Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

hurrraaa!!! Topik jednak zyje. Mamy kolejna strone :D annnnna- gratuluje wizyty,musisz lepiej sie czuc wiedzac co i jak.Ja juz od kolezanki, ktora spodziewa sie dziecka slyszalam, ze ma byc otwarta przychodnia w manchester i poszukalam na necie- to bedzie oddzial tej zielonej przychodni z Londynu :) annnnna- co do tej szczepionki przeciwko gruzlicy to ja juz wyzywalam sie na forum niejeden raz. Tej szczepionki nie daje GP tylko szpital i w szpitalu zaprosili mnie na szczepienie po czym...odmowili go na miejscu poniewaz Polska nie jest na liscie krajow zagrozonych(!!!) GP napisal do nich pozniej list w nadziei, ze jednak zmienia zdanie,ale odpowiedz byla odmowna. Moze w innych rejonach a szczegolnie w Londynie jest inaczej. Tutaj tylko napsulam sobie krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Onyx, czyli nie bylam sama dzisiejszej nocy. Moj idealnie przesypiajacy noce Franus zmienil sie w jakiegos marude, bardziej marudzil sam do siebie ,ale 2 razy mnie w nocy obudzil a po porannej butli kiedy wsunelam sie pod koldre zrelaksowana liczac na jego zwyczajowa drzemke....dla odmiany przez 1.5 godziny pokrzykiwal :"Ej! Ej!", niestety dosyc glosno i gadal jak najety lypiac na mnie szelmowskim okiem przez szczebelki czy patrze a jak nie to znow "Ej! Ej!" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam po pięknym weekendzie mamy znów 'anielska' pogodę, u nas od rana leje :-( ja tez słyszałam ze z ta żółtaczka nie jest tak hop siup i trzeba bardzo uważać. a co do szczepionki na gruźlice to ja tez chciałam ja dostać i poprosiłam HV o to, oczywiście ona powiedziała ze dobrze i wystosuje list do szpitala - noi na tym się skończyło, żadnej odpowiedzi nic nic nic Aga uk o jakiej przychodni piszesz? bo my niedaleko Manchesteru i może by nam się ona przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnnna - moze w innych rejonach jest latwiej, akurat ja mialam pecha. A szczytem bezczelnosci bylo to, ze nawet mnie nie powiadomili zebym nie przyjezdzala a dopiero na miejscu w szpitalu powiedzieli, ze go nie zaszczepia. Zreszta pisalam juz o tym...Dostalam cala broszure wydana przez NHS na ten temat, w ktorej jak byk stoi, ze Polski nie ma na liscie krajow zagrozonych gruzlica a na moje protesty ze przeciez jest to szczepienie obowiazkowe w naszym kraju dowiedzialam sie, ze....w naszym nie jest i nie ma wskazan do szczepien. Gdybym mogla to golymi rekami bym to babsko normalnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK no faktycznie z chicken pox (czyli ospa wietrzna) tak jest ... w Polsce tez sie ja przechodzi, ja mialam i moja siostra tez... nie dziwie Ci sie, gdybym jej nie przeszla tez chcialabym zeby mnie zaszczepili :) a co tam u Aneci i mamy Eli? ... co u Kamilib to napisze jak pogadam z nia na gg :) acha, Lolli albo Onyx albo inne dziewczyny, ktore oczywiscie pamietaja ... napiszcie mi jak duzo moze zjesc 10miesieczny maluch z dobrym apetytem na jedno posiedzenie, bo cos mi sie zdaje ze maly sloiczek obiadku + maly sloczek deserku to juz za malo na lunch dla mojego "Mikolajowego" glodomorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Widzę, że temat szczepień... Powiedzcie mi jak wy te szczepienia dodatkowe załatwiałyście? To, że na gruźlice będzie problem to już wiem. A na żółtaczke WZW typu B ?? No i gdzie mam uderzać czy do GP czy szpital w którym rodziłam? U nas ok. Wróciłam do karmienia