Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Frugo, jak pracowalam w aptece to mialam czas sie przyjrzec asortymentowi i znalazlam jeden dostepny probiotyk, co prawda na polce z roznymi witaminkami i tranem. Po poludniu sprobuje tam zajrzec to podam Ci nazwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey hey dziewuszki aleeeeeeeeeeeeeeeee pogodaaaaaaaaaaaaaaaaa niech ja coś trafi!!!!!!!!!! zero słońca, za to deszczu i chmur pod dostatkiem lolli witaj wśród żywych forumowiczek !!! jak tam twój psycholog :-) co ty za stoły kupujesz ze straszą i bija twoje dzieci???? ja bym oddala :-) a co do kolejności wychodzenia ząbków to nie mam pojęcia. syn od mojego brata ma obecnie szachownice w buzi. jak ma jeden u góry to na dole nie ma ale obok jest - normalnie można w warcaby grac :-) frugo dobrze ze Hania ma się już lepiej w sprawach kupkowych. szkoda mi jej bo taka maleńka a już tyle problemów, no ale będzie dobrze. współczuje z powodu owsianki ;-) frugo wyśle ci maila o actimelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) zaraz popatrze co u Was :) pamietacie jak pisalam ze Mikolaj jeczy w nocy ... napisze jeszzce raz, od ponad miesiaca Mikolaj przebudzal sie w nocy albo jeczal i ja mu zawsze buch smoka do buzi no i byla cisza az do nastepnego wyplucia, dzisiaj w nocy stwierdzilam ze te jeki to nie sa od zabkowania (no moze czasem tak) ale on poprostu jest kurka wodna glodny... nie wiem co z tym robic, je 5 razy dziennie mleko ok.200ml i do tego dostaje kaszke lyzeczka i obiadek zrobiony przeze mnie w ilosci jakos tak malego sloiczka... no i w nocy juz trzeci dzien mu jesc dawalam- kolejna butla 200ml... czy to nie za duzo, nie za duzo na dzien jedzenia?... on zamiast odrzucic jeden mleczny posilek to sobie dolozyl... co robic? Lolli ile je Twoj Lennox?... Mikolaj wazyl w zeszlym tygodniu 8.4kg (5.5 miesiaca) dziewczyny co nowego do jedzonka mozna dac?Mikolaj juz je: marchewke, ziemniaka, dynie, pietruszke i seler (dostal 2 razy), jablko, kleik ryzowy, chrupki kukurydziane, kaszki bobovity... to chyba tyle.... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olaniga lenny zjada rano ok 8 mliko (150 ml) pozniej baby porridge (ok 120 ml) potem obiadek ze sloiczka (maly) a pod wieczor mega miche swojego ulubionego zarelka czyli kleik ryzowy lub kaszka z kubeczkiem puree z owocow, 150 mleka przed spaniem, no i jakies pol litra mleka w nocy niestety.probowalam mu dawac wiecej jedzenia w dzien zeby odpuscil to nocne ale nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej oleniga! dużo rzeczy Mikołaj już wcina, fajnie. możesz dać mu też banana, awokado, słodkiego ziemniaka. i na pewno dużo innych, nic więcej na razie nie przychodzi mi do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha oleiga a sprobuj podac mu juz miesko.ponoc najepiej zaczynac od krolika ale ja zaczelam od kurczaka i lennox go uwielbia.moze jak zje tresciwe miecho to bardziej go zapcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda_g to Ty zamieściłaś ten artykuł o actimelu i red bull? wzięłam go sobie do serca.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly robisz Lennoxowi sama mięsko?czy ze słoiczka?wczoraj Olka jadła spaghetti bolognese z mojego talerza:D , jak się skupialam za bardzo na sobie to darła się o jeszcze! dzisiaj kurczak curry u nas - myslicie, że tez się skusi?