Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

Gość mjmk
Właśnie doczytałam. Ile kropli bierzesz? Może twoja dawka jest za duża na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjmk Citrosept biorę raz dziennie 20 kropelek po wieczór i tyle i do tej pory nie było problemów, ale kupiłam sobię magnez dojelitowy czy jakoś tak i odkąd go zaczełam brać pogorszyło mi się samopoczucie bo ja brałam najpierw citro potem po godzinie dwóch magnez i spać, priobiotyki biorę już od chyba 4 mc nie przerwanie, a magnez uzupełniam od 6 mc i uzupełnić nie mogę a biegunek jako takich nie mam, póki co odstawiłam na chwile magnez żeby uspokoić flaki i odstawie ten citro pojem pomidory i banany jakieś orzechy coś tedy i zrobie badania i zobaczymy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Aureli na ziołach nigdy nie piszą tak naprawdę na co najlepiej pomagają bo trzeba by było zarejestrować je jako leki i podnieść ceny wykonać przedtem testy i udowodnić, że leczą a po co jak chemiczne są tańsze i już mają opracowane receptury. Poza tym zioła możesz sobie wychodować lub nazbierać więc to nie intetes dla farmacji. Ja mam Fitoterapie Różańskiego kiedyś dawno znalazłam ją na jego stronie ale niestety już nie istnieje ta strona a szkoda bo było sporo fajnych opracowań. dr Różańskiego o orzechu: Orzech włoski - Juglans regia (Juglandaceae). Opis. Drzewo dorastające do 25 wys.; kora srebrzystobiała; liście nieparzysto-pierzaste, pachnące, duże; listki podłużnie jajowate; kwiaty męskie (pyłkowe, pręcikowe) zebrane w długie, zwisające, gąsienicowate kwiatostany; kwiaty żeńskie - siedzące, zielonawe, po 2-3 w kątach liści; owoc - orzech (pestkowiec) okryty pachnącą, zieloną, miękką, soczysta łupiną. Kwitnie w kwietniu (II połowa) lub w maju. Drzewo często sadzone, niekiedy uprawiane; szczególnie pospolit w południowej i w południowo-wschodniej Polsce. Surowiec. Surowcom jest nie tylko orzech, ale także kora, zielona łupina orzecha (tak często wyrzucana) i liść - Cortex, Fructus, Folium Juglandis sue Cortex Nucum Juglandls viridis vel Putamina Nucum. Folium Juglandis można kupić w sklepach zielarskich. Korę lub młode gałązki (Frondes Juglandis) pozyskuje się wiosną lub jesienią; liście zbiera się w maju (ewentualnie w I połowie czerwca). Surowce suszy się w normalnej temperaturze, przy czym korę i gałązki można wysuszyć w otwartym piekarniku ogrzanym do temp. 80o C. Bardzo cennym surowcem są niedojrzałe, świeże owoce, z których przyrządza się sok, intrakt, alkoholaturę zimną i alkoholmiód. Skład chemiczny. Surowce zawierają: naftochinon (dwuketonowa pochodna naftalenu) - juglon; hiperozyd, 3-arabinozyd kwercytyny i kemferolu, kwasy fenolowe kw. kawowy, kw. kumarynowy, kw. galusowy), witaminy (wit. C: liście zebrane w maju - 300-500 mg/100 g, łupina i niedojrzałe orzechy -2-3 tyś. mg tj. 2-3 g/100 g; kw. foliowy, wit. P, fitochinony, czyli wit. K), olejek eteryczny - 0,01-0,03% (główny składnik to heksen-2-alem-1), karotenotdy - ponad 30 mg/100 g, garbniki - 3-4 %, violaksantynę, flawoksantynę, alkaloid yuglandyne. Należy wiedzieć, że łupina i niedojrzałe owoce zabierają aż 25% garbników. Działanie. Surowce działają silnie ściągające, odkażająco, przeclwszkorbutowo, przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie, rozkurczowo, przeciwrobaczo, trawiennie, moczopędnie, wzmacniające, odtruwające i przeciwkaszlowo. Wskazania: stany zapalne i zakażeniowe przewodu pokarmowego, układu moczowego i oddechowego, osłabienie, choroby zakaźne, skórne, wirusowe (surowce wykazują działanie przeciwwirusowe), oczne i przeziębieniowe, schorzenia wątroby, trzustki, śledziony i pęcherzyka żółciowego, zaburzenia trawienia, biegunka, niestrawność, pękanie i przepuszczalność naczyń krwionośnych, bóle brzucha, nadmierna potliwość (kąpiele), robaki obłe, choroba wrzodowa, skąpomocz, obrzęki, nadciśnienie, nadmierne krwawienia miesiączkowe, upławy, stany zapalne narządów płciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
