Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Niedawno, dziewczyny, pisałam wam,że HV chciała do mnie wyslac nursing nurse bo Ola nie chciała jeść stałych pokarmów(chociaż dla mnie to problemem nie było, po prostu bylo na to za wcześnie u niej, teraz Olka super sobie radzi z jedzonkiem). Wczoraj odezwała się z pytaniem jaki jest moj problem z Olą bo ona zgubiła notatkę, przez co nie mogla wyslać powoadomienia do nurse. Po dwóch m-cach!!podziekowałam. Konkluzja:dziewczyny, jeżeli coś was niepokoi, macie problem,na coś dlugo czekacie, albo nie czekacie dlugo tylko po prostu czekacie - dzwońcie, pytajcie, upominajcie się bo mozecie sie wcale nie doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja jade we wtorek rano (maz ma wolne), moze umowmy sie pod konsulatem...? :) ciekawe czy mi przyjma zdjecia maksa. i do czego jeszcze sie moga doczepic... :( bo jak znam zycie to cos znajda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie wiem kiedy pojade bo maz moj juz w czwartek jedzie do Hagi i bedzie chyba na poczatku marca a ja chcialam jechac do pl w kwietniu.czyli zanim wyrobia paszport to bilety beda juz takie drogie ze... a wogole to ile czeka sie na paszport i kiedy wypada Wielkanoc??? bo wtedy pewnie bilety beda kosztowac fortune :( no coz.pokaralo mnie-trza bylo wyrabiac wczesneij.a co do housing benefitu Oleniga to w kazdym councilu jest inaczej zdaje sie ze zasady z jakiegos powodu sie zmieniaja co jakis czas.np kilka miesiecy temu bylam sie dowiadywac to koniecznie trzeba bylo mec bank statement z 3 miesiecy a teraz jak zanioslam to juz nie trzeba wogole.a payslipy chcieli 2 ostatnie.no i ochrzan mi sie dostal ze ChB nie dostaje heheh czy tu panuje jakis przymus na pobieranie benefitow??? aha no i oczywiscie,pewnie by mi nadplacili duuuzo kasy ale jak im udowodnie ze juz kupe czasu temu sie ubiegalam ??? mam kilka fotek naszej zimy :) http://nasza-klasa.pl/profile/2845517/gallery/42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha tylko sie nie wystraszcie bo na jednym zdjeciu jest okrutny balwan, juz mialam skargi na temat nocnych koszmarow hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly super foty :) ale wioecie co mnie to powalilo albo nie wiem co bo snieg sypie i grzmi jak burza!!!!!!! albbo mi sie na sluch rzucilo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie grzmi ale z ato sypie jak cholera! chcialm do miasta jechac a tu \'buses canceled due to snow\' oni chyba nie wiedza co to prawdziwy snow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez sypie :) Lolli ten bałwan suuperowy ale to chyba faktycznie do straszenia dzieci :) dzieki dziewczyny za wyjasnienia o housingu i dzieli za linka :) Mikolaj spi mi na rekach, je co 2,5godz. po 200ml bidaczek i zlosci sie bo go te dziasla bola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wam oczywiście dzień nie mógł się poprawić czułam się już niezle, ale oczywiście wizyta n a fizjo była do dupy więc nic więcej po nich nie oczekuje.... baba na baby clinic nigdy nic nie umie mi pomóc ani odpowiedzieć, na moje pytania więc za każdym razem mnie drażni ich mierzenie mnie wkurza pogoda mnie wkurza i ten kraj też wiem okropna jestem, ale już mam dość niech mnie ktoś przytuli a żeby tego było mało..... Jasmine dzisiaj przychodzi do niedzieli, oszaleje normalnie a Maja wazy 6600... dobrze, ze nie 6660 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_b to odczucia co do fizjo, baby clinic i Anglii masz bardzo zblizone do moich :) ... dobrze bo myslalam ze to ja jestem