Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

aniapud wiem o czy mowisz-mnie polska szarosc dobija.jak jade w autobusie to rzadko udaje mi sie dojechac do celu,przewaznie musze wysiasc bo nie moge zniesc jak wszyscy sie na wszystkich gapia z jakas zawiscia. anie daj boze ubrac sie inaczej niz reszta(czarny, braz i szary-przewaga) to poprostu prawie lincz na ulicy.milion lat za Murzynami (no offence, nic do nich nie mam :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry mam nadzieje ze Twoje samopoczucie jest lepsze, staraj sie duuuzo lezec i odpoczywac... 🌼 ja uzywalam maternity towels (zwykle i tanie w tesco) i maty ... siatkowe majteczki powinni miec w szpitalu ale tez warto sie zabezpieczyc bo to jednorazowe a trzeba zmieniac codziennie ... radze tez miec wkladki do biustonosza (breastpads) - chyba tak sie pisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my juz po obiadku, prawda ze szybko? oczywiscie probowalam dac mu warzywka ale skonczylos ie na kurczaku.rosnie mi nastepny samiec alfa jak tata:bez miesa to nie obiad! :D co myslicie o mieszaniu sloiczkow?w sensie mieska z warzywami? chyba ok? bo przeciez nie moze codziennie dostawac tego kurczaka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie dobijajcie bo chce sie pozytywnie nastawic na powrot do Polski :o ... za jakis czas :) ... ja wiem ze tam tak jest, jak jestes smutny i cos Ci nie wychodzi to Cie jeszcze dobija ... ach ... moze cos sie zmieni :o ... naiwna :( witaj Aniapud :) Lolli kiedy Lennox zaczał sam siedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, Lolli ja na paszport czekalam krocej niz 6 tyg. to trwa zwykle od 4 do 6 tyg. zalezy od ilosci zgloszen, a cena ... hmmm kurcze, chyba 15 funtow ale reki nie dam sobie uciac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga jak mial troszke ponad 5 miesiecy ale do teraz zdarza mu sie kipnac na boczek wiec siedzi zawsze w obstawie poduszek :D ktora tam sie bala boucera??? :D moze i przeciaza stawy ale tylko jesli dziecko w nim siedzi bardzo dlugo.tak jak Monika pisala, kilka razy dziennie na chwile napewno nie zaszkodzi a maluch ma wielka frajde i mama chwilke spokoju.co do uczenia sie chodzic na palcach to..nie umiem za bardzo tego sobie wyobrazic. slyszalam ze chodzik moze opozniac nauke chodzenia, zreszta nie jestem zwolenniczka(nasz chodzik ma wykrecone kolka i sluzy za fotelik ) ale znam mase dzieci ktore wychowaly sie na chodziku i na palcacvh nie chodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello anioapud :) mnie tez polska dobila wogole porazka byla i nigdy na tak dlugo nie pojade!!!!!! lollibelly ja ciagle mieszam sloiczki :) np mam to co ja zrobi i pol sloiczka czegos tam jeszcze mu dokladam :) zjada mieszxanki niesamowite :) mi lekarz poweidizal ze dobrze miszac rozne rzeczy, zeby dziecko sie odczulalo, bo jak ciagle jedna rzecz dostaje to moze si ewtedy bardizej uczulic a jak wszystkiego potrochu to sie przyzwyczaja powoli, czy jakos tak, ale kazde dzieciatko jest inne i leakrze opinie tez sa rozne :) ja urzywalam tych gaci siateczkowych chwlilam sobie, ale w sumie nieduzo bo mi panie w szpitalu smienialy wszystko, troche to upokarzajace bylo ale po cesarce dlugo nie czulam nog :( a wypisali mnie po 2 dniach, z czego sie cieszylam bo dobijalo mnie cigle dzwonienei po pielegniarke :) moge sie zalozyc ze mialy mnei dosyc :) ale ja nic nie moglam zrobic a dizecko jak plakalo to nawet nie moglam go wziac na rece nic wiec ja przynajmniej urzylam tego przycisku setki razy :) smatrujecie czyms blizne po cesarce bo ja juz prawei pol roku a ona nadal czerwona :( czy to normalne?? musze mu dawac z kubeczka, ale nie wiem ile takie dziecko powinno wypic??? dzis przyszedl steamer czy jakos tak :) i zaczniemy gotowanie na parze :) tylko musi alex zjesc zamrozone zapasy :) lollibelly to ja sie balam bouncera :) sama