Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

laski ja się nie chcę bawić w niczyjego adwokata bo jeszcze dostanę w ryjka ale please zluzujcie dajcie sobie po buziaku hehehe;) w ramach rozładowania tematu napiszę że u mnie w pracy poszła plota żem w ciąży curwa mają refleks... a ja mam w dupie już nie będę się zamykać w wucecie i chlipać i jakiś komar pierdzielony mnie pogryzł w tyłek że swędzi jak siedzę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o co chodzi??????? forum dotyczace PCOS jest tylko jedno!!!! to na ktorym teraz pisze... a to, ze mamy swoje prywatne forum nie powinno nikogo interesowac :] moze to nasze forum jest o syndromie dziewictwa wtornego??? dajcie sobie juz siana... o PCOS jest tylko 1 forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choineczka Już teraz to wiemy i poprzednie posty są nieaktualne :-) Wracam do pracy, bo spędziłam tutaj pół dnia... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie moge... Ale sie porobilo :) Dziewczyny nie ma sensu sie klocic. Jest to forum PCO i tak bylo i niech tak pozostanie. I nie ma innego forum o PCO. Miejsce w ktorym piszemy to po prostu nasze grono do plotek i tematow nie zwiazanych z PCO. Zaprzyjaznilysmy sie w kilkanascie osob i tak juz bedzie. I nie denerwujmy sie juz bo nie ma o co. Nikogo kto chce pogadac o PCO przeciez nie interesuja tematy o ktorych piszemy sobie popijajac kawusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
O esz o co biega!!!! Nie bylo mnie kilka dni i wojna jajnikow:P:P:P Dziewczyny luzzzzzzzzzz, ja uwazam ze padlo duzo niemilych slow z obu stron nowych i starych:( nie powinno tak byc...skonczymy jakie zale i slowna przepychanke, bo do niczgo ona nie prowadzi!!!przykre ze tak sie porobilo... To nie prawda ze nie odp. innym dziewczynom na problemy dotyczace pcos,ja jak cos wiem zawsze staram sie odp. bo wiem ile znaczy wytlumaczenie czegos przez kogos kto posiada nasze piekne jajniki:)inne dziewczyny tez chetnie pisza;)wiec zazegnajmy wojne ... Gusialena ma racje, wyciagnela dlon, przyznala sie ze nie wiedziala ze sie zaprzyjaznilysmy i dlatgo mamy inne pole do prywatnych popisow wic juz na nia nie wsiadajcie!!!miala prawo nie wiedziec z jakiego powodu ciagle pojawia sie temat drugiego forum... MikiO mi sie wydaje ze jakas msciwa sie zrobilas, przykre...przeciez dobrze ci zyczymy, zawsze ci doradzalysmy, trzymlysm kciuki za tesciory...a tak naprawde przez twoje ciagloe pisanie o drugim forum, rozpetaa sie cala ta burza bo nowe dziewczyny nie wiedzialy o co chodzi:( zostan z nami jak masz taka chec i wole;)przeciez to ie pierwsza klotnia na forum i pewnie nie ostatnia, wyluzuj i bedzie git;) Faforku:(bardzo bardzo mi przykro z powodu mamy:(🌻rozumiem ze nie spieszno ci do wesela, a moze nie robcie w ogole wesela?!?!a jak leczenie, masz owu?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
oj osrtro tu u was :( schowajcie te noze bo az sie boje :p a mnie cycunki zaczely bolec,pryszcz gigant wyskoczyl,jajnik mnie boli ,maz mnie do rodzinki wysyla na ten czas przed @ wytrzymac ze mna nie moze chlpoina...strasznie sie go czepiam :( ale mi sie na slodko chce....a ja po sioforku nic nie chudne waga stoi w miejscu,zwiekszyl mi tylko gluco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium, dzięki... wesela nie robimy, tylko takie małe przyjęcie dla najbliższych. A owu nie mam. Nie myślę już o tym:) Może jak przestanę się przejmować to będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feluś
Miałam ochotę się przyłączyć ale widzę że to nie jest forum tylko jakieś pole walki wam dziewczynom/nie wszystkim/ chyba już odbiło z powodu tego podobno-tajnego- zamkniętego forum/ o którym w nawiasie mówiąc tyle piszecie a ma być takie tajne/ ...bardzo ciekawe... prawdę mówić żadne z was koleżanki i za nic w świecie nie chciałabym do niego należeć , proponuje nowym koleżankom założyć inne forum na które tamte nie będą miały wstępu a z drugiej strony to ciekawe, kłócąc się można zapomnieć o własnej chorobie , więc może o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabka witaj!!!!!!!!!!!!! fafforek najwazniejszy jest