Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Gość Kasia 022
Witam! Pisałam już kiedyś na forum...i znów mam problem...jestem już po usunięciu płata tarczycy, mijają już 2 miesiące, ale dzisiaj odkryłam, że przy większym stresie wyskakują mi czerwone plamy na szyi. Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Pewnie macie racje, sporo nas tu nowych, ale ja tak do konca to swieza nie jestem, po prostu od momentu wykrycia u mnie guzka w sierpniu zagladalam na forum czesto, duzo (nie moge powiedziec, ze wszystko, czasu nie starczylo) przeczytalam, wiec i pytac o co sie nie mialam, a jestem czlowiekiem dosc mocno skrytym i jakos nie szlo mi rozpisywanie sie o moim stanie- wolalam bac sie sama. Dopiero, gdy biopsja nic nie wskazala, jakos ochlonelam i na pare miesiecy zapomnialam o operacji. Tuz przed nia zadalam pytania, na ktore albo nie znalam odpowiedzi, albo nie pamietalam. Nie wiem, czy bede tu na chwile- mysle ze tak to jzu jest- jak sie zostaje usmiechnietym, to juz na cale zycie :) a bycie z innymi, z Wami i czytanie Waszych wypowiedzi daje mi otuchy, ze nie jestem sama i jedyna z tym. To naprawde duzo daje! Uff no to tak w kwestii wyjasnienia mojej nowej twarzy tutaj na forum, rozumiem, ze jak jest duzo nowych osob, trudno sie polapac w wypowiedziach, trudniej prowadzic dialog, ale wpusćcie nas :) Nowi, po prostu swieżo przezywamy to, co Wy juz przeszliscie jakis czas temu i doskonale rozumiem, iż pytania nasze sa troche \"stare\" No tak a propos starych i glupich pytan, to ja mam kolejne :) Prosze Was o porade, 6stycznia wyciecie guzka z lewym platem 22stycznia wizyta u endo To torche szybko, ale sama sie wpakowalam w taki termin i wole go wykorzystac. Mam nadzieje, ze wyniki histo bede miec do tego czasu (mam nadzieje, ze bede mogla na nie milo popatrzec), ale jak sadzicie, czy na te wizyte mam wykonac sobie jakies wyniki? Ide do endo nomalnie, nie prywatnie i chcialabym, by nie byla to wizyta jalowa. Tak sobie pomyslalam, ze jak nie pojawie sie z wynikami, to nie ma sensu ta wizyta, da mi skierowania na tsh i kaze sie pojawic ponownie tylko kiedy, skoro kolejki jak stad na ksiezyc...pewnie prywatnie hmm Tyle tylko, ze w tym ukladzie badanie owo na 22styczen pewnie musialabym wykonac prywatnie, bowiem domowy pewnie mi ot tak nie da skierowania na tsh, prawda? Po Waszych operacjach szliscie do endo z jakimis wlasnymi wynikami? Ehh sama juz nie wiem, po prostu nie chce stracic okazji darmowej wizyty Pozdrawiam i milej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie, do Pana Marka :) Gdzies miglela mi Panska wypowiedz na temat zimnych napoi po operacji (mam wyciety lewy plat). Jak dlugo powinnam ich unikac? Jestem wielbicielka wody mineralnej i po prawie 2tygodniach na samych herbatkach nie moge patrzec juz na czajnik. Zaczyelam popijac wode taka z tem pokojowej, ale boje sie, ze ma ona zly wplyw na moje gardlo i hormony Czy to prawda, ze picie zimnych napoi ma zgubny wplyw na produkcje hormonow i przyjmowane talbetki? (biore lertox) Z gory bardzo dziekuje za informacje, guła ze mnie nie wypytałam sie w szpitalu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dzidzia 1979 :-) Myśle,żeskoro jesteś po operacji to lekarz 1go kontaktu powiniec dac Ci tsh, krew z rozmazem i Ca, Mg,P, może cos jeszcze,żeby faktycznie endo trochę popracował, a nie na \"oko\" Cie diagnozował. Może nawet usg, szyi, ale tutaj może trochę za wcześnie. Chociaz j po usunięciu całej tarczycy w krotkim czasoie byłąm na usg i dr mi powiedziala, że wszystko goi sie ok. Przyjmowanie tabletki rano na czczo i popijanie wodą pokojowa