Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Dzien dobry :) magda g mam nadzieje, ze wybierzesz ten ktory najbardziej Cie zadowoli :) Ja nie kupilam drogiego....bo z wszystkimi dodatkami kosztowal 200f , ale mam nadzieje ze taki wystarczy :) nie ma gondoli, tylko fotelik i taki wklad plaski, w ktory wkladasz dzidzie i jest koloru brozowo- kremowego ( moj ulubiony) :) Moze uda mi sie wyslac linka :) aaa i jest fimy graco :) Jestesmy juz po przeprowadzce :) i mojej pierwszej podrozy pociagiem do pracy i wszytsko poszlo na czas wiec micha mi sie cieszy :) Niestety nie udalo mi sie znalezc dokladnie tego co mamy lecz bardzo podobny...zamiast czarnych raczek wszystko jest siwe :) http://babyoka.co.uk/graco-quattro-tour-deluxe-travel-system-butterscotch-1310/p-1651

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka, a moj maz odwtrotnie, ma taka dume, ze chocby sie walilo i palilo to nie da znac.Mysle, ze nie chce zebym czula sie niezastapiona. Ale i tak jestem, bo mam cyce ;) ale maz mowi, ze to juz niedlugo. Ale mama to mama tak mysle. Magda, co do wozka, to wszystko zalezy gdzie meiszkasz i co bedziesz z nim robic, w sensie jezdzic, czy po wertepach i korzeniach (jak ja po lesie) czy po chodnikach. Czy bedziesz duzo jezdzic samochodem, Co do mojej opini to kupilam na ebayu Mamas &Papas. Kolka niestety male i niepompowane to sie troche mecze, poza tym rewelacja, latwo sie sklada, lekki, ma 3 czesci i jednak ja polecam gondole i to duza. Moja jest wielka i dopiero teraz maluch z niej wyrasta a ma juz ponad 7 miesiecy. Jednak dziecku malemu najwygodniej i najzdrowiej w takiej pozycji. Niulek, ta wkladka do wozka jest mala i co potem? Spacerowka? Dziecko powinno spac na plasko jak najdluzej (o ile w ogole), Zalezy tez jakie dlugie spacery masz w planach, bo ja chodze na 2 3 4 godziny, wiec on duzo spi w wozku, wiec musi byc wygodny. Jak bylam w Polsce siostra ma quinny, ladny, ale gondolka starcza do 4 miesiecy. To takie moje zdanie, ja do Polski biore juz spacerowke, zobaczymy jak mu sie bedzie jezdzilo, ale to tez taka rozkladana prawie na plasko, nawet jak dziecko ma ponad rok to uwazam lepsze takie rozwiazanie niz parasolka, To tyle na ten temat. A ja zaczelam dawac Kubie ryz brazowy i soczewice, polecam, poczytajcie ile ma dobroci w sobie, warto. Mozna juz podawac od 6 miesiaca, ja zaczelam co prawda od 7. Cudny dzien,las, las, las :) Arvena, kotki sprzedalam, a wiewiorek niestety mial chyba guza mozgu bo nam umarl po 3 miesiacach, dlatego matka go z gniazda wyrzucila, ech ta natura, ale bardzo sie do niego przywiazalismy. Maly Wiorek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek, prawda,ze to niesamowite, ze w 13 tygodniu juz taka dzidzia , prawdziwa dzidzia. Ladne zdjecie, fajny ma okragly brzuszek. A teraz to juz ma z 5 miesiecy? Masz jakas nowsza fotke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ta wkladka na jakis czas, zreszta przeciez mozna w takim wozku polozyc dziecko calkowicie na plasko :) nie wiem czy widzialas linka? Dziecko 7mio miesieczne powinno ogladac juz swiat a nie lezec godzinami na plasko :) taka moja opinia :) buziaki x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I prawda prawda :) uwierzyc mi sie nie chce, ze...13 tyg i juz taki duzy :))) teraz na 20 tygodniowym scanie w caly kadr sie nie zmiescil i mam zdjecie buzki :) ale fajnie bo widac usteczka i nosek i wszystko w takim idealnym obrazie ze szok :( Wszyscy mowia ze dzidzia duza :) a na scanie nic mi nie powiedziala ze cos duzy jest tylko ze pomiary w normie :) wiec sama nie wiem :( Nie gniewaj sie