spokoj... felus... coz moge powiedziec... bla, bla, bla... droga wolna! to nie jest jedyne na necie forum o pcos... jak wolisz to udzielaj sie na innym :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej co tu sie podzialo. Ja sie tylko podpisze pod slowami Repeci. Nie ma sensu sie klocic. Bo i nie ma o co. Nie mam za wiele czasu pisac i czasem wpadam tu , czasem tam. Jak cos wiem i mam chwile zawsze odpowiem jak odpowiadalam wczesniej dziewczynom. Nie chce by to forum bylo takie jak w tej chwili, mam sentyment do kaffe. Wiec prosze o zgode. A ty Felusiu jakos nie mialas ochoty wczesniej pisac, wiec po co zabierasz glos w momencie kryzysu na topiku. Bezsensowanie dolewasz oliwy do ognia. Oceniasz ludzi ktorych wogole nie znasz. Chyba ze znasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fafforku, bardzo, bardzo mi przykro z powodu mamy :( Wierzylam , ze jej sie uda ! Smutno mi , trzymaj sie dzielnie. I zagladaj tu, bo tu nie bylo tak dotad i znow bedzie spokoj, ja w to wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!!! widzę ze forum odżyło.....:)bardzo długo mnie nie było ale powiem szczerze ze czytałam Was codziennie.......tylko po prostu nie chciałam się udzielać.....ale widzę ze zaczęło się tu dziać......niema sensu się kłócić dziewczyny.....życie jest zbyt krótkie na takie kłótnie......pomagajmy sobie nawzajem bo właśnie tego potrzebujemy a tak pozatym to chciałam się przywitać z nowym osobami na forum i oczywiście ze starymi też....buziaki dla kobitki......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Surfi ma racje Felus- po co sie udzielasz jak nie masz niczego sensownego do powiedzenia?!?!?! wkurza mnie jak odzywa sie ktos po raz pierwszy na forum i pisze ze nie ma tu ochoty pisac!!!to nie pisz!!!nikt ci nie karze!!!wczesniej byla mila atmosfera i sie nie udzielalas to po co dorzucasz teraz swoje 3 grosze kiedy wybuchla \"wojenka\"?!?!bezsens totalny...nikomu tu nie odbilo,a ja nie jestem twoja kolezanka i nie chce byc, tu jest forum o PCOs a nie forum dla szukajacych przyjaciol...!!!!to jaka panuje tu atmosfera zalezy od nas samych, jedna osoba sie spiela zaczela robic wyrzuty a inne takie jak ty podlapaly i nadal jatrza jad...bo teraz kiedy staramy sie zazegnac konflikt wpada taka Fela i wali swoje madrosci:O pogratulowac... Fafforku- wierze ze szybciutko Ci sie uda, z tym przyjeciem to dobry pomysl zwazywszy na sytuacje:(trzymam kciuki;) Zabka- a kiedy masz termin@?!pamietam ze pisalas ze pecherzyk pekl moze te humory i syfy to nie okres tylko dzidzia?:)oby oby;) Kamciak;)nie przejmujmy sie tymi zadziorami co nie chca pisac, nie to nie, my jak cos jestesmy jakbo ktoras chciala pogadac albo sie poradzic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiialena
Dzień dobry powiedział słoneczny dzień.. i tego się trzymakjmy. Prawda jest taka, że powstał obóż nowych i starych forumowiczek..no i każdy ma swoje racje i stąd całe zamieszanie.Moje drogi skończmy już - wszystcy już sobie wszystko wyjaśniłyśmy, nie ma sesnu wojować o jakieś głupie nieporozumienie. Jesteśmy tu wszystkie po to by się wspierać :-) Nowe dziewczyny - pewnie tak jak jak szukacie pomocy i pierwsze wrażenie jakie odniosłyście może być odpychające, mam nadzieję jednak, że pozostałe dziewczyny okażą trochę zrozumienia (naprawdę pewne rzeczy mogłyśmy inaczej odebrać...). KONIEC Ja dziś idę kontrolnie do drugiego lekarza, może dowiem się że nie jest tak źle jak mi przedstawił pierwszy lekarz. To nie tak, że mu nie ufam..wiem, że jeśli chce by spełniło się moje marzenie, muszę zaufać lekarzowi, jednak obieałam,że skonsultuję się jeszczę z kimś. A propos mam pytanie - nie miałam okresu przez ponad 75 dni, dostałam po duphastonie, jednak ten mój okres to raptem dwa dni plamienia, w iększość czasu czułam się jak napuchnięty balon. Czy macie podobne doświadczenia z tym lekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, w tym zamęcie nikt nie dostrzegł mojego pytania ;) Może któraś z Was bierze Metformax i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Mam zalecenie tego leku na 3 m-ce (dawka 850mg - 2x1tabl.), ale gin się pomylił i wypisał tylko 