Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

Gość ludi
acha jeszcze -zero owocow /jedynie cytryna -zero wedin skepowych -zero krowich produktow -zero maki bialej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
jasne że wole ładne włosy ( albo poprostu włosy) niż wafelka. Tylko ze kurcze mnie tak do nich ciągnie ze cholera! Zwłaszcza dzis jak np mam imieninki w domu ( pełno pyszności. Poza ty boje się ze te włsoy które powypadały ( mam juz lekkie przeswity) juz nie odrostną :( Jezeli chodzi o białą mąkę to nie ma problemu - moze dla mnie nie istniec, moge jesc ciemne pieczywo ( pumpernikiel na zakwasie) i ciemny makaron oraz ryz, kasze gryczaną , warszywa na patelni itp. Wędliny? uuu jak ich nie jesc, sery/serki - to samo? Przeciez to niedoborów sie mozna dorobić! Mleko pije ale w zasadzie moge przestać. Probityki? No jakies kupiłam ( Biotyk) Pić płynów jakos duzo nie umiem ( a szkoda) Co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
a ta grzybicę to ja sie chyba juz w dzieciństwie nabawiłam ( tyle ze bez przesady az tak duzo słodyczy wtedy nie jadłam, to raczej mega stresujące życie wtedy). Potem sie odchudzałam a po odchudzaniu złapałam jedzenie kompulsywne ( meega objadanie sie słodyczami i nie tylko). Pamiętam nawet jak kiedys kładac sie spac pomyslałam sama do siebie mówiąc " to sie kiedys źle skończy" . No i sie skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
aha i powiedzcie mi jesli mozecie - ile to potrwa? Tzn ta dieta. Rok czasu takiego rygorku wystarczy zeby pozbyc sie tych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
nie możesz jeść pumpernikla na zakwasie bo tam jest miód i cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
poważnie? no jest niby napisane ze cukier i chyba syro ale to co ja mam jesc z pieczywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
a moge takie pieczywo chrupkie RYVITA? Jest bez drożdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Wiesz co ja jem tylko chrupkie pieczywo z ryżu i kukurydzy i czasem chleb bezglutenowy ( ale tylko czasem- raz na 2 tygodnie 1-2 kromki bo tam jest trochę cukru i drożdże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Ja choruję juz przypuszczalnie ze 20-25 lat a pewna jestem że 15-12 lat temu zaczełąm mieć wyraźne sygnały.Dlatego mam większe ograniczenia w jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
kurde Lenka nie znam tego ryvita pieczywo ma byc bez drozdzy ,bez mleka ,bez cukru bez konserwantow E JEST WAZA ZYTNIA BEZ DROZDZY I BEZ CUKRU FAJNA sa wafle z braz ryzu , kukurydziane ,jest pieczywo na zakwasie zytnie ,dla mnie to jest wybor ,na poczatku moglam tylko wafle z braz ryzu przez kilka miesiecy ,co dow wedin to ZAPOMNIJ ,WEDLINY TO CHEMIA I CUKIER/PAROWKI TO SZCZYT SMIETNIKOWEGO ZARCIA ,SAM CUKIER I E WYPENIACZE -ACHA JESZCZE ZERO BENZOESANU SODU ,JEST W WEGATACH ,MAGI ,KOSTKACH ROSLOWYCH ,SZYBKICH ZUPACH/ZRESZTA CZEGO W NIM NIE MA/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
ja mam 23 lata a pierwsze sygnały zauwazyłam ( jak tak teraz sobie wszystko odtworze) w wieku jakis 12-13 lat, przy czym włosy wtedy jeszcze mio nie wypadały ale juz był łupiez suchy który zamienił sie kilka lat pozniej w łojotokowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
JA OD 25 LAT TO PEWNE ,MIALAM CIOTKE CANDIDE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Ludi zakwas otrzymuje się z procesu fermentacji również z drożdży więc nie ma znaczenia czy chleb będzie na zakwasie czy na drożdżach to to samo świństwo i nie powinno się go jeść. Tak samo jest z serami kiszoną kapustą czy kiszonymi ogórkamu czy żurem z zakwasu czy barszczu czerwonego z zakwasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
ale ja mieszkam w niezbyt duzym miescie ( 60 tys. mieszkańców) i tutaj co zauwazyłam nie ma takiego wyboru pieczywa ,poza tą ryvitą ( bez drożdzy) którą widziałamw jednym sklepie. Tak sie zastanawiam jak długo bede sie z tego leczyć. Za rok w maju wychodze za mąż, nie chciałabym "wchodzić" w małzeństwo z takimi problemami ( troche mi wstyd )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
Lenka znajdziesz zakwas moja babcia robila bez drozdzy w mojej piekarni tez taki robia,spytam dokladnie jak zaprzyjazniony wlasciciel wiec dokadnie mi opisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
Lenka poniewaz moge byc twoja matka dostaniesz ode mnie w tylek za ten wstyd ,grzybica to nie prostytucja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Pewnie ze skórki żytniego chleba ale to też jest fermentacja i chodowla drożdży a potem się je usypia i wykłada jak są potrzebne na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Ja mieszkam w mieście gdzie jest 1 sklep ze zdrową żywnością i mamy może 80 tys ludności więc nie wymiguj się tylko szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
wlasnie to drozdze sa bardzo kontrowersyjne ,wyleczona pila drozdze ,kinga paris tez ,a byly megazagrzybione,malo tego niektorzy dobrzy doktorzy zajmujacy sie grzybami przepisuja enterol ,nie wiem jak z tym jest dokladnie szkoly sa dwie ,ja do picia drozdzy bym sie nie posunela ,ale fenomenalnie podobno dzialaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
a ma cukier lub miód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Wesz co grzyby zawierają dużo witamin z grupy B czyli to czego najbardziej nam brakuje może dla tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
Lenka zaopatrz sie w wafle kukurydziane i ryzowe i odusc se ten pumpernikiel pikiel ,karmel tam kiedys dodawali nie wiem jak teraz pewnie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
Lenka wyobraz sobie dom w ktorym nie ma cukru,nikt go nie kupuje od 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Ja wiem jedno podchodzę do diety po raz 4 i wiem tylko tyle, że za każdym razem muszę ogrzniczać listę produktów. Teraz powiedziałam sobie, że już zostanę na diecie z 5-6 lat a tylko od czasu do czasu pozwolę sobie na małe szaleństwo w postaci pizzy czy lodów raz na 2-3 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Lenka to kwestia przyzwyczajenia! Chcesz tak jak ja być po 2 zabiegach na sercu i dalej źle się czuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjmk
Jak ci bardzo brakuje cukru to kup sobie ksylitol i zobaczysz czy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
ten chlebo ma : składniki: krojone ziarno żyta, woda, mąka żytnia razowa, syrop skrobiowy, cukier, sól ale ksylitol podobno tez nie mozna ( tak w ksiazce "pokonać grzybice" jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
Lenka wiesz co to sa etapy zagrzybienia,mnie zdarzylo sie byc tak zagrzybiona ze mialam podejrzenie sepsy wiec nie marudz mi tu ze nie mozesz bez batona,bo jakbys lezala w lozku i nie mogla uniesc reki do gory,kaszlal a kilka tygodni biala grzybnia,stracila smak ,zapach ,nikla w oczach ,miala tachykardei,taka ze lot samolotem bylby niemoziwy ,pogotwie musieliby do ciebie wzywac ,to nie mialabys takich dylematow,a u mnie tez najpierw kilka lat wypadaly wlosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
a odrosły chociaz? nie dostałas zapalenia mieszków włsoowych czy jak to tam sie nazywa? Miałas łojotok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×