Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Czołem 🌻 Tym, co mnie pamietają, melduję, że jestem całkiem żywa, moja kochana resztka tarczycy spisuje się chyba całkiem nieźle. Biorę 75 Elroxinu i jakoś się kulam :-) Pozdrawiam Was wszystkie, a Lalinkę szczególnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulla To się chwali , że dałaś głos:P Fajnie , że Cię ominęły wszystkie nasze perypetie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hau, hau :-) Lalinka, miałam za to inne, łącznie z silną depresją, ale powoli wyłażę z dołka. W przyszłym tygodniu idę ddo endo, bo coś jej sie ostatnio w moim wapniu nie podobało, ale nic mi nie zaleciła. Teraz mam 8,93 (norma 8,4 - 10,2) To dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko kochana, właśnie znalazłam na starym forum wypowiedź Koczelady, że została ochrzaniona przez swoją endo za sam pomysł TK (przed drugą operacją), bo przy raku nie wolno! Kurczę, to jak się ma zdiagnozować chory z podejrzanymi innymi organami? Lalinko, ja mam powiększone węzły chłonne i onkolog (ale nie endo) zalecił TK węzłów pachwinowych, bo teoretycznie wszystkie wyniki mam dobre. Pomyśl coś, bo nim trafię do dr G to chyba padnę z nerwów. KOCZELADA - może się odezwiesz i opowiesz, jak to było z tym tk? Dobra, odrywam się od swoich ran i biorę się za czytanie zaległości. Julkakoszulka, wiem, że już jesteś po dużym jodzie, a co z gipsem? i Jak się czujesz? I dzięki za życzenia, czytałam! Nebrasko, z tym dawkowaniem to Lalinka i Sebeek mają rację. Mnie endo poradziła, żeby hormon popijać małą ilością wody przegotowanej (a nie mineralnej, bo lepiej się wchłania), a potem zachować jak najdłuższą przerwę przed śniadaniem. No i przerwę też trzeba zachować pomiędzy braniem leków - np. wapno i al. można brać dopiero 4 godziny po hormonie. To jest wszystko br. ważne. Ja moje nadciśnieniowe leki mogę brać dopiero 3 godziny po hormonie, bo inaczej hormon się źle wchłania. Iwonagos - jak Twój głos, bo ja swój odzyskiwałam prawie 3 miesiące (mimo zachowanych przytarczyc). Wreszcie jak osiągnęłam wysokie dźwięki, byłam szczęśliwa i skakałam do góry, a że swoje ważę, to wywołałam chyba małe trzęsienie w Wwie :) Barbareczko, moja endo dała mi dodatkowe 30 dni zwolnienia po szpitalnym, a potem jeszcze chciała dać (czy Pani się na pewno już dobrze czuje?), ale już miałam dość siedzenia w domu. Więc to zależy od lekarza, a nie od żadnych kontroli, W końcu nie siedzisz na zwolnieniu z powodu kataru, tak? Pozdrawiam Was wszystkich, lecę do poprzednich stron (zaległości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Mój głos określiłabym jako... dziwny, inny. Lekarze twierdzą, że to nie wskutek uszkodzenia strun, bo wtedy głos brzmi inaczej. Mam calą szyję w siniakach, a skłonności do nich nie mam. Martwi mnie to, że cieżko mi się oddycha. Z moim lekarzem na ten temat będę rozmawiała w poniedziałek. Miałam dwa duże guzy, które usciskały tchawicę, więc może mnie tam w środku poharatali. Czuję gulę w przełyku, chyba to wszystko napuchnięte. Mrowienie w nodze bardzo mnie niepokoi. Z drugiej strony - zrobili mi dziś rano badanie i niby wszystko ok. No cholewcia siedzę jak na szpilach. Na razie to tylko noga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla1 Nie szalej , jesli jesteś w takim stanie , że zaraz dostaniesz histerii albo deprechy jak Ulla ,to w poniedziałek zapylasz do CO , zaczepiasz endo w korytarzu i mówisz