nie powinno szkodzoc, wazne aby się nie opijac. Ale w ogóle gardlo trzeba nawilżać, choć o gazowanych radzę zapomnieć. Niekiedy zbyt zimna woda może niekorzystnie działać na jelita, więc zanim połkniesz tabl. to potrzymaj wodę w ustach, aby ją trochę ogrzać /taka mała konwekcja ciepóła z fizyki :-)/ Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adranno74 ognisko ubogoechowe tzn obnizona echogeniczność w porównaniu do pozostałej częsci tarczycy jeżeli chodzi o badanie USG to jest ono bardzo subektywne -kazdy lekarz troche inaczej \"widzi\", kazdy troche inaczej mierzy i opisuje, no i wiele zależy od jakości sprzetu, na którym jest robione badanie. dlatego zalcenae jest aby poszukac dobrego specjalisty z jak najlepszym aparatem i potem powtarzać badania u tej samej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGUTIA25 - czy radiolog nie zasugerował, ze masz zapalenie tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agutia25
Kochane mam wyniki TSH i inne TSH 3 GENERACJA 0,85 uIU/ml norma 027-4,20 ft3 3,22 pg/ml norma 2,57-4,43 FT4 1,3 ng/dl norma 0,9-1,7 Prolaktyna 10,84 ng/ml norma 4,79-23,30 OB po 1h 9mm norma 12 HCT 37,1 N 36,0-46,0 RBC 3,88 N 4,0-5,2 HGB 12,2 N 12-16 WBC 8 N 4,0-10,0 MCV 96 N 80-94 MCHC 32,8 N31,0-37,0 MCH 31,3 N 27,0-31,0 RDW-CV 11,9 N 12,7-20,7 PLT 347 N 150-450 MPV 7,2 N 7,5-12,0 NEUT 4,97 N 1,8-7,7 LYMPH 2,47 N 1,0-4,5 MONO 0,44 N 0,1-0,8 EO 0,10N 0,00-0,45 BASO 0,06 N 0,0-0,02 OPIS USG JUZ WYSŁAŁAM. NIE MAM POJĘCIA CO MOZE MI BYC! PORADŹCIE COS, WIECEJ ZNACIE W TEMACIE NIZ JA. nIKT W RODZINIE NIE CHOROWAŁ NA TARCZYCE I JA NIE MAM OBJAWÓW. To ze zaczelam szukac to zupełnie banalna sprawa. Dostałam mlekotok z piersi i popędziłam do ginka. Kazał zrobić prolaktyne ale jak widać nie to i zapisał tabletki anty. Powiedział, ze po 3 cyklach powinno sie unormować. Odiwedziałam jeszcze laryngologa i okazało się ze mam zapalenie ropne migdała ( fe, fe fe ) jak powiedziała doktorka. Dostałam silny antybiotyk ( 3 dniówka) ale wczesniej nie dawało mi spokoju i zrobiłam to USG szyi i wtedy wyszły te guzki ( kilka bo chyba z 5!!!!!!!!!!! Wbiłam sobie kołek do głowy, ze to poważna jakaś choroba i endo mam umówionego na środe. Pomocy kochani, pomocy piszcie do mnie bo zwarjuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia Nie chodziło mi o to ze \"nowi\" są źle widziani. Wrecz przeciwnie to wy dopiero uczycie się wszystkiego a my jeżeli tylko możemy i wiemy to chetnie pomożemy. Doskonale pamietam co czułam jak odebrałam swoje wyniki his-pat. Gdyby nie to forum nie wiedziałabym co robić. Co do \"starych\" forumowiczów to fajnie jest wiedzieć co u kogo. Tak w ogóle to ktos wie co się dzieje z Wojciem? Jakoś długo sie nie odzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agutia -wszystkie wyniki masz sama widzisz nie są takie złe, co do guzków to na tym forum nie ma osoby, która ich nie ma albo nie miała wiec postaraj sie o spokój czekaj na wizyte u endo miałaś ropne migdały wiec to moze byc przyczyna powiększonych węzłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina1984
