Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Kamila26, razem z tatusiem Olimpii obchodzimy urodziny. Jeszczze ie spotkalam nikogo takiego :) No to milego dzionka dziewczynki, znowu śliczna pogoda się zapowiada. Oby tak dalej to jeszcze zrezygnuję z powrotu to Pl;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) hihi dalej sloneczko,juz jest 12 stopni haha. frugo i dobrze ubralas mala ja tez tak ubieram,Daniel sie ur.w czerwcu i po tyg.juz w body smigal,a mojego brata ten maly ma teraz mies.i tez w samym body smiga,a to wczesniak:)bidulka ma goraczke,oby to zabki byly,Amelia miala katarek,oczywiscie najpierw daniel zachorowal poi nim adas na koncu ona. niulek daniel ma band na urodziny bo jest zlosliwy,bawi sie z adasiem samochodzikami i mu wylicza ktory jest jego,a pozniej sie kloci to moj to moj,jak 2latek ma to zrozumiec,albo adas sobie wziol maske ninja,a ten oddaj to moja,i mu sciaga.krzyk byl niesamowity.a najlepsze bylo to:schodzi na dol i mowi,,mamo czego mi spodni nie pierzesz?!!!!,,a ja ,,a dales do prania,,,on,,nooooooooo!!!,,weszlam na gore sprawdzic a tu spodnie brudne w kaciku pokoju wszystkie leza,a on,,myslalem,ze dalem,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry:) a raczej taki sobie. pogoda piekna i co z tego jak jestem uziemiona z dziecmi w domu :(. Kuba nadal goraczkuje choc utrzymuje mu nizsza temperature lekami. jestem troche rozdarta miedzy tym czy wyjsc z nimi choc na pol godziny na hustawk,i czy gnic w domu i w efekcie koncowym udusic Ele... hmmm. ide wypic kawke (druga dzisiaj, pierwsza byla przed szosta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo pani z ksiegarni powiedziala,ze trudno bedzie znalezc te ksiazki ha,ma jeszcze isc do empiku. mamoEli ja zAmelka wychodzilam,miala katarek i lekki kaszelek,na dworze cieplej jak w domu,jeszcze piszesz,ze nic oprocz goraczki nie ma,pewnie to 3dniowka,albo zabki,bo juz katar by pewnie byl:)zreszta pewnie sama to wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Oj mi też się chyba kawka przyda ;) Maja dobrze spała tej nocy, ale trochę latałam do niej rano wetknąć smoczka i jadła po 5, ale wstała dopiero o 7:30.. grzeczne dziecko Plamek ma mniej generalnie, więc jest to dla mnie lada mistery czy to jest ospa ?? Chata pusta i cicha...dziecko śpi, duże lumpi się gdzieś (???) na podrówku a największe pod kosiarką u fryzjera. Ale mi dobrzeeeee..... mamo Eliiiii, czy u ciebie też tak cichutko :P pamiętaj, że kochasz swoją słodką, grzeczną córeńke Niulek widzę, że zaczyna ci być coraz ciężej... :( 🌼 nie poprawię ci humoru mówiąc, że niestety będzie teraz coraz bardziej pod górkę, szczególnie, że masz letnią ciąże. Szybko kończ tą pracę i nóżki trzymaj u gory, w wodzie, jak już pisałaś i na basenik przydałoby się wybrać. Ale uwierz mi.. to się kiedyś konczy, max z 14 dniowym opoźnieniem, ale się kończy :) Trzymaj się tam dzielnie i wszystko będzie dobrze Anecia i tak myśle, że dasz się przebłagać na urodziny, bo przecież jesteśmy tylko rodzicami z miękkimi sercami prawda ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zapraszam do fotosika, bo trochę tam ostatnio wrzucałam fotek Kamila26, super ten blog twojej małej, fajnie się czyta :) Ja prowadzę zeszyt i tam zapisuje wszystko od początku i wklejam foty, ale taki blog to chyba jeszcze lepsza sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,tez mieszkam w Anglii,planujemy z mężem kolejne dziecko,ale ja mam zawsze problemy na poczatku ciazy czyli jestem zawsze na podtrzymaniu.Słyszałam,że tu lekarze nic nie podają na podtrzymanie. czy znacie polskich ginekologów w okolicach Coventry,Liverpool,Bristol,Cheltenham?Z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyGreen ja