na komentarz wyzej...ale zasmucilam sie ze kupilam cos nie tak :( myslalam ze ten wozek to dobry zakup :) Osobiscie nie mamy samochodu i wiedzialam ze jak kupimy gondole a trzeba byloby wracac samochodem tesciow skadsc tam to nie bede miala fotelika przy sobie :( a jak ma sie gondole to doczepic fotelika nie mozna prawda??? pewnie bede wychodzic na jakis czas na poczatek to malutko...i pozniej pewnie na dluzej i wsciekla jestem ze moge zaszkodzic malemu??? czy to mozliwe by zaszkodzilo mu cos w takim wozku?????? aaaaaaaaa :(:( pewnie jakbym kupila z moja mama to byloby inaczej a kupilam z angielska tesciowa i ona i wszyscy mowili ze wozek extra a ja mloda glupia usluchalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niulek
jak moglas kupic taki wozek????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek ja mam tez takie zdanie jak agnieszka,ale kazdy robi jak uwaza,a fotelik dokupic mozna do samochodu na car bot lub ebay czy od kogos.nie martw sie,ze cos zle robisz jakby cos nie tak bylo z tymi wozkami to by ich nie sprzedawali;) od kiedy tu pozwalaja na spacerki chodzic?czy kazdy robi jak uwaza???u nas dzisiaj zachmurzone 6stopni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczeta. bede sie teraz rzadziej odzywac.2 dni temu mialam wlamanie i zarabali laptopa.tylko laptopa :( wyszlam doslownie na 10 min do apteki....uffff zalamka.chrzanic kompa ale mialam tam ponad tysiac zdjec!!!!!!!!!!! newborn lennox, slub... :( :( nie moge sie z tym pogodzic.... niulek ja tez mialam ten wozek przez pierwsze 3 miesiace, potem wymienilam na inny.nie jest taki zly ale faktycznie jakos tak niepewnie sie czulam widzac malutkiego w nim :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek nie przejmuj sie tak,bardzo duzo kobiet ma te wozki.Moja znajoma tez taki uzywala i wszystko bylo ok. te wozki napewno maja atest,gdyby nie to by ich nie produkowali... Albo jezeli tak Cie to martwi to spruboj go oddac...Tu w anglii nie ma z tym problemow,mam nadzieje ze masz jeszcze pudelko i paragon...A tesciowa sie nie przejmuj,to przeciez Twoje dziecko i musisz czuc sie pewnie,a nie miec watpliwosci ze zaszkodzisz malemu,bo na dluzsza mete bedziesz sie coraz gorzej czuc i zmienisz wozek po krotkim czasie,tak jak lolli. A za uzywany juz nie odzyskasz wszystkich pieniedzy...Masz przeciez jeszcze czs na kupno. Przykro mi lolli,naprawde zalamka.Co za bandyctwo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Loll, to faktycznie, nie ma nic gorszego niz utrata zdjec. Ja raz tak mialam i normalnie ryczalam jak glupia. A moze masz je gdzies? Ja mam zawsze tysiace kopii, na picassie czesc i na komputerze rodzicow, no i na bierzaco wywoluje. Biedna, ale napewno komus przesylalas, wiec moze czesc odzyskasz, nasza klasa, jakis fotosik, wiem, ze to malo, ale zawsze cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak agnieszka, mam czesc na picasa web albums ale to tylko kropla w morzu....ehhh sama jestem sobie winna.przeciez wiadomo ze trzeba foty zgrywac na plyte... po tej akcji strasznie zle sie czuje w domu.w dodatku jestem sama.caly czas mi sie wydaje ze ktos jest w domu i chodze jak glupia sprawdzac kazdy kat kilka razy dziennie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magde
