Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Niulek, to zalezy od twojego organizmu. Napisze tylko, ze moja siostra nie miala w ogole okresu pomiedzy swoimi ciazami, a dzieci rodzila co poltorej - dwa lata. Ja natomiast dostalam okres trzy miesiace po porodzie, i to od razu mialam cykle owulacyjne. Pedagogiem jestem, ale ucze doroslych :D Dlugo jednak pracowalam jako baby sitter. Jak chcesz cos ruszajacego sie, to mozesz na grubsze bawelniane nitki albo nierozciagliwa wloczke nakleic "talerzyki" z tekturki i pomalowac na jaskrawe kolory, podwiesic gdzies, gdzie bedzie sie krecilo albo ruszalo i tez zainteresuje dziecko. Robilam tak, ze wycinalam 2 krazki jednego rozmiaru, kolorowalam kazdy z jednej strony, z drugiej posmarowalam klejem i skleilam je razem, z ta nitka posrodku. Oj, chyba namieszalam. Moze jutro uda mi sie to klarowniej opisac. 😴 dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, dzieki za info o karmieniu Dzisiaj poszlo w miare gladko, bo tylko o 21.30 (przy ostatnim karmieniu) musialam podac druga piers. Albo produkuja juz wiecej albo maly potrzebowal mniej mleka (chociaz jadl srednio co troszke ponad 2h). Tak sie balam, ze bedzie glodny w nocy i bedzie sie czesto budzial a musze Wam powiedziec, ze jak zasnal po 22 (jadl ok 21.30) to obudzil nas rano ok 7. SZOK! Dobre dziecko:) Jak u Ciebie, Niulek? Selena - dobrze, ze malutka jest juz spokojna a Ty sie wysypiasz:) onyx- Ty to masz super pomysly na zabawienie dzieciaka a ja wydaje kase na zabawki... Faktem jest, ze kupuje je w "sklepie" pt. car boot i zamiast (strzelam) np.3-12F wydaje 20p-1F. Podejrzewam jednak, ze kawalek sznurka i kartki moze byc warte 10p a i pewnie radocha (satysfakcja), bo dziecko zajete wlasnorecznie wykonana zabawka... czas na lozko, bo niewiadomo o ktorej przyjdzie mi wstac dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, dzieki za info o karmieniu Dzisiaj poszlo w miare gladko, bo tylko o 21.30 (przy ostatnim karmieniu) musialam podac druga piers. Albo produkuja juz wiecej albo maly potrzebowal mniej mleka (chociaz jadl srednio co troszke ponad 2h). Tak sie balam, ze bedzie glodny w nocy i bedzie sie czesto budzial a musze Wam powiedziec, ze jak zasnal po 22 (jadl ok 21.30) to obudzil nas rano ok 7. SZOK! Dobre dziecko:) Jak u Ciebie, Niulek? Selena - dobrze, ze malutka jest juz spokojna a Ty sie wysypiasz:) onyx- Ty to masz super pomysly na zabawienie dzieciaka a ja wydaje kase na zabawki... Faktem jest, ze kupuje je w "sklepie" pt. car boot i zamiast (strzelam) np.3-12F wydaje 20p-1F. Podejrzewam jednak, ze kawalek sznurka i kartki moze byc warte 10p a i pewnie radocha (satysfakcja), bo dziecko zajete wlasnorecznie wykonana zabawka... czas na lozko, bo niewiadomo o ktorej przyjdzie mi wstac dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalabym sobie reke odciac, ze wysylalam tylko raz:/ jeszcze raz zegna Was jednoreka JennaS:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dziewczyny! Można do Was dołączyć? W sumie szkoda, że dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale. Przez całą ciążę aż do teraz jestem na topiku Majówki 2009 - świetne tam są dziewczyny i panuje bardzo fajny klimat ;) Mieszkam w Leicester, mam 5-cio miesięcznego synka Remiego i jestem przeszczęśliwą mamą :) Aha! Rodziłam tutaj :) Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy w chlodnawy ale jakze sloneczny poniedzialek. :) Nie wyspalam sie dzisiaj wcale- na poczatek nie moglam zasnac, a jak juz zasnelam to albo budzily mnie wycieczki do lazienki albo jakies paskudne koszmary. Niepotrzebnie ogladalam wczoraj ,, Ostatniego Krola Szkocji'' na ITV1- tez sie skusilyscie? Dosc brutalny ale dobry film. Tylko zasnac po nim ciezko... Obudzilo mnie dopiero to odswiezajace powietrze w drodze do pracy. :) W weekend zrobilismy