Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Gość ankaba
kurcze, nic nie wiem o wcześniejszej rozmowie z anestezjologiem, muszę się dopytać. Też pozdrawiam koleżankę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gren18
Witam jestem tu nowy więc zacznę od nowa :) Mam na imię Szymon od 7 lat choruje na perlaka właśnie jestem po 5 operacji.. za 6 miesięcy czeka mnie następna, perlak ciągle się odnawia, mam 60% niedosłuchu, brak młoteczka i kowadełka, w Poniedziałek jadę żeby mi zdjęli szwy :) Pozdrawiam wszystkich z tą paskudną chorobą :D:D leczę się w szpitalu na ul,Przybyszewskiego w Poznaniu mam takie pytanie czy wie ktoś na czym polega obliteracja wyrostka sutkowatego wiórami kostnymi jeżeli tak to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gren18
Olinki: ja też dostałem grupe inwalidzką o stopniu umiarkowanym. żeby sie starać trzeba iść po opieki społecznej/lub innej placówki gdzie mają Takie karty później lekarz rodzinny musi to wypisać Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W oczekiwaniu...
gren18: mnie na protokole pooperacyjnym wpisano: " wykonano obliterację fragmentem mm skroniowego trąbki słuchowej, jamę sutkową wypełniono wiórami kostnymi i zobliterowano mięśniem skroniowym". A po "ludzku" wytłumaczono mi, że jest to oczyszczenie całej jamy operacyjnej, usunięcie wszelkich zagłębień i "zacementowanie" właśnie wiórami kostnymi, żeby było "gładko". Może to Tobie odrobinę rozjaśni sytuację. Bo u mnie to w sumie już nieaktualny stan ucha. Jestem po petrosektomii. I jak czytam, że "po 5 operacji" to bardzo się cieszę, że się zdecydowałam, że leczymy radykalnie i "zamykamy" problem ucha. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gren18
w oczekiwaniu.. : dzięki za odpowiedź powiedzieli mi że po tej operacji będzie mniejsze ryzyko że pojawi sie perlak, no ale zobaczymy, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaba
witam ponownie:) ja z pytankiem - czy w czasie, gdy mieliście perlaka zdarzały się Wam stany podgorączkowe? mnie od jakiegoś czasu codziennie wzrasta temperatura do 37-37.3, zrobiłam sobie morfologię z rozmazem, OB, crp, wszystko super, a mnie łamie w kościach i mam stan pogdorączkowy, czesto kicham, mam katar, a laryngolog po obejrzeniu mnie nie widzi u mnie oznak infekcji...super tylko, w takim razie skąd takie marne samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ankaba, przyznaje, że mnie akurat coś takiego nie dopadło -raczej zdarzały mi sie zawroty i bóle głowy, które trwały kilka dni i samoistnie mijały ...aż do następnego razu - jeśli mialam katar, kaszel i stan podgorączkowy to raczej mówiono o infekcji i nie łączono tego z perlakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziul
Witam wszystkich! Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w rozpoczęciu zmagań z dostaniem się na operację perlaka (trzecią w życiu) w Krakowie - proszę o jakieś wytyczne co mam robić i gdzie iść aby taką operację wykonali - Perlaka na mój narzeczony i jego laryngolog wypisał mu skierowanie na konsultację do Krakowa ( nasz teren to małopolska); ale zalecił aby najpierw pójść prywatnie do np. prof. Jacka Skłodzienia ( nie wiem czy tak się to nazwisko odmienia:) Jeżeli ktoś był u niego proszę o info - jaki on jest, jak podchodzi do pacjenta, czy jest godny uwagi, a może ktoś jest w stanie podać ceny za takie konsultacje? Jeśli znacie kogoś innego godnego polecenia to proszę o informacje. Dziękuje za wszelką pomoc. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hjjsa
Witam,mialam operacje kilka dni temu- tympanoplastyke z powodu przewleklego zapalenia i perforacji blony. Mam okropny szum w operowanym uchu, wczesniej takze mialam,ale nie az tak. Czy to znaczy ze cos naruszyli, czy naturalne po zabiegu, czy minie? Jest to nawet gorsze niz bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Szumy po operacji są normalne i wynikają z samego faktu operacji oraz szczelnego opatrunku który zapewne masz w przewodzie słuchowym. Po wyjęciu opatrunku powinny się trochę zmniejszyć i będzie lepiej. Niemniej jednak jeśli masz wątpliwości czy wszystko ok, to najlepiej te pytania zadać swojemu lekarzowi :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hjjsa