hej macie racje z ta kaszka chociaz ja dodawalam jej bardzo malutko, co do wozkow moim zdaniem gondola nie jesli oparcie jest usztywniane i rozklada sie na plasko ja mam maclarena i on ma wlasnie usztywniane oparcie, ale moj maly woli siedziec i nie wyobrazam zeby lezal w gondoli, ale wybor nale do kazdej mamy i niektore wozki tak sa ciekawie skonstruowane ze gondola potrzebna nie jest, najgorsze sa kubelkowe siedziska pozdrawiam was i trafnych wyborow zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisalo mniee na pomaranczowo, jescze raz pozdrawiam a co do faldek to tez sie tutaj tym sugeruja pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli to strasznie przykre z tymi zdjęciami, mam nadzieję że uda Ci się odzyskać jak najwięcej 🌻 potraktuję to sama jako nauczkę, bo ja mam wszystko na kompie oprócz zdjęć ślubnych na płytce od fotografa.. dziwne, że ktoś się włamał tylko po laptopa.. i to musiał Cię pilnować, że wiedział, że akurat wyszłaś z domu.. kurcze smutno :( niulek moja kuzynka też ma ten wózek od roku i nie narzeka na niego, więc myślę że nie jest zły ja np zamierzam dużo wychodzić z małym na kocyk, ja sobie będę czytać książkę a On może sobie spać na powietrzu a poza tym Wy chyba macie ogródek w nowym domku to możesz często robić podobnie zwłaszcza, że to przecież lato będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek25 - moja kolezanka ma taki wózek, można dokupić też fotelik, który nakłada się na spacerówkę - jest bardzo zadowolona.No i ważne jest jakiej ,że tak powiem jesteś natury - łazik , jak ja albo Agnieszka75 czy raczej miejski spacerowicz, czy może jeszcze inny \"gatunek\". W sumie z mojego doświadczenia zauważyłam,że ja nie wiedziałam jaki chcę wózek, nie wiedziałam czy będę łazić, czy tylko autem sie wszędzie wozić - to wszystko wyszło w praniu. Gondolę odstawiliśmy jak Czarek miał około 6 miesięcy, bo już siedział i chciał świat oglądać, ale było też troche zimno, więc gondola byłaby lepsza.Jeszcze wtedy śmiało mógł w niej leżeć.Sprawdzałam Quinny gondolę i 4miesięczny Czarek już by sie nie zmieścił.Więc gondola gondoli nie równa. A teraz staram się,żeby dziecko nie spało na spacerze, tylko świat oglądało.Jak on spi to ja mam czas DLA SIEBIE i szkoda mi go na pchanie wózka, ale przy długich spacerach starania kończa się na słowie staram się, ehh. Głowa do góry. Lolli - to smutne, chyba wyciągne z tego jakąś lekcję.... Anecia - to super,że chłopaki nie sa zazdrosne, a księzniczka to pewnie nie tylko oczko w glowie braciszków, ale tez tatusia, co? My dziś zaliczylismy JamJamBumerang - nie wiem czy to jest znane w całym UK.Super miejsce zabaw dla dzieci, kulki, zjeżdżalnie, bezpieczne tory przeszkód, wszystko siatką osłonięte i obite gąbką.Czarek padł styrany po 2h. Pozdrawiam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny kochane jestescie :) ja juz sie wystraszylam ze tak strasznie zle wybralam i ze zaszkodzic moze :( szkoda tylko ze to tylko wasze kuzynki i kolezanki maja a nie Wy...Wy byscie pewnie takiego nie kupily :( bo jakbym wiedziala od poczatku to zaraz mojemu M kazalabym kupic gondole :( A kupilismy go w styczniu na promocjach wiec juz nie odzyskam pieniazkow ;( co do laptopa lolibelli to komentowac nie bede bo cisnienie mi sie podnosi!! co za bandyctwo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monius dzieki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! juz jakos mi lepiej :):):) ja raczej na nozkach wszedzie samochodu nie mamy. Bo ja mam fobie przed jezdzeniem...wiem tragedia ze mna... :P Maly urodzi sie w lipcu :) wiec bedzie cieplo (ps mam nadzieje) i jest ten wklad...ktory chyba powinien wystarczyc na jakies 3 miesiace... w foteliku wiem ze dzidzia nie moze byc dluzej niz 2 godziny.. ta babka w sklepie tlumaczyla mi wszystko np...jak prosto sie rozklada itd i ze calkowicie plasko dziecko moze lezec i ze jest usztywniane :) wiec myslalam ze jest ok :) I juz nie bede was meczyc ale mam ostatnie pytanie....czy jest jakakolwiek roznica miedzy gondola a wozkiem rozlozonym? tzn w ulozeniu pleckow dziecka? bo ten wozek to nie jest taka chyba normalna spacerowka. Ja widzialam takie maluskie dzieci w spacerowkach i szlag mnie trafial i myslalam ze ten moj wozek to taki lepszy.