Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Gość Meggi75
Basiamm tak mi przykro ale trzymam kciuki za kolejny egzamin.Ja jezdę zdałam dopiero za 2 razem. Zaciecha głowa do góry będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megg75
Życzę Ci Basiamm aby kolejne podejście było już szczęśliwie ostatnim i byś mogła pochwalić sie nam nowym dokumencikiem. Jako ciekawostkę napiszę że znajoma zdawała jazdę 12 razy i udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiamm ja tez bede 3 mała kciuki:) dziewczyny mam do Was takie pytanie. to prawda ze my z pco powinnysmy przed 25 urodzic dziecko bo to jest dla nas najlepszy czas? i pozniej spada nam gwaltownie płodnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamo samiego, ciesze sie ze masz naturalna owulacje :) Ale po tym co piszesz obala sie cala moja wiedza o cyklu kobiety :( Kobieta jak ma owulacje na pewno dostaje po niej @ od 10-18 dni po owulacji. A ty dostajesz duzo pozniej, i lekarka dala ci luteine na przyspieszenie? Naprawde nie rozumiem :o Katarzynek, ja urodzilam majac 28,5 roku. Staralam sie wczesniej i nie wychodzilo. Mi lekarze w klinice powiedzieli, ze do 35 r.z dla kobiety to najlepszy czas na dziecko. Potem plodnosc spada. Ciekawe kiedy Dunia wyjdzie ze szpitala. I jak tam duniatko male? Basia 🌻 Glowa do gory. Hehehehe..moj menager nazywa sie Larson :P Naprawde :D:D:D Zaciecha, jak skonczylam 27 lat to tez buczalam o dzidzia, a w 28 urodziny bylam juz w ciazy, co wczsniej wydawalo mi sie nieprawdopodobne. Pozdrawiam wszystkich 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
witam po tak długiej mojej nieobecności... jestem juz mamą! zamiast w święta urodzić urodziłam 1.12 o godz 0:30... i powiem wam ze to co przezylam w ciagu porodu i wszystkich dni spedzonych w szpitalu jest chyba najgorszym doswiadczeniem w moim zyciu. powiem tyle - cud ze zyje i ze moje dziecko tez!... nadal odreagowuje. chwile spedzone w szpitalu w ktorym rodzilam sa straszne!... najchetniej wymazalabym je z pamieci... rodzilam naturalnie pozniej bylo ciecie... odezwe sie kiedy indziej i dokladnie Wam zdam relacje bo teraz jeszcze nie chce o tym gadac. chcialam sie tylko zameldowac ze jestem. jak sie czuja inne ciezarowki? dunia urodzilas juz? pozdrawiam wszystkie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biedna, GRATULACJE !!!!!! Porod to ciezka sprawa, niestety :( ale grunt, ze oboje jestescie juz w domku. Duzia urodzila juz w tamtym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam w necie cos takiego :u kobiet z pco po 25 roku życia płodność gwałtownie spada i trudno jest później zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarzynek, nie bede z toba polemizowac na ten temat. Przeciez od zawsze wiadomo, ze najlepiej miec dziecko miedzy 20 a 25 r.z. I to nie tylko dla kobiet z pco. Jednakze nie trzymalabym sie tej granicy jakos bardzo mocno. W dzisiejszych czasach trudno sie zdecydowac na dziecko przed 25.r.z., szczegolnie jesli chce mu sie zapewnic cos wiecej niz tylko milosc mamy i taty. Ja napisalam to co powiedzial mi moj lekarz w klinice. Sa kobiety ktore beda miec 20 lat i nie uda sie im zajsc w ciaze, a inne wieku 40 zajda w nia bezproblemowo i urodza zdrowego dzidzia. To co znalazlas to tylko statystyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie mam 20 lat, i odkad dowiedziałam sie ze mam pco mysle, mysle i mysle. i szukam informacji w necie. i zastanawiam sie jak to bedzie z moimi dziemi. poki co biore yasminelle i moje jajniki odpoczywaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
