Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Gość gość
byłam u lekarza rodzinnego, powiedział że mnie przewiało, troche w to nie wierzę, ale faktycznie ostatnio bardzo mocno mnie przewiało, ale pewnie pójdę do innego lekarza bo dalej mnie boli, tz. boli mnie głowa z tyłu na samym środku a jak nachylam głowę do klatki piersiowej to bolą mnie całe plecy najbardziej między łopatkami,boli od czwartku i ból ani sie nie zwiększył ani sie nie zmniejszył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gość Jeżeli miałaś już w przeszłoci operację to nie bagatelizuj takich objawów. Lepiej zapobiegać niż później męczyć się. Postaraj się o skierowanie do laryngologa i nie czekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skierowania nie musze raczej mieć, bo ja nadal jestem pod opieką laryngologa, tylko ja sie leczę w siedlcach ale stamtąd nie jestem, i kurde dodzwonic sie do nich nie da, pójdę do rodzinnego, ciekawe co on powie i gdzie da mi ew skierowanie... neurologicznie też się leczyłam i tez w siedlcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy wy też miewacie bóle głowy bo ja mam często a przed operacją nie miałam. Teraz w Piątek jadę do szpitala na oczyczczenie ucha bo byłam miesiąc temu i oczyszczali je tym odkurzaczem ale lekarz który mnie operowal powiedział ze koło błony bębenkowej jest jakiś stary naskórek i muszą to oczyścić sle gdy próbował to robić bardzo mnie bolało więc w Piątek będą oczyszczać pod narkoza. I znowu ten strach przed uspieniem. Wiem że to będzie trwało krótko ale jednak...mam tylko nadzieję że perlak nie powrócił. Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Oliwiera
a mój syn 9 letni miał już 7 zabieg usunięcia perlaka z ucha lewego ,ostatni zabieg miał w zeszłym tygodniu 5 pażdziernika w Kajetanach , we wcześniejszych postach opisywałam swoją historię... na razie ucho się goi, ale nawroty i tak będą , zresztą prawdopodobnie raz w roku czeka go taki zabieg w listopadzie znowu jedziemy tym razem na badanie słuchu.... lekarze sugerują implant na lewe ucho....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_P
Witajcie. Gdzieś tam wczesniej pisałam o mojej córce i jej walce z perlakiem. Jutro mamy wszczepienie Baha do ucha prawego....(Operacja miała być wczoraj ale szpital nawalił). Czy wiecie ile trwa pobyt po wszczepieniu - mam sprzeczne informacjie - 2 doby/3 doby i jeszcze lepiej 7 :) Tak naprawde to bardzo się boję o mała :( Będzie miała Baha "na śrubie" ze względu na to, że jest po operacji radykalnej i ma już częściowo usunięta kość. POZDRAWIAM SERDECZNIE :) i trzymajcie kciuki za jutro....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wypuścili na drugi dzień po zabiegu...tak było przy obu implantacjach. Nie bój się "śruby"...to po prostu tradycyjny zaczep do BAHA (teraz nowością są magnesy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_P
Hej. Jesteśmy 3 tyg po operacji wszczepienia Baha. Było dobrze na początku. Teraz cos się rana paskudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muska
łooo ... jak mnie tu dawno nie było. a w ostatnim tygodniu przeżyłam zapalenie ucha lewego - masakra. zdrowego ucha - i szok przeżyłam jak się rano w niedzielę obudziłam i krzyku własnego dziecka nie słyszałam - a bidulka się aż zanosiła z płaczu. już zaleczone zapalenie - słuch wraca - cudownie jest. Pozdrawiam, Muska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmordka6
Mbie w sumie też dawbo tu nie było...Muska dobrze ze juz zaleczone....u mnie sama nie wiem co kilka tyg kontrole w szpitalu odsysanie...ostatnim razem ziarnina...oczyszczanie pod narkoza jrotko 15 min ale jednak. Kolejna wizyta w Poniedziałek a to uczucie pelnosci w uchu i swedzi jak cholera mnie dobija..oze zrobili cos nie tak a nie chca powiedzieć ..masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek 22
