Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

moje samopoczucie jest całkiem dobrze jedyny objaw braku hormonu to tylko to że ciągle chce mi się spać ale potrafię już i to przeżwyciężyć. Napewno robię wszystko dużo wolniej jak wcześniej z hormonami a jeszcze jedno mam bardzo słaby puls przy ciśnieniu 130/80 puls 50, 53, a nawet 48 na radijod jadę 3 września czyli już za kilka dni chumor mi dopisuje pozdrawiam wszystkich przed i po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta niskofosforanowa to głónie nie jedzenie nabiału taką mi zaleciła moja endo jadłam normalnie pieczywo i węliny calperos brałam 2 x dzienie 1000 oraz alfadiol 2 x 1 po 23 miesiącach od opeacji fosfor mi sapdł a wapno było już powyżej normy w chwili obecnej nie biorę nic i czuję się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lainka_54
Ela Ciesze się, że się dobrze czujesz , jest to dla mnie jakaś nadzieja . Widocznie są to jakieś osobnicze cechy, ja od poniedziałku także nic nie będę brała. I mam nadzieję , że te 14 dni przetrwam bez większych problemów. Beztarczycy Jaki chleb z dżemem , mięso możesz jeść , ja jestem mięsożerna to z mleka mogę zrezygnować na zawsze.Nie bierz tak dosłownie tej diety , mnie endo o tym powiedziała dopiero kiedy ją przydusiłam a tak to mówiła żeby się nie przejmować i żyć normalnie. Ja również mam wapń w normie , ale mi nawet nie kazała marzyć na razie o odstawieniu Calperosu. Ważny jest nie wynik tylko proporcja wapń/ fosfor. Ja mam zupełnie inne dawki. Biorę 4x Calperos 1000 i rano alfadiol 1 a wieczorem 0,25 . Próby zmniejszenia dawek , kończą się tym że zaczyna mi coś "chodzić po plecach ". Ponieważ nie biorę hormonu to powiedziano mi , że wapno też się będzie gorzej wchłaniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koczelada ratuj....mam jakiś mikrowylew, czy co? Co mam zabrać ze sobą do szpitala? W ogóle nie potrafię się zorganizować:-) Nikogo tam przy mnie nie będzie, muszę mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Pomocy, help, pomaszczi... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry . Chociaż wcale nie taki dobry,na śląsku leje. Gdzie zawieruszyła się Marianna ?Zbiera myśli do książki ? :) Lalinko. Nie powinno mnie to dziwić,że zdarzyło się to mi,zawsze po operacjach coś mi sie przyplątuje.Chirurg podobno bardzo umiejętny praktykuje w Wiedniu niedawno zrobił docenturę.Może wielkość tarczycy miała na to wpływ przy małym nacięciu ...ale czy nie lepiej było zrobić większe ? nie znam sie na tym ,ale porozmawiam sobie na wizycie kontrolnej z jego żoną ( 8 wrzesień ) w poradni Może powinnam jednak kogoś powiesić za " nabiał " do góry nogami ? Może ten laryngolog się myli ? Boshe no sama nie wiem . Pozdrawiam serdecznie. Ps.Z tego wszystkiego poszłam do fryzjera ,zmieniłam fryzyrę,zeby bardziej do chrypy pasowała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulla bez paniki. Ty nie wiesz co wziąć? Kapcie, seksi majteczki na radkę z chirurgiem, pizamkę najlepiej dwie, szlafrok, reczniki, kosmetyki itp. W razie czego na dole jest kiosk i bar. Bez problemu można wyjść i dokupić sobie co potrzeba. Mi po operacji ulgę przynosiły landrynki. Jedzenie wystarczało mi w zupełności. Można wziąć kawę, siostry bez problemu użyczają czajnik bezprzewodowy. W razie czego 9 ja się melduję na oddziale, ty bedziesz po operacji a ja przed i na chodzie jak bedzie trzeba to ci doniosę jakieś ciasteczko. Kiedy byłaś na badaniach wstępnych? Ja mam 4 badania a 9 dopiero na oddział. Nie mam pojęcia co będę robic przez te 5 dni. Do domu to się nie opłaca wracać. Z resztą to tez koszt i najprawdopodobniej bede te pare dni w hotelu. Dziewczyny nie przejmujcie sie za bardzo ta chrypą. Rod steward osiągnął dzięki niej sukces. Jak sie okazało, chrypa była z powodu raka. Też miał brodawczaka tarczycy. To może jakąś płytę nagracie?hehehehehe a tak poważnie to wiem że dobry foniatra może cuda osiągnąć. Ja osobiście nie miałam takich problemów ale poznałam parę osób które dzieki zastrzykom i ćwiczeniom pozbyły się chrypy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytaczka
