papier ;-) bidulka zrób test i przyłącz się do nas - zapraszamy anecia zobaczysz ze to tuz tuz, trzymam kciuki. a co do tych gówniarzy to..... brak slow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×