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek nic sie nie martw. ja tez mialam wozek-spacerowke rozkladany na plasko bez gondoli. byla okazja, dostalismy prawie za darmo od znajomych. zuzia przez 5 pierwszych miesiecy byla w takim a potem kupilismy spacerowke maclarena. powiem tyle -w gondoli dziecko zapewne jest bezpieczniejsze, nie wysunie sie i ma przytulniej. a jesli chodzi o plecki to przeciez w obu przypadkach sa na płasko lolli coz można powiedzieć - współczuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i super agnieszka ze masz takiego męża. moj jest przewrażliwiny, zamartwia sie z byle powodu jesli chodzi o dziewczynki i oczywiscie pozwala im na wiecej niz powinien -nie raz musze doprowadzac go do porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesz75 i borówka A tymi tatusiami to tak jest.Mój mąż był trochę zazdrosny na początku (po urodzeniu się Czarka),że natura nie obdarzyła go cycem, chociaz jednym, bo ta więź między dzieckiem a matką to jest coś na prawdę wyjątkowego.A teraz Czarek inne rzeczy robi z mamą a inne z tatą.I tak na prawdę to rodzice nigdy sie nie będą wykluczać, lecz uzupełniać.A mama jest tym pierwszym \"aniołem stróżem\" (ref do tekstu Aneci) i zawsze będzie pełnić ważną rolę w życiu dziecka.Ja staram się tym nacieszyć teraz, bo zdaję sobie sprawę,że w pewnym okresie synkowie szukają męskich autorytetów (pewnie tatuś) i relacja mama-synek trochę się zmienia, co nie znaczy traci na ważności. A jeśli chodzi o zajmowanie się dzieckiem podczas mojej nieobecności to mój mąż radzi sobie bardzo dobrze.Uczy się wiele ode mnie, bo to ja obserwuje dziecko prawie 24/7.Prowadzę tez zeszyt z notatkami - będzie pamiątka - w którym zapisuje istotne rzeczy.Uczymy sie naszego syna oboje. Z Czarkiem to na razie opiekunka nie mogła sobie poradzić, bo był \"unsettled\" i rozwiązała kontrakt.To ten wiek kiedy dziecko poznaje,że ono jest odrębną osoba i mam jest odrębna osobą i zaczyna sie czuc niepewnie w obecności obcych i jest bardzo nieufne.Teraz znów mam kłopot: nowa pani, nowe miejsce i jeszcze raz martwienie się czy z Czarkiem wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiem czy ten temat byl juz poruszany na tym forum,jezeli tak to poszperam w dawniejszych postach,jezeli nie to napiszczie prosze cos o epiduralu,jezeli ktoras z was go brala przy porodzie...Slyszalam wiele opini na temat epiduralu:pozytywnych i nie,ale nie wiem czy te niepozytywne to ze zwyklej niewiedzy i strachu przed nowosciami,czy naprawde jest niebezpieczny.Bo zazwyczaj to przeciwniczkami tego znieczulenia sa dziewczyny ktore rodzily bez...A z drugiej strony dziewczyny ktore go braly bardzo sobie chwala.Wiec ciezko jest cokolwiek wywnioskowac i sama juz nie wiem co robic,jak bole beda nie do zniesienia... A moze ktores z was rodzily w wodzie? Jakie macie na ten temat opinie? Ja rozmyslam nad opcja rozpoczecia porodu w wodzie,a przy ostatniej fazie przejsc na lozko i moze wziac znieczulenie jezeli bedzie bardzo bolalo...Co o tym sadzicie? czy Mi83 i Chery juz rodza??? Boze ja jestem nastepna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek jesli Ci sie odpodobal wozek zawsze mozesz go zamieniec.lub sprzedac i kupic nowy. wiem jednak od osob ktore maja ten sam model, ze sprawuje sie on