Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

Gość gab sonik
ale palant z ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
HE HE HE PANI DOKTORNIKT NIE MA ODWAGI SIE PRZYZNAC ZE JEST LEKARZEM???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
prawda jest taka ze w wiekszosci lekarze nie czytaja nic poza publikacjami koncernow farmaceutycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
lekarze powinni brac odpowiedzialnosc prawna za osoby przez nich 'leczone'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An_dy
MAROKOOOOOOO "proponuje zmienic lekarza rodzinnego na psychiatre" No i nic nowego nie zaproponowales. To wlasnie proponuje znaczna czesc lekarzy. Na szczescie zdarzaja sie lekarze ktorzy mysla inaczej. Mnie moja LEKARKA PIERWSZEGO KONTAKTU ochrzanila za to, ze z moimi wszystkimi objawami tak dlugo sie meczylam sama az doszlo do czego doszlo. Niczego biedny 'osiolku z klapkami' sobie nie wmowilam. Grzybice 'wmowila mi' lekarka (i nie w pcimiu dolnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
GABSONIK olej to ,sorki za slowo,ale takich lekarzy mamy w kazdej poradni/ciemnota tepota i nic wiecej ,a i zapisywanie antybiotykow na wszystko,dziwne ze zaden z tych rodzinnych doktorkow na grzybice nie choruje ,moze jak sie na nia zalapie uwierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale namieszał ;) no cóż takie czasy- lekarz co uratował noge pacjenta pijawkami a nie sterylna strzykawą stanął przed komisja etyki lekarskiej , my na szczęście mamy wolny kraj i jak leczymy się sami sami odpowiadamy za swoje zdrowie a kady ma prawo myśleć co chce nie udawadniajcie że ziemia jest okragła - szkoda klawiatury marokoo a faktycznie jak nas się czyta to można uznac ten topik za paranoję ale my się doskonale rozumiemy w naszym obłędzie ;) Gabsonik o ile dobrze pamiętam ty leczysz sie czosnkiem czy kolor tzn pochodzeni ma znaczenie- jak rozróżnic ten chiński od polskiego, może coś wiesz na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
poza tym panie madralinski/ska my nie leczymy sie u lekarzy rodzinnych ale wiekszosc z nas leczy sie u najlepszych specjalistow ktorzy wiedza co to jest grzybica ukladu pokarmowego lub grzybica ogolnoustrojowa. jezeli ty jeszcze do tej pory nie natrafilas na termin grzybica to wroc do ksiazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
czosnek powinien byc zarozowiony. tlumaczyli mi to sprzedawcy tureccy 'znajacy sie na dobrym czosnku' tu w polsce rzeczywiscie polski jest rozowy (skorka na zewnatrz) a chinski jest bialy. mam wrazenie ze polski mniej piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An_dy
GABSI jest lepszy patent: placic lekarzowi po wyleczeniu a nie za konsultacje rodem z reklamowki TV. PIECZARECZKO ten 'zolty' jest mniej dorodny ale widzialam tylko raz wiec moze sa i inne znaki szczegolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An_dy
POTWIERDZAM co napisala GABSONIK o kolorach. Ten chinski byl bieluski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
czosnek ma byc zarozowiony/lupinki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
dokadnie AnDy, najbardziej dobija to w jaki sposob lekarze wykanczaja male dzieci antybiotykami. a mlodzi glupi rodzice niszcza dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzaje jajek? Wiesz niektorzy maja uczulenie na kurze, a na przepiorcze nie, ale u was w poradni wystepuje pewnie jeden rodzaj alergii IGE, ktora i tak zalezy w razie badania od wielu czynnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