wreszcie coś sensownego piszeci a nie lanie wody nie na temat w wykonaniu pewnj pani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koczelada dzięki, kochana, wpadam w panikę rzeczywiście. Boszzzz, chcę już być PO. Badania miałam 26, cały dzień biegania i czekania, ale wszystko ok, nie ma przeciwskazań do cięcia. Denerwuję się. Jesooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulla Spokojnie, staraj się wyluzować. Operacja to nic strasznego, wiem co mówie miałam dwie. Ja też się denerwuję, ale bardziej niż operacji boję się wyniku. Wiem tak jak Ozam co w nim bedzie. Czytelniczka Proszę nie czepiać się naszej pisarki Marianny, bo ona nam tu trochę a nawet dużo optymizmu daje. Dzieki niej łatwiej jest uwierzyć że będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Dla przypomnienia-operowana w maju2008r w Gliwicach z powodu skorupiaka,w sierpniu duży jod,OBECNIE 04 09 wybieram się na diagnostykę.Brak hormonu daje o sobie znać.Stałam się mniej kumata.Nie wiem jak długo trwają badania,czy zabrać ze sobą piżamkę.Może któraś z Pań mnie oświeci. KOCZELADA,ULLA-TRZYMAM ZA WAS KCIUKI. Będę bardzo blisko, więc na pewno pomoże. Ufam,że seksowna bielizna będzie teraz już tylko dla męża,a nie dla chirurga. KOCZELADA, ULLA koniec spotkań z chirurgami. Wracajcie szybko do zdrowia. Maria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam serdecznie wszystkich na forum:) może moja rada komukolwiek się przyda dotycząca diety niskofosforanowej.przez Internet zakupiłam książkę pt"Liczmy wapń w diecie" Hanna Kunachowicz Irena Nadolna Anna Wojtasik Beata Przygoda Krystyna Iwanow.znaleźć można tutaj tabele ile fosforu,wapna i innych rzeczy jest w różnych produktach fosforany są we wszystkich produktach i dlatego jest to dieta ubogofosforanowa a nie bez fosforanów bo to byłoby niemożliwe.rady dot. wykluczenia przede wszystkim nabiału (mleko ,sery ,smietana itp)są jak najbardziej dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2.09. mam się ponownie stawić z wynikiem histopato w Gliwicach na wizytę kontrolną po operacji węzłów. Ciekawe co mi tym razem powiedzą, czy podtrzymają kolejny jod w czerwcu, czy może przyspieszą go... Dziewczyny, trzymajcie się, będzie dobrze, szybko wraca się do normy, zwłaszcza gdy mamy już dobraną dawkę hormonu. Ja w dniu operacji brałam z rana tableteczkę bez popicia, także ani jednego dnia przerwy nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka Na diagnostykę w Gliwicach przyjmują na oddział na dzień czy dwa. Dostaje się najpierw małą dawkę jodu, robią scyntygrafię. Jezeli wykaże gromadzenie sie jodu to podają dużą dawkę no i wtedy jeszcze trzy dni, minimum trzy dni na oddziale dużych dawek. mam nadzieję że jodochwytność bedziesz miała zerową. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) nie wiem dlaczego ale ostatnio brakuje mi cierpliwości i długie elaboraty męczą mnie .dlatego złapałam się kilkakrotnie na tym ,ze wypowiedzi Marianny często czytam powierzchownie ale....doceniam poczucie chumoru ,dobre słowo i rady dla zagubionych ,zestresowanych :) naszej dobrotliwej kolezanki . dlatego uwazam ,że Marianno nie powinnas brac sobie do serca krytycznych (nielicznych)uwag tylko działać jak działasz do tej pory .bo forum to spełnia wiele funkcji i trochę dowcipów ,oderwania od choróbsk wszystkim się przyda.mam nadzieję,ze