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak borówka, to ja dałam ten artykuł. dal mi dużo do myślenia, i tez wzięłam go sobie do serca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daje mu sloiczki ale jesli my mam,y na obiad kurczaka to tez dostaje :) mamo eli to chyba Ty pytalas czy mordercze instynkty sa normalnym objawem-popatrz na mnie-nadia zostala dzis w domu bo ma kaszel, wiec rano zapodalam sobie tabletke uspokajajaca :) funkcjonuje normalnie ale nie wkure sie chocbym chciala :D to nie jest dowcip: ile razy trzeba powiedziec \'prosze, badz cicho bo dzidzius spi\' zeby moje 7letnie dziecko zrozumialo? nie wiem, po 13 razie w ciagu 5 minut dalam sobie spokoj i zamknelam pieronice w living roomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga doradca ze mnie zaden, ale cos tam moge dorzucic od siebie twoj mikolaj to duzy chlopak i potrzebuje tez duzo, a piec posilkow mlecznych to chyba jeszcze nie az tak wiele moj maly jest starszy a z piersi pije 8 razy czasem9 na dobe , proboje mu na noc dawac mlekop z butli to 90ml to jest szczyt a po tym i tak znowu cyc i ze 3 razy w nocy, a rano to co godz potrafi i podalam mu mleko z butli to jedyne 50 wypije i to na sile , tez podaje kaszki owoce i warzywka ale to jest tylko kilka lyzeczek bardziej poznawanie smakow niz najadanie sie poza tym dzidzia teraz bardzo zaczyna sie ruszac wie potrrzebuje wiecej,i nie da sie w dzien nakarmic tyle zeby w nocy nie chcialo dodatkowo, moze to tez kryzys, dzieci na butli tez je maja tylko mniej odczuwalne, albo zageszczaj mleko kleikiem, w koncu to dziecko wie ile potrzebuje pozdrawiam goraco i witam z powrotem w angli pozdrowienia dla reszty mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo * Eli dziękuję bardzo za odpowiedź. Ty to jesteś kochana kobita, zawsze znajdziesz czas i dobrą radę dla potrzebujących. Buziak! Cherry.76 dzięki! Ja nie wiem czy u mnie w rodzinie były jakieś problemy porodowe, chyba nie. To mnie trochę pociesza. Moja siostra bliźniaczka (dwujajowa) rodziła dwukrotnie sn, bez znieczulenia i szło jej rewelacyjnie więc może u mnie nie będzie tak źle. Martwię sie teraz tym, że nie umiem oddychać \"porodowo\". Niestety nie chodzę do szkoły rodzenia bo aktualnie nie mamy auta a autobusem nie mogę jeździć (słabo mi, prawie mdleję itp) a do szpitala gdzie jest szkoła rodzenia spory kawałek... Może uda mi się znaleźć w necie jakieś lekcje oddychania przydatne w trakcie porodu. Jak znajdziecie coś takiego laski, to wrzućcie linka, co? Ja piję herbatę z liści malin od tygodnia i biorę wiesiołka tylko nadal nie wiem ile tych kapsułek wiesiołkowych powinnam brać dziennie. Jak myślicie? Ile Wy łykałyście? Miłego dnia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollyboy masz podobnie jak ja z siedmiolatkiem tez dlugo nie mogl zrozumiec ze czasem trzeba ciszej mowic zwlaszcza ze on glosno mowi a maly jest bardzo werazliwy ale teraz po pol roku juz sie troche oswoil a jak slysze ze sie zbliza a maly spi to zaraz robie shhhhhhhhhhh i palcem i juz wie bez slow, pozdrawiam cierpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny podajcie mi proszę angielska nazwę tego wiesiołka. czy można go kupić w supermarkecie czy w aptece? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda_g wiesiołek to evening primrose oil i mozna go kupić w takim sklepie ze zdrową żywnością czy z ziołami: holland&barrett (i chyba nawet w bootsie widziałam) ale niestety nie jest na opakowaniu napisane jak często i ile brać tego wiesiołka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki :) maryśka musisz zerknąć na dawki tego wiesiołka na opakowaniu bo mogą się różnić w tym z hollan&barrett jest 1000mg w kapsułce i bierze się 1-3 kapsułek dziennie najlepiej w czasie posiłków wcześniej brałam jeszcze wiesiołek kupiony w Pl i tam dawki w kapsułkach są o połowe mniejsze więc tamtych trzeba brać więcej cherry ciarki mnie przeszły po Twoim opisie :( szkoda, że nie da sie przewidzieć jak będzie wyglądał poród, życie byłoby o tyle łatwiejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj pecha mialas cherry...tym bardziej ci gratuluję dzidzi, i zdrowego rozsądku. dziewczyny jak to jest z tym mlekiem?czy jest lepsze i