swietnie w miescie. jest dosc \"sprytny\" i wchodzi bez problemow do autobusu w razie draki. w sumie chyba o to chodzi prawda? a teraz chcialabym napisac cos do osoby, ktora napisala posta pod nickiem \"do niulek\". uwazam ze jesli sie ma jakas opinie powinno sie ja wyrazac jawnie a nie chowac sie za pomaranczowym, nic nie mowiacym nickiem ;). w ogole tresc tego posta uwazam za chamska i co najmniej nie na miejscu. chcialabym Ci przypomniec ze gust nie jest sprawa dyskusyjna, ale kultura osobista i odwaga cywilna jak najbardziej. tobie brak jednego i drugiego niestety i to bez dyskusji. jesli masz pisac takie posty to nie pisz ich wcale. nikt na tym nie ucierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucilla najlepiej jest byc otwartym na sprawe znieczulenia. epidural jest rewelacyjny przy dlugim, slabo postepujacym porodzie. wiem z doswiadczenia :). przywraca mozliwosc trzezwego myslenia i pozwala na chwile odpoczynku. jesli jednak porod postepuje szybko i sprawnie to nie ma sensu go brac. podejzewam tez, ze nikt Ci go wowczas nie da. porod w wodzie swietna rzecz, ale jesli chcesz rodzic w wodzie to musisz wykluczyc epidural.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek25 ja też mam ten wózek, chyba identyczny :) Nie uważam go za jakiś wybrakowany czy niezdrowy dla dzidzi. Spacerówka rozkłada się na plaskacza więc gdzie problem? Ja rodzę w maju i wszystkie ciepłe miesiące przede mną a gondola szczególnie dobrze sprawdza się kiedy jest zimno na dworze. Drażnią mnie te wszystkie laski które gotują się wręcz kiedy słyszą, że niemowlak nie będzie spał w gondoli. Rozumiem, że to takie polskie przyzwyczajenie. Tu w uk zauważyłam, że stosunkowo mało jest wózków z gondolą. Niemowlaki wożone są w nosidełkach, co osobiście średnio mi się podoba ale w końcu spacery nie trwają godzinami (z reguły). Spacerówki rozkładane na płasko spełniają też tę samą funkcję jak gondola a i są bardziej funkcjonalne i ekonomiczne. Także laski don\'t panic. Jakoś nie ma takich danych żeby angielskie dzieci cierpiały na krzywice i deformacje kostne z powodu braku gondoli w ich życiu niemowlęcym :) A tak w ogóle to Niulek25 w którym szpitalu rodzisz bo widzę, że jesteś z Brum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: Cherry76...........19.03.2009......38.........Londyn.... ......coreczka mi83.................24.03.2009.......38....Hinckley.... ..córcia....Hania lucilla29.............01.04.2009......38.....Grimsby.... ..........Gabrys bes...................22.04.2009.......34....Swindon.... . ... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......33.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......33....H/C........... ?syn............ Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jaś Aleksandra188......23.06.2009......26..Hereford ..........Alanek gosiaczeko5......17.07.2009....20.....Luton......Mateusz /Martyna ? czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. mysza703...........15.07.2009.......19....Southport..?.. Piotruś/Nikola Niulek25............ 18.07.2009..... .23...Birmingham.......syn......Jack GaGa_................19.07.2009......19....Birmingham. . .............. Aga_nton..............04.08.2009......18.....Northampton ...Wiktoria........... Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/06/02...