Cześć, jestem nowy na stronie i cieszę się że tu trafiłem, chociaż pewno za późno. Ale po kolei. Mam już swój bagaż doświadczeń z uszami. Po 2-ch operacjach na ucho (tympanoplastyka typ otwarty). Właśnie wróciłem załamany z wizyty kontrolnej na Banacha - operowane ucho - początki perlaka znowu. Do tej pory zdrowe ucho - kieszonka i początki perlaka. Możecie podpowiedzieć jakiegoś wiarygodnego laryngologa z doświadczeniem operacyjnym w tym zakresie. Potrzebuję potwierdzenia diagnozy. Jestem pod opieką Kliniki na Banacha i szczerze powiem nie jestem najlepiej do niej nastawiony. A może nie trafiłem na właściwego lekarza. Podpowiedzcie proszę do kogo można by sie było zwrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Babe
Pól roku temu miałam operację usuwania perlaka w klinice we Wrocławiu. Operował mnie dr Frączek. Jest on świetnym specjalistą. Powiedział, że perlak był tak rozległy, że zapewne wróci. Po skończeniu antybiotyku, już bez konsultacji z laryngologiem, zażywałam przez miesiąc ziołowe antybiotyki oparte na recepturze chińskiej, produkowane obecnie w Czechach. Obecnie, gdy w moich drogach oddechowych zaczyna się jakaś infekcja, wracam do tego ziołowego antybiotyku. I on mi pomaga. Ucho wygoiło się, jak dotąd nie mam z nim żadnych problemów (w czasie operacji wycięto mi 2 i pół kosteczki słuchowej, wiec kiepsko na nie słyszę). Antybiotyk ziołowy przepisał mi lekarz, który leczy również ziołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytani, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego,, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZONIA82
Witam. Czy ktoś z forumowiczów miał może operację usunięcia perlaka w Szpitalu Czerniakowskim. Jakie macie opinie gdyż czeka mnie tam operacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem osobą niepełnosprawną ruchowo. Poruszam się na wózku ale pojawiła się szansa na to abym mogła samodzielnie chodzić a bynajmniej o kuli. Jakby się to udało to byłabym bardzo szczęśliwa. W związku z tym proszę Państwa o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na innowacyjne leczenie mojego schorowanego kręgosłupa. Posiadam subkonto w fundacji i można mi pomóc wysyłając sms-a na numer 75165 o treści POMOC 4501. Koniecznie trzeba podać mój numer bo inaczej pieniądze do mnie nie trafią. Koszt sms-a 6,15 brutto. Ponadto zbieram wszelką makulaturę (książki, gazety, zapisane kartki, wydrukowane w zakładach pracy ). Jeśli ktoś posiada coś na zbyciu chętnie przyjmę. Można wysłać pocztą lub kurierem na swój koszt po wcześniejszym uzgodnieniu. Pozdrawiam Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli masz problem z uchem, zapalenie i tak dlaej nie czekaj az samo sie wyleczy. po prostu idz do www.pco-poznan.pl/ to Ci pomoga na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzsdww
Myślałem, że chorób zatok nie da się do końca zaleczyć. Pan Piotr Sawicki w centrum medycznym Remedium (ul. Gdańska 80a) przekonał mnie jednak do profesjonalnej terapii, która okazała się pełnym sukcesem. Jestem wdzięczny za merytoryczne wsparcie, no i rekomenduję go przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zerttt
Ja musiałam bardzo pilnie mieć przeprowadzoną biopsję jamy ustnej. Za około 50 złotych można zrobić ją u Piotra Sawickiego. Ma doświadczenie w diagnostyce nowotworów jamy ustnej, rozumie prowadzenie najpoważniejszych przypadków. Akurat moja rodzina ma genetyczne uwarunkowania do tego typu schorzeń, no i ten laryngolog, którego wskazałam od dawna nam pomaga i według doświadczenia bliskich jest najlepszy, dlatego polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Alex
Mój syn jest po 4 operacjach usunięcia zmian perlakowych wykonanych w kajetanach. Ostatnia operacja odbyła się pod koniec 2012 roku, od tej pory nas olano. Szukam pomocy w ośrodkach na śląsku bo stan ucha jest fatalny. Przeszczep błony bębenkowej się niestety nie przyjął wiec ucho jest otwarte i kropla wody nie może się dostać do ucha. Wysieki z ucha są różne - od tych wodnistych przez ropne nieprzyjemnie pachnące aż po te krwiste - pojawiają się obecnie co miesiąc i trwaja po kilka dni, leczone sa z reguły cetraxalem w połączeniu z antybiotykiem. Od 2 miesięcy syn ma stały krwisty wysiek z ucha który nie znika. Na nic antybiotyki, nie pomaga już certaxal, teraz dostał krople robione na bazie wody utlenionej, które mają wypłukać z ucha wszystkie niepotrzebne dziadostwa. Po nich też zero