ailhad zrob 2 tygodnie picie soku z pokrzywy. dodatkowo duzo ziemniakow w lupinach i skorupki jajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_bor
Marttina Dzięki, to w takim razie już zaraz mieszam ziółka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Zrób jak radzi gabso i zmniejsz dawkę citroseptu bo jak nie masz już grzyba czy innego świństwa to nie musisz już tyle go brać 2 razy dziennie po 8 kropli powinno wystarczyć a jak za dużo to do 5 zmniejsz. Taka ilość jest profilaktyczna. Teraz możesz oczyszczać organizm z toksyn i możesz nadal się źle czuć. Jeśli stosujesz dietę to jej nie przerywaj. Jak nie stosujesz to zastosuj szybciej się oczyścisz i pij dużo wody jak masz w domu dobrą wodę kranówę to nawet taka wystarczy po przegotowaniu. A co to za magnez dojelitowy jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_bor
mjmk No tak, pewnie masz rację z ziołami, dla nikogo to nie jest interes poza tymi, co się nimi leczą. A tą fitoterapię Różańskiego to masz w jakimś dokumencie na kompie? Bo jak tak, to może mogłabys mi przesłać na adres mniamumniamu@gazeta.pl? Z wszystkimi świństwami, jakie mam w sobie, chciałabym się z tym zapoznać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
ok postaram się wysłać jako dokument. Zobaczymy czy przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
wysłałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
fitoterapia w tysiacach stron nawet w formie ksiazki dostepna jest w necie. www.luskiewnik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
gabso od jakiegoś czasu są tam tylko niedziałające linki ale na tej stronie są linki do innych jego opracowań więc warto popatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_bor
mjmk Mam, wielkie dzięki : ) : ) Przez weekend będę miała super lekturę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Ailhad Z tego co widzę to w skutkach ubocznych jest: Niekiedy nudności, wymioty, luźne stolce lub biegunka. Z tego co pamiętam to chyba tak jest, że magnez pooduje jakieś zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Ja mam w kapsułkach i mi nic po nim nie jest ale po filomagu też coś tam się działo. Poszukaj w aptekach magnezu w kapsułkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
boli mnie jajknik. boli to jednak malo powiedziane. rwie tak ze wyje z bolu. ooooo. co mam robic. nie bolal tak od wielu wielu miesiecy. a teraz tak boli strasznie. cala noc mnie rwie. nie moge spac. mam nadzieje ze nic sie nowego nie zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
i najgorsze ze jestem z tym sama nikomu nie moge powiedziec mam dosyc litosci chorowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
przepis mam z forum o pasozytach od kobietki co pracowala w sklepie zielarskim i wyprobowala go na sobie i znajomych ,a ziola sa prof Ozarowskiego[z z kropka -klawiatura mi nie dziala dobrze] ,mozna wpisac tego lekarza w google i sa nie tylko przepisy na robaczki ale na inne dolegliwosci ,ja orzecha wloskiego pilam juz 2 lata temu mam drzewko obok a alkoholowy wyciag z lupin stoi w kuchni ,w piwnicy mam zasuszone lupiny,napar pija tez dzieci ,moja corka i kolezanki cora tez ,wiec na pewno jest bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
gabso Zrób usg . Co nas nie zabije to nas wzmocni. Zawsze możesz zacząć kurację od nowa. Tylko nie pękaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Gabso