podstawowe fasolowe zakupy. Ciagle jednak czegos brakuje i 100 pytan w glowie: co lepsze? co warto? co sobie darowac? ile czego wystarczy? a w jakim rozmiarze?Boziu!!Jestem totalnym laikiem, chociaz 10 lat temu zajmowalam sie Maluchem mojej siostry i calkiem sobie radzilam. Czy to z wiekiem tak zbaranialam??!! Jesli chodzi o majty poporodowe to poszlam za Wasza namowa i kupilam sobie normalne, tanie bawelniane majtki - takie na raz. W Asdzie mozna znalezc 5 sztuk za £2.50. Wzielam rozmiar wieksze niz nosze teraz, zeby bylo wygodniej. Mam nadzieje, ze przez ten miesiac dupsko bardziej nie urosnie. ;) Selena🌼 dzieki wielkie!! Zaraz bede pisac do Ciebie maila!Ciesze sie, ze Twoje Malenstwo czuje sie lepiej! :) Kankuun🌼 witamy! :) Odzywaj sie kiedy tylko znajdziesz chwilke i pisz o swoich mamowych doswiadczeniach :) Anulinka13🌼 hej :) To na kiedy masz termin?Jak sie czujesz? Ewag🌼 do mnie tez dotarlo HiPG. Trzeba przyznac, ze szybko im to idzie. W moim przypadku dwa tygodnie. Ja tez bede dawac Malucha do zlobka- ale zostane jednak na macierzysnkim 9 miesiecy.Ile u Was kosztuja zlobki?- tutaj okolo 170-180 funtow tygodniowo. Mhm... zbyt wiele z tej wyplaty nie zostanie ale moze sa jakies dofinansowania na opieke? A Ty pracujesz jeszcze? I jeszcze jedno. Nastawiam sie na karmienie piersia- chociazby przez pol roku.Mysle jednak, ze warto kupic jakies butelki i laktator. Zdecydowalam sie raczej na reczny Tommee Tippie i 2 butelki przeciwkolkowe. Jedna zwykla, mala buteleczka jest tez w pudelku z laktatorem+ jakies pudeleczka do przechowywania pokarmu. Czy dobrze kombinuje? Czy to jednak zbedny wydatek?W Polsce bardzo chwala Medele? Macie z nia jakies doswiadczenia? Uciekam na razie ale bede zagladac oczywiscie. Dzieki za Wszystkie Wasze Rady! Udanego tygodnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kankuun, witamy na pokladzie! 🖐️ Lilowa, slonko, dobrze, ze sie "meldujesz" bo juz sie martwilam. Bede wieczorkiem jak chlopaki pozwola, bo teraz wyjezdzamy w trase... Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Jestem tu nowa na tym forum,dostalam link na ta stronke od kolezanki.Jestem szczesliwa mamusia 2-letniego chlopczyka Kacperka i spodziewam sie nastepnego synusia za rowne dwa miesiace czyli 19 grudnia :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sie dowiedzialam- koszt zlobka £830- £190 tygodniowo jak myslicie- ile z tego zechce mi zwrocic HMRC? no planuje pracowac do konca listopada-- a potem macierzynski jakies pol roku- sie okaze co dalej ja kupilam Medele- elektryczna- ale z powodu tych pieronskich strajkow jeszcze do mnie nie dotarla- plus 3 inne paczki :/ i planuje sie zaopatrzyc w butelki Tommy Tippie no i nie moge sie doczekac 5 pm- bo kurier wlasnie mi zostawil paczke z PL- a w srodku wyprawka dla malucha- co ja na allegro kupilam caly stos ciuszkow, rozkow, kocykow- rany- ale bedzie uczta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam o tabelce :) Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....? Dominisia0407.......29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009.....34.......Bedford ..........Adam Ewag...................09.12.2009......25.......London.. . ..........Brian bedzie figleaves ..............17.03.2010 .....7.....Gloucester .............? EmilciaWakefiedl.....20.06.2010...4....... wakefield .........?? Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/08/07...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus.......Da widek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś magdae...........30.09.2008......3500....Lancaster.....s ynek..Cyrylek Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..córka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......córeńka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....córecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...córeczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek edyjus......03.03.2009....3320....Welwyn Garden City....Maksymilian anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...córcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....córeczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania lucilla29.......09.04.2009......4400.....Grimsby........ Syn Gabriel smart231........12.04.2009......3750...Londyn......... ....Ada magda_g........26.04.2009......3220....H/C......córka Maja, Magdalena bes................1.05.2009......4250......Swindon..... ......synek Bartuś EmilciaWakefield...14.05.2009....3800....Wakefield...... ..synek Michał maryska 2maja.....15.05.2009....3560....Birmingham.......Filip annnnnnna......16.06.2009......3360.....Nottingham... synek... Michał Aleksadra188....28.06.2009...3800.....Hereford...synek.. .Alex Cebi.................26.05.2009...........Bedford.... ....Jas mysza703...........11.07.2009....3420....Ormskirk....... Piotruś Henryk czarolinda.........14.07.2009.......4000...liverpool.... ....Weronika gosiaczeko5.......17.07.2009..........Luton....Mateusz /Martyna ? Niulek25............19.07.2009... 3650...Birmingham....syn..Jack(Kubus) aga_nton.........23.07.2009....4000....Northampton.....s yn.....Patrick GaGa_..............25.07.2009.....3640....Birmingham.... syn....Szymon JennaS............03.08.2009......3380....Derby........s yn....Szymon Silme................9.08.2009........4260......Bristol. . ............Adaś Selena1515........19.09.2009.......3850.......Hatfield.. .......Alicja edyta b............20.09.2009......3410.......barnsley.....oliver< br /> Ewag🌼 to Ty juz jestes niezle zaopatrzona. :) A czy do tego laktatora medeli pasuja butelki, czy podgrzewacz z TP czy wlasnie cala serie trzeba juz z medeli zeby nic nie cieklo i jedno do drugiego sie miescilo? Zdecydowalas sie na elektryczny- mnie tez kusil- ale mam nadzieje, ze nie bede musiala z niego tak czesto korzystac wiec nie chce wydawac takich pieniazkow.Widze, ze ceny zlobkow podobne. Cholercia- drogo nie? A ile zwroca? To pewnie zalezy od zarobkow... Onyx🌼 o nas sie nie martw! My tu sie spokojnie kulamy :) Kindzulinaa🌼 rowniez witam i gratuluje sporej juz fasolki i Kacperka oczywiscie tez. :) Wskakuj do tabelki. :) U nas dzisiaj niezly luzik wiec zagladam do Was czesto :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wskoczyc do tej tabelki??Musze przyznac,ze troche sie nie moge polapac na tym forum :/ Acha zapomnialam napisac,ze jestemn z Birmingham i tutaj tez rodzilam moj pierwszy skarb. Co do karmienia piersia to ja karmilam pol roku,ale wtedy bylam chodzaca butelka hihi bo bylam na kazde "zawolanie"mojego synia i przystawialam do obu piersi.A kolejnosc taka ze jak zaczynalam od prawej a konczylam na lewej,to pozniej od tej lewej zaczynam i tak w kolko.A z produkcja mleka to tak bylo,ze jak nie zjadlam to mialam malo mleka,ale jak sie juz najdalam i napilam to wtedy mleczko lecialo niezle :) Laktator tez mialam reczny,ale moze ze dwa razy go uzylam, nie byl zbyt dobry,bo mi sie ta gumowa czesc przyklejala do piersi i wywalilam go( na szczescie dalam grosze za niego).Teraz kupilam z Tommee Tippee reczny-podobno jest dobry.Buteleczki tez przy pierwszym uzywalam z Tommee i jestem zadowolona wiec teraz tez sie na nie zdecyduje.Co do wkladek laktacyjnych,to kupowalam te z funciaka i tez bylo dobrze.Uzywalam je do konca karmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Pamiętacie siostre marnotrawną??? :D Oj daaawno mnie tu nie było.Jakoś się nie składało. U nas ok. Szymek rośnie jak na drożdżach. Według moich mierzeń ma 65 cm i około 6500kg. Za tydzień stuknie mu 3 miechy. Ostatnio mały się buntuje przy piersi i bardzo krótko je, bo z każdej piersi po 5 min. Wytrzymuje od