Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Niulek moj Ed też jest Anglikiem i dziecko z marszu ma podwójne obywatelstwo Brytyjski paszport można wyrobić przez internet, ale trochę z tym użerania, a polski tylko w konsulacie w Londynie oj Maja mnie wzywa, później dokończe, bo jeszcze coś chciałam napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi! A ja dzisiaj po wizycie u położnej, 9 dzień po terminie. Zrobiła mi masaż szyjki i teraz mam problemy z chodzeniem bo mnie podbrzusze boli ale nie narzekam, oj nie! To nawet pozytywne uczucie, bo wiem, że coś zaczyna się dziać. W ogóle powiedziała, że mam 1,5-2cm rozwarcia :) Jak nie urodzę do czwartku to dzwonię rano do szpitala i ustawiam się na wywołanie. Szczerze mówiąc, nie sądzę żebym urodziła wcześniej ale cieszę się, że jest już jakiś postęp. Przynajmniej wiem, że nie jest wszystko szczelnie i na głucho pozamykane :) jak sądziłam wcześniej. Trochę mam lepszy humor zatem :) Pozdrawiam! I trzymam kciuki za dziewczyny u których też brak objawów i postępów psuje humor, Jeszcze się rozkręci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie pisze i prosze was o rade mianowicie... dzis rano zaczely mnie lapac skurcze krzyzowe co 15 min trwajace jakies 5 do 7 sekund, a co zaczeło iść z tym w parze pojawiła mi sie dziwna konsystencja wydzielala z pochwy przy kazdym skurczu. Wyglada jak kisiel a nawet bardziej gęsta i przycztym jest czysto biala.... nigdy wczesniej czegos takiego nie zaobserwowalam .... mam powody do zmartwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska 2maja-jak cos sprawdzilam to mowie, mam nadzieje, ze sie nie wymadrzam. W kazdym razie to nie jest krem na ciemieniuche tylko na luszczaca sie skore i bardzo sucha. Ale wreszcie ruszylo Frankowa skorupke :D Rada poloznej i mojej mamy to oliwa z oliwek, ale jakos nie dzialalo... Pozdrowka i szczesliwego rozwiazania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilcia - mi to wyglada na czop sluzowy, normalny objaw. czasem odchodzi lekko podbarwiony krwia. trzymam kciuki dziewczyny zeby poszlo szybko i bez wiekszych bolesci i zebyscie juz tulily swoje malenstwa :) dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie k bedziesz miala ten sam problem co ja zeby wyrobic polski paszport potrzebne sa paszporty rodzicow wiec koszt u natariusza 85 funtow jakos tak na przeciw ambasady :O ale jesli maz jest anglikiem to dostaniecie blyskawicznie brytyjski wniosek przez ineternet sie wypelnia :) bes kobieto ale sie nameczylas Serdecznie Gratuluje mialas koncow akcje podobno do mojej ja juz dostalam zolta tabletke zeby sie wyczyscic i cc ale przyszedl lekarz i wyssal mala tylko glowke miala mocno czerwona dlugo ;( odpoczywaj teraz :) a ja sie musze wam pochwalic nowym pojazdem mojej niuni ;) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/82170b053426ad2c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e91eb69a3abd6980.html no 1 wozek trzeba sprzedac skoro kupislismy drugi :) a tak po za nawiasem mma sporo pieluch tetrowych jesli ktoras by chciala kupic to dam mi znac prosze ;) aha dostalam @ tak dostalam tzn jest inny bo tylko kapie sobie od 2 dni od czasu do czasu plamka ale przyjmijmy ze to juz @ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) u mnie nadal rodzinka siedzi,ale w środę już wylatują.Jest nawet spoko,bo ja się bardzo obawiałam jak to z nimi będzie,roboty mam bardzo dużo i ledwo już chodzę,a w dodatku jesteśmy z Hanią chore:O Dziwny jest ten świat z rodzinką źle,ale bez rodziny też nie za dobrze :) teraz mam dość bo roboty przy nich dużo,ale jak pojadą to pewnie będę tęsknić i kilka pierwszych dni będzie na pewno dziwnych :O A tak z innej beczki to w niedzielę ochrzciliśmy naszą Haneczkę :D wszystko się udało,a zdjęcia Wam wrzucę jak już rodzinkę odprawię. Pozdrawiam Was kobietki,Bes Tobie jeszcze raz serdecznie gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!! Mam pytanie do mamus.Chodzi o moja Olimpie od kilku dni duzo ulewa chociaz zawsze odbija jej sie po karmieniu.Kiedys ulewala troszeczke a teraz co chwile jak lezy lub jak jest noszona.Czy to normalne?Karmie piersia.Pamietam ze Oleniga tez miala chyba kiedys podobny problem ale teraz sie nie doszukam za duzo stron.W czwartek mam wizyte z HV ale do tego czasu bede sie martwic.Moze ktorejs z was dziecko tez tak mialo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam ze mala ma juzponad 3,5 miesiaca.Czy to moze byc alergia pokarmowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila lekrzem nie jestem ale kolezanki coreczka ma identycznie ma juz 7 miesiecy i ma tzw refluks dopiero teraz lekarz przepisal specjalne mleczko nie znam nazwy ale koszt jedej puszki ok 25 funtow i jakies proszki wsypuja malej do mleka i jest ciut lepiej. tzn refluks zoladkowy moze trwac do roku czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny po cesarce-mam pytanie: czy poza rutynowym 6 weeks check mialyscie jakies inne badania zeby sprawdzic czy macica sie prawidlowo obkurcza, moze USG? A moze ja za wiele wymagam....:( Rano jest jeszcze ok, zapinam spodnie a od popoludnia caly brzuch robi sie obrzmialy i powiekszam sie w pasie doslownie o rozmiar i tak codziennie od jakiegos miesiaca. Dodam, ze @ juz mialam wiec to nie dlatego mi puchnie. Mialam tez bole przez 2 dni, ale takie ze plakalam, nawet malego zmienic nie moglam w pewnym momencie. Nalykalam sie przeciwbolowych. Rano poszlam do GP a ten mi dal....zapas lekow przeciwbolowych. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila26 dziecko moze w kazdej chwili \'załapać\'alergir niestety i nie ma na to chyba rady, oleniga z tego co pamietam ma przepisane takie specjalne mleko po ktorym sie mniej ulewa bo te kwasy potem mmoga draznic przełyk, dziewczyny o co chodzi z tym paszxportem rodzicow przy wyrobieniu paszportu dla dziecka?zy chodzi o pary mieszane, ja robilam paszport malemu i maz mial dowod a ja paszport i nie bylo problemu nie byl potrzebny paszport jego jak mial dowod ale chyba ze gdzies zle doczytalam i piszecie o mieszanych zwiazkach, patinka mam nadzieje ze u ciebie lepiej z tymi okropnymi ludzmi i w koncu ich zlapia albo sami przestana, ja ucze malego zasypiac bez piersi na noc i jest ciezko 50minut na rekach az usnal nie plakal tak normalnie tylko jakby sie zalil az mi sie serce kroi-ale moze wytrwam a gdzie anecia?assanaa? aha ja po porodzie mial scan bo zrobil sie stan zapalny i na opieke nie moglam narzekac a macice sprawdzaja polozne oprzez dotyk na ile palcow sie poniosla i czy sie wzmocnila, pozdrawiam was cieplo i milej nocy zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!ja juz na nogach jak co dzien!ide wypic Inke:-) dzis chyba jestem pierwsza na forum!! I mam piekna pogode:-)Milego dnia kobietki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedzi z paszportem :) Patinka widzialam wozek i dziewczynki ale one sliczne!!! :) czyli jak juz wyrobimy angielski paszport polecimy z malym do Pl :) i wtedy czy ktoras z Was zalatwiala jakiekolwiek formalnosci w Polsce??? Jak pesel itd? Poprostu nie wiem czy takie rzeczy sa wazne...skoro dziecko urodzone w Uk...zameldowane tu i z Brytyjskim paszportem :) U nas pogoda ok :) nawet swieci sloneczko :) musialam wczesnie wstac by doczlapac sie do pracy na wczesna zmiane...a o 12 wizyta u Midwife :) maryska :) emilcia :) jeszcze troszke i dzidzia bedzie z Wami :) to juz koncowka :) badzcie dzielne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek wczoraj rozmawialam z kolezanka ktora wlasnie wrocila z urlopu z Polski z dzidzia i ona mi mowila ze rejestrowala dziecko w Polsce aby dostac pesel bo bo ma paszport na rok czasu dla malego i pozniej bez peselu nie zrobi drugiego, ale ona ma faceta Polaka a ty jednak