gorsze?coś mi sie obilo o uszy ze aptamil jest najlepszy.ale dlaczego?czy to prawda?ja daje oli cow&gate i teraz sie zastanawiam czy by jej nie zmienic...doradzicie mi?Dzięki:) wiem ze moge na was liczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze pomyślałam , że zmiana mleka mogła by pomóc małej przy zaparciach. może i ta zmiana nie była by taka zła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lollibelly, Borowka i Magdae - wielkie dzieki dziewczyny... jak dobrze ze Was mam, zawsze moge na Was liczyc :) :D ... kupie avocado i slodkiego ziemniaka, banany mam w domu takze sprobuje :) sprobuje mu dawac wiecej solid food, tzn. kaszke dam mu jeszcze na wieczor, zawsze do wieczornego mleka dodawalam pure baby rice ale teraz juz nie dziala... a do kazdego mleka w ciagu dnia dodaje zageszczacz ze wzgledu na to ulewanie Mikolaja, wciaz mu sie ulewa ale zageszczacz pomaga... jak bylismy w Polsce odwiedzilam pediatre i doradzil mi zmiane mleka na Enfamil AR - w polsce mozna kupic bez problemu a tutaj jest na recepte, wiec bylam u GP (oczywiscie innego niz ta nasza beznadzieja....😠 ) ale dal jakas tabletke zeby rozpuszczac rano i podawac na lyzeczce minimum przez 2 tyg. no i probujemy... zobaczymy ... :) Magdae kazda rada jest przydatna, moze faktycznie Mikolaj potrzebuje zjesc wiecej bo jest bardziej aktywny...uspokoilas mnie troche :) bedziemy probowac - jeszcze raz dziekuje za rady... co cztery glowy to nie jedna ;) :D :D :D Borowka a Twoja Ola podobno jest niejadkiem a tu spagetti wcina - super :D oby tak dalej zajadala :) ... widac spodobaly jej sie makaronowe sznurki :) Borowka ja tez daje Aptamil, odkad Mikolaj skonczyl 3 mies. daje Aptamil2 wczesniej dawalam Aptamil1, polozna mi go wybrala jeszcze w szpitalu... powiedziala ze nie ma roznicy miedzy mlekami ale jednak wybrala to mleko... moze pomoze, sprobuj Borowka zmienic ale licz sie z tym ze Ola moze nie zaakceptowac nowego mleka bo smaki maja podobno inne... no trzeba bedzie wrocic do poprzedniego... powodzenia :) trzymam kciuki :) Magda dzieki za powitanie :) Aha i bylismy w pon. na szczepieniu na gruzlice a w piatek idziemy na druga dawke na zoltaczke... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli ... pol litra mleka w nocy?????.... jejku :o to ile razy Ty do niego wstajesz? trzy razy? toz to jak z newborn a to juz taki duzy chlopak... :( wspolczuje Ci, powiedz mi kiedy Ty sie wysypiasz? czy Lenny spi duzo w dzien?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry.76-dzielna z ciebie dziwczyna tak sie poryczalam ze szok ale ja mam zawsze tak ze jakk ktos mi opowiada o porodzie to sie wzruszam borowka- ja malemu dawalam na poczatku apta mil bo powiedzieli w aptece ze najlepsze ale ono jest takie mdle i mi tego maly nie chcial pic , mial tez straszne kolki po nim wiec zmienilam na cow&gate i bylo wszystko ok a u mnie znowu Jamesik chory wczoraj po poludniu 40* goraczki mial i tak przez zala noc az do teraz temp sie wacha do 38* biedactwo dzis caly dzien spal a wizyte u gp mamy dopiero na 17;10 juz mnie wkurza ta cala lekarska duma(paacetamol) nie zbadaja dziecka dokladnie ani go nie poogladaja a o badaniach nawet nie wspomne tylko zapytaja sie jake sa obawy i zas...y paracetamol wcisna przeciez to chyba nie normalne zeby dziecko mialo 40* przez 3 dni kilka dni przerwy bolacy kark dzien przerwy i znowu goraczka wrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Cherry poryczalam sie... taki porod! :o - dzielna z Ciebie kobieta a Twoja (Wasza) coreczka jest bardzo, bardzo silna... gratuluje wytrwalosci i zycze duzo duzo zdrowka Tobie, malenstwu i Twojemu dzielnemu mezowi :) 🌼 🌼 🌼 takiego porodu to zadna z nas nie miala ... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga udalo ci sie z tą szczepionką(żółtaczka). ostatnio pytalam i nic z tego , ni e w mojej przychodni, tak samo rota wirus. no nie w iem co za ludzie. ze też pacjenci nie potrzebują tego. żółtaczka rozumiem, ale rota wirus?szkoda... a te tabletki to żeby Mikołajowi sie nie ulewało? Olka zajada sie ostatnio naszym jedzeniem, baardzo jej smakują, albo raczej podobają się rzeczy ktore trzeba gryźc, a jak jeszcze podam jej ręką zeby sobie ugryzla to juz wogule szczęśliwa. no żarlok po prostu. aha, aptamil już wypróbowany - smakuje. zapytam jeszcze hv. dzieki Oleniga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniś powodzenia, nie daj im się zbyć byle czym. Sprawa może być poważna ale wiekszość zależy od tego jak zagadasz z lekarzem. z nimi trzeba twardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Borowka Ty to masz wesolo z dziewczynkami ;) :) :D ciesze sie ze Aptamil smakuje :) a tabletki ktore dostalismy, tak sa na Mikolaja ulewanie, podobno zmniejszaja kwasote soku zoladkowego dzikei czemu to co mu sie odbije nie bedzie mialo takiego kwasnego odczynu a tym samym nie bedzie tak podraznialo przelyku... zapytalam lekarza w polsce czy takie ulewanie ktore trwa od urodzenia nie bedzie szkodzilo na przewod i nie bedzie powodowalo zgagi, odpowiedzial ze juz powoduje wiec nie dam za wygrana - nie popuszcze tym angielskim GP, musze wywalczyc to mleko, ciekawe tylko czy jesli nie dadza mi na recepte (czyli tutaj to znaczy - bezplatnie) czy pozwola mi za nie zaplacic?... ja poprostu musze sprobowac zmienic to mleko, no chyba ze Mikolajowi nie posmakuje to bede uzywala zageszczacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga mam nadzieje ze wywalczysz swoje :) Lollibely swietnie ze jestes... :) posmiac sie mozna jak sie czyta te boskie historie :) Borowka * Olenka glodomorek sie robi :) Wczoraj bylam u midwife :) po raz pierwszy :) byla bardzo mila i maila ze soba uczennice :) zbadala mnie, zmierzyla ciesnienie i co najwazniejsze po raz pierwszy moglam uslyszec serduszko Jacka ;) Ciagle gadala jaka to my Polacy mamy ladne tradycje....poniewaz jej bratowa jest Polka i maja synka 9 letniego ktory niedawno mial komunie...i ze ona nie wiedziala ze trzeba prezenty kupic itd...usmialysmy sie jak nic :) To jej powiedzialam ze komunia to najwazniejsza sprawa w zyciu dla malucha do lat 10 :) i ze kiedys to sie dostawalo medalik a teraz to juz dzieci liste przygotowuja :):):) hahahah Mam isc tam za dwa tyg :) na nastepna kontrole juz z mierzeniem brzuszka :) powiedziala tylko ze mam mocne miesinie brzuszne bo dlugo szukala gdzie dzidzia sie zaczyna :) wiec dalo mi to taka ulge ze moze wszystko wroci do normy sprzed ciazy :) Oprocz tego zaczynam czuc sie w nowym domu jak w domu co lagodzi i uspokaja :) wieczorami kominek wlanczamy by cieszyc sie chwila :) po 5 latach mieszkania z ludzmi w koncu mamy tylko siebie i kota :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek cieszę się, że dobrze się czujesz w nowym domku i gratuluję udanej wizyty u położnej :) ja też byłam dziś u swojej głowka jest engaged i wszystko jest w porządeczku powiedziała, że mogę już rodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bes, dzięki za radę odnośnie dawek wiesiołka. Na opakowaniu jest napisane 500 mg, czyli 2-6 kapsułek dziennie wg schematu 1000 mg-1-3. No noo... sporo. Trochę nałykam się tych silikonowych otoczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo, zajrzalam do apteki i spisalam nazwe tego probiotyku. Firma VEGA, brazowa fiolka z zielono-zlota etykieta \"Acidophilus bifidus complex. Non-dairy probiotic-czyli wolny od mleka. Jest 30 kapsulek i cena £4.95 w Lloyds. Wg producenta jest dla dzieci od lat 3 niestety i kapsulke mozna wsypac do napoju. To tyle, mam nadzieje ze cokolwiek pomoglam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×