Na szybko: zrób okład z oleju rycynowego na 2godz, poszukaj w sieci Okałdy z olejub rycynowego..., działa, leczy,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Gabso
sorry, okłady z oleju rycynowego miło być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_bor
nutka 1 Dzięki :) Ziółka gotowe do picia. Mamuśko kochana, czy to ma być takie gorzkie i ostre w smaku? BO ja nie moge ani cukru, ani miodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmerek
An dy ze prawie caly no teraz mysle ze chyba trzeba wziasc mala poprawke ale prawda jest ze spedzalam kazda wolna chwile dzien i noc i juz zaczynalam chwilami tracic rzeczywistosc mieszkam za granica a tutaj medycyna jak na lekarstwo i to byl jedyny sluszny krok w tej sytuacji leczyc siesamemu bo inaczej grzyb by mnie zjadl zanim dostalabym sensowna pomoc a jakie sa wyniki tego byly momenty zachwytu ale jak sie zdarzy ze zjjem cos co mi nie sluzy mowie oczywiscie o produktach dozwolonych ostatnio np kasza jeczmienna to wracaja objawy grzybicy i to te dokuczliwe a to juz moj drugi blad w krotkim czasie i juz dwa tygodnie minely od pierwszej wpadki i jeszcze nie udalo mi sie dojsc do stanu z przed no ale powolutku niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
aurelia jak ci smakowało mleko kokosowe? robiłaś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_bor
mjmk Zrobiłam dzisiaj. REWELACJA!!! Mój mąz stwierdził po skosztowaniu, ze zostaje fanem mleka kokosowego : ) Dzięki jeszcze raz za przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
zrobilam oklad i bol minal:) i.... dostalam owulacje ale nie normalna tylko mega, takiego sluzu w zyciu nie widzialam. wiec moze to byl wiec bol owulacyjny gdzie pracowal oslabiony jajnik? rycyne profilaktycznie uzywam od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
dzis i wczoraj robie juz 100% normy na oczy. widze z odleglosci 10 stop wszystko co widzi zdrowe oko. wiec dzis przesuwam tablice na odleglosc 30 stop. efekty sa niesamowicie szybkie. teraz mam momenty ze bez okulrow widze lepiej niz w okularach, wszystko jest inne, kolory sa zywe, widac wszystko doskonale, nawet swiat inaczej pachnie. biel siest bielsza. w aucie trudno ocenic odleglosc bo auta wydaja sie byc olbrzymie w stosunku do tego jak to wyglada w okularach. dalej jestem na sokach po 1 litr na dzien. diety nie trzymam szczegolnej, ale miesa dalej unikam. do tego cwicze po 50 powtorzen na wszystkie partie ciala. nawet 50 pompek!! niezle. miesnie fajnie juz widac na ramionach lecz reszta jeszcze jest sflaczala. waga tez stoi w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
oj sa gorzkie,dzieci tez marudza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
Zaczytana, wyczytalam wczoraj ze brak b12 rzeczywiscie powoduje niedokrwistosc, tak wiec moje problemy wziely sie po prostu z braku suplementacji b12. jak widac sama chlorella nie wystarcza, i slusznie gerson zalecal mega dawki w zastrzykach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ama75aa
Witam! Mój synek po przejściu nefrektomii dostał nalot na języku i ma całe ciałko wysypane krostkami. Ja sie go dotyka to jest jak papier ścierny. Ten język to już wiemy że grzybica i stosujemy Nystatynę. Ale co do krostek, to lekarz nie ma pojęcia i każe dawac Zyrtec. Mnie nie opuszcza myśl że to tez grzyb wyrzuca ze srodka. Macie może jakis sposób na to paskudztwo dla 1,5 rocznego dziecka? Moze warto zrobić mu badani na obecność pasożytów i gronkowca? Ja chyba zaczne wariować. Dopiero uporaliśmy się z ta chora nerką a tu kolejne gówienko sie przyczepilo. Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×