dziecko z brytyjskim paszportem wiec chyba od ciebie zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka, wozek bomba, ale co tam wozek, masz przesliczne dziewczynki, cudenka, malutka do schrupania, Jak tak ogladam fotki waszych coreczek to tak mysle, czy by nie zaczac za jakis czas starac sie o taka jedna. A moja siostra jest w drugiej ciazy a jeszcze niedawno byla w pierwszej, czas leci, miedzy nami jest 4 lata roznicy a nasze dzieci beda miec tylko po kilka miesiecy, niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry laseczki! A u mnie ból brzucha minął po tym masażu i znowu czuję się \"jak nie w ciąży\". Oczywiście żadnych skurczy nie doświadczyłam, ani nawet kawalątka czopa nie wypadł. Norma znaczy. No to pewnie lecę w czwartek na wywoływanie. Bosko..... Czy to prawda, że wywoływany poród bardziej boli?? :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
Witam Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 dziękuję serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryska tak mowia ale na to nie ma reguły!!kazdy porod na swoj sposob jest ciezki tylko niektore kobiety sa bardziej wytrzymale na bol inne mniej,ja tak uwazam no i zalezy tez chyba od wagi dziecka.Ja moja Nikole szybciutko urodzilam wazyla 3120 a Olimpie dlugo nie chciala sie przedostac przez kanal rodny wazyla 3780:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia, powodzenia Aga UK, niesety tu nic nie ma wiecej, mialam cesarke, potem mnie tylko pomacala gp i to by bylo na tyle. dopiero porzadne wewnetrzene mialam w Polsce 4 mies po cesarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do porodu jeden mialam wywolywany a drugi naturalnie i ten naturalny bolal bardziej ale szybciej doszlam do siebie po naturalnym co do poaszportu to oni do5roku zycia nie chca wystawiac stalych i kaza robic co rok tymczasowy wiec nie potrzeba od razu pesel ja nie robilam peselu bo jeszcze czas a poza tym narazie nie wracam wiec nie ma sie co spieszyc bo potem tez problem w polsce np od mojego syna szkola chciala zaswiadczenie ze chodzi tu do szkoly i szczepienia I ogole wiec jak nie trzeba to narazie nie rejestrowalam dziecka w polsce, patinka jakie slodkie coreczki!1pozdrawiam mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kobitki :) dziękuję jeszcze raz za gratulacje i komplementy dla mojego chłopaczka :) Marysia ja miałam poród wywoływany, bo miałam słabe i nieregularne skurcze. Wydaje mi się, że poród nie jest wtedy bardziej bolesny tylko można tak to odczuwać, bo po prostu szybko zaczynają się mocne skurcze.. masz jakby mniej czasu, żeby przyzwyczaić się stopniowo do narastającego bólu. Ale plus tego jest taki, że wszystko szybciej przebiega, bo bez silnych i regularnych skurczy nie ma dobrego rozwarcia niestety. Nie wiem czy Ci pomogę, ale gaz&air daje naprawdę dużą ulgę, mnie przynajmniej dawał, byłam jak po dwóch kieliszkach i łatwiej było mi się rozluźnić między skurczami więc nie żałuj sobie :) ewag gratuluje udanego scanu :) będziesz miała maluszka na Boże Narodzenie, super! odnośnie birth planu to miałam ale w ogóle nie udało się wprowadzić go w życie, śmiejemy się z małżem że wszystko było zupełnie odwrotnie :D ale i tak myślę, że warto go mieć na wszelki wypadek :) Agnieszka75 dzięki! włoski i caaaałą resztę nasz synek ma po tatusiu, ciekawe po kim będzie miał charakterek :D a na imię mu Bartosz :) cherry niestety nie wiem nic na temat tego kremu znieczulającego, w ogóle nie słyszałam o czymś takim, ale też bym chętnie skorzystała jeśli on działa. Serce mi się krajało już przy pobieraniu krwi z piętki a szczepienia jeszcze nie przeżyłam, ale wierzę, że to dużo gorsze Niulek z paszportem brytyjskim nie powinnaś mieć problemu, załatwiesz to przez internet tak jak dziewczyny mówią, a polskiego chyba nie będziesz potrzebować w ogóle. Pesel też chyba Ci nie potrzebny, chyba że bierzesz pod uwagę powrót do Polski na stałe? A odnośnie imienia to może z jakimś tłumaczem przysięgłym pogadaj. To by było chyba najpewniejsze. 