karmienia do karmienia około 3 godzin. Chyba więc najada się ? I czuć, że przybiera na wadze. Ale martwi mnie to jego szarpanie sie z cycem. Mieliśmy też problem. Nie chciał wogóle podnosić głowki leżąc na brzuszku. Dla GP nie było problemu, więc sama zaczełam z nim ćwiczenia i po tygodniu było już widać efekty pracy. Chyba nie nadrobie całego forum :/ Niulek czy ten Family tax to childe tax credit? Ceny żłobków są koszmarne. Ja bym już nie planuje dzieci i chciałabym pójść do pracy koło 2 roku życia Szymka. Zobaczymy jak to będzie. Jeszcze na wyspach nie pracowałam... Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!!! I witam nowe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kindżulinaa a dokładnie w jakim rejonie B-ham, bo ja też z tego miasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kindzulinaa :) fanie ze link sie przydal ;) i mam nadzieje ze spodoba Ci sie u nas 🌻 aaa tabelke skopiuj i wklej do swojego posta dodajac sie w odpowiednie miejsce ;) Skoro jestes w 32 tyg to po Ewag jestes :) Gaga fajnie ze Szymus rosnie :) My mamy prawie takie same daty porodu a no i chlopcy urodzeni z taka sama waga urodzeniowa....a moj wazy 5900 czyli cale 600 g roznicy...czy mam sie martwic? :( Moj tez karmiony na piersi i skonczyl dzis 3 miesiace :) Mam dzis dola :( moj M wrocil z pracy i powiedzial ze zamykaja zaklad na tydzien :( dodam ze 2 dni co tydzien do dnia dzisiejszego zamykali zaklad i bylo ciezko a teraz ?? na caly tydzien :(:(:( i jak przezyc?? :( a szoda gadac :( co to za zycie...jak na podstawy ma brakowac :( byloby ok gdybym nie byla na maciezynskim a tak... ahhhh :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie nowe brzuchatki :) Oj Niulek, ja tez mam dola bo Franus chory zlapal jakiegos wirusa w przedszkolu (zlobku) i w piatek bylismy u GP-dal antybiotyk. Przetrzymalam go w domu, jest lepiej, nawet na spacer w weekend nie poszlismy i dzis do zlobka-wczesniej go odebralam,ale z przerazeniem dochodze do wniosku ze on znow bedzie chory niedlugo-tamte dzieciaki bardzo chore, leje sie im z nosa, dotykaja zabawek,slinia je,potem Franek ich dotknie, wezmie do buzi i tak infekcja sie roznosi. Jeden chlopczyk widac ze ma goraczke, caly rozpalony,kaszle tak strasznie chrapiaco - na moje oko-zapalenie oskrzeli, drugi ma taka wysypke, tez jakos niezdrowo wyglada a dla nich to normalne :o Mam przeczucie, ze moge niedlugo pochodzic do szkoly nie mowiac juz o powrocie do pracy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa, kindżulina gdzie mieszkacie w B'ham? Ja na Kings Heath. Kankuun Ciebie to już znam :) Pisałam Ci na tamtym topiku o szklanej tarce. Gdzie ją dostać dowiedziałam się tutaj :) Niulek, sprawdzałaś na siatce centylowej? Jeżeli jest waga w normie to nie martw się kobito! Przecież jedne dzieci są większe,cięższe a inne przeciwnie. Tak jak dorośli. Aga uk wcale Ci się nie dziwię, że boisz się o swojego synka. Ja jak pomyślę o żłobku, przedszkolu dla małego to mnie ciary przechodzą. Właśnie ze względu na te choroby! Może i coś w tym jest, że tak hartują dzieciaki ale dla mnie to też za dużo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka 🖐️ Gaga, no, marnotrawna corka to ty jestes... ;) Dzis kupilam kurteczke dla MAksia w charity za 20p. Taka "wiatrowka" bez podszewki, ale i tak OK. Ale jak sie w koncu nie wybiore w weekend na car boot to pekne!!! Ja tez lubie takie lazenie po sklepach i wypatrywanie okazji, ale czasem mam ochote na cos oryginalnego i produkuje wlasne gadzety. Ma to taka zalete, ze przy przeprowadzce bez zalu to wszystko wyrzucam :D Tymi dolami mnie nie zarazicie, mam swoj :D No, mialam, a teraz zostaly same klopotki do zalatwienia. Poki zycia, poty nadziei, a mam w domu kabaret w osobie meza i syna. Czasem wyskakuje z butow jak cos palna i od razu lzej mi sie robi na sercu. A