że jesteś w skrajnej depresji i wiesz że jesteś bezczelna ale jak nie porozmawiasz z panią doktor to się źle skończy , Czy ja dobrze zrozumiałam , że chodzisz do niej prywatnie, napisz gdzie to może tam po prostu zastosujesz ten sam pomysł i przyspieszysz wizytę. Dam sobie prawą rękę uciąć, że to załatwisz to bez problemu. Nie chciałam Ci pisać co jest z tym TK żebyś nie dostała większej histerii, ale chyba to konieczne. Otóż chodzi o to , że wśród przyczyn powstawania raka tarczycy oprócz niedoboru i nadmiaru jodu wymienia się także nadużywanie promieni RTG. Cyryla co Ci miało zaszkodzić to Ci zaszkodziło jeszcze jedno badanie nie wpłynie na Twój stan w jakiś znaczący sposób. Jak widzisz prześwietlenie klatki kazali nam zrobić przed operacją mimo że było podejrzenie raka. Uspokój się i zamiast wertować to forum ciszę się , że wiosna przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos Kule, gule w gardle i inne tego typu odczucia to jest norma. To nie niech Cię nie niepokoi . Gorzej z tą dusznością, ale jeśli guzy przesuwały tchawicę to ona teraz musi zmienić położenie i może to ten efekt. Kup sobie to wapno , branie wapna nie może nikomu zaszkodzić , jeśli to nie to, to poprostu odstawisz. Calperos 1000 jest bez recepty. Lepiej się wchłania i jest bez recepty , ale mało popularny i może nie być w aptece jest cytrynian wapnia:Osteodiag się nazywa. Ulla Ja już Ci kiedyś mówiłam, że często choroby tarczycy , niedobory wapnia , magnezu i innych rzeczy dają objawy deprechy. Nie żebym się upierała ale trzeba zadbać o to . Mierzysz fosfor? Moją endo nie urządza wapń trochę powyżej normy , ale ja ćpam calperos a i tak wapń mam tylko trochę powyżej normy. Jeśli Ty nic nie bierzesz to może jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko, ja się nie zam przyznam szczerze, ale w moim przypadku raczej nadużywanie rtg nie wchodzi w grę (chyba, że o czymś nie wiem). Pierwsze prześwietlenie klatki (wstyd się przyznać) miałam dwa tygodnie temu. Wcześniej tylko może ze dwa razy zęba no i miesiąc temu ręki i skąd u mnie ten rak. Zawsze unikałam prześwietleń jak się dało. Cyrylko, u mnie niezmiennie, gips na swoim miejscu, znaczy się na ręce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka, fosfor sprawdzam, wapń i tsh. tsh mam 2,600 (0,27 -4,2 ) a fosfor 3,8 (2,7 - 4,5) Magnez jeszcze sprawdzę przy okazji. Od lutego tamtego roku wydarzyło się duzo nieprzyjemnych rzeczy, mam prawo czuc się gorzej, ale zeby aż tak? Błe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Cyrylko nie panikuj badanie TK to jest podawany kontrast a nie jod, mialam to badanie kilka razy,rowniez serca, i napewno nie jest to szkodliwe badanie trwa krotko ,inaczej lekarz by nie zlecil, jest potrzebne to zrob, nie mysl czy szkodzi czy nie, onkolog chyba zna Twoja historie choroby.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Lalinko kochana, tak zrobię, jutro polecę po to wapno o którym piszesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulla35 To chyba dużo tego fosforu, endo twierdzi , że ważna proporcja fosforu do wapnia, ale to u takich jak ja co im diabli wzięli przytarczyce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos w moim poście krzywa morda wygryzła o i błędna była nazwa. Tu Ci wklejam opis. To dawkowanie oczywiście jest dla zdrowego człowieka ja biorę 3x calperos ples jedną tabletkę tego. Osteodiag 60 tabl. wzmacnia kości, cytrynian