Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blondyna.d

nauka czytania dla dzieci 0-5 lat metodą Glenn Doman

Polecane posty

Mama nauczyla mnie czytac gdy mialam 5 lat - ot tak - na kisazce Brzechwy. W pierswezj klasie szkoly podstwwoej bylam stala bywalczynia biblioteki szkolnje ,w drugije klasie wszytskie ksiazki dla mojje granicy wikowej mialam przeczatyne. Dzieki temu nigdy nie mialam problemow z ortografia. Warta nauczyc dziecko szybko czytac - tzn szbyko uczyc ;) - jesli chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja sie nauczylam czytac
moze i sie nauczylas czytac,ale jak widac nie ze zrozumieniem :o to zabawa,która uczy a nie nauka.Radze ci jednak zacząc od początku skoro nie potrafisz zrozumiec tak prostego zdania :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie nauczylam czytac
No ale rownie dobrze przez zabawe moze sie dziecko uczyc fizyki, matematyki itp... A nawet zabawa bywa meczaca, co za roznica ze to jest zabawa? Ja sie nawet na studiach uczylam przez zabawe o migracji zanieczyszczeń w strefie saturacji. Ale sama chcialam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie nauczylam czytac
Poza tym chodzilo mi o to, ze duzo dzieci sie tego uczy i nigdy nikt zadnych metod do tego nie stosowal :P Nie potrzebna metodyka, zeby mama przez zabawe uczyla sie z dzieckiem czytania ;) To juz bez metodyki w dzisiejszych czasach nie mozna wychowac dziecka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja sie nauczylam czytac
nie rozsmieszaj mnie :o jesli rodzic ma problemy z prawidłową interpretacją tego co zawarła w swojej metodzie autorka ksiązki to poprostu niech sie za to nie zabiera to zabawa,a jak sama nazwa mówi,ma byc zabawnie,wiec kiedy dziecko jest zmeczone,zniechęcone,pokazuje sie nie ma ochoty dalej nic juz robic to przerywamy zabawe.poza tym tytuł topiku mówi NAUKA CZYTANIA wiec sie tu nie popisuj z tą fizyką itd. :o ludzie,umiecie wogóle czytac ze zrozumieniem??? wydaje mi sie ze wiekszosci z was przydaloby sie cofnąc do lat dziecinstwa i tak sie pobawic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie nauczylam czytac
nim komus wytkniesz brak rozumienia tekstu pisanego to spojrz na siebie. Ja sie pytam po co metodyka potrzebna dla czegos tak oczywistego?? Skoro do tej pory sobie wszyscy radzili bez tego :) No ale jak umiesz tylko takimi argumentami sypac jak powyzej to faktycznie nie podyskutujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy slowo fizyka jest az tak
trudne, ze uzycie go uwazasz za forme popisywania sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość statjacek
Nie krytykujcie metod nauczania, których nie znacie. Dla małego dziecka wszystko jest zabawą oraz nauką. Dziecko się bawi i jednocześnie uczy. I tak np. bawiąc się w chodziku uczy się chodzić, bawiąc się zabawkami poznaje swój świat, który dla niego jest bardzo realny. Dziecko również bawiąc się uczy nazw przedmiotów. Jeśli do tych przedmiotów doda się ich formę pisaną. Dziecko to zapamięta. Wie, że np. obrazek jabłka znaczy tyle samo co napis. Tak się składa, że napisałem program do nauki czytania zmodyfikowaną metodą Domana. Program wraz z opisem http://www.agerwebedytor.com/allegro/nacz/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaT
Czy ja również mogę prosić o karty do wydruku?? Mama Natusi lub annnnnna, czy mogę Was prosić o przesłanie mi tych wzorów na adres e-mail: iwonatobola@gmail.com Może ktoś inny już je posiada... Czekam z niecierpliwością :) Z GÓRY BARDZO BARDZO DZIEKUJĘ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus1606
Czy ja też mogę prosić o przesłanie kart Mamo Natusi? Pozdrawiam mój adres agus1606@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia T
Witam wszystkich:) czy ja również mogłabym prosić o przesłanie tablic?? Bardzo PROSZĘ gdyż zależy mi na czasie. Mój Skarbek ma już 27 miesięcy ale warto i teraz spróbować. Wierzę że się uda. mój adres mai: tworus.natalia@gmail.coml czeka z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jac_gta
Poproszę bardzo również o karty do wydruku, Mama Natusi lub annnnnna, proszę o podesłanie na adres: jac_gta@gazeta.pl Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silvii
Witajcie, czy mogę prosić o przesłanie kart do wydruku? escapowiec@interia.pl Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolla_89
Ja też bardzo bym prosiła o przesłanie tych tablic. Jestem studentką pedagogiki i mamy zrobić takie tablice i książeczkę na zaliczenie:) chętnie prześle później to co zrobię. paola_89@o2.pl Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauczycielka 1-3