akurat nie znam polskich ginekologów w ogóle ale moje koleżanki na pewno coś ci podpowiedzą... trafiłaś po prostu na weekend, a tu zwykle jest martwa cisza w tym czasie. Poczekaj więc cierpliwe a na pewno ktoś da ci znać do tego cofnij się stronę czy kilka to będzia dłuuuga tabelka a w niej pare miejscowości skąd pochodzimy to może ci pomoże Ja wróciłam ze spacerku z Maja, boska pogoda !! Niestety kolano daje mi w kość i siedzę z nogą na poduszce.. kręgosłup się poprawił znacznie, ale jak dłużej pochodze to i tak kaleka :P chciałam do tego córke położyc, ale jej płacz wskazywał, że ma moje dziecie inne plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lade Green koło Coventry jest polska klinika. Tutaj masz linka do niej; http://www.polskaprzychodnia.co.uk/przychodnia.php?id=3 A tak poza tym witam! Piękną mamy pogodę. Wyprawkę zdąrzyłam poprać i wysuszyć :) Ostatnio byłam na dodatkowym pobraniu krwi razem z mężem, bo niby ostatnim razem wykryli antyciała. Teraz czekamy na wyniki, ale z tego co wyczytałam to stawiam na to, że pomylili moją krew, bo ni jak się ma konflikt do naszych grup krwi ;) Widzę, że wam dzieciaczki chorują :( Niech zdrowieją szybciutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wreszcie mam chwilkę wiec naskrobie parę literek :-) szkoda ze te wasze dzieciaczki się pochorowały. jestem pewna ze niedługo będzie lepiej. my dziś na zakupach byliśmy i jak wróciliśmy to moja Maja 37 gorączki hmmmmmmmmmm mam nadzieje ze to przez ta pogodę i do wieczora spadnie, bo niemiłosiernie gorąco u nas nie pamiętam kto mnie pytał jaki używam smoczek? otóż moje dziecię pokochało zwykły smoczek z aventu. ograniczam jak mogę ale ona ciągle się go domaga. nawet ostatnio jak byłyśmy u lekarza to dostałam oper.... za to ze daje jej smoczek. ale ona go tak lubi i co ja mam zrobić? dziewczynki czy któraś z was ma wózek mamas and papas skate? jeśli tak to proszę o opinie. a może wasi znajomi maja? aaa i jeszcze jedno w czym kapiecie swoje pociechy? ja do tej pory w samej wodzie, ale pomału chciałabym coś dodawać. tyle miałam napisać i amba..... jak mi się przypomni to się odezwę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki:):) no ja moge powiedziec cos na temat przychodni z powyzszego linka..jak dowiedzielismy sie ze jestem w ciazy tez szukalam polskich lekarzy i bylam wlasnie tam(5tyg)ciazy.chcialam prowadzic ciaze w polskiej przychodni ale w sumie to oprocz badania i usg nie maja nic do zaoferowania..chcialam isc na chorobowe bo moja praca wymagala dosc duzego wysilku a nie najlepiej przechodzilam poczatki..niestety nie wystawiaja chorobowego ani zadnej recepty na leki jak juz cos sie dzieje(a zachorowalam na zapalenie pecherza i potrzebowalam antybiotyk)doktor Krzysztof skierowal mnie do GP.dwa tygdnie pozniej pojechalam do zielonej przychodni w Londynie http://www.green-surgery.com/ prowadze tam ciaze jestem zadowolona bez problemu dostaje recepty i chorobowe doktor Krystyna jest dosc konkretna i szczeze odpowiada na wszystkie pytania pierwsza wizyta kosztowala mnie 100F a wszystkie nastepne(a jezdze tam co miesiac)kosztuja 60f w tym jest badanie i usg.ja jestem zadowolona..przychodnia posiada tez stomatologa,pediatre,ortopede(przeprowadzaja usg bioderek dzieci)labolatorim..itp..oczywiscie placi sie za wszystko na stronie jest podany cennik meil,nr gg..ja osobiscie polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak poza przychodniami przed poludniem pojechalismy do Luton do centrum handlowego z zabawkami:):)uuuaaa super sklep!!!!!!!!wielkosci Asdy a wszystko dla dzieciaczkow super!!!!!!!!!od wozkow,lozeczek do niesamowitej ilosci zabawek....prawdziwy raj dla dzieci:):) dla