witam wszystkich ponownie :) jak juz wczesniej pisałam wszystko zaczęło sie bardzo niewinnie poprostu poszłam do endo na kontrol( moja mam miała guza tarczycy) więc mnie juz kierowano do endo zapobiegawczo ,jak sie okazało wyczuła pani doktor guzy skierowała na USG okazało się ze są guzki ,następnnie wizyta u endo i skierowanie na biopsje wynik zmiany łagodne na szczęscie ,zaznaczam ze poziom hormonów mam w normie i nie mam zadnych dolegliwosci .Po tej wizycie pani doktor przepisała mi euthyrox n50 i niestety musze juz go brac do konca zycia:( obecnie jestem po badaniach TPO ..disgnoza limfatyczne zapalenie tarczycy .... dodatkowo przez 6 miesięcy muszę brac zioła tybetańskie -padma basic ,na razie staram sie nie myslec o guzach ktore moga w kazdej chwili zamienic sie w zlosliwe :(pani doktor z łodzi dr,kowalczyk powiedziała mi ze mam sie nie martwic zmiany są łagodne biore leki ktore mnie chronią - kontrola za rok - mam nadzieje ze bedzie ok -ale swoje przepłakałam jak czekałam i na wynik biopsji i na inne wyniki - o operacji na razie nie ma mowy bo jest niepotrzebna dopoki zmiany sa łagodne - tak mi wytłumaczyła pani doktor pozdrawiam i zyczę wam kochani wszystkiego dobrego - zdrówka i pozytywnych mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również nie czuję się nowa ponieważ czytam forum od początku ,ale rzadko zabieram głos ,bo zawarte w nim wypowiedzi odpowiadają na moje pytania,ty czekolado ,marek ,homosapiens ,gosza i inni starzy bywalcy są mi bliscy ale dość tej wazeliny:) dochodzę do wniosku że mój endo trochę zawala moją sprawę bo mam 8 guzków z których każdy się powiększył od września do stycznia tego roku średnio o 2mm jedne mniej drugie więcej,ten większy to 20mm x18mmmm teraz ma,więc pytanie mam do was moi mili ,czy w tej sytuacji nie powinien mnie kierować na operację?wiem że głupio tak się upominać o coś kto każdy by z chęcią ominął, ale wiem ile przeszliście ,uświadamiają mi to wszyscy co już są po operacji,stwierdzenie że to łagodne guzki i są pod kontrolą ,nie zmieniają faktu, że niektórych na tym forum też były łagodne a po badaniu histo..okazało się że złośliwe ,proszę o odpowiedż i ewentualnie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do aaa 111 Poradziłabym Ci powtórzenie usg i wizyty u endo -onkologa, tak dla pewności. Znam tylko tych z Ursynowa w stolicy, ponieważ nie miałam potrzeby leczenia wcześniej tarczycy /wyniki w normie/. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa111 2 cm guz to faktycznie nie maleństwo. Jednak wiem że od wielkości guza wcale nie zalezy jego złśliwość. W szpitalu na chirurgii poznałam dwie panie, jedna miała guza 5cm druga 3 a ja 2,5cm. A co sie okazało po operacji? otóż guz 5cm był łagodny, 3 cm to brodawczak ale nie wyszedł poza torebkę a mój brodawczak typu pecherzykowego z przerzutem do wezłów. Nawet gdyby okazało sie tak jak miało że mój guz był łagodny nie żałowałabym decyzji o operacji. Najwazniejszy jest święty spokój i nie zastanawiać się i zamartwiać czy to rak a moze jeszcze nie. Skonsultuj to jeszcze z innym endo. Fakt że mój guz miał byc łagodny jednak od poczatku na usg miałam powiekszony jeden wezeł chłonny. Jak u ciebie wygladają wezły? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa111 ja jestem w podobnej sytuacji mam tych guzów sporo na obu płatach i też nie mam skierowania na operację, podczas ostatniego badania radiiolog, która mi robiła USG stwierdziła, ze ona też ma 6 zmian guzkowych i z nimi nauczyła się życ -kontroluje je regularnie. wiem że to trudne zadanie -szczególnie, ze nie ma badania przed operacja które daje pewność 100%, ze zmiana jest łagodna co do zmian w wielkości o 2mm to sa róznice na poziomie błedu pomiaru takze nie ma pewności, ze guzki się powiększyły a jak Twoje wyniki i ogólnie wielkość tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Marka!!!!!! Własnie dzis otrzymalam wyniki badan z Gliwic i ne mam pojecia czy mam sie martwic czy spac spokojnie jezeli masz chcwile czasu to prosze o pomoc. tyreoglobulina 0,258 opis normy /chorzy na supresjo L-tyroksyna tg 0-4/ przeciwciala 18,49 norma 0,00-60 przy TSH 0,034 a noma 0,35-4,94 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka40