3 opak. a to na 1,5 m-ca... Jak @ się nie pojawi to mam już w sierpniu zgłosić się do lekarza i dostanę coś na wywołanie, a jak się pojawi to pójdę po receptę na Metformax do rodzinnego. Mam nadzieję, że mi wypisze... Jak u Was było z @? Pojawiła się normalnie już w 1-szym cyklu stosowania metforminy? Przyszła normalnie czy wcześniej, a może z opóźnieniem? Jejku, mam nadzieję, że owu była już w tym cyklu...Możliwe że owulka powróciła w tak krótkim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcda- 27 - Pierwsze opakowania metforminy(chyba 6) wypisłał mi endokrynolog, później latałam do rodzinnego i spokojnoie mi wypisywał. Dodatkowo miałam wykupić sobie luteinę w razie gdyby @ się nie pojawiła. Na początku brałam Siofor500 1x1, z każdym tyg. o 1tabletkę więcej. To ze względu na to, że póki organizm się nie przyzwyczai występuja skutki uboczne(biegunka, wymioty, nudności itp.). I ja je miałam przez pierwsze tyg. Jak brałam już 3x1 to było oki. O ile pamiętam @ się pojawiła już w 1 cyklu, chociaz po terminie, ale była. Później było juz ja zawsze, co miesiąc w tym samym czasie, co tyle samo dni. Miałam szczęście, wiem że niektóre z dziewczyn mimo długiego stosowania miały mniej szczęścia choć na pewno lek działał w organizmie. Metformina obniża poziom cholesterolu całkowitego, testosteronu i androgenów w orgaznizmie, zmniejsza też wchłanianie węglowodanów co może się przyczynić do spadku wagi:) Także powodzenia w leczeniu i owocnych efektów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati87 - dzięki za odp :) Ja nie byłam pewna czy może mam brać 1 tabl dziennie skoro lekarz mi wypisał tylko 3 opakowania, ale na 99% 2 x 1 tabl. i tak biorę, a skutków ubocznych nie mam żadnych. Jedynie drugiego dnia przyjmowania tego leku miałam wieczorem ostrą bieguneczkę ;) Ciekawa jestem o ile dni może się @ przesunąć. Ty może miałaś przed stosowaniem metforminy normalne @ więc tylko nieznacznie Ci się przesunęła, ja miałam zanik, a luteiny nie dostałam od gina... Kazał mi tylko przyjść jak @ nie wyst. i będziemy wtedy ją wywoływać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej @ też więcej nie było niż była. Ja przed braniem met. też nie miałam okresu, 3mies. chyba, wywołałam luteiną i od razu zaczęłam brać Siofor. I później już normalnie co miesiąc był:)Mam naprawdę wyraźne objawy PCO:to że nie ma @ to jedno, ale poza tym trądzik, włoski wszędzie(bez depilacji na twarzy to jak facet a na ciele jak małpa;) ) Po met. trochę się uspokoiło, to tak na pocieszenie jeśli tez się z tym zmagasz. Przypominam że po samej metforminie zaszłam w ciążę i jestem w 14tyg.:D To dobry lek, po urodzeniu dziecka na pewno będę chciała do niego wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcda ja zaczęłam od dawki Metformax 500mg na dzień, żeby żołądek przyzwyczaić, do tego dostałam dupka od 16 do 25 dnia cyklu, @ przyszła 29 dc. po 2 tygodniach już miałam dawkę 2x500mg. mnie muliło przez dwa tygodnie i nie tolerowałam kawy bo się od razu kończylo w wc, a no i metaliczny posmak w paszczy:) aha no i sam met nie zadziałał więc dostałam też clo. Gusialena ja nie miałam @ tyle co ty, przyszedł 3 dni po serii dupka i był masakrycznie obfity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
czesc wszystkim :) choineczka :) repetytorium @ przewiduje na 23 i czuje ze napewno przyjdzie :( pozdrawiam wszystkie z was :) :* kurcze ale gorac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beccia - ja mimo silnej dawki 2x1 tabl Metformax 850mg nic nie odczuwam, kawę też piję. Po Duphastonie @ pojawia się niemal na 100%, ja go nie biorę, ale mam już zwiastuny @ - ból głowy i pleców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duphaston bralam w sumie przez ok 3 lata, i zawsze wywolywal mi @. Nawet mala dawka przez 5 dni po jendej tabletce sprawiala, ze @ byla i to normalne. Ja nie odczuwalam przy nim zadnych skutkow ubocznych, ale kazdy organizm jest inny. Natomiast calkiem nie dzialala na mnie provera. Zero reakcji. Co do metforminy tez to przerabaialam i znow przerabiam po ciazy. Na poczatku mialam ja wolno wprowadzana i nudnosci mnie meczyly przez 2 