Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

MIJA11 zadzwon do Gliwic oni tam na pewno beda wiedzieli jak pokierować Twoim leczeniem ii znajdziesz sie pod opieka specjalistów najwyższej klasy 032 2789316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odzew i zainteresowanie moją sprawą,sory że nie napisałam wcześniej mieliśmy wizytę księdza i wiecie jak to jest a potem jeszcze syn ma sesje i ciągle potrzebuje komputera.. homosapiens;nie mam możliwosci zbadać tych guzów ppod względem onkologicznym ponieważ musiałabym jechać do opola a nie znam tam żadnych lekarzy usg powtarzam przy każdej wizycie bo leczę się prywatnie ,u nas dostać sie do poradni to prawdziwy koszmar,na wizytę czeka sie 8-m-cy a na badania typu biosja i usg to 4m-ce ,wiec mąż zdecydował że prywatnie ; koczelada; moje węzły chyba sa ok myślę że lekarz powiedział by mi otym,a zapytać nie przyszło mi do głowy dzięki za sugestie...własnie twoje wypowiedzi skłoniły mnie do refleksji bo zmiany miały być łagodne a sama wiesz jak wyszło.. aga68; moje wyniki ciągle się zmieniają,a na początku leczenia były takie:płat prawy ,36x28x63 lewy 23x20x56 cieśń 8mm tarczyca powiększona w całośćiliczne guzki lite każdy otoczony hypoechogenną obwódką tsh 1,37 tpo 0,9 IUml koloidy i tyreocyty A B co sądzicie? tak było rok temu miałam ich 5 teraz 8,wszystkie się powiększyły jak już pisałam,biorę letrox 50mg i prporanolol obecnie tsh 1,2 ale za każdym razem mam inny wynik i endo zmienia mi dawkę leku raz więcej raz mniej co byście zrobiły na moim miejscu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agutia25
Do Aga68! No też tak twierdziłam, ze moja tarczyca jest duża, na co p. Edno stwierdziła, ze duża to jest wtedy jak jest wielkosci ziemniaka ;) cokolwiek to znaczy. Nie mam innych dolegliwości związanych z tarczycą tzn Badania w normie i obserwacja jak zalecenie i kontrola po 3 miesiącach. Teraz oczywiscie jestem i będę wyczulona na tym punkcie. Ciekawi mnie jednak fakt, czy ten radiolog który wykonywał mi USG ( to nie był endokrynolog) nie widział, ze to są cystki? P. Endo, przyłożyła wczoraj USG i stwierdziła, ze to sa cystki a nie guzki. Ba nawet nie musze przed następna wizytą u niej tzn za 3 miesiące wykonywac badań Tsh i ft3 i ft4. Ciekawe, ciekawe. Jest to dobry renomowany endokrynolog i leczy pacjentów z całej Polski i za granica również, więc nie wiem czy niedowierzać i siać dalej ziarno niepokoju, czy uspokoić nerwy, bo ostatnimi czasy było ich wiele i spokojnie obserwować i tak profilaktycznie zrobić sobie za 1,5 miesiąca USG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIJA11
aga68 Dzieki za odzew!!! CZy byl ktos z Was operowany w Szczecinie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi 29
Witam Wszystkich! Chciałabym się dowiedzieć jak długo powinno się przebywać na zwolnieniu po operacji tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka40
do Mimi 29 po operacji tarczycy przysluguja 79 dni zwolnienia,tak bynajmniej jest w moim przypadku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi 29
Dziękuję Jolka40 za szybką odpowiedź. :o) Ja dostałam po wyjściu ze szpitala tylko 30 dni. Sądzę, że w tym czasie nie zdąże dojść do siebie aby wrócić do pracy. Powiedz, czy chirurg w szpitalu wystawił Tobie od razu tak długie zwolnienie? Bo ja tak naprawdę to nie wiem nawet gdzie powinnam się zgłośić o jego przedłużenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi 29