jeszcze raz podaje dla tych wszystkich ktorzy maja watpliwosc kiedy mamy nadczynnosc,a kiedy niedoczynnosc a wynika to z badan tsh wiec:Zwiększenie fT3 i fT4 (przy niskim TSH) może wskazywać na nadczynność tarczycy, a zmniejszenie (przy wysokim TSH) na niedoczynność. Może zdarzyć się, że TSH jest zmienione, a ft3 i ft4 w normie, lub jeden z hormonów tarczycy w normie, drugi zmieniony, lub TSH w normie, a ft3 i/lub ft4 są zmienione. Rozpoznanie choroby tarczycy opiera się na badaniach dodatkowych (USG tarczycy, biopsja tarczycy, wywiad), wykonywane pod opieką lekarza endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mminutek1
hmm nie cvhiałabym nikogo straszyc kazdy robiac biopsje i otrzymujac wynik zmiana łagodna oddycha z ulga i wcale sie nie dziwie..Ja gdyby wynik biopsji był ok dałabym sobie spokój tak jak kilka lat wczesniej.... Jednak teraz po USG, biopsji przed operacja - jedynego z 6 guzków(jedyny podejrzany, hypoechogeniczny na usg) - wynik brodawkowaty, w konsekwencji usuniecie tarczycy. Wynik z wycietej tarczycy- okazało sie ze w płacie był jeszcze jeden guz który był rakowy,tamten podejrzany był w cieśni. Też jak u homosapiens wyniki były w normie, nie miałam kłopotów z tarczycą . Dlaczego to pisze? sama byłam w szoku wynikiem histo-pat po operacji, widać jak wiele zalezy od zwykłego przypadku, dobrej biopsji itd. Wnioski kazdy wyciagnie sam.Gdybym nie miala operacji calosciowego usuniecia tarczycy nie wiedziałabym ze ten drań czai sie tez w innym pozornie niewinnym guzku. trzymam kciuki za same dobre wyniki wszystkich pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Koczelada Nie powinnaś się obawiać. Promieniowanie o które mówimy to prmieniowanie typu beta. Jego rzeczywisty "zakres rażenia" to zaledwie 2 cm. Więc w zupełności wystarczy jak posprzątasz, usuniesz pościel, ręczniki które używałaś i nie bedziesz przytulała sie do dzieci. Całkowity rozkład trwa do 3-4 tygodni i w tym czasie nie noś dzieci na rękach i nie tul. dzidzia ja osobiście nie widzę powodu abyś nie piła takich napoi. Oczywiście wszystko z umiarem. Po co od razu pić mrożone? A picie cały czas gorących wbrew pozorom wcale nie jest takie dobre. hala46 moje wyniki z Gliwic sprzed 3 miesięcy: Tg- 0,17 przeciwciała- 10 TSH- 0,01 jak widzisz nasze wyniki niewiele odbiegają od siebie. Nie masz czego się obawiać. Najważniejsze to aby przy supresji w jakiej teraz jesteśmy utrzymywani Tg było poniżej 0,1. Jeszcze jedno.Gdyby z twoimi wynikami byłoby coś nie tak dzwoniliby do ciebie i kazali przyjechać. Dzisiaj zapytałem mojego endo co będzie jeśli scyntografia którą będę miał w kwietniu wykaże że mam ogniska raka? On na to że dostanę drugą dawkę jdu i już. Opowiedział mi że ma pacjenta, który miał brodawkowatego w bardzo zaawansowanym stanie łącznie z przerzutami do płuc itd. Obecnie jest po 7-dmym jodowaniu!!! Leczy się już 8 lat i jest dobrze. Podobno pacjentowi bez poważnych skutków ubocznych można podać max 10 dawek po 100 jednostek. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Marku za szybka odpowiedz. ale nie napisalam jakkie byly wyniki przy wypisie ze szpitala w czerwcu po malej dawce jodu. Otoz tyreoglobulina byla 0,81 a przeciwciala 10 a wiec duzo lepsze /moim zdaniem/ niz teraz. kurcze troche sie niepokoje bo mialam troche inne plany niz lykanie tego cholernego jodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