maluszkow...http://www.toysrus.co.uk/index.jsf?shop=BabiesRUs w sumie to nawet nie da sie tego opisac heheh trzeba tam byc ja prawie oszalalam nie mowiac juz o moim synku:):) jezeli mieszkanie w okolicy to.... tym bardziej jak macie problem z prezentami dla dzieciaczkow:) Luton: LU1 3JH no moge podac kod pocztowy do wbicia w GPS:)bo adresu calego nie znam moi chlopcy kupili sobie pistolety na wode:):):)no to pewnie domyslacie sie jak wygladalo na podworku i w domu:):):)hehe zabawa na calego:):) ja to juz nie moge doczekac sie dzidzi ojj zaszaleje tam z zabawkami:):).. ojj dziewczyny a co to sie porobilo ze dzieciaczki tak sie pochorowaly??wspolczyje bardzoooo..kurcze te pogody to tez rozne sa nie wiadomo jak szkraby ubierac:( no ja mam na wrzesien to juz w ogole chlodne i deszczowe dni bede miala:( pozdrawiam kobitki i milego wieczorka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam takie male pytanko ale mysle ze sie orientujecie w temacie:) czy oprocz child tax credit, child benefit i working tax credit przysluguja jeszcze jakies benefity? czy moge o cos jeszcze sie starac? dodam ze mieszkam z partnerem. bede strasznie wdzieczna za odpowiedz z gory dzieki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
help :( gdzie w tym zakichanym londynie moge znalezc sklepy maternity? bo spedzilam ponad 2 godz lazac po sklepach, zeby sobie kupic spodnie- i jedyne co widzialam to albo ze sztywnym pasem- a jak maternity- to i moze rozmiar 12- ale w pasie to chyba 40 a moj brzuszwek jeszcze malutki, dopiero zaczyna rosnac a dopracy chodzic trzeba- to ja sie pytam- w co ja mam sie teraz ubrac? wiem ze istnieje ebay- ale nie wszystko da sie tam kupic- nie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena w Stevenage tez jest taki sklep, bilzej :). jest tam tez mothercare ;) spiniaa jesli masz ciezka sytuacje finansowa to mozesz starac sie o housing benefit i council tax benefit. w obu przypadkach nie mozesz miec oszczednosci (musisz przedstawic wyciagi z wszystkich posiadanych kont za ostatnie 3 miesiace - zazwyczaj). ewag a co potrzebujesz i w jakim rozmiarze bo bede wystawiac na ebay, wiec moge cos Ci zostawic :). ja jestem 8-10 ale w ciazy dobilam pod koniec 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag-ja spodnie ciazowe to akurat mialam z ebay, prawie nowe mamas&papas, plus jesczze 2 inne pary i byly naprawde super. Fajne ciuszki kupilam tez sobie w Polsce, chociaz ceny byly troche wysokie, jednak nie moglam sie oprzec :) Poszukaj na ebay - warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spodnie dzis kupilam sobie 14- wczesniej nosilam 12 bluzeczek mam multum- wiec tylko spodnie wanted sa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracajac jeszcze do ebay to musze sie pochwalic, ze zostalam miedzynarodowym sprzedawca :D Jedne spodnie pojechaly do Chorwacji(leza i leza az w koncu doszlam do wniosku, ze nie schudne juz), jeden stanik do Belgii, drugi do Norwegii :) I normalnie jak sie o te biustonosze bili. Fakt, ze z racji tego, ze Bozia mi nie pozalowala cialka w tym strategicznym miejscu to zwykle dobry stanik kosztuje mnie fortune niestety ;/ Przynajmniej sie uzbiera na nowy rozmiar bo po porodzie wszystko sie pozmienialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag a sprobuj zerknac do M&S - wieksze ich sklepy maja dzial ciazowy, to samo debenhams-ostatnio bylam tam na zakupach i widzialam naprawde ladna ciazowa kolekcje, oni maja dobrej jakosci ubrania i czasami warto uszczuplic swoj portfel - co ja niestety zrobilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie :) Mam pytanie dotyczące zagrozonej ciąży.Słyszałam,że tu dla nich jest obojetne czy krawaisz czy nie.Nie podtrzymuja ciązy a ja przy swoich ciążach