Przepraszam za tą dziwaczną buźkę. Miała być taka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Mija kiedyś dawno temu pisałem na forum o bardzo dobrej Pani endo ze Szczecina. Przyjmuje prywatnie a najważniejsze wspólpracuje z najleprzym chirurgiem od tarczyc w Polsce który przyjeżdża na 2 x w miesiącu na operacje z Gliwic do Szczecina. Mój kolega ze Słupska był właśnie operowany przez niego w Szczecinie i był bardzo zadowolony. Wszystko oczywiście na fundusz. Teraz jest pod opieką Pani doktor i nadal bardzo sobie ją chwali. Jeśli jesteś zainteresowana mogę postarać się o namiary na nią. W twoim przypadku druga niezależna konsultacja jak najbardziej wskazana. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mimi 29 na zwolnieniu lekarskim mozesz przebywac 180 dni a wystawiac moze nawet lekarz rodzinny. nie kazdy ma latwy dostep do specjalisty i nie zawsze data wizyty jest data ostatniego dnia zwolnienia a rodzinny jest pod reka. Marku !! miales racje. dodzwonialm sie do gliwic i musze czekac na swoja kolejke na jod /19 czerwiec/i prawdopodobnie bedzie duza dawka. a ja naiwna myslalam ze to juz koniec mojej przygody z choroboa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam11
Do Marekgd Wielkie dzieki, bardzo cie prosze o ten kontakt. Postaramy sie z nia jak najszybciej skontaktowac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezabel
Agutia25 Jeżeli to jest Twój opis USG "PP o wym 22x20x70mm LP o wym 19x20x60mm Ciesc 4 mm" to Twoja tarczyca ma objętość prawie 27ml, gdzie prawidłowa objętość dla kobiet wynosi ok 18ml, czyli jest dosyć wyraźnie powiększona. Badałas kiedyś przeciwciał antyTPO i antyTG może to wniosło by coś do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
do Marka:) dziękuje za wiele informacji :)czy mógłbyś powiedziec czy miałes jodoterapie ,jezeli tak to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Leczę się w Gliwicach bo nie wyobrażam sobie gdzie indziej. Jodowanie miałem na przełomie marca i kwietnia 2008, potem kontrolną wizytę w październiku i szykuję się na kwiecień. Wtedy sprawdzą czy przetrwały jakieś komórki i jeśli tak zostanę ponownie poddany jodowaniu. Mam nadzieję że jednak nie będzie takiej konieczności gdyż wyniki mam dobre i skńczy się na małym jodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
hala dlaczego zakładasz że będzie duży jod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Mija i Adam Odczytajcie maila którego Wam wysłałem :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agutia25 -moze faktycznie potrzeby jest spokój bo ja sama wiem po sobie, ze nerwy nie pomagają w podejmowaniu rozsądnych decyzji nie ma potrzeby zbyt pochopnie podejmowac decyzji o kolejnych badan USG - 3-6 miesięcy to rozsądny termin, mi tak zalecili kolejni lekarze (3 endo) których odowiedzałam w ubiegłum roku kiedy rozpoczęła się moja \"przygoda\" z tarczycą. Moim zdaniem dla świetego spokoju pójdź do jeszcze jednego endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Marka!!!!!!!! dlaczego duzy jod??? sama bym chciala to wiedziec tak mi powiedziala osoba z ktora rozmawialam z gliwic, ale z kim rozmawialam zabij mnie nie powiem napewno to byla sekretarka bo ja nie mam szczescia zeby moc porozmawiac z lekarzem prez telefon. a na wizycie to tez nie wiesz o co pytac skoro jeszcze nie maja wynikow. droga dedukcji dochodze do wniosku ze moze dlatego ze przy wypisie w czerwcu po scyntygrafi jodochwytnosc wynosila ponad 24,27% i teraz te wyniki sa takie jakie sa. wszystko wyjasni sie w czerwcu. trzeba cierpliwie czekac.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