witajcie :)jezeli ktos z was moze polecic strone lub ksiazke na temat diety ubogo fosforanowej,jakiekolwiek inf na ten temat bylabym wdzieczna.tak samo informacje na temat zachowania srodkow bezpieczenstwa w okresie kwarantanny po jodoterapii,np .czy telefon ,który mieliscie w woreczku na sali w klinice korzystacie z niego .czy chodzicie po calym mieszkaniu czy tylko w swoim pokoju ...co z praniem ,talerzami.mieszkm z cala rodzinka,jestesmy skazani na siebie ,kazdy jest dorosły ,jednak sa rzeczy ,z ktorych korzystamy wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
kochani jeszcze raz ja,troche szkoda ,ze na tym forum nie mozna wyslac prywatnych informacji ,chętnie zwracam sie do osób po jodoterapii ale nie tylko nawiąze scislejszy kontakt ,mam wrazenie ,że Marku ty posiadasz wiele wiadomosci ,mogłbys podac żródla moze jest tam wiele odpowiedzi na nurtujace mnie pytania -http://wizaz.pl/forum/przekazuje adres innego forum ,gdzie mozna znalezc wątek operacja tarczycy-polecam .busiaczki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Jestem nowa na tym forum (dobrze, że takie jest:)), jestem nową pacjentką endokrynologów (dobrze, że są). Półtora roku temu pogorszyło mi się samopoczucie: zmęczenie, nieuzasadniony lęk, nerwowość, wypadanie włosów. Szukając przyczyn takiego stanu zabadałam ostatnio tarczycę. Hormony w normie, przeciwciała w kierunku zapalenia w normie, USG wykazało 4 guzy - za parę dni mam biopsję. Co ma być to będzie. Natomiast zastanawia mnie, czy można mieć objawy nadczynności przy normalnym poziomie hormonów. Nie wiem, czy szukać dalej przyczyn złego samopoczucia, czy mogę zwalić to na karb guzów. Ale czy guzy dają takie objawy??? Może to \"zwykła\" nerwica? Jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie, bardzo proszę o wpis na forum. Wizytę u endo mam za 3 tygodnie to go podpytam. Ale Wasze głosy i doświadczenie mogą być dla mnie cenną wskazówką. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj manetb Ja w szpitalu na jodowaniu tel. nie miałam ale osoby które je miały trzymały je w woreczkach i przez ten woreczek rozmawiały. Słychac dobrze. Co zaś do kwarantanny to nie należy przygotowywać jedzenia dla innych, używać osobnych sztućców i naczyń. Ubrania oraz pościel wyprać osobno i rzecz bardzo ważna toaleta. Spłukiwać kilka razy i bardzo dokładnie myć po sobie wannę. Z dala należy trzymać się od kobiet w ciaży i dzieci. Dorosłym nie zaszkodzisz. Poczytaj trochę forum wstecz, na temat jodowania była już parę razu mowa, ktoś nawet przepisał listę którą otrzymał przy wypisie. Też taka dostaniesz, ale i tak najwiecej dowiesz się w szpitalu od innych pacjentów, którzy już to przechodzili. Marku co do jodowania to poznałam w szpitalu dziewczynę, niewiele po trzydziestce, która leczy się już 14 lat a teraz na jodzie była już 11. I faktycznie tak jest,że jak diagnostyka wykaże obszary gromadzenia sie jodu to od razu podczas tego samego pobytu dostaje się dużą dawkę która ma zrobić porzadek. I tak za rok znowu diagnostyka i tak już do śmierci będziemy się raz do roku denerwować. mam nadzieje że ciebie nerwy nie dopadną bo przecież już duży z ciebie chłopczyk. Pozdrawiam wszystkich a szczególnie tych którzy są na początku tej naszej guzikowej drogi. Głowa do góry , będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manetb Zapomniałam jeszce napisać na temat diety ubogofosforanowej. Ja na takiej jestem ze wzgledu na niski poziom wapnia. Wyeliminować fosforu się nie da, mozna go jedynie ograniczyć. Należy unikać produktów nabiałowych ( stad nazwa bezmleczna) , napoi gazowanych a w szczególności coli- to ponoc jeden z najwiekszych morderców wapnia, fosfor jest także w żółtku jaja. Coś mi tam jeszcze lekarka mówiła ale nie pamietam. Trzymam sie tego i jest coraz lepiej. Mówiła mi też że nie jest to rygorystyczna dieta. Jak żjesz trochę jogurtu to cie nie zabije. Jest stosowana żeby szybciej osiągnąc poządany poziom wapnia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