wapnia 1 tabletka zawiera: Wapń w postaci cytrynianu -1000mg /125% dziennego zapotrzebowania/ Witamina D3 /cholekalcyferol/ -5mcg /100% dziennego zapotrzebowania/ Witamina B6 /chlorowodorek pirodyksyny/ -5mg /250% dziennego zapotrzebowania/ Dawkowanie: 1 tabletka dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały dzień byłam na uczelni i nie mogłam zajrzeć do netu a tu tyle wiadomości :-) Cyryla 1, ja od 2008r odkąd trafiłam do szpitala z dzieckiem z powiększonymi węzłami chłonnymi, dużo o nich czytałam. I błąd, bo zawsze pasuje wszystko to co najgorsze i człowiek popada w rozpacz. Minęły dwa lata, węzły ciągle są, raz mniejsze raz większe..... Ja, jak byłam na USG tarczycy(kiedy to znalazłam swój cud natury) byłam bardzo przeziębiona i też miałam węzły powiększone, pod pachami i na szyi... ale ich struktura była prawidłowa i wyniki morfologii z rozmazem też. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
do Iwonagos Ja w czwartek otrzymałam skierowanie na operację usuniecia tarczycy,a w poniedziałek jadę umówić się z chirurgiem .Jak będę już konkretnie coś wiedzieć w zakresie terminu to Was oczywiście powiadomię. Na dzień dzisiejszy to tylko strach w oczach mam duży.Pozdrawiam Was kochane kobietki serdecznie naprawdę trzymacie wszystkich na duchu.Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonadan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonadan
Witam Rok temu usunięto mi tarczycę (przytarczyce też) i zaczęło się. Wyłysiałam, tężyczki towarzyszą mi prawie kazdego dnia w mniejszym lub większym stopniu.Może jest ktoś z podobnym doświadczeniem i zechciałby podzielić się nim ze mną? Najbardziej denerwuje mnie fakt , że nikt nie powiedział mi dlaczego wyłysiałam co było przyczyną i czy kiedykolwiek odrosną mi włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonadan Nic nie piszesz jaki masz poziom TSH, czy nie masz anemii... Mieszki włosowe są bardzo wrażliwe na działanie hormonów. Z teorii wynika, że wypadanie włosów ma bardzo wiele przyczyn, m.in. niedoczynność tarczycy, niski poziom żelaza, zły poziom androgenów... Na mieszki włosowe mają wpływ nie tylko męskie i żeńskie hormony płciowe, lecz także hormony tarczycy. Zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów dokrewnych wytwarzających hormony mogą spowodować łysienie. Gdy stężenie hormonów powróci do normy, funkcjonowanie mieszków włosowych również ulega normalizacji i włosy odrastają. Hormony tarczycy wpływają na metabolizm komórkowy białek, węglowodanów, tłuszczów i minerałów. Komórki macierzy mieszka włosowego mają bardzo dużą aktywność metaboliczną, dlatego wahania stężenia hormonów tarczycy powodują zaburzenia wzrostu. Mi po każdej operacji i po jodowaniach wypadały włosy, ale nie w ogromnych ilościach, nie wyłysiałam. Teraz jestem w nadczynności, włosy mam niezbyt gęste, ale lśniące, choć i tak jak zawsze muszę je myć codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla 1