do Marka:) skąd wiadomo czy jod jest duzy czy mały ....które dawki są male ..jakeie są wogule mozliwosci i jakie konsekwecje z góry dziekuje za odp. jeszcze jedno po co jest ta jodoterapia i czy po jodoterapii moze byc jeszce jedna czy operacja ,od czego to zalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
pozdrawiam do Marka ...:) jakie są dawki jodu ,skąsd wiadomo czy to jest mała czy duza ,od czego to zalezy i jakie ma konsekwencje, co po jodoterapii .... na jakie wyniki nalezy zwrocic szczególna uwage jakie sa normy i co oznacza ,że cos tam ponizej 0,1.z góry dziekuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agutia25
Do Jezabel! Pytałam moją endo, powiedziała, że ona nie widzi potrzeby, ponieważ moje Tsh i ft4 i ft4 są jak najbardziej w normie! Nie wiem naprawdę co o tym mysleć. Nie mam objawów a zupełnie przypadkiem okazało się, ze moja tarczyca jest powiększona. Gdyby nie ropne zapalenie gardła i związane z tym dolegliwości pewnie jeszcze długo bym się nie dowiedziała. Usg zrobiłam przypadkiem, bo akurat czekając na wizyte u innego lekarza okazało się ze jest wolne USG a mnie troche "uwierała" szyja i wtedy sie okazało! Guzki to podobno cystki, choc nie wiem jaka to różnica pewnie cystki wypełnione są płynem? Dzięki za obliczenie objętości mojej tarczycy, bo z tych wzorów dostępnych w necie nie mogłam sobie tego policzyć i nie miałam nawet swiadomosci, ze ona jest Taka ogromna. Kurcze gdzie mi sie to miesci? Nawet objętość szyi mam taką jak miałam. Brrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agutia25
Kochani a moze ja mam jakies zapalenie tarczycy? Ale czy taki stan powoduje powiększenie tarczycy do moich wymiarów? Ostatnio w zwiżku z infekcją gardła wzięłam Azitrox nie wiem czy dobrze napisałam, takie 3 tabletki i nawet uczucie pełnej szyi przeszło! Czy ja nie moge chorowac na normalną chorobe tylko jakies cuda. Wyniki w normie a cos we mnie siedzi i to cos mnie strasznie denerwuje, bo jestem z kręgu osób, które chcą się szybko wyleczyć a tu widzę, ze raczej się nie zapowiada. Dobrze, ze jest takie forum, bo wiem, ze nie jestem odosobnionym przypadkiem i co najważniejsze, ze z tą choroba można żyć. Dużo stresów to kosztuje, ale trzeba się z tym oswoić. U mnie to nowy temat, bo dowiedziałam się dopiero 2 tygodnie temu a nigdy nie miałam styczności z osobami o podobnych problemach. Fajnie, ze jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka2301
Cześć. Jestem już po drugiej operacji. Teraz czekam na wynik badania histopatologicznego. Mam pytanie dla dziewczyn które są już po jodzie. Czy w czasie przyjmowania jodu można przyjmować pigułki antykoncepcyjne????? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka2301
Cześć jestem po drugiej operacji i czekam na termin jodowania. Mam pytanie do dziewczyn które są po jodzie czy w czasie terapi można przyjmować pigułki antykoncepcyjne???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezabel
Agutia25 Własnie dlatego pytałam czy miałas robione wyniki przeciwciał bo one zwykle są wskaźnikiem stanu zapalnego tarczycy. Twoje wyniki badań - TSH, fT3 i fT4 - rzeczywiście wyglądają całkiem przyzwoicie. Zdarza się, że w początkowym okresie choroby Hashimoto tarczyca powiększa się, ale ja mam ostatnio tendencje do dopatrywania sie tej choroby wszedzie, dlatego to co pisze traktuj z lekkim przymużeniem oka:) Wydaje mi sie, że bedąć na Twoim miejscu za kilka miesięcy powtórzyłabym USG, a do tego czasu starałabym sie żyć normalnie. Głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