dobrze zostanę zrozumiana -pozdrawiam cieplutko a kto jest chwilowo nerwowy -wiadomo hormony-rózne rzeczy kolokwialnie stwierdzę wkurzają to niech nie czyta ,pamietając o tym ,ze dla wielu jest to ważne - i nie jest tu sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinka_54 brałem 1 tabletkę dziennie Euthyroxu N75 a obecnie pół tabletki, następnego dnia biorę Ethyrox N50 i tak na przemian Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!!! Czy diete niskofosforanową musza stosowac wszyscy po wycince?? Strasznie wrecz obsesyjnie uwielbiam pozerac rybki i bylbym niepocieszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka i Guzkowata, dzięki za rady antyfosforanowe- to w takim razie postaram się ograniczyć mleko i jego pochodne do minimum. Jeśli chodzi o jod, to całkiem w porządku-tylko lekko napuchły mi piersi w drugim dniu i byłam strasznie ospała. W pokoju nie było nic-na szczęście wzięłam sobie miniradyjko. Wyszłam w czwartek, a dzisiaj zaczęłam się kiepsko czuć-jak przed grypą. I samopoczucie kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beztarczycy mam pytanie gdzie miałaś podawany jod ja już 3 wrzesnia jadę do Warszawy na Szaserów. Pozdrawiam Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam:) myślę,że dieta niskofosforanowa nie dotyczy wszystkich po operacji tarczycy :) w mojej rodzinie (operacja październik 2008) cały czas obowiązuje ta dieta dlatego ,ze gospodarka wapna w organizmie nie jest prawidłowa.jesli dobrze zrozumiałam w wyniku komplikacji operacji m.in usuniecia przytarczyc (mam nadzieję ,że nie wszystkich)i bardzo niskiego parathormonu . oprócz eutyroxsu wymagane jest branie calperosu i alfadiolu (pochodna wit d3 ,która ułatwia wchłanianie wapna . proszę pamiętac jednak ,ze powikłania są raczej rzadkie - niestety trafiło na moją rodzinę -pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lolek605 :) przeczytałam z wielką nadzieją Twoją wypowiedź dot.wapna .czy wynik parathormonu był u Ciebie niski ,czy usunięto Ci przytarczyce?pytam dlatego ,ze ja mam nadzieję ,że dwie przytarczyce są i poderwą się w końcu do pracy choć juz mija 10 miesiąc po operacji , a i jodoterapia mogła ponoc też je osłabic .jezeli u Ciebie problem z wapnem zniknął po 23 miesiącach to ja wierzę ,ze u mnie tez tak będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny-chyba odzyskuję zdolność logicznego myślenia-za to poraża mnie to co zaniedbałam, lub niedopilnowałam ... W wypisie mam napisane: strumektomia. W hist-pat-że ok...Łykam grzecznie Calperos-o alfadiolu nie pomyślałam :D A piszę dlatego-że nie spotkałam takiego wypisu jak mój... każdy który był w moim ręku był epistołą. Chyba przeceniłam logikę-raczej zdarza mi się jaśniej pomyśleć i czaem coś sobie przypomnieć w porę :D Wypada przedłużyć zwolnienie gdy ma się groch z kapustą tudzież kiełbie we łbie zamiast mózgu? Trudno pracowac bezmyślnie... Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wielkopolanki :) możiwe ,ze nie jestem w temacie -bo nie bardzo rozumiem Twoje rozsterki .dlatego kliknęłam w googlach -Strumektomia - wycięcie gruczołu tarczowego - Wycięcie tarczycy. mam nadzieję ,ze jesteś pod opieką endokrynologa i to on dawkuje ci leki .pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam ,że dieta niskofosforanowa dotyczy tych co są po jodowaniu.,a wygląda na to ,ze zależnie od wyniku wapnia jeśli dobrze rozumiem.W związku z prawdopodobnym porażeniem mojego nerwu głosowego tak sobie myslę,czy nie lepiej zamiast operacji pyło sie poddać od razu jodowi,teraz to mogę sobie tylko gdybać,ale czytam,że po jodzie inne dolegliwości są.Dziś miałam badane tsh i wapń całkowity zobaczymy co u mnie jeszcze wyskoczy :P Pozdrawiam. Ps Gdzie sie