poprawy. Mamy wyznaczony termin tomografii w chorzowie na początek sierpnia - zmiany są już bardzo rozlegle i skierowanie było na cito-może uda się i kolejna operacja będzie szybciej i już może na śląsku (chociaż wszyscy lekarze mówią ze oni nie chcą operować po warszawskich kajetanach a z Kajetan zero odzewu). Głową próbuje rozbić mur bo chciałabym przenieść leczenie młodego na Śląsk. A jeśli chodzi o zmiany, wznowy perlaka syn jest skrajnym przypadkiem u którego wznowa perlaka przechodzi masakrycznie. Jeśli macie jakieś porady i sugestie co dalej mam czynić prosiłabym o kontakt. Alex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" (chociaż wszyscy lekarze mówią ze oni nie chcą operować po warszawskich kajetanach a z Kajetan zero odzewu) " ; dla mnie to jest pieprzenie 3 po 3 ! Być może przypadek Twojego dziecka jest poważny i boją się/nie chcą się podjąć leczenia. Na temat Kajetan nie będę nawet strzępić klawiatury. Próbuj może w Poznaniu. ps.mnie, na uporczywe wycieki bardzo pomogły krople z kwasem borowym/bornym i z tego co słyszę specjaliści dosyć często go stosują w rozcieńczeniu z wodą utlenioną. Krople są robione na receptę . Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle że kwas borny + woda utleniona to dość agresywne leczenie ... dziś się jej raczej unika ( ew. osuszenie ucha przed zabiegiem radykalnym ). Taak .. Klinika prof. Szyftera jest dobrą alternatywą dla Kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej być "agresywnym" przez 5 dni i wysuszyć ucho niż doopowato leczyć przez rok różnistymi kroplami i antybiotykami, które de facto wyniszczają jelita itd. Decyzję o leczeniu kwasem bornym zawsze podejmuje specjalista i to on ocenia czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to jest jak "lekarze" nie robią prawidłowej diagnostyki ... sama to wiesz, zresztą i ja też. Przy wyciekach zwłaszcza ropnych - posiew to podstawa. A na osuszanie uszu są dziś lepsze środki niż kwas borny. Aaa U mnie przetoka błędnika od 2005 i zastanawiam się czy operować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest jeszcze biostymina przepisala mi lekarka jak mialam wycieki i krople z antybiotykiem,i ucho sie zasuszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 78
do gość Alex! ja mam podobny problem z dzieckiem, mój syn jest juz po 7 zabiegach usunięcia perlaka z ucha w Kajetanach, też obecnie ma prawie co miesiąc wyciek z ucha lewego i ostatnio pojawił się krwisty wyciek z ucha prawego z drenem , na to akurat pomaga nam Cetraxal, my jedżdzimy z małym do Katowic na ul.Nasypową do Medincusa Śląskie Centrum Słuchu i Mowy , prywatnie do dr. Urban, pani doktor zawsze te uszka oczyści i założy opatrunki , a kiedy syn potrzebuje zabieg w narkozie ( średnio 1 raz w roku uszy oczyszczają kiedy już nagromadzi się różnego syfu albo dren jest niedrożny)wypisuje nam skierowanie na zabieg do Kajetan i pisze pilne!! wtedy nie czekamy długo ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koniareczka
Witajcie, mam bardzo ważne pytanie, ale trochę od innej strony. Czy ktoś mógłby mi napisać, jak wygląda fizycznie życie po takiej operacji. Jestem bardzo czynna sportowo. Uprawiam jazdę konną (skoki) i crossfit. Czy po operacji perlaka jestem skazana na życie bez sportu wyczynowego ( zawroty głowy, ból i inne)?? Czy ktoś z Was uprawia czynnie sport wyczynowy i moze coś na ten temat napisać? Ze strachu juz dwa razy odwoływałam operację. Ucho mam suche nic się w nim od roku nie dzieje, nic nie boli, ale staram się dbac aby nie zmokło. Lekarze zadziwieni, ze w miarę dobrze słyszę, ale dłubać i tak chcą, bo są ubytki w kosteczkach słuchowych....błagam mam teraz termin na listopad...napiszcie jak to u Was wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniareczka
Halo czy ktoś tu jeszcze zagląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katharina__
Hej. Napiszę tak krótko, bo po wszystkich przejściach mojej córki,nie mam już sił opisywać jej historii... :( Kieszonki retrakcyjne - znacie może przypadki / może Wasze/ na powiedzmy samowyleczenie - cofnięcie się zmian? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×