Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Słoneczko_86

szumy w głowie i uszach dzwonienie tykanie itd- cd.

Polecane posty

Gość beznadziejne
beznadziejna ta strona,nie ma nic wspolnego z szumami w glowie i uszach przypomina raczej jarmark roznych glupot...w zwiazku z tym trzeba sie wziasc za pieczenie-hahahahaha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka wszystkim Laski zrobiłam seromakowca - normalnie przepyszny!!!!!!!!!!! nie mogłam się wczoraj doczekać ale dziś jak tylko wstałam zjadłam 2 kawałki idę po trzeci. narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEZNADZIEJNY! Jezeli wiesz cokolwiek o szumach usznych to przyjmij do wiadomosci to, ze po diagnostyce, ktora wyklucza ew zagrozenia dla naszego zycia lub po leczeniu szumy uszne w wielu przypadkach pozostaja nadal-w naszym chyba u kazdego na tym forum. Ale trzeba dalej zyc i najlepiej o tym nie myslec-to jest najlepszy \"przepis\". Jesli potrzebujesz porady to osoby znajdujace sie na tym forum Ci pomoga ale nikt chyba tu nie jest lekarzem, takie informacje otrzymasz na innych stronach. Wczoraj przeczytalam na amerykanskiej stronie dot Tinnitus, ze trzeba znalezc sobie jakies hobby, nie "szukac" szumow, nie myslec o nich-ta strona pozwala nam sie spotkac i pogadac tez o innych rzeczach niz szumy. Ale wiedz, ze wszyscy "szumimy". Co mam Ci tu napisac? Ze zyc sie czasami nie chce? Ze mam mdlosci od szumienia? Ze nienawidze mojej sypialni i codzien chce jak najszybciej zasnac, zeby tego nie slyszec? Ze nikt z lekarzy nie jest w stanie mi pomoc? Ze odbija sie to na moim zyciu prywatnym i zawodowym? Ze z pieknej kobiety zamieniam sie w wrak? Ja nie chce sie zalic ja chce normalnie zyc i nie myslec o tym swinstwie, ktore mi sie przytrafilo! Wiec odwracam sie na piecie i ide w druga strone Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i o zdrówko pytam sylwia my z reguły ignorujemy pomarańczowych , chyba ze się normalnie zachowują :D kiedy robisz seromakowiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mewa! rzuc kawalek! (ja tez postaram sie kupic mielony) Gdzie jest Alda? Pewnie piatkowe wypieki ja wciagnely a teraz odsypia :) Slonko gdzies sie schowalo, gdzie jest reszta? MOI KOCHANI! WSZYSTKIEGO DOBREGO Z OKAZJI DNIA SW MIKOLAJA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Mewa troche sie zdenerwowalam i nie wiedzialam nic o pomaranczowych:) hyhy.Seromakowiec zrobie na Swieta bo to wymaga odpowiednich \"zabiegow\" z mojej strony :) dzisiaj ruszam na podboj gorze prania i prezenty musze kupic, mam okazje wyslania za darmo do Polski dosyc duzej paczki:) Wiec poszaleje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawo! zrobilam Twoj test z zatkanym uchem no i slysze wszystko.No i sluch na audiometrii i ABR mam tez OK. Ja proponuje Ci nie\"majstrowac\" w uchu:) niech to robia lekarze.Ucho jest takie wrazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laski był mikołaj ? u mnie znowu sobota najgorsze że w tym tygodniu będzie też niedziel Sylwia nie dziwie sie sam uwielbiam gotować, podobno robie to z niezłym skutkiem pod warunkiem że mam dla kogo to robić dla siebie samego to mi sie nie chce. w tedy zazwyczaj mój jadłospis kończy się na parówkach i jajkach ewenttalnie ide do baru a z potraw świątecznych to śledzie ćwicze cały rok w grudniu robie przerwe tak żeby w święta poczuć ich wyjątkowość wczoraj byłem na zakupach i sie przeraziłem tym co sie dzieje. na razie tylko kupowałem gry dla syna który jest za granicą ale wierzy w św.M mimo że ma już prawie 10 lat (mnie koledzy uświadomili kiedy miałem7) i mam chrześniaka o imieniu Mikołaj ale prawdziwe wyzwanie przede mną mam 10 siostrzeńców i siostrzenic 7 sióstr i tyle sama szwagrów i wszyscy sobie kupujemy prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie jest mieć tak liczną rodzinkę ale tym prezentom to ja bym nie podołała:D:D:D u nas w rodzince tylko dzieciakom kupujemy prezenty, dorośli nie dostają , tylko ja jestem wyjątkiem............... yes,yes,yes!!!.......... ale tylko dlatego że jestem pierwszą grzesznicą :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejne
co znaczy -z reguly ignorujemy pomaranczowych-chyba ze sie normalnie zachowuja-nie jestescie otwarci na slowa krytyczne? ja tez mam problemy z szumami i gwizdaniem i hukami w glowie-i zagladam tuitaj zeby znalezc pozyteczne rady i spostrzerzenia dla siebie-ktorych tutaj mimo najszczerszych checi nie znajduje! i zachoiwuje sie zupelnie normalnie!chyba n ie po to otwieracie forum zeby ludzi ignorowac nawet jak sa do was nastawieni krytycznie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mewa w mojej rodzince też co roku ustalamy że tylko dzieciakom a kończy sie to tym że wszyscy sobie doją . rok temu zabrakło worków i Mikołaj miał prezenty w trzech poszewkach na kołdry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwasny to super miec taka wielka rodzine.Sama chcialabym taka miec :) nie ma co narzekac tutaj na miejscu mam rodzinke w \"okrojonej\" ilosci :) Mowisz, ze maly wierzy w mikolaja? To bardzo dobrze, taka wiara mu nie zaszkodzi:) A z tymi poszewkami to niezly pomysl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie na temat szumów usznych Pewnego Bożego Narodzenia, bardzo dawno temu, Święty Mikołaj przygotowywał się do swojej corocznej podroży. Jednak wszędzie piętrzyły się problemy... Czterech z jego elfów zachorowało, a zastępcy nie produkowali zabawek tak szybko jak elfy, więc Mikołaj zaczął podejrzewać, ze może nie zdążyć... Następnie pani Mikołajowa oświadczyła mu, ze jej Mama ma zamiar wkrótce ich odwiedzić, co bardzo zdenerwowało Mikołaja. Na domiar złego, kiedy poszedł zaprzęgać renifery, okazało się, że trzy z nich są w zaawansowanej ciąży, a dwa inne przeskoczyły przez płot i zwiały Bóg jeden wie dokąd. Mikołaj zdenerwował się jeszcze bardziej ... Kiedy zaczął pakować sanie, jedna z płóz złamała się. Worek runął na ziemię, a zabawki rozsypały się dookoła. Wkurzony Mikołaj postanowił wrócić do domu na kawę i szklaneczkę whisky. Kiedy jednak otworzył barek, okazało się, ze elfy ukryły cały alkohol i nic nie było do wypicia... Roztrzęsiony Mikołaj upuścił dzbanek do kawy, który roztrzaskał się na kawałeczki na podłodze w kuchni. Poszedł wiec po szczotkę, ale okazało się, ze myszy zjadły włosie, z którego była zrobiona... I właśnie wtedy zadzwonił dzwonek do drzwi... Mikołaj poszedł otworzyć. Za drzwiami stał mały aniołek z piękną, wielką choinką. Aniołek radośnie zawołał: - Wesołych Świąt, Mikołaju! Czyż nie piękny mamy dziś dzień? Przyniosłem dla Ciebie choinkę. Prawda, że jest wspaniała? Gdzie chciałbyś, żebym ją wsadził? .... I stąd wzięła się tradycja aniołka na czubku choinki.... Pozdrowionka, oby zawsze dopisywał Wam dobry humor! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Do Sylviaa. Masz rację, z uchem trzeba ostrożnie, ale mam nadzieję, że lekkie pocieranie małżowiny nie jest szkodliwe. A swoją drogą potwierdza się, że przyczyny szumów są różne. Czy ktoś zna strony wskazujące dietę przy ubytkach słuchu? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Do Sylviaa. Masz rację, z uchem trzeba ostrożnie, ale mam nadzieję, że lekkie pocieranie małżowiny nie jest szkodliwe. A swoją drogą potwierdza się, że przyczyny szumów są różne. Czy ktoś zna strony wskazujące dietę przy ubytkach słuchu? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia-1961
Dobry wieczor,przebilam sie przez duzo duzo stron, mnostwo ciekawych spraw sie dowiedzialam- a przede wszystkim nie wiem dlaczego zaden z lekarzy nie wyslal ,mnie´na rezonans!Mam szumy od trzech lat, kroplowki wzielam zaraz na drugi dzien po uslyszeniu szumow, oczywiscie nie pomogly , i tak zyje z tymi szumami - i pojecia nie mialam ze pasowaloby zrobic rezonans, jakos nie wpadlam na to ze moze byc to konieczne;-) Od przyszlego tygodnia zabieram sie za te zaleglosci , moje szumy sa niestety coraz glosniejsze, glupieje powoli............ Pozdrawiam wszystkich serdecznie szumiaca Wandzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynajad
witaj wanda i siwoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie szumiacy🖐️ Wanda dziwne ze przez trzy lata nie dostałaś skierowania na rezonans- musisz iść i sama zaproponować a jak nie to po prostu nie odpuszczaj, może ulegniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Wandziu :) Moj laryngolog tez unikal tego badania chcac oszczedzic mi kosztow bo sama za ew badania musze placic, wybral inne badania, duzo tansze no ale podobno wcale nie do konca wiarygodne w 100%. Za to neurolog po wstepnej analizie od razu wyslal mnie na RM. A to dlatego, ze szum jest jednostronny.Pewnie tez i dlatego,ze mialam sama za niego zaplacic bo na NFZ, zeby zrobic RM musialabym byc przyjeta na oddzial ale ja to inna sprawa, ja sie nie licze:) Mnie NFZ juz nie lubi:) Powiem szczerze, ze to badanie uspokoilo mnie - polecam. Nie wiem skad pochodzisz ale RM glowy kolo szpitala Gorniczego teraz Sw.Barbary w Sosnowcu wynosilo okolo 600 zl z kontrastem a bez okolo 200 zl mniej.Wiem, ze sa rozne ceny dlatego Ci przytaczam ten przyklad, wiec jak nikt nie bedzie chcial Ci tego zlecic to zrob sobie sama dla spokojnosci jak to sie mowi:) Jolik! Super opowiesc Mikolajkowa. Witam Was wszystkich.Gdzie jest nasza Alda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejne
a wlasciwie dlaczego ignorujecie" pomaranczowych"? prosze o odpwiedz,czy oni dla was nie sa normalni? czy z jakich powodow?jesli bedziecie tak IGNOROWAC to niedlugo zrobi sie z was "zamkniete grono"-a chyba nie o to wam chodzilo otwierajac to forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia a czy to nie jest tak ze żeby zrobić RM prywatnie też potrzebne jest skierowanie od lekarza z NFZ ? Mi też takiego skierowania z jakiegoś powodu nie chcą dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwasny no nie wiem, kiedy dowiadywalam sie o ceny RM w Polsce to pani na recepcji upominala sie o skierowanie ale kiedy wspomnialam o tym, ze chce prv to nic nie mowila. Tyle tylko, ze to panstwowa instytucja i czekasz tyle samo co osoby ubezp w NFZ termin chyba mialabym na 22 grudnia czy cos takiego.Tutaj na miejscu musialam miec skierowanie i to od lekarza zrzeszonego w mojej prv ubezpieczalni (prawie kazdy jest tam zarejestrowany) aby nie placic wiec skorzystalam z tego przywileju. W ten sam dzien mialam MRI kiedy przynioslam skierowanie a dzien pozniej opis. Musialam tylko zaplacic za CD, o ktore poprosilam i pewnie w Polsce takie tez mozesz zamowic. Niektorzy lekarze wola sami obejrzec zdjecia. Niektorzy nie potrafia ich \"odczytac\" z reszta nie musza. A co Kwasny masz problem z uzyskaniem skierowania? Jak z panstowej instytucji to maja opory bo chyba musza byc spelnione jakies warunki, mnie laryngolog poiwedzial, ze nie moga mi zrobic RM tak bez powaznych przyczyn znaczy bez przyjecia na oddzial bo by ich zwolnili z pracy. Ale prv to OK:) Zapytaj lekarza na prywatnej wizycie najlepiej. Moze ktos \ci doradzi lepsza droge, ja nie mam wielkiego doswiadczenia w tej kwestii-opisuje tylko swoja "droge" Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałem że dlatego nie chcą dawać tych skierowan bo potem placówka w której zostało wydane płaci za badanie. ja mogę zapłacić a i tak nie moge dostać tego skierowania a lecze sie prywatnie i państwowo w sumie to narazie badania mi robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm to dziwne kwasny co mowisz. ja ze swojego doswiadczenia wiem, ze jak idziesz na prv wizyte to jesli lekarz sie nie ulituje i nie da Ci panstwowego skierowania to i za badanie krwi musisz zaplacic. Takze jak dostaniesz skierowanie prv i zaplacisz to na pewno nikt z NFZ do Pana dr sie nie przyczepi :)a jesli to bedzie skierowanie panstwowe i jak nie spelniasz tych ich tam warunkow zdrowotnych to jest opcja, ze placowka kierujaca bedzie musiala za badanie zaplacic.Jakos to tak wyglada. Wiem, ze jest to wkurzajace okropnie bo sama tego doswiadczylam na wlasnej skorze, kiedy pracowalam w Polsce i placilam wielkie skladki zdrowotne i nie moglam dostac skierowania na glupie USG no i w koncu musialam za to badanie zaplacic. Szkoda slow, zaczyna mi tu smierdziec Amerykanskim systemem zdrowotnym. No i te ceny lekow-to wola o pomste do nieba na wet tutaj gdzie mieszkam nie jest rozowo ale jak przekrocze pewna kwote to reszte placi panswo bez wzgledu na to jaka to kwota by nie byla. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia-1961