piersią. Mały nie zapomniał przez te 8 dni jak się je z piersi ;) Tylko teraz częściej się domaga papu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx i Aga UK widze ze Wasze maluszki tez lubia nocne brykania, moj Mikolaj dzisiaj w nocy (okolo 3) obudzil sie jak zwykle na mleko ale po jego wypiciu wrzeszczal i gaworzyl z radosci, i do tego zrobil kupke i poszedl spac ... trwalo to jakies 10-15 min :D dziewczyny czy Wasze maluchy tez pija jeszcze w nocy mleko? :o na spaniu dostaje okolo 22 mleko albo przed spaniem kaszke lyzeczka(zalezy jak bardzo jest zmeczony), pije o 3 a potem o 6 rano mleko ... nic innego nie chce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga_ ja poszlam do GP i poprosilam o szczepienie na wzw typu B i na gruzlice tlumaczac ze u nas Polsce te szczepienia sa obowiazkowe a my mamy zamiar wracac do kraju za rok albo dwa lata ... zalatwila wszystko (tylko szczepienie na gruzlice bylo w szpitalu gdzie rodzilam a na wzw B w przychodni) ... a wlasnie musze zarejestrowac Mikolaja na kolejny - juz trzeci, ostatni - zastrzyk tej szcepionki na wzw typu B ... powodzenia zycze :) Onyx dziekuje za komentarze i powiem Ci ze twoj Maksiu jest kochaniutki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga witaj :) faktycznie taki sloiczek to co to jest heheh, pisalam ostatnio ze Lennox zjadl na obiad 2 miseczki zarelka, i to nie byle jakie miseczki :) a o jakich sloiczkach mowisz?bo te male to na bank za male a duze, hmm pewnie juz lepiej, ciezko mi powiedziec bo maly bojkotuje sloikowe jedzenie.Generalnie moge smialo powiedziec ze taki duzy chlop jak Mikolaj moze zjesc ok... (poszlam na obchod kuchni zeby znalezc cos miarodajnego i wyszlo mi : pol szklanki drinkowej :D, w sensie tej szerszej) a kamila b bojkotuje cafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ga_Ga - co do zoltaczki to tez sie od razu tej lekarki zapytalam w szpitalu-powiedziala mi, ze nie szczepia. Ja wkurzona odpowiadam, ze jesli dobrze rozumiem to mam kilka razy pod rzad jezdzic do PL bo szczepionka jest w 3 dawkach. Powiedziala mi, ze w przypadku kiedy mam zaswiadczenie o podaniu dziecku pierwszej dawki w PL to oni juz go doszczepia kolejnymi zeby nie przerywac leczenia. Oleniga- ja ekspertem w dziedzinie nocnego karmienia nie jestem bo Franek byl w wiekszosci na butelce i od 3 miesiaca zaczal przesypiac noce( no, moze z 2-3 malymi wyjatkami kiedy budzil sie jakis rozmarudzony albo...sie smial :D ,ale nigdy wtedy nie dostawal mleka bo nie byl glodny, pousmiechal sie i zaraz zasypial). Mysle, ze "butelkowe dzieci"maja inaczej. Franek zaczyna dzien o 6.00 mlekiem, potem drzemka, potem dostaje kaszke z mlekiem i po niej robie mi puree z owocow na deser, zwykle idziemy na spacer, ma malutka drzemke. Wracamy-mleko, potem ok.2 godzin snu w lozeczku(teoretycznie ;). Potem sie bawimy, pije mleko, zjada troche warzywek, idziemy na spacer tak do ok.19.00, wracamy,mycie i mleko i w lozeczku jest o 20.00. Miedzy karmieniami ma przewaznie 3.5 godzinne przerwy.Probowalam "zgubic" to poznopopoludniowe karmienie mlekiem bo lacznie to mleka wypija gdzies 1200ml i dawac mu sam posilek warzywny,ale jeszcze nie jest gotowy,zreszta mysle ze to spala bo jak klade mu kocyk to za chwile juz z niego znika pod stol, ostatnio zaklinowal sie pod krzeslem :D Mysle, ze po 6 miesiacu na pewno zastapie 1 mleko warzywnym obiadkiem. Ufffff....ale przynudzilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm...Oleniga-nie