hala nie załamuj mnie. opierasz się na tym co powiedziała ci przez telefon rejestratorka??? Daj spokój, duża dziewczyna jesteś.Fakt, jodochwytność miałaś trochę dużą. Nie pamiętam dokładnie już przebiegu twojego leczenia ale wydaje mi się że lekarze zadecydowali że podadzą ci mały jod. \myślę że bez powodu tego nie zrobili. Swoją drogą nawet jeśli faktycznie byłaby potrzeba podania ci dużej dawki to ją przyjmiesz i po wszystkim. Nie ma sensu zamartwiać się na zapas tym bardziej kiedy nie ma się nawet wyników i nie wiadomo do końca jakie one są;) manetb strasznie długo by pisać co, jak i dlaczego. wszystko zależy od stadium i zaawansowania choroby a to wychodzi właśnie w praniu podczas badań w czasie których podaje się małą dawkę jodu tzw. jod diagnostyczny który ma na celu ujawnić skupiska i ilość komorek rakowych. Na tej podstawie lekarze decydją czy zasadne jest podanie tym razem większej dawki jodu czy też nie.To w wielkim skrócie. Co do reszty odsyłam do lektury forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manetb
dzięki :)przesledziłam dosc gruntownie wpisy na forum w sumie spotkałam sie z jednym dawkowaniem :)ale zdaje sobie sprawe ,że jest to rzecz indywidualna i zależy od przebiegu choroby.tylko pojawiły sie stwierdzenia typu mała dawka jodu i duza dawka jodu -zaintrygowało mnie to.bo czy 100 to jest duzo ,bardzo ...czy moze mało .ale gdzies czytałam cos około 60,więc wnioskuje zatem,ze raczej duza .dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
Czy przed operacją endokrynolog specjalnie was przygotowywał do niej? Nie mam nadczynności ani niedoczynności, mam mieć wycięty prawy płat bo mam guza wielkości ponad 5 cm a endokrynolog kazał przyjmować mi Letrox i przed samą operacja przez kilka dni mam przyjmować jod (coś takiego co nam podawali jak był Czarnobyl). Czy ktoś z was też miał coś takiego? Mam jeszcze jedno pytanie czy pod wpływem guza komuś obniżył się głos? Od czterech tygodni mówię prawie basem :) Nie wiem czy przyczyną jest guz czy to że jestem nauczycielka? Oszczędzam swoje struny głosowe. Jeszcze 3 tygodnie do operacji. Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
karka2301 w moim przypadku było tak, że przed operacją ani po niej żaden lekarz nie widział przeciwwskazań do barania pigułek antykoncepcyjnych ( ginekolog, chirurdzy i anestezjolog). Jednak teraz po wizycie u endo okazało się, że nie mogę brać pigułek(wcześniej po prostu zapomniałam pytać endo, a po konsultacji z innymi lekarzami nie myślałam, że nie mogę ich brać). Usunięto mi prawie 2/3 tarczycy i biorę eltroxin 50 i na czas przynajmniej trzech miesięcy bezwzględnie muszę zrezygnować z pigułek ponieważ one mogą zakłócać proces leczenia i dawać błędne wyniki(zamieniać je). Poza tym ponoć w połączeniu z innymi hormonami i w okresie około operacyjnym mogą być niebezpieczne i wywoływać zakrzepicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka33
witam serdecznie mam nadzieje ,że mozna przyłaczyc się do dyskusji:)zwracam się z pytaniem do was kochani ;czy ktos z was zna przypadki usuniecia przytarczyc i sposobów leczenia .słyszałam o wszczepianiu przytarczyc....dziekuje za odpowiedz.osoby ,które maja problem z wapnem prosze odezwijccie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×