dziekuję za informację,takie ogólne troszeczkę nam ,ale szukam jakies ksiązki ,szczegółowych tabel itp.co do ogolnych wytycznych niestety przy wypisie nie dostałam jak postepowac po jodoterapii ,dlatego przejrzę wczesniejsze posty,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
dzieki wielkie ,na pewno wróce do wczesniejszych postów ,niestety nie otrzymałam zadnej karty na temat postepowania po jodoterapii.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agutia25
Kochani! Byłam wczoraj u endo i co i nic! Pani doktor powiedziała, ze mam małą tarczyce a moje wyniki są w normie i nie ma potrzeby wprowadzania leczenia. Guzki okresliła mianem cystek? ( co prawda jedna ma 14 mm ale i tak stwierdziła, ze jej zdaniem to nic groźnego) Dopiero za 3 miesiące mam się skontakować z nią ponownie aby "poznała " moje "guzki" "cystki" czy jak tam ona sobie to nazywa, bo nie wiadomo czy sie powiększa czy nie itd. Na mój ucisk w mostku i uczucie obrzęku szyi stwierdziła, ze najpierw trzeba wyleczyć moje nerwy, bo jej zdaniem mam silną nerwicę!!!!!!!!!!!!! Hm, sama nie wiem co o tym myslec. W sumie uspokoiła mnie i to bardzo, ale ten ucosk daje mi popalic. Sama nie wiem czy szukac dalej, zaznacze, ze kilka dni temu dostałam antybiotyk na ropnego migdała. Ale czy taki ucosk moze miec coś wspólnego ze stanem zapalnym migdała? Może mieliście podobne objawy. ZOstałam przebadana laryngologicznie - wtedy wyszedł ten ropny migdał, ginekologicznie, endokrynologicznie i dalej czuje sie jakby z ciężkim oddechem . Sama już nie wiem gdzie szukac porady! Może u zwykłego rodzinnego lekarza? Zaopatrzyłam się w ziółka wyciszające i popijam sobie ze smakiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mija11
Jestem na tym forum nowa. Prosze o rade,pacjetka profesora(endo) ze Szczecina, z ktorego jestem super zadowolona al eostatnia diagnoza mnie przerazila, z biopsji wynik jest "Podejrzane o raka papilarnego" ( nalezy do zlosliwych), Wg mojego endo jak najszybciej powinnam poddac sie operacji wyciecia calej tarczycy- tak wg niego sie robi w takim powaznym podejzeniu. Chcialabym wiecej info na ten temat wiec jesli ktos ma z Was o tym wiecej pojecia i doswiadcenia to bardzo chetnie. Obecnei mieszcak w Holandii i tutaj nie robi sie nic z takimi przypadkami - obserwuje si ei czeka az...... to jeszcze bardziej przeraza. CHce zasiegnac drugiej opinie niezaleznej a w sumie trzeciej zeby miec pewnosc ze zrobilam wszystko jak nalezy. Mama niedoczynnosc tarczycy wykryta po porodzie po 4 m-cach oraz jednoczesny stan zapalny tarczycy z objawami chorobu Hoschimoto czy jakos sie tak pisze Najpierw mialam nadczynnosc, ktora w ktorkim czasie przeszla na niedoczynnosc. Bylam na tiraxsie ale zle na mnie dzialam za duzo problemow z omdleniami i kolataniem serca - od roku jestem na novotyralu. Jest lepiej ale znowu wyniki teraz z biopsjii?? Nie wiemy z mezem co mamy robic to on te formum znalazl jak mozecie nam pomoc to bedziemy wdzieczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agutia25 guzki duże nie są to fakt ale tarczyca jest spora jeden z wymiarów 70mm to nie jest mało aby sie uspokoić powinnaś moze skonsultować z jakimś innym endo, a co do nerwicy -to objawy uciskowe wytępują bardzo często wiec ten kierunek diagnozowania powinnaś brać pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×