gratulacje dla mlodej mamy współczuje ci trudnego porodu z niecierpliwością czekam na relacje jak dzidziuś? ciekawa jestem co sie dzialo ze tak predko urodzilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biedna gratuluje:):):) katarzynek jakbysmy na tym forum wierzyły w statystyki to pewnie połowa z nas juz dawno by sie poddała:) surfitka 🌻 dunia prawdopodobnie jutro wychodzi ze szpitale -dzisaj jej dzidek miał usg na te nerke i cos tam jeszcze ale nie wiem co - mam nadzije ze jak wróci to nam wszystko napisze-ja biedna dl pocieszenia ci powiem ze dunia miała mega ciezki poród- ale to tez sama Wam opowie mikiO co tak u ciebie? bierzesz te tabletki-długo jeszcze? kiedy zaczynacie staranki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ja_biedna!!!!!!GRATULACJE!!!!!🌻 super ze wszytsko dobrze sie skonczylo ale bardzo mi przykro ze jestes kolejna kobieta ktora na wlasnej skorze musiala doswiadczyc tych \"legend\"o porodach w naszych szpitalach:( niestety u nas ta akcja rodzic po ludzku jest chyba tylko z nazwy:(wklej zdjecie maluszka:D:D:D mam nadzieje ze mimo wszytsko dochodzisz powli do siebie i nie umniejszylo to milsci do dzidzi?!:) a twoj facet byl z Toba podczas porodu? jak juz bedziesz gotowa zdaj relacje- czekamy;)i calujemy Ciebie i Miłoszka:)👄❤️ Surfi: no to pocieszylas wszytskie ciezarweczki ktor niebawem beda sie rozpakowywać:O:( mam nadzieje ze nie jest t regula o tych ciezkich porodach i PCO:(mi sie wydaje ze to taki znak naszych czasow jestesmy coraz slabsi wiec trudniej znosimy i ciaze i porody?! kiedys nasze babcie rodzily raz dwa:D a teraz ciagle sie slyszy ze kobieta rodzila dobe, ponad dobe 18 godz i nie chcielei jej zrobic cesarki.:Oaz sie wlos jezy na glowie!!!:( wiec mysle ze to ze mamy PCO niczego tuttaj nie przesadza, bo wszytskie moje kolezanki- ktore sa w pelni zdrowe- mialy bardzo ciezkie porody:(i w kilku przypadkach tez by sie to bardzo zle skonczylo:(no ale pozniej wszytsko dobrze na cale szczescie sie konczylo!!!!!!!!mam nadzieje ze tak bedzie i u nas- jesli bedziemy w ciazy- znaczy nie ze bedziemy mialy tak ciezkie porody ale ze wszytsko sie bardzo dobrze zakonczy;) widze na suwaczku ze czekasz na zabki swojej Malutkiej;) hihihihi I jak znosisz Surfi teraz antyki?!? Pierniczku, Patianko jak staranka?:) mamo_samiego: mam nadzieje ze koro trafilas teraz do dobrego lekarza wszytsko sie ulozy po twojej mysli:) Basiu: prawkiem sie nie martw ja tez 2 razy oblalam i na razie nie podchodze:P:P:P szkoda nerwow:) A co do tego wieku 25 lat zycia- kurcze tez tak gdzies wyczytalam i sie schizuje ze jestem stara i musze zaraz dziecko zaczac robic!!!!bez sensu w ogole takie czytanie tego wszytskiego, niczego nie powinnysmy jesc, tylko cwizcyc i sie relaksowac no i oczywiscie prowadzic super zdrowy tryb zycia:Oto jest dla mnie awykonalne:PTo nie jest zadna zelazna granica po przekroczeniu ktorej juz sie w ciaze nie zajdzie wiec spokojnie- wszytsko nastapi w swoim czasie:) Pozdrowionka dla wszytskich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
basiamm jutro rano sie rozstrzygnie czy w czw lece do egiptu wczoraj tel do lekarza w związku ze szczepieniem i naszymi staraniami które zbiegną sie w czasie zalecil dodatkowy m-c kuracji Dianą35 ehhhhh wiec styczen tez odpada od lutego staranka cos prawy jajnik daje o sobie znac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