nie wiem a do ilu kg jest??? wiecie co alex juz kurde poltora miesiaca sam siedzi i brzuszki robii wogole martwi mnie ze on taki szybki chce byc, na sile go klade a on ree do gory i chce wstacznaczy usiasc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie te bouncery bez sensu :( nawet gdybym zmienila zdanie i chciala kupic, to i tak na moment by starczylo bo sa do 12kg okolo a alex juz pewnie z 10kg wazy, ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie: do kiedy sterylizowalyscie butelki dzieciaczkow???? w sumie to nie wiem juz sama jaki to ma snes skoro on i tak wszystko do buzi bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena ze sterylizacja sa rozne szkoly.jedni mowia ze trzeba do roku co najmniej, inni ze do momentu az dziecko bawi sie zabawkami bo wlasnie tak jak mowilas i tak bierze wszystko do buzi.ja juz nie sterylizuje.myje plynem i co 2, 3 dni wygotowuje i tyle :) a co do bouncera to dobrze ze powiedzialyscie ze do 12 kilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znalazlam dla ciezszych dzieci, ale mze robia, nie wiem, tez trzeba uwazac jak sie dziecko odbije zeby nie wyskoczylo niechcacy z tego bouncera, bo nie widzialam zeby tam selki mialo na ramiaczka czy cos, hmmm a moze zle szukalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterylizuje sie do 6 miesiecy wg NHS. polscy urzednicy to temat rzeka. ja mam stara niezawodna metode : jak ktos jest nieuprzejmy to ja tym bardziej. najlepsza obrona jest atak. nie jestem wulgarna ale rzeczowa i do bolu upierdliwa, poza tym jak pani jest juz absolutna sucza, przepraszam za nazewnictwo to prosze o rozmowe ze zwierzchnikiem. zdazylo mi sie tez zapytac pania w urzedzie paszportowym we Wrocku czy zdaje sobie sprawe ze to oni sa dla nas a nie my dla nich. myslalam ze ugotuje sie na swoim krzesle ze zlosci. musze jednak przyznac, ze w tym samym urzedzie zdazylo mi sie byc na prawde mile obsuzona przez inna osobe :) wszystko zalezy od czlowieka. za to autobusami w Polsce jezdzi mi sie calkiem dobrze, zazwyczaj jestem zajeta dzieckiem albo gazeta.za to tu w zeszlym roku jechalam pociagiem w 6 miesiacu ciazy z Ela na reku . doslownie wisialam nad panem w garniturze, bo byl taki tlok, myslicie ze ustapil mi miejsca? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli, mi w ciaz tez nie zawsze tutaj ustepowali, a np na poczcie jak mnie normlalnie poty oblewaly nikt mi nie ustapil zebym wyszla szybciej bo zero klimy goraco i zdechnac normalnie szlo. ale to generalnie wszedize tak jest, ja zycze wtedy takim ludziom aby kiedys na wlasnej skorze to poczuli jak to jest tak sie meczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
Dziekuje Oleniga :) Biore dodatkowo magnez, mam nadzieje, ze wroca mi sily witalne inaczej ciezko widze moj porod:( Co do powrotu, to tez czasami o tym myslimy z mezem, tym bardziej, ze mamy i gdzie i do kogo, ale.., no wlasnie, zawsze jest to ale. Moze za dlugo tu jestesmy (5lat)? Poza tym, w ubieglym roku zalatwialismy wesele i naprawde szczesliwa bylam jak juz wrocilam do uk. 4 tyg zalatwiania, a wlasciwie uzerania sie z kazdym, nawet najmniejszym problemem. Nawet pani fryzjerka, ktora mnie czesala, ciagle robila po swojemu, nie tak, jak sie umawialysmy, wiec ja grzecznie poprosilam aby zmienila to i owo, a ona mi na to; jakbym tak zawsze sluchala klientek, to w zyciu bym sie z niczym nie wyrobila :). Nawet juz nie mialam sily sie zloscic, za 1.5h slub a ja jeszcze u fryzjera. Zaplacilam 250zl (bo tak dluuugo siedzialam), pani pila kawe i chodzila na fajki. Top salon w duzym miescie. Eh, teraz to sobie moge powspominac, ale przez pierwszy miesiac to krew mi sie w zylach gotowala na sama mysl. A co do sterylizacji, to na moim sterylizatorze jest napisane, ze trzeba stosowac do 6 miesiaca. Ale moze bardziej doswiadczone mamusie sie wypowiedza. Zdrowiejcie dziewczynki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp laseczki. Byłabym jeszcze wdzięczna za odpowiedź na jedno pytanie od bardziej doświadczonych koleżanek: co to jest i na czym polega cervical sweeps ? Miałyście może wykonywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