No wlasnie w przewodzie sluchowym mam tylko maly saczek ktory sobie sama mam wymieniac do zdjecia szwow. Wydaje mi sie ze nie mam nic w srodku gleboko .Aczkolwiek jak wymieniam i wszystko wyjme, to tez czuje jakbym i tak miala kilo waty w srodku. Plus ten szum, okropny. Za tydzien mam miec kontrole, wiec dowiem sie wszystkiego. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz mieć w przewodzie słuchowym opatrunek - który jest umieszczony bardzo głęboko a wymieniasz tylko ten najbardziej zewnętrzny :) Poza tym masz ucho masz teraz oczyszczone ze stanu zapalnego to też może generować podrażnienie... Pierwsze dni po operacji są najtrudniejsze, wiem coś o tym bo właśnie minęło dwa tygodnie od mojego kolejnego zabiegu. Też miałam szumy ale już są znacznie mniejsze i idzie wytrzymać i spać :) Trzymaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hjjsa
To prawda, jest ciezko. Pozdrawiam i zycze rowniez szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martylinda
Hej mam pytanie,moze ktos mial podobny problem.Jestem4 dni po myryngoplstyke w sumie to 2 operacja,ponad rok temu tez mialam na prawe uszko.I za pierwszym razem wszystko bylo ok.Teraz mam uczulenie ,swedzaca wysypke na uchu.Jestem uczulona na metal i zglaszalam to w szpitalu.Ale dziwne jest to ze rana za uchem ktora bezposrednio dotyka zszywek nie swedzi?Tylko cala malzowina,nie dosc ze swadzi to porobilo sie mnustwo krosteczek,dla mnie to jak alergiczna wysypka.No i troche cieknie z ucha,Ale nie ropa,ani krew,lekko zarozowiona ciecz. Niby tak moze byc. Do bardziej wtajemniczonych co wiecie na temat myryngotomii?czy mozna zrobic oba zabiegi jednoczesnie? Czyli naciac blone,odsaczyc i od razu zakleic? Moze wyda sie to smieszne ze pytam,ale nie mieszkam w kraju,a lekarz przed samym zabiegiem mowil wlasnie o myryngotomii,papiery wypisu ze szpitala,to masakra jakas bo z tego wywnioskowalam ze mialam oba zabiegi???Nie wiem czy to mozliwe,a wizyte u laryngologa mam za 3 tyg.Zastanawiam ze moze ja mam jakies saczki wsadzone ktore mnie wlasnie uczulaja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drewnozlasu
Witam, Od dłuższego czasu mam bóle ucha, laryngolog nie stwierdził żadnych zmian i zaproponował mi wizytę u neurologa. W międzyczasie wykonałam rtg czaszki. Czy ktoś pomógłby mi "rozszyfrować" wynik: "W widocznym zakresie komórki sutkowe wyrostków sutkowatych powietrzne. W razie wątpliwości klinicznych sugeruję ocenę kości skroniowych w badaniu TK". Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martylinda
Drawnozlasu tu chyba juz nikt nie zaglada:(A ja nie potrafie pomoc,kompletnie nic nie wiem na ten temat. A wiec mam uczulenie na cos co bylo w opatrunku,bylam u lekarza wygiagnal go biore antybiotyk,krople i dostalam masc sterydowa na wysypke.W sumie jest juz prawie ok ,prawie bo w srodku w uchu tez mialam wysypke,a przez wydzieline ktora sie saczy z ucha nie goi sie...i co teraz?Zwarjowac mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) To nie jest tak że nikt tu nie zagląda...nie odpisuje. ...bo ileż razy można wałkować wszystko w kółko? Drewnozlasu ... wynik mówi że trzeba zrobić TK i wtedy się okaże co się dzieje. Nikt tu nie czyta z kryształowej kuli . Martylinda ... miałaś pecha z tym uczuleniem ; najważniejsze że specjalista w porę zareagował a Ty cierpliwie czekaj aż się zaleczy. Człowiek to nie ciasto drożdżowe ; gojenie się zawsze trwa ... nawet jeśli to wysypka. Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich mam problem z uszami może ktoś mi pomoże bo ja nie bardzo łapie o co chodzi diagnoza szpitalna niedosłuch obustronny mieszany czekam na operacje w kajetanach na prawe ucho w rozpoznaniu tympanotomia eksploratyczna ew.ossikuloplastyka ew.drenaż dodam iż posiadam dren w lewym uchu ale nic to nie pomega .nie ma poprawy słuchu może ktoś ma podobny problem dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panid
Drewnozlasu twoj wynik rtg jest prawidlowy, komorki wyrostka powinny byc powietrzne. Jednakze samo rtg jest bardzo slabym badaniem i nie mozna na jego podstawie wiele stwierdzic. Lekarz ktory je zlecil byl wg mnie idiota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panid
Elcia chyba lekarze nie znaja konkretnej przyczyny twojego miedosluchu. Mieszany to znaczy ze lacznie przewodzeniowy i odbiorczy. Ten pierwszy wynikac moze z zaburzenia prawidlowego przechodzenia fal dzwiekowych do ucha wewnetrznego (np. przy przerwanej blonie bebenkowej, rozerwaniu kosteczek) a ten drugi swiadczy o niedomodze samych komorek sluchowych w narzadzie slimaka. Robiac operacje chirurg obejrzy przestrzenie, oczyszczajac z ewentualnych zmian zapalnych, sprawdzi czy kosteczki sluchowe sa prawidlowo polaczone ( jesli nie, wykona tzw ossikuloplastyke) . To moze poprawic sluch. Nie wiem o co konkretnie pytasz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki napisze troche więcej o moim schorzeniu może ktoś ma podobne schorzenie w TK w opisie obustronnie