co do rzeczy, ktorych nie moge zmienic (albo jest mi zbyt ciezko ruszyc tylek, hehe) to staram sie "pomyslec o tym jutro". W granicach rozsadku oczywiscie. Ostatnio wpadlam do "Morrisona" i widzialam tam fajne nocniczki za 99p. Designem nie powalaly, ale za to mialy wyoblone brzego, wiec nie beda cisnely malucha w pupke, tzn. brzegi sie nie beda wrzynac. Jak macie okazje i ochote to rzuccie okiem, czy wam odpowiadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Dzięki za serdeczne przyjęcie 🌼 :D Filippa - to gdzie mogę tutaj tą szklanątarkę kupić, bo chyba przeoczyłam ten wpis :( a właśnie zamierzamy rozszerzyć dietę Remiemu :) Wczoraj skończył 5 m-cy mój ''mały'' klopsik i z takim zainteresowaniem się patrzy jak my coś jemy, że postanowiliśmy dać mu jabłuszko, ale narazie nie mogę nigdzie tej tarki namierzyć.. Póki co, jak M daje mu polizać jabłko to młody ma szaleństwo w oczach :D:D:D Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippa - właśnie odszukałam Twój wpis na naszym majówkowym topiku :) Czekam na info o tarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanie, do mam dzieciaczków ze skazą białkową: czym smarujecie te szorstkie czerwone plamy na buzi i szyi malucha? Sudocrem wysusza, więc chyba nie nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ kankuun, ja nie mialam na poczatku tej tarki bo lezala w polsce. jablko skrobalam lyzka sorki pisze z maksem mil dnia! a linka poszukam wiecz jesli ktos wczesniej nie wklei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Kankuun tu link do tarki. http://www.ulula.co.uk/shop/non-food-item.php?CatID=133&ProductID=612 Ja na początku chciałam kupić ale teraz się zastanawiam bo podobno jabłko tarte działa zapierająco (a mój ostatnio ma problem z kupką). Ku mojemu zaskoczeniu wszędzie jest napisane, że tarte jabłko tak właśnie działa ale to samo jabłko skrobane łyżeczką działa rozluźniająco. I bądź tu mądry... To takie stare mądrości przekazywane z pokolenia na pokolenia a co więcej tak mówią też lekarze. Gdzieś, ktoś napisał, że ta odmienność odziaływania tego samego jabłka w dwóch różnych formach wynika z tego, że jabłko skrobane ma większe cząsteczki a tarte jest w formie papki.... Kankuun to gdzie w końcu mieszkasz? (jaki rejon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippa, ja slyszalam, ze to surowe jablko dziala rozwalniajaco (i na MAksa wlasnie tak dziala), a gotowane wrecz przeciwnie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dzięki za info dot. tarki i tartego jabłuszka ;) już się nie mogę doczekać, jak je małemu podamy :D mieszkam w Leicester (East Midlands) miłego dzionka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx1 tak właśnie jest, jabłko surowe rozluźnia kupkę, jabłko gotowane zatwardza ale ja miałam dylemat z surowym jabłkiem i różnym jego działaniem w zależności od sposobu rozdrobnienia. Brzmi niedorzecznie ale kto wie jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippa-ja pamietam jak mialam biegunke jak bylam mala to wlasnie jadlam jablka w calosci ugotowane. Natomiast tarta gruszka i jablko dobrze maluchowi zrobia na zmiekczenie kupki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, jak rodzaj tarcia ma decydowac o dzialaniu... hmmm... kto na ochotnika sprobuje? :D nie wiem, czy zwrocilyscie uwage, ale zbliza sie nam jubileuszowa stronka. mrozimy szampana? ja nie musze, mam takiego dla karmiacych - tzn. magnez rozpuszczalny musujacy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boziu! Ale mi smaka narobilscie tymi jablkami!! Chyba zaraz upieke sobie w piekarniku jablka z marmoladka w srodku :) Okropne jestescie ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilowa, jabluszka dobra rzecz, mniam! Mozesz do srodka wlozyc rodzynki jak lubisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×