miesiace. Wtedy tez schudlam ok 10 kg. Przez 3 miesiace @ pojawiala sie samoistnie ( po ok 35 dniach) , mialam tez owulacje potwierdzona badaniem progesteronem. Niestety nie udalo mi sie zajsc w ciaze. Ale po 3 cyklach cos sie zbuntowalo i wogole @ nie chciala przyjsc, nawet zastrzyki nie pomogly. Dostalam antyki na 21 dni i po tym lekkie plamienie. I znow kolejny cykl trwal ponad 100 dni , przenioslam sie wtedy do kliniki nieplodnosci, do endokrynologa, siostra przywiozla mi duphaston z Polski i pojawila sie normlana @, i cysta...ale potem jak zeszla w nastepnym cyklu podano mi femare na wywolanie owulacji i w drugim cyklu po kilku latach zmagan zaciazylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie ma reguł w tej \"grze\" Na każdego ten sam lek działa inaczej... Ja zakupiłam mnóstwo suplementów, termometr do mierzenia temperatury, staram się jeść produkty na poprawę endo... długo by wymieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA tak jak mówiła w piątek byłam u innego lekarza..owszem diagnoza ta sama ale jakby większe światełko w tunelu. Mam wykonać badania hormonalne, test na glukoze, dodatkowo elektrolity (bo choruje na nadciśnienie) i z tym wszystkim przyjść. Póki co mam brać anty całe opakowanie, potem przerwa 7 dni, potem kolejne dwa opakowania ale na początku trzeciego mam brać również closty... (nie umiem odczytać z recepty :-) ). Generalnie mój plan jest teraz taki, mam brać anty tak, czy siak..zatem biorę. 28 mam wizytę u dotychczasowego lekarza i na podstwie tego co mi powie podejmę decyzję którego lekarza wybieram. Wiem, że moj dotychczasowy lekarz ma jakieś tam uznanie, ale nie będę ukrywać..finansowo nie jest dla mnie ok, jak za wejście do gabinetu po receptę, czy przyniesienie tylko wyników badań płacę 150 zł. WIem, wiem...tak już jest..czytałąm różne fora na temat lekarzy w Poznaniu, i mój i tak nie jest nahdroższy...ale mimo wszystko. Wczorajsza Pani doktor ujęła mnie tym, że zaczęła mi powoli tłumaczyć co się dzieje w moich jajnikach, co według niej powinno być następnym krokiem, itp.Mówi to najważniejsze po polsku a nie w wersji dla studentów medycyny... Zobaczymy za dwa tyg. Napewno Wam napiszę, jakie mam wyniki, pewnie będę potrzebowała rady w ich interpretacji. Surfitka Masz rację każdy na leki reaguje inaczej, ja chyba lepiej czułąm się po proverze niż po duphastonie..owszem balon również ze mnie był ale nie taki ciężki :-) NIe wiem czy to normalne że skoro chce zajść w ciąże i odstawiam anty, wszyscy lekarze każą mi do nich wrócić...no ale ja tej specjalizacji nie kończyłam, więc w sumie nie będę wchodziła innym w kompetencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
dzien wolny a ja nie spie :/ jutro jak bede wstawac o 4 rano to ciezko mi oko bedzie otworzyc :( dzien dobry wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
dzien wolny a ja nie spie :/ jutro jak bede wstawac o 4 rano to ciezko mi oko bedzie otworzyc :( dzien dobry wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja rzadziej pisze, czesciej czytam ale... teraz to mi sie nawet czytac nie chce. Zachowujecie sie jakbyscie byly jakimis gowniarami. Wszyscy maja do siebie pretensje itd. Glupota straszna. Ja na poczatku tez bylam zla ze powstalo jakies prywatne forum, pozniej doszlam do wniosku ze skoro stalo sie to prywatne przestalo nosic nazwe forum. Forum jest ogolne,zawsze. Poza tym dziewczyny ktore czesto tu pisaly poznaly sie bardzo dobrze wiec to co stworzyly przez nk czy obojetnie przez co rozumiem calkowiecie. One staly sie przyjaciolkami, rozmawiaja o wszystkim. sa rzeczy ktorych nie chce sie pisac przy wszystkich i ja to rozumiem. Dlatego tamtego \'forum\' nie traktuje jak cos zlego, sa to prywatne rozmowy. Nalezy tez pamietac dlaczego to zrobily. Poza tym jestes swiadoma ze jesli mam problem i napisze o nim tutaj i tak dostane odpowiedz. wiem ze nie bedzie to tak szybko jak kiedys ale i tak dowiem sie tego czego chce. Tak samo jest z wygadaniem, wiem ze zawsze ktos mnie przeczyta a ze odpisze pozniej to trudno :) NIe ma sensu sie klocic :) takie jest moje zdanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×