dziwna a to oni tacy inni ... inni dla mnie i pewnie ja tez jestem inna dla nich ... ktoras z Was napisala ze \'wciaz nie jestesmy u siebie\' ... no wybaczcie ale tutaj nigdy nie bedziemy u siebie, jestesmy Polakami i jak kazdy cudzoziemiec nigdy nie bedziemy traktowani jak \"swoi\" ... oni nie daja nam zbytnio odczuc ze jestesmy \"nietutejsi\" bo nie moga, chociaz zdazylo mi sie juz nie raz dlatego wlasnie chce wrocic do Polski ... tutaj zawsze bede obca :( i nie pasuje mi to ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez zeszlam z tematu... Kamila_b to Majeczka rosnie :D ... kurcze Mikolaja niedlugo dogoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz Oleniga, ty mozesz wrócic a co ja mam powiedziec ? Mieszkam tu dwa lata, niby sie przywyczailam a i tak mam czasem dosc. Nie lubie angielskiego podejścia do życia, a już NHS z którym stykam się praktycznie non stop to juz w ogóle mnie zabija nie wiem jak dlugo wytrzymam kiedys mowilismy, że może się przeprowadzimy do Polski, ale nie sądzę, że Ed się na to zdecyduje :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli czyli wychodzi na to że jednak każdy cansyl ma swoje zasady dotyczące HB nam odmówiono wypłaty HB pod koniec października motywując tym iż pomimo że nam się należy kasy nie dostaniemy bo nie pobieramy CHB zgłosiłam w cansylu że czekam na CHB od 10 miesięcy ale i to ich nie ruszyło na szczęście dla nas 5.11 dostaliśmy wreszcie CHB doniosłam do cansylu i po 3 tygodniach dostaliśmy od nich pismo żeby w takim razie złożyć wniosek ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga dzieki za komentarze ❤️ mnie tez wkurza ten kraj niezmiernie ale niedlugo juz stad zmykam,zobaczymy co tam mnie czeka :O jedyne co mnie pociesza to ze (jak dobrze pojdzie) nadia nie wyrosnie na taka pannice jak te mlode angielki, jak niektore widze i slysze to normalnie za kudly i lbem o sciane!!! 😡 frugo, jedyna rzecz kt mi brakuje zeby dostac HB to wlasnie CHB.powiedzieli ze wystarczy list od nich ze zlozylam wniosek i bedzie git wiec zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli, dawaj tego balwana na fotosik, niechze go moje oczy tez ujrza. nie mam konta na naszej klasie. u nas nie pada, tzn. slimaczy sie cosik tam, ale ktoz by sie przygladal, czy to snieg czy deszczyk moze... :( zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do anglii i anglikow, to mam wrazenie, ze sa juz zmeczeni ciaglym okazywaniem uprzejmosci coraz to nowym obcokrajowcom :) wyjezdzam w marcu a potem - albo poza londyn, albo holandia. maz chce do holandii, ale ja bym wolala czechy - blisko, do domciu mozna na weekendy przyjezdzac itd. ja to mam zawod... jutro wracam do roboty na 3 godziny i juz przezywam, probuje odciagac mleko ale jakos kiepsko leci, po moim odciaganiu maks sie jeszcze najadl (mam reczna pompke aventu i na pewno nie ma ona tej wydajnosci co moj syn :)) na razie uciagnelam 50ml. moze mi sie pokarm konczy? :/ maks leniuchuje ostatnio, nie chce mu sie przewracac. po mamusi ma, ja tez len jestem :) jak myslicie, czy moge zakladac, ze uczen w domu ma jakiegos peceta z usb czy tachac moj laptop? :D 🌼 dla was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toz to harry potter wypisz-wymaluj...!