zawsze na poczatku bralam duphaston.Boje się strasznie. Drugie pytanie mam odnosnie zwolnień lekarskich.Wiem,że pracodawca zwolnić nie może,ale ile mozna być na L4? I czy nalezy się wynagrodzenie za L4? Ja pracuję rok u jednego i tego samego pracodawcy.Prace mam może nie ciezka,ale styczność ze srodkami czystości. Chciałabym pracowac do 6 miesiąca by miec macierzyński pozniej,ale szczerze w to watpię czy dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Green - nie podtrzymuja tutaj ciazy z tego co wiem- najlepiej zaopatrz sie w duphaston z pl. A co do pracodawcy to jesli Twoja praca moze byc szkodliwa i zagrazajaca w jakis sposob dziecku to teoretycznie pracodawca moze Cie zawiesic zachowujac Twoje wynagrodzenie do ktoregos tam tygodnia ciazy albo zaproponowac Ci jakas inna opcje pracy gdzie nie musialabys miec stycznosci ze szkodliwymi substancjami. Wysylalam linki nt.praw ciezarnych pare stron wczesniej, mozesz poszukac, ja juz nie pamietam teraz. Ze mna w pracy obchodzili sie jak z jajkiem-tzn. po oficjalnym poinformowaniu ich o ciazy podpisalam co mi wolno a czego nie i naprawde nie mam na co narzekac-pracowalabym nawet do konca, ale chcialam leciec na 2 tygodnie do PL wiec odeszlam w 35 tygodniu. Co do L4 to zalezy jak to ustalil Twoj pracodawca w kontrakcie-czy placi tylko SSP (troche ponad £70/tyg) czy tez placi cos ekstra od siebie chorym pracownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po kawce :) Troche pandowato dzis sie czuje i wygladam. Pozno poszlam spac a Franek jakos tez sie obudzil duzo wczesniej niz zwykle. Dziewczyny, czy ktoras z Was miala problemy z zebami madrosci. Zastanawiam czy to moze nie to, bo juz kilka dni mam mocno opuchniete dziasla na dole, szczegolnie za siodemkami, w czoraj doszlo do tego bolace ucho. Ogolnie caly czas czuje sie jakbym miala kaca i to ciezkiego :( A drugie pytanie-przepraszam, wiem ze ten temat byl pewnie wiele razy poruszany. Co jest dokladnie w PL potrzebne zeby wyrobic polski akt urodzenia(co trzeba miec ze soba do USC), nadac nr pesel, wyrobic w PL 5-letni paszport i ile to zajmuje czasu. czy jest gdzekolwiek potrzebnych oboje rodzicow czy wystarczy jedno. Wielkie dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobietki Patrzcie jaki numer.. Susan Boyle, która zajęła wczoraj drugie miejsce w BGT pochodzi z miejscowości.. Blackburn, haha Ponad dwa lata nosze to nazwisko a nie wiedziałam, że i miejscowość taka jest :) A nasz dobry znajomy ma na nazwisko Birmingham http://wiadomosci.onet.pl/1981069,28350,wiadomosceu.html Moja sąsiadka dwa razy się wczoraj doprosiła o wyłączenie jej prądu. Drugi raz przed północą i dopiero rano Ed włączył. Teraz jest na wyrwaniu wszystkich ósemek na raz !!.. a ona znów włączyła muze, a chciałam zobaczyć jak jej się ten prąd wyłącza ! Chyba pójde na jakiś spacer, bo nie lubię jak mi coś dudni nad głową :( Przynajmniej pogoda jest piękna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki! U mnie cudna pogoda a dziecko ryczy przy każdej próbie włożenia go do wózka więc siedzimy w domu. W ostatnich dniach coś się stało z moim maluchem, ciągle płacze! I nie wydaje mi się żeby to były kolki. Brzuszek ma miękki, a płacz też nie jest tak histeryczny jak przy bólach kolkowych (w każdym razie płacz mojego dziecka nie odpowiada opisowi płaczu kolkowego). Uspokaja się tylko przy piersi. Zasypia przy niej po kilku minutach a gdy staram się go odłożyć do łóżka, to budzi się i zaczyna wycie. To dołujące.Tak jak już pisałam nawet na spacer nie mogę wyjść bo wrzeszczy w wózku. Ach...nie wiem już co robić... Czasem zostawiam go tak płaczącego żeby do łazienki pójść czy kanapkę sobie zrobić a on płacze i jeszcze nigdy się nie uspokoił sam (gdzieś czytałam, że niektóre dzieci muszą się wypłakać i noszenie ich czy zabawianie w inny sposób nie przynosi rezultatów, że niby same się uspokajają...) Inna teoria głosi, że trzeba być przy dziecko kiedy tylko ono zapłacze gdyż pozostawianie go samemu sobie płaczącego to okrucieństwo i dziecko czuję się wtedy zagrożone i wpływa to fatalnie na jego rozwój.Chyba trzeba przeżyć zatem te 3-4 miesiące kiedy mały chce być ciągle przy cycku... Ma któraś z Was podobny problem? Nie wiem właściwie czy dobrze postępuję ulegając małemu za każdym razem i przystawiając go. Żeby chociaż uspokajał się na rękach ale nie. Krzyczy tak samo albo i bardziej. Nie wiem czemu to moje dziecko takie płaczliwe. Zamówiłam sobie książki przez neta: zawitkowskiego i pierwszy rok życia dziecka, powinny dojść we wtorek. Mam nadzieję, że będą pomocne. Paulina20, Evika to już tuż tuż! już za chwileczkę, już za momencik będziecie mieć dzidzie przy sobie a razem z nimi problemy jak reszta mamuś :) Trzymam za Was kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! ale wam te dzieciaczki skosilo normalnie! :( duzo zdrowia im zycze, a wam - duzo cierpliwosci, czego i sobie nie omieszkam... maks normalnie zasnal dzis dopiero przed chwila i to przy cycku! jestem wykonczona, zazwyczaj nie ma takich wymagan, pada na pyszczydlo, pomruczy swoja kolysanke i odplywa. u nas deszcz od rana, za duzy, zeby isc na spacer. moze to tez przyczyna...? aga uk - w polsce to najlepiej dowiadywac sie w urzedzie stanu cywilnego w swojej miejscowosci, bo gdzieniegdzie urzednicy rzucaja pod nogi klody wieksze, niz zazwyczaj (patrz u mnie). do wystapienia o umiejscowienie aktu urodzenia i polskie odpisy aktu urodzenia trzeba miec pelny brytyjski akt urodzenia, jego tlumaczenia dokonane przez tlumacza przysieglego i wazny dowod osobisty rodzica, majacego zameldowanie w miejscowosci, w ktorej umiejscowic chcesz akt. no i jakas forse, ale nie pamietam ile. oczywiscie dokumenty przepadaja na wieki. ustawow urzad ma az 4 tygodnie na wystawienie tych odpisow, ale mozna sie dowiedziec, ile to wszystko zajmuje tak naprawde. jak juz otrzymasz te polskie akty urodzenia, to idziesz do urzedu miasta i meldujesz dziecko (musisz miec dowod osobisty i akt wlasnosci nieruchomosci), a meldunek jest za darmo. od razu urzad wystepuje o nadanie numeru pesel dziecku, o ile dobrze pamietam, warszawa ma ok. miesiaca, zeby odeslac numer do um. a ja mam znowu urwanie glowy, ale okolo srody wszystko sie powinno uspokoic. maz jedzie do uk i zostawia mi na glowie caly bajzel, tzn. remont. musze sie dowiedziec, czy przy karmieniu piersia mozna lykac jakies prochy na uspokojenie... milej niedzieli! (tzn. tej resztki ktora zostala!) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piękny dzionek. Kamila i Mama Eli - mam nadzieję że wasze dzieciaczki czują się już lepiej. Ewag Doroty Perkins ma całkiem fajną kolekcję ciążową z mnóstwem spodni, także Mamas & Papas ma troszkę ciuszków. Jeśli chcesz to ja mam na zbyciu spodnie z materiału z pasem ciążowym na zbyciu - rozmiar 12/14, długość 3/4, kolor szary (bardzo fajne i eleganckie) - miałam je na sobie ze 3 razy - bo jakoś mi nie do końca odpowiadały a i ciążę miałam zimową . Kupione w PL . Daj znąć na maila jeśli jesteś zainteresowana :-) MAmo eli niestety nie ma już mothercare w Stivenage - przenieśli się :(( Pozdrawiam was wszystkie i miłego dzionka życzę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila, ja na poczatku wlasnie myslalm ze jestes z blackburn :D a jednego Birminghama tez znam. my rano na car boocik mmmm, kupilam mase ciuchow! :D no i nie ma P&P :P mielismy jechac do miasta i kupic basen ale nam sie nie chce wiec poki co Lennox sie pluskal w