chcialam wam powiedziec ze kupilam ksiazke marii Treben pt apteka pana Boga. jest suuuper. oczywiscie dozo brakuje wiadomosci ale nigdzie nie ma wszystkiego;)n jest za to duzo o podstawowych ziolach i chorobach. zaczelam stosowac te ziola i naprawde widze poprawe. juz i tak bylo dobrze ale teraz jest jeszcze lepiej. pije skrzyp pokrzywe, nagietek i krwawnik regularnie i czuje z dnia na dziej jak dzialaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Drogi Marooko. Jeżeli jesteś już aż tak zorientowany, to chyba wiesz, że naturalnym miejscem wystepowania drożdżaków w przewodzie pokarmowym jest jelito grube! Ale w wielu patologicznych przypadkach drożdżaki bytują i mogą się rozmnażać w innych miejscach przewodu pokarmowego i są traktowane jako flora saprofityczna.[Chyba wiesz co znaczy flora saprofityczna? Cudzożywne organizmy pobierające nergie z martwych szczątków organicznych, rozkładają je na proste związki,np. węgla, azotu itd..]. Dlatego lekarze nie biorą ją pod uwagę jako potencjalnego czynnika zakaźnego. A mimo to mądry lekarz powinien wiedzieć, że niekiedy błona śluzowa żołądka może być pierwotnym ogniskiem rozwoju grzyba z rodzaju 'CANDIDA', przez którą przeniknie drożżdak do krwiobiegu i rozprzestrzeni się w ten sposób na cały organizm, tworząc w nim infekcję grzybiczą! Mało kto wie z "wielce uczonych" lekarzy, że, że dla niektórych drożdżaków jak np. Candida albicans i Candida glabrata NORMALNA KWASOWOŚĆ SOKÓW ŻOŁĄDKOWYCH NIE STANOWI ŻADNEJ PRZESZKODY DLA ICH ŻYCIA I ROZWOJU. Jak dalej twierdzi w swojej publikacji dr Janus, istnieją podstawy, by sądzić, że obecność drożdżaków Candida na powierzchni błony śluzowej żołądka nie pozostaje bez wpływu na jej stan. Uważa się-dalej kontynuje tenże lekarz-że pewne produkty uboczne fermentacji drożdżaków tj.aldehyd octowy(bardzo toksyczny dla wątroby) czy kwasy karboksylowe, mogą współuczestniczyć w procesie niszczenia struktury nabłonka błony śluzowej żołądka. A osobne zagrożenie stanowią grzybice błony śluzowej żołądka,bowiem wydzielane-jak pisze dalej-przez grzyby ENZYMY ROZKŁADAJĄCE BIAŁKA(proteolityczne) dopełniają reszty w powstawaniu nadżerek stanowiących WROTA zakażenia dla drożdżaków i nie tylko. Pomimo głebokich zmiam martwiczych w błonie śluzowej żoładka, drożdżaki bytują wyłącznie na ich powierzchni. Pobierana endoskopowo treść żołądkowa i dwunastnicza w celu przeprowadzenia badań mykologicznych może być zanieczyszczona grzybami pochodzącej z jamy ustnej i stąd medycyna akademicka [ zapatrzona klapkami w swoje dotychczasowe osiągnięcia na temat patogennej roli drożdżaka u człowieka] nie uznaje rozpoznanych zmian jako grzybiczych. Objawy kliniczne grzybicy żołądka są NIESPECYFICZNE [obejmują zwykle bóle brzucha, spadek wagi ciała, wymioty i dolegliwości wrzodowe]. Inną jeszcze kwestią jest uaktywnienie się Helkobakter Pylori w żołądku, który nieraz dostaje się do mas kałowych, a w kontakcie z nimi człowiek może się zakazić. Np. masami kałowymi(naturalny nawóz) podlewane są niekiedy warzywa w celu lepszego ich wzrostu, później dokładnie nie umyte, są żródłem zakażenia. Na temat mozłiwej grzybicy j. grubego i innych narządów i schorzeń-c.d.n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
largos, zagladasz jeszcze na to forum?? nie pisalam bo zgubilam twoje gg a mam nowy numer, wiec napisz do mnie;) a nr wyslslsm w mailu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
I jeszcze jedno: Napisz, jaką ty proponujesz drogę usunięcia przyczyn dolegliwości tu na forum osobom borykającymi się z problemami jelitowymi i nie tylko? Bo widzisz, Jozio napisał(a) dość kokretną sugestię co do poprawy stanu zdrowia. Jeśli ty masz swoją, to napisz, ale nie krytykuj. Bo to przypomina "kogoś widzącego jak jego znajomy skręca się z bólu, a ten w tym czasie krytykuje,mówiąc: "Za dużo się najadłeś" i nie podejmuje żadnej akcji pomocy. Ciekaw jestem jakie twoje jest zdaniew tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab sonik
czy ktos wie jak sie je ten jeczmien?? bo mam a nie wiem co z nim zrobic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozio
An Dy Nie roszcze sobie prawa do bycia autorytetem, szczerość zapytał/a od czego ja bym zaczął. A zacząć trzeba od samych podstaw. Nie wiem co dolega tobie a co szczerość i dlatego też nie podawałem żadnych konkretów. O tych w wielu miejscach na tym a także innych forach można poczytać. Z tego co pamiętam to sama podawałaś wiele konkretów. marocoo To co starasz się objawić wśród ludzi którzy trochę doświadczyli problemów i tych twoich zgadzających się lekarzy przyprawia co najwyżej o złość, bo to że jesteś śmieszny pisząc że to wszystko hipochondria. Ale widać jesteś typowym ignorantem. Nikt nikomu nie karze leczyć się na własną rękę, jeżeli wolisz to masz bardzo duży wybór, możesz oddać się za darmo albo jeszcze dopłacać. Pozwól że każdy ssam będzie decydował co robi ze swoim życiem i zdrowiem. Skąd biorą się tacy ZOMOwcy poprawności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozio
najlepsze jest to zdanie w ktorym marokooo pisze ze nie wierzy ze w XXI wieku tak zaawansowana medycyne nie zna jakiejs choroby. Dziecko naczytalo sie NATIONAL GEOGRAFIKOW i naogladalo TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta garbo
Marokoo O tym, że grzybica układu pokarmowego nie istnieje, powinieneś poinformować koncern farmaceutyczny produkujący lek o nazwie Nystatyna - postać "pigułkowa" jest specjalnie na tę "nieistniejącą" grzybicę jelita. Gabsonik- wygląda na to, że Maroko jednak nie czyta tego, co piszą koncerny farmaceutyczne. Jakby czytał, to by wiedział, że grzybica oka też istnieje. Rany boskie, mam nadzieję,że to nie jest lekarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An_dy
Marokoooo a to aby ci ulatwic odszukanie producenta, bo biorac pod uwage niechec do wiadomosci z netu mozesz miec z tym klopoty Nystan tablets (nystatin) Main Use: Fungal infection in the intestines (candidosis) Active Ingredient: Nystatin. Manufacturer: Squibb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
O widze doktor z Maroka juz sie polozyl,he pewnie jutro od rana pracuje w przychodni medycyny rodzinnej ,bedzie znow wypisywal tony antybiotykow bez zadnej oslony,bedzie mowil pacjentom z grzybicom ukladowa ze sa chorzy psychicznie i wypisywal leki na depresje i psychotropy,wszyscysmy to przerobili Moi Drodzy ,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grenadier0123
Pieczareczka - bialy czosnek pochodzi z Chin i nie rowna sie z polskim czosnkiem ( kolor rozowy ) takze polecam nasz wyrob :) Ktos z Was slyszalem cos o leku TRIOXAL? (przypisala mi go pani laryngolog ). Ehh dodatkowo poza kandydoza jamy ustnej wyryto u mnie yersinie ( posiew krwi ) :/ a 11 stycznia mam jeszcze miec gastroskopie teraz to boje sie tam pojsc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
MAROKO NAPISAŁ: internet to nie jest miejsce na dawanie rad w sprawie zdrowia... od tego sa lekarze i poradnie a jesli nie zgadzacie sie z ich opiniami i bardzo chcecie je podwazac nagrody nobla czekaja. tak wiec uwazam ze jesli probujecie wmowic sobie cos z czym nie zgadza sie wasz lekarz proponuje zmienic lekarza rodzinnego na psychiatre Otóż drogi marooko jak się twój lekarz nie zgadza z czymś, co ty mu chcesz wmówić, że grzybica jelit -takie pojęcie w medycynie nie istnieje- to odrazu poproś go o skierowanie na studia w Colegium Medicum UJ w Krakowie. Dlaczego tam? Bo tam na ul Czystej prowadzone są naukowe badania mikrobiologiczne w zakresie mikroflory jelitowej oraz grzybów w tym candida również. Tam się dokładnie "pseudolekarzu w czasie studiów dowiesz jaka może byc patoegenna rola tego mikroba..i jeszcze doskolisz swego kolesia z przychodni. Kiedy w latach 90-tych moj syn chorował na jelita, a przyczyna organiczna była wykluczona,pokazałem wynik z badania kału z tego Instytutu Mikrobiologii -lekarzowi pediatrze, który leczył mego syna, tenże zaraz po spojrzeniu na wyniki badania nie umiał sobie zupełnie poradzić z ich interperetacją. To pół jeszcze biedy, ale smutne było to, że nie był w stanie ustosunkować się do dalszego postępowania