1403moniś strasznie mi przykro, że Was tak załatwili z tym domem. Mam nadzieję, że szybko wybrniecie z tej sytuacji, trzymam kciuki! Lollybelly gratuluję nowego nabytku i przerwy w ebayowaniu :D Frugo życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Ciebie i Hani :) ciekawe jak my przeżyjemy najazd rodzinki pod koniec maja :D Patinka śliczne dziewczynki :) no i wózek też rewelacja :) wczoraj byliśmy na dłuższym spacerze i ledwo doszłam do domu tak mnie wszystko bolało, mam nadzieję, że te szwy i cała pipka nie będzie się goić długo, bo za parę dni małż wraca do pracy, a ja wciąż jak kaleka :o marysia, emilcia trzymam kciuki z całej siły! 🌻 miłego dnia drogie panie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae, ale jesli nie zarejestruje dziecka w Polsce to nie moge chyba liczyc na odebranie becikowego? Czy sie myle? Do tej pory myslalam, ze na podstawie brytyjskiego aktu urodzenia wyrabiam w konsulacie paszport 1-roczny a potem po otrzymaniu polskiego aktu urodzenia i peselu juz 5-letni i ze ten 1-roczny tymczasowy mozna dostac tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki Bes🌼 jeszcze raz serdeczne gratulacje!! Bylas wyjatkowo dzielna!! :) A my w miniona niedziele bylismy w szpitalu na pierwszym spotkaniu z polozna... i powiem szczerze- jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Poswiecono nam poltorej godziny przede wszystkim na konkretna rozmowe na temat watpliwosci- co jesc, czego nie jesc, co wskazane a czego unikac. Wytlumaczono nam jak bedzie wygladac opieka, jakie badania maja zamiar robic. Zwazyli, zmierzyli cisnienie, poprali krew...Dostalam numer komorkowy do poloznej- w razie niepokojacych obajwow czy watpliwosci a takze mnostwo ulotek i fajniutka ksiazke o ciazy, porodzie i opiece nad dzidziusiem.Polecono nam szkoly rodzenia, a nawet jakies zajecia w wodzie - w ramach NHS. Pozniej mamy zamiar wybrac sie tez do prywatnej szkoly rodzenia, ktora polecila polozna. Musze przyznac, ze czuje sie znacznie spokojniejsza... Czy Wy tez bylyscie takie zadowolone po pierwszym spotkaniu z polozna? :) Pozdrawiam Was cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie bojcie sie tych szczepien, ja wiem, ze to ciezko patrzec jak maluszek placze, ale to jest doslownie kilka sekund i zaraz sie powinien uspokoic, takie maluchy placza tylko w momencie bolu a to tylko sekunda uklucia. Potem jest gorzej ajk jest starsze bo pamieta no i przezywa. Mysle, ze bez masci dacie rade, nie myslcie ze jestem nieczula , ale mialam juz trzy szczepienia i te z dwiema nozkami, i naprawde to jest chwilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym paszprtem to pytalismy jak bylismy w manchester i tak nam powiedziala ta w okienku ze tymczasowy kilka razy mozna robic-zreszta to dla nich tez pieniadze!! poza tym masz racje bez peselu nie ma becikowego ja sie nie staralam bo czesto odmawiaja i twierdza ze jak jest sie w angli to w angli przysluguje ato nie prawda zbo dziecko jest polakiem ale ja sie nie chcialam z nikim uzerac i bawic sie w dochodzenie zreszta nawet czasu nie mialam a poza tym becikowe dostalam tu wiec starczy pozdrawiam was bes trzymaj sie!!!!!przestanie bolec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej lolli a ty jeszcze śmigasz po tym parku? Paszport roczny można wyrabiac tyle razy nas ile ma sie ochotę, cierpliwość i pieniądze. Wiem, ze 5-cioletni można wyrobić jużdwulatkowi na pewno, możliwe ze wcześniej też. Ale do tego wlaśnie potrzebny jest pesel, ktory nadany jest po rejestracji dziecka w pl urzędzie.Nieprawda, ze dopiero jak dziecko skończy 5 lat. Bes śliczny chłopczyk, taki smerfuś malutki :) I Twoim patinka dziewuszkom urody to nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×