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus......... Daw idek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...corcia..Amel ia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie temat wozka rozhulal. Oczywiscie ze wozki sa testowane i napewno w porzadku dla dzieciaczkow. Chodzi tylko o to co komu pzasuje. Jedna tylko uwaga, zgadzam sie, ze 6 czy 7 miesieczne dziecko powinno widziec swiat. moja gondola jest bardzo sprytna, bo sie podnosi dno i dziecko moze byc w pozycji polsiedzacej i wszystko widzi. a jak zasnie mozna obnizyc. wiem, ze teraz gondole wychodza z mody, widocznie jestem niemodna, ale mi pasuje. druga sprawa, ja rodzilam w sierpniu i na jesien i cala zime maly lezal w gondoli i nic mu nie wialo.ja tak bardziej po polskiemu, niulek, ale pewnie bedziesz zadowolona, bo to nowoczesny sprzet wiec pewnie ma wiele zalet, nie odbierz tego jak krytyke, wyrazam szczera osobista opinie.pokazesz to zdjecie z buzia, czy juz gdzies podalas linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki :) my dziś znowu byłyśmy u GP(i kto tu jest hipochondrykiem) była u nas dziś też HV a w piątek idziemy na 6 weeks no i właśnie kobietki 6 weeks więc i rozmowa o antykoncepcji a ja jeszcze nie zdecydowałam się na nic :( skłaniam się do mini pigułki lub do spiralki i tu mam pytanie do kobietek które mają spiralki,chciałam zapytać jak Wam się one sprawdzają i czy jesteście zadowolone,czy ewentualnie odczuwacie jakieś skutki uboczne i czy chodzicie na jakieś wizyty kontrolne bo w necie wyczytałam że trzeba kontrolować czy spirala się nie przemieściła.I jeszcze chciałam zapytać jakie oni tu zakładają te spirale czy te starszego typu z miedzią czy te w kształcie litery T które zawierają progesteron.Kiedyś myślałam o Mirenie tylko nie wiem czy moge ją tu założyć i czy bylo by to na nhs czy musiała bym za nią zapłacić.Wiem że mogę o wszystko zapytać w piątek ale ja wolała bym zdecydować na spokojnie. Lolli bardzo mi przykro z powodu Twoich zdjęć,wiem co czujesz sama straciłam mnóstwo pamiątek podczas \'\'przeprowadzki\'\' z pl do uk Niulek ja myślę że Twój wózek jest ok Mamo Eli szkoda nerwow na pomarańczki... Monika2 pooglądałam sobie dziś Twojego Czareczka -śliczny chlopak z niego i jaki już duży:) Anecia fajnie że Twoje chlopaki odnalazły się w nowej roli :) Mi 83 Ty to kochana masz już swoją Hanie no to chyba już wszystko ........pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. a jesli chodzi o podejscie angielek do niemowlakow to niestety ja sie z nimi nie zgadzam i czasem mi skora cierpnie jak widze kilkudnowe malenstwo zapakowane do nosidelko (chodzi mi do noszenia) i jeszcze bez czapki w chlodny dzien, nie wiem, czy zauwazylyscie, ze dzieci ciagle tu kichaja smarkaja, normalni enon stop, wiem cos na ten temat bo rok pracowalam w podstawowce. Czy to nie jest skutek lekkomyslnosci rodzicow albo tzw. "hartowania" Polskie dzieci sa duzo zdrowsze, lepiejj wygladaja, widac ze matki po prostu bardziej dbaja. taka moja opinia, zreszta to widac po naszym forum jak bardzo my sie przejmujemy, pytamy, sprawdzamy. Mam nadzieje, ze nie obrazilam nikogo, bo oczywiscie sa rozne Angielki. Ojej, nie wiem czemu jestem dzis taka cieta, ale np. po basenie widze te maluszki prosto z wody na dwor bez czapki bez skarpetek, zatoki jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo, ja nie wiem co to jest z ta mini pil, bore juz od 2 miesiecy, ale nie czuje sie najlepiej, mam wrazenie, ze to od niej ciagle sie poce w nocy normalnie jak w saunie sie czuje, mokra koszula a stopni 18 w pokoju, masakra. Tutaj ni erobia zadnych badan, fakt, ze daja za darmo, ale zastanawiam sie, czy nie daja te najtansze. nie wiem. jade do Polski to pogadam z ginekologiem. ja biore NORETHISTERONE. nie slyszalam wczesniej o takiej a Wy? Musze chyba zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×