pomyslalam o chwycie z powrotem do kraju. Zawsze moge sprobowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga Lesiu dokladnie tak samo sie objada w nocy :) ostatnimi czasy moze troche mniej ale ogolnie wyglada to tak samo jak u Ciebie.zauwazylam pewna poprawe po tym jak dawalam mu kaszke lyzeczka z owocami ok 18.30 a potem mleko na kolacje o 19.30 i spanko.w nocy staralam sie go oszukiwac herbatka.a teraz juz podaje w nocy tylko mleo krowie.szkoda ze Mikolaj ma uczulenie :( nienajlepiej jest jak dzieci jedza formule w nocy ( w sensie takie stare jak nasze :) ) bo to jednak masa kalorii i nie ma jak tego spalic.stad u nas mleko krowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No! Od razu widać, że pogoda się "poprawiła", hihihi!!! Zjawiły się niektóre marnotrawne... ;) Oleniga - niestety, nie moge ci pomóc. Maks po chorobie (złapał coś w samolocie, szaman twierdził, że to grypa) zburzył całą wypracowaną rutyne jedzenia i spania. Zaczął pić wicej płynów (hurraaa!), w tym częściej domaga się cyca :( Wrócił też do nocnego budzenia się na karmienie pomimo wieczornej kaszki :( Pomału w ciągu tych 3 tygodni wprowadziłam ponownie solid food, ale cycuś jest the best. Dodatkowym plusem jest smoczkowstręt. Właściwie nie wiem czy plusem, skoro jest zastąpiony cycem, z którego właśnie zamierzalam rezygnować, a tu trzeba ciągnąć dalej. Je różne ilości jedzenia. HV, która mnie odwiedziła powiedziała coś, co mnie zaszokowało (zresztą w broszurze, którą mi zostawiła stało jak byk to samo, a ja już zwątpiłam w moją angielszczyzne), a mianowicie, że dziecko roczne powinno jeść 5 posiłków dziennie, przy czym za posiłek uważa sie 1 lub 2 porcje jedzenia. Porcja zaś - UWAGA! - to to, co się dziecku zmieściłoby w dłoni... To ja Maksa przekarmiam, bo kaszki to on wsuwa całą michę. Zupki też lubi... A ja miałam zamiar się jej zapytać, czy to ok, że on tu je może 1/3 tgo, co w Polsce... :) HV powiedziała mi też, o co chodzi z tymi kubkami. Wytłumaczyła jak krowie na rowie :) Mianowicie, że trzeba dziecko odzwyczaić od takiego ssania jak piersi albo smoczka, więc najlepiej kupowac takie kubki, żeby po ich przechyleniu płyn z nich wyciekał. (Ładne mi niekapki!!!) Kupiłam taki najtańszy, na dodatek różowy, bo innego nie było, a ja nie wierzyłam jej, że to podziała. Nie macie pojęcia, ile teraz mam czasu, kiedy nie musze Maksa poić łyżeczką! Troche mu się technika gubi jak herbatka się kończy w kubku ;) frugo - gratuluję postępów córeczki! Ile ona ma - pół roczku? Ale szybka bestia, no, no... :D A nie wiecie, co słychać u Patinki? Reszta też by sie mogła zameldować od czasu do czasu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli, a od kiedy można krowie mleko jako posiłek? Bo moje cycusie już się proszą o wakacje, poza tym Maks na cycach w tydzień przytył 1,5 kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx tak,Hania ma 6 miesięcy :) "postępowa" jest strasznie jak tak dalej pójdzie to przegoni starszą siostrę która zaczęła chodzić w wieku 9 miesięcy :D Dzisiaj miała jakiś "okres żerny " do południa było normalnie,ale po południu dziecko mi zwariowało :) jak ją zaczęłam karmić obiadkiem o 5 tak jadła przez godzinę :O :) najpierw normalna porcja obiadku,następnie płacz i 3 łyżki stołowe cream porridge,po tym 5 minut spokoju,płacz kubeczek puree owocowego i wreszcie się najadła :D Zajęła się sobą z 30 minut,następnie kąpiel,5 minut przy cycu i jak na razie śpi ............może prześpi nockę po takiej wyżerce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx mliko krowskie od 12 miesiecy, ja zostalam zmuszona podac wczesniej (chyba 9?) jak mi kiedys koty wysypaly formule na podloge w nocy i nagle sie o 4 rano okazalo ze dziecko nie ma co jesc-no to krowiego mu i zyje :) ide spac, od 5 godzin sciagam sobie warkoczyki i mam dosc.jeszcze jakies 20 na jutro zostawie.no i rozczesywanko :O :O :O night night