duzej misce, zachwycony! aha!musze sie pochwalic-dzis rano zrobil PIERWSZY KROK!ciesze sie ze tata mogl zobaczyc, wiem jak go meczy ze nie jestesmy ciagle razem :( opalilam sie extrunia ale jeszcze musze sie troche poobracac, bo tu i owdzie jakies blade plamy ;) oki, to mykam robic (czekac az maz zrobi) leczo,mmm yummy :D milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyjus im chodzio o toys\' r \' us.. a to jest w stevenage. A w mothercare byłam niedawno, nie mow ze juz nie ma !!!! Selena myśle, że bardzo wiele z nas zna toys r us, i ma generalnie bliżej niż luton.. m.in stevenage jeśli chodzi o nasz region :) Dobrze, że jesteś zadowolona z prywatnej opieki.. ale powiedz dlaczego nie korzystasz po prostu z NHS.. czasem pozostawiają wiele do życzenia, ale opieka jest i badania również. Chyba, że bałaś się o zagrożenie ciąży ? Lolli, gratuluje pierwszego kroczku !! wspaniale Fajnie, że masz ogród.. u mnie w domu taka parówka czasem, a mieszkam w cholernym 1 bed flat na 2 piętrze !!!!! Ed już po wyrwaniu zębów, poszedł spac, bo wszystko go boli A ja kupiłam wcześniej białą farbę i usiłuje zamalować łazienke... bo ktoś pomalował ją przed nami na...ciemny niebieski !!! i po ponad roku nagle mnie naszło, żeby to rozjaśnić, hieh Maryska, współczuje ci tych problemów z maluchem. Kurcze nie bardzo wiem co ci poradzić. Maja też mi dawała strasznie w kość, ale jakieś tam bujanie pomagało. Ale często musiałam ją cycolić aż zasnęła i tak przy niej leżeć.. przeszło jej potem Generalnie dziecko może troche popłakać, nie zostawia to na nim złych wspomnień, bo jest za małe. Zostaw Filipka nawet do 30 min w łóżeczku i spróbuj go nie podnieść aż do tego czasu ani razu. Pogłaszcz, lub spróbuj dać smoczka, ale nie wyjmuj. Jak nie pomoże ponoś trochę i spróbuj ponownie. Wiem, że to ciężkie, ale jeżeli nie nauczy się teraz sam spać, to masz przechlapane. Inna sprawa jeżeli wyraźnie widzisz, że coś go może boleć. Ale zobacz czy mu wygodnie i zawiń go dość dobrze w lekki kocyk, żeby nie mógł ruszać rączkami. Widziałam tą metodę na płycie CD. Daj potem znać jak ci idzie ale się rozpisałam :D sorki acha i kropki Majki już prawie zeszły, więc nie wiem czy to byla ospa ?? ?? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgaUK moim zdaniem ten typ tak ma. mialam tak z Ela. potrafila sie drzec az do utraty glosu zeby ja wziac na rece i przytulic. bywalo ze do wc szlam razem z nia a o prysznicu moglam tylko pomarzyc. po poludniu dochodzily kolki :). wyrosla z tego tylko czesciowo, nadal jest dosc wymagajaca jesli chodzi o poswiecany jej czas. jest po prostu bardzo bystrym, ciekawym swiata dzieckiem i wymaga wiekszej stymulacji niz niektorzy jej rowiesnicy.odkąd przeszlam nad tym do porzadku dziennego stalam sie szczesliwsza :D. nie zostawialabym Frania na zbyt dlugo, bo jest na to jeszcze troche za maly , ale musisz sama zobaczyc czy to przypadkiem nie chodzi o raczki ;). czasem dzieci maja duze potrzeby emocjonalne (czyt. przytulanie, najlepiej do cyca, 24/7), gorszy dzien, sa chore a czasem bezczelnie nas wykorzystuja jako... srodek lokomocji i zrodlo rozrywki :). to ostatnie trzeba szybciutko wyplenic bo mozna nabawic sie ramion do podlogi. test jest prosty: sprawdz czy placze kiedy siadasz trzymajac go na rekach :) u nas juz zdecydowanie lepiej. temperatura spadla juz wczoraj wieczorem do normy, nie podawalam w nocy \"zbijaczy\" :). pojawila sie za to charakterystyczna \"trzydniowkowa\" wysypka. niestety nadal nie mozna w Jania wmusic jedzenia wiec jedziemy na cycu :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki!!! poczatek mial byc do maryśki2maja. wybaczcie, pracowalam dzis od 6 rano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×