A ja mam pytanie: po co chcesz uczyć 3,4 czy nawet 5 letnie dziecko czytac? Pojdzie do szkoły i będzie sie nudziło, przeszkadzało innym dzieciom a ty bedziesz caly czas wysluchiwac ze masz madre ale strasznie niegrzeczne dziecko. W szkole nie ma czasu na dzieci powyżej przeciętnej... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja też miałabym prośbę o przesłanie materiałów stosownie do tematu;) Jeżeli ktoś jest w posiadaniu. e:mail: netka.fka@interia.pl Zakupiłam córce pomoce ze szkoły talentów w werscji kompakt (części 1-3). Bawimy się w czytanie od dwóch dni ze spektakularnymi efektami, -sama zaczęła wyszukiwać znane juz sobie wyrazy w dołączonych księżeczkach:)) nie bacząc na różnicę kolorów (zaczęłyśmy od czerwonych) Gorzej, że całkiem "wybiega przed szereg" ciągle dopytując o wyrazy inne, te "pomiędzy" poznanymi.:| ... Ma 2 i 9 miesięcy Polecam dla rodziców, którzy chcę przez zabawę wprowadzić nieco wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tato Misia
zapraszam wszystkich na www.ZabawnaNauka.pl i na forum babyboom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamo natusi ja bardzo
Mamao Natusi bardzo cie prosze przeslij mi tablece jesli to nadal aktualne adres netka10@op.pl Dzikuje bardzo moze mi takze ktos inny przeslac jesli ma czekam dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tato Misia
Te literki tak się mają do Domana, że zawierają większość błędów przed którymi Doman przestrzega. Jak nie chcecie zniechęcać Dzieci do czytania to pisanych liter w dziwnych kolorach nie używajcie. A jak ktoś uważa, że to dobry pomysł to niech wydrukuje sobie na żółto ozdobną czcionką bieżące wiadomości z sieci i poczyta zamiast porannej gazety. Nawet relaksująca zieleń nie pomoże. To właśnie takie pomysły kończą się ostatecznie fobiami szkolnymi. Najlepiej trzymać się tego co zawierają książki Domana. Jest w nich grubo ponad pół wieku doświadczeń całego zespołu fachowców pracujących z Dziećmi po paręnaście godzin dziennie. Nie warto zamieniać tego na amatorskie pomysły wymyślone wczoraj i ani nie przemyślane ani nie sprawdzone. Po zdrowienia Po świąteczne, K. www.ZabawnaNauka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamax3
Ja probowalam tej metody z moja corka od keidy 2 latka skonczyla powoli bez nerwow nic nied alo a z czasem mala widzac tablice zaczela plakac teraz ma 5 lat umei juz literki i zaczyna czytac chetnie sama i daje jej to radosc. W synem anwet probowac nie bede bo uwazam ze nauka na sile bo mamusia ma wysokie ambicje nie jest dobra w zyciu ejst czas na zabawe i na nauke i po co dziecku 3letniemu czytanie bo to mnie zawsze zastanawialo dopiero dziecko poznaje swiat a tu juz mu akza robic to co starszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksi33
Witajcie, czy mogę prosić o przesłanie kart do wydruku? interesuje mnie ten zestaw do 0 do 5 lat!z gory bardzo dziekuje! oto moj adres email roksi33@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhjgbhj
M.Montessori twierdzi(ła),że dzieci mają w różnym wieku fazy wpajania(czegoś..)t.zn.,że jest okres w którym interesują się czymś dużo bardziej niż wszystkim dookoła.Fazę na naukę czytania osiągają między 4-5r.ż Przychodzi im to w wtedy naturalnie.Gdy tą fazę przegapimy i czekamy aż mają 7 lat interesuje je wówczas co innego i czytać muszą się najzwyczajniej uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://autyzmsoft.pl/Prof_Marcin.html Znalazłam program komputerowy zrobiony na podstawie książki Glena Domana (tej, o której mowa w wątku). Zrobił go informatyk dla swojego syna. Zamiast karteczek klawisze z napisami, do tego zdjęcie i głos rodzica. Można samemu dokładać zdjęcia i nagrania. Moim zdaniem - super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mabo2
Witam, natknelam sie na ten watek przypadkowo I chcialabym zaczac z mom synem (3 lata) I coreczka (7 mies) zabawe w nauke czytania. Czy moglamy prosic o przeslanie kart do wydruku na maila? Dziekuje z gory I powodzenia dla "uczacych sie" dzieciaczkow:) moze jakas dobra duszyczka mialaby rowniez ksiazke domana do przeslania;) mbozek@arcor.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poroocznikova
Ja nie widze przeszkod,we wszystko mozna sie bawic. warunek -ma to byc zabawa i rodzic trzyma w ryzach swoje ambicje. jak tak obserwuje roznych rodzicow -nie zawsze jest to latwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mabo2
Melaka80 rozumiemy, ze Twoje dziecko ma już 4 latka, jakie widzisz efekty? Potrafi czytać ze zrozumieniem? Ja wystartowalam z moja dwójka kilka dni temu i mamy narazie 2 zestawy 2-3*dziennie i trzeci na dokładkę ale nie powtarzamy go 3 razy, bo mały do przedszkola chodzi i czasu brak... Z malutka nie ma problemu, tyle ze zamiast na karty to na mnie sie patrzy i sie śmieje...:) wszystko jest narazie pięknie tylko ze powinnam za 2 dni zacząć wymieniać karty na nowe... Mógłby mi ktoś opisać dokładnie system wymiany kart? Od razu zaznacze, ze u starszego wiecej zestawów nie wejdzie ze względu na brak czasu:( u malutkiej za to jak najbardziej. Może powinnam tez dodać, ze dzieciaki wychowywane są dwu a nawet teraz trzyjezykowo... Mieszkaliśmy w Niemczech, gdzie wrócimy za rok i obecnie mieszkamy w Chinach i w przedszkolu jest ang. Maz rozmawia z synem po niemiecku ja po polsku. przedszkole po angielsku... Dziękuje z góry za pomoc, bo w internecie jest non stop ten sam opis wymiany kart, którego ja niestety nie pojmuje...:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×