cechy przewlekłych zmian zapalnych ucha środkowego bezpowietrzność komórek obu wyrostków sutkowatych cechy sklerotyzacji kostnej w obrębie wyrostków sutkowatych upośledzona znacznie drożność większej części obu trąbek słuchowych operacja w Kajetanach 09.2013 a ja już6 miesięcy na chorobowym czekam na komisję i nie wiem czy zus przyzna mi świadczenie rehabilitacyjne .Nie wiem jakie są rokowania lekarz napisał że niepewne .pracuję w hałasie i nie mogę wrócić do pracy zdaniem lekarza profilaktyka z góry dziękuję za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki napisze troche więcej o moim schorzeniu może ktoś ma podobne schorzenie w TK w opisie obustronnie cechy przewlekłych zmian zapalnych ucha środkowego bezpowietrzność komórek obu wyrostków sutkowatych cechy sklerotyzacji kostnej w obrębie wyrostków sutkowatych upośledzona znacznie drożność większej części obu trąbek słuchowych operacja w Kajetanach 09.2013 a ja już6 miesięcy na chorobowym czekam na komisję i nie wiem czy zus przyzna mi świadczenie rehabilitacyjne .Nie wiem jakie są rokowania lekarz napisał że niepewne .pracuję w hałasie i nie mogę wrócić do pracy zdaniem lekarza profilaktyka z góry dziękuję za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panid
Elcia nie znam sie na zusach i przyznawaniu rent etc. z opisu wynika ze masz zaawansowane zamiany w obu uszach na tle przewleklego zapalenia. Dlugo musisz czekac na ta operacje. Na pewno sprobuja ci oczyscic ucho z tkanek zapalnych, odtworzyc elementy ucha srodkowego jesli sie da. Halas jest okropnym czynnikiem bo uszkadza sluch niepostrzezenie. Zycze powodzenia i nadziei ze sie poprawi oraz oczywiscie profilaktyki przeciw halasowi. Nikt nie powie ci na 100% jakie beda efekty leczenia,ale skoro sie podejmuja go, to licza ze mozna ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś światowy dzień kundelka...więc psitulajcie swoje futrzaki...do uszu :P :D Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perlakowata
witajcie. Też mam perlaka wykrytego w lipcu '12 operacja w marcu '13 w szczecinie uni lubelskiej chciałam się zapytać o fachowość w tym szpitalu i czy po perlaku jest możliwość przyznania renty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...po perlaku...nawet fest zaawansowana choroba obojga uszu razem z głuchotą nie jest podstawą do przyznania renty. Niestety :( ps.bo z tym da się podobno normalnie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga3050
Pomocy!! Mój mąż miał w marcu 2012r operacje- perlak prawego ucha. Niby wszystko było ok, opera wał go podobno bardzo dobry lekarz w Lublinie i od pewnego czasu pojawiły sie problemy a my nie wiemy co sie dzieje. Meża czasem kłóje coś w uchu a w obydwu uszach ma szumy uszne, jakby ktoś właczył odkurzacz, jak to określa a do tego boli go glowa. Objawy te nasilaja sie na wieczór. Może ktos z Was miał podobne objawy, może ktoś wie co może się dziać i co z tym robić? Dodam że mówiliśmy o tym lekarzowi na kontrolach ale nie robił z tym nic specjalnego. Proszę pomozcie. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panid
Droga ago, nie moze byc tak ze mowi sie cos lekarzowi a ten to tak ignoruje. Jesli dolegliwosci nasilaja sie wybierzcie sie do innego lekarza np. Przyczyn moze byc bardzo wiele, nikt tutaj nie zajrzy panu w ucho niestety. Ile pacjent ma lat? Moze cisnienie trzeba zmierzyc jak w obu uszach sa jakies szumy i bol glowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerad
Witam. Jestem tu nowy.Pragnę z innymi się podzielić wrażeniami ze słabo słyszącymi.Otóż przez ostatnie 5 lat straciwszy słuch chodziłem z aparatem w prawym uchu.Lewe pooperacyjne puste w środku/1966rok/Aparat to był dla mnie koszmar.Wreszcie zdecydowałem się na operację.Zalogowałem się do Kajetan poprzez internet w marcu/2012r/3.10.2012 wizyta a 2.11.2012 operacja.Już minęło dwa tygodnie ja zaczynam słyszeć.Tak że bardzo się cieszę.Zauważyłem że Kajetany mają bardzo dobrych specjalistów.Patrząc od strony pacjenta niestety trzeba się uzbroić w wielką wielką cierpliwość bo tu przewija się ogromna masa pacjentów.Ale naprawdę cierpliwość jest sowicie wynagradzana. MAR78 co z mlodyą i BAHEM-nic nie pisze.pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów i czytających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyję ..:) uszy jak to uszy, czasem dadzą o sobie znać. Minęły dwa lata od wpisania na listę BAHA w Poznaniu i 29 listopada będę miał wszczepiany implant - tyle że nie BAHA a Oticona. Cóż ... nie pojawiam się - bo i druga połowa pilnuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×