Ja bede miala MR bezplatnie- nie mieszkam w Polsce i za to badanie placi ichni NFZ - dziwi mnie okrutnie dlaczego oprocz badania czy gluchne oraz tych idiotycznych kroplowek niczego innego nie zasugerowano. Widocznie tinnitus ma to do siebie ze nie biora go na powaznie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tego nie rozumiem, chodziłem prywatnie do audiologa, ta kazała mi pójść do rodzinnego po skierowanie do poradni audiologicznej bo wtedy będzie mogła dać mi skierowanie na rezonans. tak zrobiłam a pani dr rozmyśliła sie i dostałem skierowanie na posturografie i ABR-latencje, nie rozumiem tego tym bardziej że prawdopodobnie jestem obciążony genetycznie tętniakiem, mój ojciec na to umarł. a ja wszę dzie słysze że jestem na to za młody i sam tomograf jest też szkodliwy, ale nie przeszkadzało zrobić mi czterech różnych prześwietleń rentgena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbardziej mnie denerwuje jak lekarz twierdzi że jest się za młodym 4 tygodnie temu mój znajomy( 35lat) o mało się nie przekręcił tylko dlatego ze Pani doktor stwierdziła że jest za młody na pewną chorobę - zaczęło się od bolącej nogi- pomyślał \'pewnie przeciążyłem mięśnie \" ale jak go rozbolało na amen, poszedł do lekarza Pani doktor w pierwszej chwili stwierdziła że to zakrzepica żył,po czym stwierdziła że na tą chorobę zapada się po 65 roku życia i on jest jednak na to za młody- wystraszył się poszedł prywatnie zrobić badanie dooplera - następna Pani doktor zamiast dać skierowanie do szpitala stwierdziła że gdyby się w nocy dusił to natychmiast wzywać pogotowie dzięki interwencji swojego szwagra wyladował w szpitalu ......badania wykazały.......jeden zakrzep przy pachwinie- drugi tuż przy sercu.....2 tygonie leżał na intensywnej -dusił się pluł krwią lekarze przy wypisie poinformowali go że gdyby został w domu to by nie przeżył oraz że wiek jest jego wrogiem i już ma z górki podczas pobytu w szpitalu na OIOM-ie dawali mu 20% szans na przeżycie Całe szczęście ze z tego wyszedł, ale już nie chodzi tak jak kiedyś i co to za głupie stwierdzenie że jest za młodym????????????????czy młodemu nie może przytrafić się schorzenie starszego wieku????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce, my tu nie mowimy o stalym leczeniu tylko o bdaniach, ktore sa drogie i NFZ unika ich jak moze. W przypadku szumiacego ucha w szczegolnosci u osoby mlodej droga jest taka:audiometria, tympanometria, ABR . Komplecik duuuzo tanszy niz sam RM ale niestety nie daje pewnosci, ze na 100% jest wszystko OK. Nie wiem jak sie ma do tego TK ale wiem, ze jest duzo bardziej niezdrowa od RM i mysle, ze przydaloby sie go unikac chyba, ze sa do tego wskazania. Pewnie wiesz juz o czym mowimy a drugi temat to poziom wiedzy naszych lekarzy. Ale jak juz to napislaam moj dentysta kiedys powiedzial \"kazdy leczy jak potrafi\" a moze jak chce??? Sa rozne szkoly i pewnie to zalezy od naszego szczescia na kogo trafimy. Ja Slonce nie moge narzekac bo tak jak mowilam przyjmowali mnie lekarze w Polsce, ktorzy nie brali za to ani grosza a ja powtarzam nie jestem ubezpieczona w kraju tylko za granica. Czyli leczenie w Polsce nalezy mi sie tylko w razie wypadku. Slonce zaczyna mnie takze zastanawiac ta rozmowa z osoba \"Beznadziejnie\". O co tu chodzi bo Beznadziejnie nie pyta nas o nic dot. szumu tylko narzeka, ze sie nie angazujemy ale ja naprawde nie wiem w co? Wandziu, Mnie tez RM sponsorowalby tutejszy NFZ:) ale kolejka jest duza i czekalabym pol roku. Kwasny Ty mi tu sie nie nakrecaj tetniakami, OK? Bo wtedy to Ci naprawde zacznie szumiec. Poszukaj dobrego neurologa, on Ci wszystko wyjasni i na pewno pomoze bo audiolog to, wiesz pomoze tak jak mnie-polskie dziewczyny bla bla bla:))) Chyba,ze to madrala jakis:) Milego dnia zycze wszystkim. No wlasnie, gdzie sa WSZYSCY ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×