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli, a to wam bałwan się udał! Oleniga,zeszlas z tematu a ja go troche pociągnę.Widzę, że myślmy i czujemy podobnie- to nie mój kraj, ja tutaj jestem tylko gościem, i tak sie czuję,nawet gdybym zostala juz tutaj nie czulabym sie jak u siebie. I nie dziwie sie ze sa tacy ktorym nie podoba sie to, ze tutaj jesteśmy - jesteśmy gośćmi a jeszcze cwaniakujemy. ogolnie to jestem wdzięczna, ze moge tutaj być A moje malutkie ma zatwardzenie:( , i nie chce jesc jabłek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze Holandia ciagnie... Onyx a co Ty taka tajemnicza?... jaki zawod... jaki uczen... ? Lolii ja mam taki sam stosunek do ang. nastolatek... wrrrr Kamila_b trzymaj sie 🌼 dziewczyny jak dlugo mam czekac na chb skoro chtc juz mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga u mnie z CHB to wygląda tak, że po 2 miesiącach od złożenia wniosku przysłali mi jeszcze kolejne papiury do wypełnienia, adres w Polsce, NIP itp, żeby sprawdzić czy w Polsce nie pobieram jakiś zasiłków. Jeszcze tego nie odesłałam, bo mąż nie może znaleźć sowjego reg nr z Home Office, a to też trzeba wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Jola to ja tez takie cos dostalam i odeslalam im na początku stycznia, jak tylko wrociliśmy z Polski ... no i wciąż czekam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Mikolaj po calpolu jak nowo narodzony, pospal 3 godz. :D u mnie na rekach, zjadł i baraszkuje :) ja go na plecy a on na brzuch i odbija mu sie i ulewa... co za maluch :o .. ide do niego bo znowu to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga no to moze dlatego mu sie ulewa, bo on juz sie duzo sam rusza i zmienia pozycje. A co do CHB to pamietam, ze Anecia pisała ze ich tez spr w Polsce i dlugo czekała na kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli Holandia to pieeekny kraj ;):D:D. mi bardzo podobal sie Amsterdam hihihi... chcialam tylko dodac na wlasna obrone, ze bylam tam 6 lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) frugo- no, no sliczne imię, nam tez przypadło do gustu:) lollibelly- Wielkanoc jest 12 kwietna..na paszport tymczasowy czekasz do 6 tyg, wiec zalatwiaj jak najszybciej. anecia- co u Ciebie, jak przygotowania? a moj Adas przeziębiony, ale humoru nie traci. Zaczął łazic za chodzikiem, oby sie pospieszyl bo Hania juz prawie 34 tyg w brzuszku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się musze pochwalić, że 12 kwietnia to dla mnie Wielkanoc, moje ćwierczwiecze :) oraz 40 rocznica ślubu moich rodziców :) :) nieźle co chciałam do tego dołączyć Mai chrzest, ale Ed kurcze dojedzie samochodem dopiero na następny tydzień Jasmine zmusza Eda, żeby czytał polski elementarz, dobra szkoła dla niego, ale wymięka na sz.. i cz... i rrr... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli ja tez bylam amsterdamem zachwycona swego czasu ;) jedna z moich kotek jest w ciazy chyba,moze ktoras wezmie z 8 kociakow?borowka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mi :) to slabo z ta wielkanoca troszku. ja co prawda nie obchodze ale chcialam jechac do pl kiedy nadia ma ferie czyli od 2 do bodajze 18 czyli pewnie mnie nie stac na bilet hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór kobietki🌼 Byłam dzis z Oleńką w przychodni i zapytałam od razu o to szczepienie na Hepatitis b.Najpierw widziałam sie z HV i ona powiedziała ze nie ma problemu ,kiedy będzie piersze szczepienie to mam powiedziec ze chce dodatkowe szczepienie.jest ono bezpłatne. A potem poszłysmy do pana doktora na badanie i tez zapytałam go oto szczepienie -to odpowiedział ze nie ma takiej potrzeby i nie będzie szczepienia ,bo w tym kraju sie go nie wykonuje rutynowo.No i wyszłam skołowana z tej przychodni......co za ludzie ,co za lekarze,co za kraj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×