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa_ ja szczepie prywatnie na WzW, rotawirusy i tak muszę obserwować ta żółtaczkę małego to przy okazji, a może tez tak zrobimy że pierwszą dawkę i świstek żeby doszczepili. Co do szczepienia na gruźlicę to muszę państwowo bo to jest jedno ze szczepień niedostępnych prywatnie, jej jak od nich to zwindykowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) no no Haniu gratulujemy postępu! krowie mleko pisza ze od 1rż ale indywidualnie lekarz może zalecic wcześniej. Nieźle co a w Pl od 3 rż!Są plusy i minusy, oczywiście. Olce odstawilam na chwilę bo coś zaczęło jej buźkę wysypywać i podejrzewam, ze to wlaśnie mleko krowie. Annnnna, zapytaj HV albo Gp o namiary do zapisów na szczepionkę BCG. Myślę , ze jednak niewiele jest takich "profesjonalistow" jak Ci , ktorzy zalatwili Agę UK. powodzenia. A czy z WZW typu B jest jakiś limit wiekowy? Kamila26, jeszcze nie wrócilaś z holideja? Oleniga, jeszcze raz Cię zapytam. Jakie mleko dajesz teraz Mikołajowi? Olka mi dzisiaj szalała w nocy. 2 godz nioszenai na rekach , nie chciala zasnąć a ja też nie chcialam pozwolic jej na zabawę bo chcialam spać!! Anecia gdzie Ty się podziewasz? Wszystko w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam u nas pogody ;anielskiej cdn' to ja mam jeszcze pytanko odnośnie tych szczepień, do kiedy można dziecko szczepić na gruźlicę, rota wirus i żółtaczkę? noi czy to nie koliduje z reszta szczepień. my będziemy ok października w PL i pomyślałam ze tam miske zaszczepię, ona będzie wtedy miała 6 miesięcy i będzie po 3 szczepieniach tutaj. Lolli czemu rozplatasz warkoczyki? czyżbyś miała lepsza 'idea' na fryzurkę? pochwal się :-) dziewczyny a waszym zdaniem kiedy zacząć odzwyczajać dziecko od smoczka, bo moje dziecię kocha smoczek a ja jestem przerażona, ograniczam jak mogę ale jak na razie jest bardzo pomocny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko jednak mialo trzydniowkę, mialyscie rację.taka w ograniczonym wymiarze bo nic innegio mi nie pasuje do objawow jakie miala. 2 noce goraczki(z pomoca calpolu tylko 1,5 nocy) dzień przerwy i dwa dni wysypki na brzuszku i pleckach. wczoraj juz mialam dzwonic do szamana ale natknęlam sie na artykol mowiacy, ze wysypka trzydniowkowa jest podobna do tej różyczkowej, a olka pzreciez miala tę drugą pol roku temu!stwierdzilam, ze poczekam do dzisiaj. i slusznie, wysypki nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie dopisalam, bo i co z tego, ze Olka pol roku temu miala rożyczkę...chodzi o to, ze rzeczywiście te dwie wysypki są w wygladzie b podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój na żółtaczkę i rotawir będzie szczepiony po 1o tygodniu życia i nie kolidują one z kalendarzem szczepień UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Laseczki :) Sloneczko u nas pieknie swieci. Calkiem mily dzien mimo ze na karku o rok wiecej ;) Pozdrawiam Was cieplutko!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×