Chcialam tylko dodac, ze czekamy na materacyk do lozeczka trzeci tydzien, wrrr, jak nie snieg, to deszcz, nie wiem co jeszcze. Dzwonie codziennie i juz codziennie do nas jedzie, tylko jakos dojechac nie moze. I oni mnie tak bardzo przepraszaja a ja z domu nie moge sie ruszyc, eh zycie. Jak ktos poszukuje materacyka, to podaje stronke, napisze jak wyglada w rzeczywistosci, jezeli sie go doczekamy ;) http://www.babymattressesonline.co.uk/products.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena moj bouncer ma zapiecie na rzepy z tylu i dodatkowo jeszcze takie plastikowe-nie ma bata zeby dziecko wyskoczylo! a dla wiekszego niz 12 kg mozna kupic hustaweczke na drzwi-tez pewnie frajda, niczego nie obciaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze moj M. jedzie za 3 dni... masakra, chyba osiwieje i dostane choroby sierocej :D bede jakos musiala sobie poradzic z upierdliwoscia nadii :O nie widze tego no ale co zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem załamana :( Mój małż mial mieć 2 tygodnie paternity pay a dziś do niego zadzwonili że jednak mu nie przysługuje (nie wiem jakim cudem pracuje od 8 miesięcy na kontrakcie u tego samego pracodawcy a wcześniej pracował u niego przez 7 miesięcy przez agencje.w necie jest info że musi pracować minimum 26 tygodni a szef mu powiedział że oni dostali jakieś pismo i jest napisane że musi przepracować 41 tygodni na kontrakcie) i jutro musi wracać do pracy :( Ja czuję w tym jakiś podstęp bo u męża w pracy jest teraz bardzo duża produkcja i ciągle potrzebują pracowników Jestem przestraszona na maksa jak to się wszystko jutro ułoży muszę przecież zawieść Ole do szkoły i budzić tak wczas malutką :( Dziewczyny napiszcie mi proszę czy rejestrować dziecko trzeba iść razem tzn ja i mąż czy mogę to zrobić sama? Kolejne pytanko - to jak długo po porodzie przychodzi położna do domu? A Haneczka w nocy śpi ładnie budzi 2-3 razy na papu ale niestety mamy problem z brzuszkiem zawsze na wieczór około godzinki płacz a wczoraj ją jeszcze o 24 dopadło,biedaczek mały tak się męczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska to tzw masaz szyjki macicy. polega to na oddzieleniu blon plodowych od szyjki macicy. mnie nie bolalo (mialam to 4 razy), bylo tylko malo komfortowe jak badanie gin, ale pamietam ze dziewczyny pisaly ze one mialy inne odczucia ;) Lolli przytulila bym Cie kobieto tylko race za krotkie do Northampton :D . no i musze leciec... zajze pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo co do rejestracji to mozesz isc sama bez meza i bez dziecka ja tak rejestrowalam, tylko musiszz zabrac wszystkie papiery, tam dostalas jakies ze szpitala czy cos. a co do paternity leave to kity wciskaja twojemu mezowi, na bank przysluguje mu 2 tygodnie!!!! jesli malenstwo twoje ma takie straszne kolki ja mam niemieckie kropelki sab simplex chcesz to moge przeslac jak nie to komus innemu, zanim ja bede miala dziecko to one straca waznosc, nie sa otwarte ani nic, po prostu nie mialam okazji urzyc, naszczescie. podobno dzialaja cuda!! mi koleznaka z niemiec przyslala. nie znalazlam nigdize w necie jakis hustawek na futryne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo05 - moj maz rejestrowal maksa sam. mial moje dokumenty, ale zadnego upowaznienia nie dawalam. dziecko tez nie bylo potrzebne. maz pojechal i zalatwil, wzial od razu 5 kopii (platne chyba 3), bo pani stwierdzila, ze na pewno co najmniej tyle potrzebujemy, bo obsluguje troche i zawsze polacy wracaja po jeszcze :) najlepiej zadzwon i sie zapytaj co potrzebujesz i czy mozesz przyjsc sama (albo sam maz). w ogole to granda, ze twoj maz nie dostal paternity!!! lolli, nie lam sie, mozesz sie nam tutaj zawsze wyplakac :) oby nie bylo z czego! 