z chorym dzieckiem. A najgorsza z najgorszych opcji, że nie skierował do innego lekarza pediatry. Ja jeszcze na temat patogennej roli drożdżaka nie wiele wiedziałem. Dowiedziałe sie dopiero czytając publikacje naukowe:Prof.Romańskiego Zbigniewa z Bydgoszczy,Prof. dr n.med. Piotra Heczko – Kierownika Instytutu Mikrobiologii Collegium Medicum UJ, Prezesa Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych (PTZS) w Krakowie, Członek Komitetu Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka PAN, Prof. Kaczmarskiego z Białegostoku,dr n.med. Myłek Danuty znanej alergolog ze stażem naukowym w Indiach, angielskiego dr Brostoffa, lekarza naturalisty Josefa Jonasza z Czech i wiele jeszcze innych info... w tej nieropoznanej do końca przez oficjalną medycynę ex catedra przyczyny dysobiozy jelit i jej wpływu na powstwanie wielu chorób. To klasyczny przykład jak lekarze bywają niedouczeni, przejawiając dyletanctwo w zakresie poszerzania wiedzy z każdej dziedziny! Nie twierdzę, że nie trzeba chodzic do lekarza i ignorować jego sugestie lub porady. Jednak, gdy one zawodzą cierpiącego w jakimś okresie i zakresie choroby trzeba dszukać innego rozwiązania. Nie zawsze można natrafić na innego lekarza, ktory zajmie się solidnie naszym leczeniem. Nie mniej dopóki się da, należy nie rezygnować i nie poddawać się, jednocześnie stosując metodę "MACAJEWA". Co do mojego syna, na miejsce tego pediatry po jakimś czasie zjawił sie inny pdetria, który odrazu zastosował nystatynę dosutnie i ma scie przeciwgrzybicze, a nawet leki przeciw robacze. Tak więc nie kombinuj za wiele 'MAROKO' tylko się jesze naucz myślenia, a ono "nie boli" .Pamiętaj..."Nie boli"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Metoda "Macajewa" to taka stosowana powszechnie metoda prób i błędów...., które wskazywać mogą azymut naszych dalszych działań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
Witajcie! Wiem, ze to pytanie przewijalo sie juz setki razy na tym forum, ale czy ktos moglby mi jeszcze raz napisac, jak najtrafniej zdiagnozowac przerost grzyba w organizmie? Bo poki co w laboratoriach zostalam wysmiana. Chce zrobic badanie prywatnie i z tego, co wiem najbardziej wymierne jest badanie krwi w mikroskopie z ciemnym polem widzenia (czy to prawda, ze jest tylko jeden tego typu mikroskop w lab. w W-wie???) Podobno badanie mykologiczne kalu powinno jednak cos wykazac - jakies przerosty, tak? I jeszcze cos slyszalam o badaniu krwi w kierunku przeciwcial. Czy moglby mi ktos precyzyjniej cos napisac, zebym mogla usystematyzowac nieco moja (nie)wiedze? Serio, caly czas czytam i szperam, ale czas mnie troche nagli, a rozne zrodla podaja nieco inne dane. Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlą się zamiast oddać córkę na leczenie Rodzice dziewczynki, zamiast rozpocząć leczenie rozwijającego się w jej głowie guza uznali, że lepsza będzie modlitwa do Jana Pawła II - informuje "Polska". Lekarz rodzinny, który niespełna dwa lata temu skierował dwunastoletnią Anię na rezonans magnetyczny robi bardzo wiele, aby dziecko miało zapewnioną opiekę medyczną. Mimo to Tadeusz i Krystyna Ś., rodzice Ani, są zdecydowani, aby ograniczyć się tylko do gorącej modlitwy o zdrowie ich córki i ewentualnie ziołach od bonifratrów. Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie orzekli, że konieczny jest pilny zabieg neurochirurgiczny, choć jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko go nie przeżyje lub do końca życia pozostanie kaleką. Sąd Rodzinny, jak informuje "Polska", ograniczył prawa rodzicielskie państwa Ś. i nakazał natychmiast rozpocząć leczenie Ani. Państwem Ś. zajęła się juz prokuratura. Są oni podejrzewani o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, za co może im grozić od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności." a co myslicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×