podziewa Marianna ?Na co Ty czekasz napisz coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam ,że dieta niskofosforanowa dotyczy tych co są po jodowaniu.,a wygląda na to ,ze zależnie od wyniku wapnia jeśli dobrze rozumiem.W związku z prawdopodobnym porażeniem mojego nerwu głosowego tak sobie myslę,czy nie lepiej zamiast operacji pyło sie poddać od razu jodowi,teraz to mogę sobie tylko gdybać,ale czytam,że po jodzie inne dolegliwości są.Dziś miałam badane tsh i wapń całkowity zobaczymy co u mnie jeszcze wyskoczy :P Pozdrawiam. Ps Gdzie sie podziewa Marianna ?Na co Ty czekasz napisz coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manetb jestem po całkowitym usunięciu tarczycy przytarczyczki widocznie mam gdyż po 3 miesiącach od operacji wapń wrócił do normy obecnie czekam na radiojod, jadę 3 września do warszawy na jod nie wiem jak się będą zachowywać przytarczyczki po radiojodzie pozdrawiam ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Przeczytałam wszystko, trochę zajęło mi to czasu ale musiałam robic przerwy . Były momenty ,że nie dawałam rady , obiecywałam sobie ,że już niczego nie będę czytała ale nie wytrwałam w swoim postanowieniu i znowu wchodziłam na forum . Początek był trudny ,bo musiałam oswajac się z tym problemem. Wiem już jak wiele przeszłyście i przeszliście ( bo po drodze spotkałam też panów )jak dzielnie walczycie z chorobą .Jesteście wielkie ! Lalinko_54 - dziękuję , Twoje słowa dały mi nadzieję, czytając faktycznie oswoiłam się i nie szukam juz innej możliwosci by pozbyc się guza . Radziłaś mi aby zapytac na echirurgia , odpowiedz była taka ,że tego typu guzy się wycina . Marianno - jesteś taka pogodna i zabawna pomimo ,że tak wiele przeszłaś . wielkopoolanko - Ty zaś na swoim przykładzie pchnęłaś mnie do podjęcia stanowczej decyzji i za to Ci dziękuję . koczeladko - jesteś taka dzielna !masz tyle siły w sobie . Twoje słowa które kiedyś tu zacytowałam mają dla mnie ogromne znaczenie i wierzę ,że tak właśnie będzie . Dziękuję Wam ,że jesteście ! to dzięki Wam zdecydowałam się na operację. Wstępny termin mam ustalony na 2 września , wcześniej mam zadzonic czy jest dla mnie miejsce . Mam do usunięcia całą tarczycę z powodu guza pęcherzykowego i Hasimoto. Zrobiłam badania , byłam u laryngologa , zrobiłam RTG płuc , przyjęłam 2 dawki szczepionki przeciw WZW ,kolejna 8.września i potem jeszcze jedna po 12 miesiącach. Pozdrawiam i zycze milego dnia :) Trzymam kciuki za wszystkich przed i po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulla35 A co Ci się stało , wyglądałaś na wyluzowaną i oswojoną z tematem a tu atak paniki. Trzymam kciuki. Czytaczka Oj czytaczka , czytaczka chyba nie przemyślałaś swojego wpisu, bedziemy tu sobie pisać co się nam podoba. flyspider Dzięki za informację , ciekawa byłam ponieważ szybko się uporałeś z tymi hormonami. sebeek75 Dieta pożeraczy rybek nie dotyczy, tylko takich co mieli pecha i w trakcie operacji uszkodzono im przytarczyce. Z tego co tu czytamy wcale tak dużo nie ma nas. Większość jakoś ten organ ocaliła. beztarczycy Byłaś ospała na tym jodowaniu , to może ja prześpię te 5 dni i szybko mi czas minie. manetb Lolek605 pomyliła się chyba miała chyba napisać że po dwóch , trzech miesiącach odstawiła calperos wielkopoolanka Weź tam kogoś walnij w tym szpitalu, dlaczego ty niby masz myśleć o alfadiolu itp. Wszystko powinno być w wypisie , ale najważniejsza jest szybka wizyta u endokrynologa . Maunka , trzymam kciuki za Ciebie , masz fart szybko jakoś ta operacja Marianna taką synogarlicą się nie okazala (synogarlica- gołąb udomowiony) bo się chyba obraziła. Jeśli kogoś zdenerwował długi post , to proszę nie czytać! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×