🌼 ok, ide spac, chlopaki juz spia. gdzie te czasy, kiedy tej porze mialo sie dopiero czas na obiad i zbieralo sie do wyjscia na impreze... a teraz do lozia... eh, zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pochwalę się :Cezary (8 i 2/3miesiąca) ma za sobą pierwsze kroki, samodzielne.Teraz jego ulubionym zajęciem jest popychanie przed sobą Thomasa the tank engine w kółko, który sterowany jest sznurkiem przeze mnie lub męża.Dziś miałam swoją turę przez 40 minut - w głowie mi się zaczęło kręcić. No i ząbkujemy już trzonowymi = płacz nieustanny do momentu podania paracetamolu + 5 minut. Arvena4 - na przykład: http://cgi.ebay.co.uk/TOY-CHILDRENS-WOODEN-TODDLER-BABY-SAFE-GARDEN-SWING_W0QQitemZ190278654090QQcmdZViewItemQQptZUK_Toys_Games_Outdoor_Play_Equipment_LE?hash=item190278654090&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1688|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318 Cherry76 - nie wiem co masz za dostawcę, bo do mnie dziś przyjechał cały zestaw łazienkowy(wanna, drzwi prysznicowe, umywalka i WC), wielkim tirem i gość wyjechał z niego wózkiem widłowym i wyładował nam paletę na podjazd. Frugo05 - bardzo współczuję.Myślałam,że paternity leave nalezy sie każdemu tacie a paternity pay płacone jest przez państwo, nie przez pracodawcę, aczkolwiek pracodawca czasami dokłada troche do tej marnej kwoty (ok 115 f na tydz.) Takiej zimy ponoc nie było w Anglii dobre 20 lat albo dłużej.Szkoda,że to wszystko topnieje i że nie mamy sanek Przeczytałam w końcu jedną z książek Lolli.Jak czytałam to się momentami śmiałam w głos- super.Dzięki Lolli.Może ktoś reflektuje na komedie.Czytam właśnie drugą, powinnam skończyć do końca tyg.Zainteresowane proszę o kontakt elektroniczny - patrz stopka mojego postu. MamoEli - pisałaś coś kiedyś książkach o dawnej Japonii (o ile dobrze pamiętam), chętnie bym poczytała.A tak nawiasem to chyba się wproszę na cafencję na pocz half term, oczywiście wszystko zalezy od pogody. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
Lollibelly, wspolczuje Ci serdecznie, zawsze jestesmy tu dla Ciebie, wiec jakby co wal jak w dym :) Frugo, robia was w balona. Twojemu mezowi nalezy sie paternity, jak psu buda, sorry za porownanie, ale jak tak mozna!! Kobieta po porodzie potrzebuje wsparcia! Co za ludzie! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, mama eli dzieki ❤️ :) moze nie bedzie tak zle.jedyna moja obawa to moje zdrowie psychiczne przy nadii (nie przesadzam) frugo to na bank jakis kit z tym paternity.ale jesli nie to chcialabym Cie pocieszyc ze moj maz wogole nie mial paternity i od poczatku dawalam rade sama.nie bylo tak zle :) arvena ja wprawdzie nie widzialam nigdzie jeszcze hustawki ale sie rozejrze i jak co to dam cynk.na pewno sa w polsce wiec mozna babcie poprosic zeby przyslala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika a raczej Cezary gratulacje, wczesnie zaczyna chyba wszystko, bo tak pieknie raczkowal jak byliscie u mnie. A ile mial jak zaczal siedziec?Kuba na razie sie przekreca i podciaga kolanka no i pieknie plywa i nurkuje ;) ale do siedzeni ato chyba jeszcze kawalek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry tez dzieki ale ja pisalam jak ty juz wyslalas :D Monika ciesze sie ze ksiazka sie podobala, ja tez momentami smialam sie w glos, swietne sa takie ksiazki! i mam ich wiecej!!! gratuluje pierwszych krokow i wspolczuje zabkow-biedny Czarus 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja też czuję że z tym paternity to jeden wielki kit ale co mamy robić - pójdzie jutro i zobaczymy co mu powiedzą Arvena chętnie przyjmę te kropelki - wysłałam Ci mejla i z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×