MikiO a mnie dzis boli strasznie lewy jajnik, takie rozlewajace sie cieplo + bol jakby pulsujacy az to do kolona mi siega:O masakra nie wiem o co chodzi:(a w krzyzu czuje jakby takie hmmm wwiercanie sie, wiec mam od krzyza bol az po kolana- super co?!:( a wlasnie dziewczyny Wastez tak czasem bola mocno jajniki- znaczy taki bol pulsujaco- wiercacy, rozlewajacy sie do uda lub kolana?! czy ja mam jakies znowu przeboje:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko moj porod byl do przejscia . Urodziłam w ciagu 6,5 h . Przy pomocy oksytocyny oczywiscie . Poszło szybko ale bolało jak cholera ! ten bol na szczescie szybko sie zapomina :) no i warto sie pomeczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biedna gratuluje oczywiscie !!!!!!!!!!!!!!!!!! buziaczki dla maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium nawet mi nic nie mow ... ja jestem 2 miesiace po porodzie , biore od ok 3 tyg anty i 4 dni temu dostalam "okres" . Rozrywajace bole podbrzusza i krzyza - myslalam ze gwiazdy zobacze . Bol ten bardzo przypominal skurcze porodowe . Jak tak bedzie w nastepnym cyklu to niewiem ... przed zajsciem w ciaze mialam zupelnie bezbolesne @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, ja tam nikogo nie chce straszyc ;) Wiadomo,ze jedni maja lekkie porody, drudzy ciezkie. Widzisz w mojej rodzinie wszyscy od strony mamy mieli straszne. Babcia przed wojna jeszcze pierwsze dziecko rodzila 3 doby. Ciotki tez po 2-3 doby w domach. Nie przesadzam i nie zartuje. Moja mama w szpitalu i przy oksytocynie rodzila 20 h, ja 18 h. Tylko siostra wdala sie w strone mojego taty i rodzila po 6 h. A babcia od taty strony to nie wiem jakie miala dlugie, ale rodzila dzieci wazace duzo powyzej 4 kg, a moj tato wazyl 5 kg. Oczywiscie miala nieleczona cukrzyce ciazowa ( stad makrosomia plodow) , po ostatnim dziecku jej zostala cukrzyca :( I to po niej mam prawdopodobnie dziedzictwo pco :o, a przynajmniej zagrozenia cukrzyca. Co do antykow to jest znacznie lepiej. Kitka pierwsze @ po porodzie byly starszne. Teraz byla czwarta i juz super, a myslalam, ze na poprzedniej ducha wyzione. Nie wspominajac, ze to byla powodz. POwinno sie uregulowac, wiele dziewczyn bez pco tez narzeka na obfite @ po porodach. No i czekamy na zabki - poki co gryziemy wszystko i zawsze ;) Dziaselka nabrzmiale, biale kropeczki widac, ale zabkow niet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez wlasnie powodz - co tez sie nigdy nie zdarzalo . echhh ile czlowiek musi przejsc ... a raczej kobieta :) Dobrej nocki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati87
Powiem Wam tylko dziewczyny, że moja siostra, która nie ma PCO rodziła swoje pierwsze dziecko 22h!!I nie chcieli jej zrobic cesarki pomimo, że mój siostrzeniec był baaardzo duży bo miał 59cm i ważył 5,000 kg!!(to wynik cukrzycy, dlatego był tak duży)I po porodzie zarzekała się, że już nigdy nie bedzie miała dzieci po takim przeżyciu a teraz po 6 latach jest w ciąży z drugim dzidziusiem i już nie pamięta co wtedy przeżywała. I cieszy się jak nie wiem co:)Ja również, i mam nadzieję, że ja też kiedyś doświadczę takiej radości:)Mam 22 lata ale jeśli byłoby to możliwe to już bym mogła mieć dzidzię! Byłam u endokryn. i pierwsze co musze zrobić to schudnąć:/ Dostałam też lek Siofor-brała go któraś z Was? Pozdrawiam Was gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meggi75