Dziewczynki kofane, kontrast do tk to związki jodu, dlatego zawsze przed tk dają ankietę do wypełnienia, czy m.in. nie chorujesz na tarczycę i czy nie jesteś uczulona na jod. Jest to właśnie zastrzyk dożylny (miałam przed operacją tk klatki i szyi). Trochę jeszcze poczytałam i widzę, że jednak sporo osób po raku tarczycy ma zlecane badania tk różnych organów, tylko nie wiem, czy kontrast jodowy czy jest jakiś inny jeszcze. LALINKO, skoro miałaś badanie tk 2 miesiące po dużym jodzie, to może i dla mnie nie będzie to szkodliwe. Ufff Iwonagos - ja miałam br. poharataną tchawicę po operacji, była przesunięta mocno w prawo, więc nie mogli dobrze trafić z intubacją na dodatek (to te rurki co wpychają w gardło:)), dużo chrząkałam, miałam dłuuugo chrypę, głos nieswój, nie mogłam nucić ani głośno mówić, byłam tym trochę zdołowana, ale tak jak pisałam - trwało to ok. 3 miesięcy, a teraz śpiewam altem, aż sąsiedzi uciekają z domu na działkę :D TYm się nie martw, będzie dobrze, tylko trzeba cierpliwości. Natomiast Lalinki trzeba słuchać jeśli chodzi o wapno, bo na ogół mamy go za mało, albo w dolnych granicach normy, więc też za mało! Podobno najlepiej, gdy jest go mniej więcej pośrodku normy. Lekarze, jak widzą, że wapno jest nawet ciut powyżej dolnej normy, uważają, że jest ok, ale my mamy nieco większe zapotrzebowanie, więc możesz profilaktycznie brać wapienko. Jeżeli Calperos - to nie więcej niż 2 talb. po 1000, bo mimo wszystko wapno obciąża nerki Nadiu - ja nie jestem i nie byłam przeziębiona, a węzły powiększone i bolesne! Muszę robić badania, ale masz rację - od czytania w internecie człowiek choruje już na wszystko! Przestałam czytać, będę się badać, mam nadzieję, że wyniki będą ok, a to tylko taka jakaś wiosenna infekcja. Danan - wiem, że nie ma na co czekać, trzeba się badać i tyle. Ale wiesz, po naszych przejściach boję się już tych badań i ich skutków. A z drugiej strony wiem, że to jedyna metoda na zdrowie. I taki łańcuszek, i boję się i muszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
do Iwonagos Zdecydowałam,że poddam się tej resekcji tarczycy we Wrocławiu na ul.koszarowej,czekam z niecierpliwością do jutra,jaki będzie termin operacji.Ciesz się,że masz to już poza sobą,teraz to tylko z każdym dniem będzie lepiej,bo i masz malutkie dzieciątka i dla kogo żyć i komu służyć/a to niestety wymaga dużo zdrowia i cierpliwości i oczywiście wyrzeczeń/ja to już wszystko przerobiłam .Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i najmniej problemów po operacji a właściwie żadnych.Pozdrawiam cieplutko ,wraz z nastaniem wiosny będzie coraz lepiej.Jutro odezwę się,mam jeszcze namiary na ul.Borowską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich:) Czy Ktoś z Was mógłby mi przetłumaczyć wynik biopsji: mam nadczynność- grawesa-basadova: "W obrębie treści krwisto-białkowego podścieliska obok normotypowych tyreocytów widoczne są nieliczne z cechami atypii, nadto liczne rozproszone limfocyty" wizyte mam dopiero 31.03 z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia 1 Jeżeli na Borowskiej to polecam Chirurgię Ogólną i Onkologiczną na 4 piętrze, prof. Kielan. Tam byłam cięta dwa razy, mam małą bliznę, opieka dobra, fachowy zespół, żadnej tężyczki, mim to wapno i magnez zalecony przy wyjściu, tableczkę (własną) brałam już w dniu operacji, miesiączka nie stanowi przeszkody, badania robią swoje (RTG, EKG, krew). Nie zapomnij zarezerwować sobie wizyty pooperacyjnej u endo jeszcze przed terminem szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki .. Cyrylko - moze moje doświadczenie coś Ci podpowie, a może już wszystko wiesz na temat ..TK -Tak podają kontrast dożylny jodu..W moim przypadku,przy okazji co półrocznego badania TK na węzły chłonne, właśnie ten jodowy kontrast " rozwalił" mi tarczycę..To opinia endo..W ostatnich badaniach, przed usunięciem tarczycy -zaświadczenie od endo przeciwskazanie podania