Ja_biedna GRATULACJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, Ja_biedna mimo wszystko GRATULACJE!! Jeśli chodzi o porody to u mnie w rodzinie ze strony mamy to wiem, że najczęściej problem występował przy drugim dziecku. Mama mówi, że jeśli się w nią wrodziłam to urodzę z palcem w nosie..Oby :) W sumie te nasze \"rodzinne\" porody to w porządku. Dzieci zdrowe. Ani jednej cesarki. Liczę na geny i na opiekę z zaświatów lekko rodzących prababć :) Mnie się wydaje, że PCOS nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o stopień ciężkości porodu. Repetytorium, na razie nijak staranka, bo leczę infekcję. Dziś mam jakieś bóle w okolicy prawego jajnika. Jeśli to owu to kolejna szansa posza się j***ać. Trudno. Basiamm, ja mam zwiększoną dawke metforminy i też to odchorowałam :/ Nati, ja biorę Siofor 500 i 850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati87
Pierniczek_83 - schudłaś po tych tabletkach??Bardzo zależy mi na informacjach, bo czytałam że to też dla ludzi z cukrzycą a ja miałam krzywą cukrową troszkę za niską i zastanawiam się czy mogę je brać. Endokryn. widział ten wynik i mimo wszystko przepisał Siofor. Proszę o odp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati ja biore 2 lata siofor do zeszłego tygodnia 2x 500 teraz 3 x 500 nie schudłam wcale ale sufritka brała metformine i schudła o ile pamietam 10 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati ja bralam metformine ( to samo co siofor) i schudlam 10 kg w 3 miesiace ( ale przez miesiac czulam sie zle i malo co jadlam - nudnosci). Zastosowalam niezbyt restrykcyjna diete niskoweglowadonowa wtedy. A pisze ze malo restrykcyjna, bo wlasciwie odstawilam tylko biale pieczywo i staralam sie jesc mniej slodkiego. I ten lek ni ejest dla ludzi z cukrzyca tylko, ale dla nas, dziewczyn z pco tez. Ja nie mialam cukrzycy a mimo to bralam. Pierniczek, tez mysle, ze pcos nie ma nic do rzeczy co do ciezkosci porodu. Moje ciotki, mama czy babcia nie mialy zadnego pco. Tak tylko napsialam, po tym ze dziewczyny z topiku tak ciezko mialy...:( Nati, mam nadzieje, ze siotsra teraz kontroluje poziom cukru, bo szanse na cukrzyce w drugiej ciazy sa spore. :( No i warto kontrolowac juz od wczesnej ciazy, bo dzidzia nie urosnie tak bardzo. Czekamy na zdjecia maluszkow !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wszystkim no ładnie widzę ładnie się działo, najchętniej bym pogratulowała osobiście dzidzi wiec narazie czekam aż się świeżo upieczona dunia mamunia odezwie ;) ja biedna szczęście w nieszczęściu dobrze że jesteście oboje cali i zdrowi kuruj siebie opiekuj się bobaskiem , teraz masz co robić:) buziaki wielkie dla was repetytorium w dupie mam te jebane staranka, łykam leki już nawet clo na mnie nie działa.....nie komentuje bo się tylko wkurwiam niepotrzebnie!!!! poza tym co można zdziałać jak się ma znowu bezowulacyjny cykl na lekach i na dodatek przyszły mąż ma leniwe plemniki...mam to gdzieś powoli się godzę z losem co ma być to będzie...nie ja pierwsza i nie ostatnia buziaki trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana aleś sie dziewczyno wkurzyła nie dziwie się pamiętaj że nie ma tak żle żeby nie mogło być gorzej hahahaha głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×