kontrastu jodowego -kategoryczny zakaz..ale było już zapóżno.. Jeżeli masz powiększone węzły chłonne w pachwinach wystarczało usg doplerowskie..bo one są podpowierzchnowe..Ja własnie takie badania profilaktycznie mam zalecane przez hematologa -usg doplerra. .A TK to było profilaktyka głębokich węzłów,bo one są rozmieszczone w całym organiżmie czlowieka (pluca,jama brzuszna,miednicza miejsza) i usg tego nie wykaże tylko TK.. Konieczna jest opinia endokrynologa co do podania tego kontrastu. Uważna i kompetentna radiolog -"wychwyci" w wypełnionym formularza przez pacjenta, przed badaniem TK,a to jest konieczne - na jakie choroby sie leczymy..i jeżelijest wymieniona tarczyca wymaga odpowiedniej opini endo. W moim przypadku nie musiałam podawać tarczycy,bo nie było potrzeby.Było z nią wszystko w porządku.Dopiero, po chyba szóstym TK kontrast jodowy spowodował powiększenie tarczycy i "guziołki" Rozmawiaj na ten temat ze swoja endo..A podkreślam węzły chłonne w pachwinach to podspowłokowe,tak określaja lekarze i wystarcza usg doplerowskie - to znaczy głębsze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla 1 Myślę , że w sprawie Tk wszystkie się mylimy. Kontrast jest na pewno inny w zależności czego szukamy!!!!!!!!! Mnie szukano jakichs zmian związanych z rakiem tarczycy. Zlecone miałam w CO przez kierownika Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej. Uważacie , że nie wiedzieli co robią? Jak robiłam to badanie to w kolejce był tłum ludzi , jedni dostawali kontrast do picia inni dożylnie jak ja. Myślę , że to jest zrozumiałe , że jak się ma tarczycę (chorą) to podawanie jodu może szkodzić. Ale jak ma zaszkodzić nam bez tarczycy , jak my już nawet dostałyśmy w dużych dawkach jod radioaktywny ? To może mi zaszkodzić bardziej badanie? Dajmy sobie spokój z tak skomplikowanymi sprawami i poddajmy się wiedzy lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonadan Napisz ile bierzesz wapnia, alfadiolu , hormonu . I jakie masz objawy tej tężyczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia2808 My tu wszystkie z podejrzeniem albo stwierdzonym rakiem. Raczej fachurami nie jesteśmy od chorób tarczycy. Fachowcami to jesteśmy od tego jak przeżyć bez tarczycy i nie zwariować kompletnie:O Nic jakiegoś groźnego w tej biopsji nie widać a wizyta blisko więc dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymena
Do ozam Piszesz ze miesiaczka nie przeszkadza w zrobieniu operacji. Mi wlasnie wsyzstko sie pochrzanilo. Zabieg mam 8 kwietnia i pewnie akurat mi wypadnie okres. A jestem umowiona z konkretnym lekarzem na ktorego czekam 3 miesiace. Slyszalam ze w trakcie okresu nie robia bo jest slabsza krzepliwosc krwi. Daj znac czy dobrze Cie zrozumialam. Ja juz nie moge sie doczekac. To jest najgorszy czas- czekanie. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
Do Ozam dzieki za informację w sprawie Borowskiej zobaczę jutro jakie i gdzie będą terminy,bo dobrze ,żeby mieć to za sobą/to znaczy operację/,bo potem problemy to mogą być,ale tego nie da się przewidzieć przed operacją.Na dzień dzisiejszy to panicznie boję się operacji i tak trochę uspokoiłam się będąc z Wami na tym forum. do Iwonagos jak będziesz dysponowała choć troszkę czasem,to proszę Cię napisz mi czy ta operacja jest straszna ? Wiem,że teraz jesteś zajęta swoim zdrowiem /to normalne/ ale człowiek szuka jakiegoś pocieszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×