Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

dawid83 Witamy faceta w naszym babskim gronie. Nasz ostatni rodzynek Sebcio przestał się odzywać. Ty jeszcze nie masz problemów z wyleczeniem, ponieważ nie wiadomo czy jesteś chory. Myślę, że Cię poinformowano , że operacja jest niezbędna żeby wykluczyć bądź potwierdzić czy to jest nowotwór. Więc jeszcze masz czas na zamartwianie się. Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki haniu i lalinko ❤️ Tak myślałam, że tsh leciutko za wysokie. Ale wiesz lalinko jak ja ten euthyrox brałam. Wszystkie tabletki na raz... A zaraz potem śniadanko i calperos.... A tego wapna to sobie brałam 1 x dziennie 1 tabletkę calperosu 1000. I jak myślisz? Nie brać? W środę jadę do edno, ale i tak WY jesteście mądrzejsze od tych wszystkich lekarzy, doświadczone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki haniu i lalinko ❤️ Tak myślałam, że tsh leciutko za wysokie. Ale wiesz lalinko jak ja ten euthyrox brałam. Wszystkie tabletki na raz... A zaraz potem śniadanko i calperos.... A tego wapna to sobie brałam 1 x dziennie 1 tabletkę calperosu 1000. I jak myślisz? Nie brać? W środę jadę do edno, ale i tak WY jesteście mądrzejsze od tych wszystkich lekarzy, doświadczone ;) A to żelazo, to co? lekarka rodzinna powiedziała, że mam zrobić po operacji tarczycy więc zrobiłam. Czytam i czytam, ale nigdzie nie mogę znaleźć związku z tarczycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczkosłoneczko
Cyryla1 dzięki za odpowiedź. Konwalia. Wszystkie to przechodziłyśmy.Bedzie dobrze. Bądź z nami. Ksymena miałąm tak jak Ty. czekałąm na hispat prawie 3 tyg, a hormon zaczęłam brac po miesiącu od operacji .Wynik TSH- 36,9.teraz biorę 6 dzień. czasem się fatalnie czuję jak np dzis ale to chyba tez pogoda+pyły wulkaniczne +osłabienie wiosenne.Przez ten miesiąc całkiem nieźle sie czułam i moja endo też mówiła,że nie może dać hormonu przed wynikiem hispat i w ŚCO na jod idzie się od razu gdyby wyniki były złe.Gdyby oczekiwanie na hispat się przeciągało to wtedy warto molestować endo o jakis ruch. Trzymaj sie .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinko, nie doczytałam, co jeszcze do mnie napisałaś. No patrz, a ja myślałam, że mam taki super wynik tego wapna. Lekarz po operacji w ogóle mi nie przepisał. Ponieważ mrowiło mnie w stopach na drugi dzień po operacji, od razu to pielęgniarkom zgłosiłam i zrobiły mi poziom wapna. Powiedziały, że jest ok, ale nie powiedziały ile, ani na wypisie ze szpitala nie mam napisane. Postanowiłam na własną rękę brać calperos no i tak jak napisałam 1xdziennie 1 tabletkę calperos 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos ja wapń ma podobny(2,46) i nic nie brałam i nie biorę, żelaza nie robiłam, za to rodzinna kazała mi zrobić cholesterol i glukozę????? . a TSH, jak już wspomniałam, za wysokie ( 4,04) no i chyba jutro pójdę zrobić drugie badanie i sprawdzę czy nadal rośnie. Ksymena a ty masz całą wyciętą tarczyce, bo nie pamiętam? ja jestem już prawie miesiąc po wycięciu subtotalnym i do tej pory nie wzięłam ani kawałka hormonu. Ja wiem, że osoby tu doświadczone twierdzą, że to błąd i pewnie maja racje, ale ja naprawdę nie czuję się źle, przynajmniej na razie :-) ale jak tylko tsh mi wzrośnie od razu biorę. dawid83 nie ma co zawczasu się nakręcać, trzymaj się tego forum, to skarbnica wiedzy życiowej wspaniałych osób, które chętnie się dzielą doświadczeniem. a na pocieszenie Ci powiem, że ja też miałam guz pęcherzykowy, jestem właśnie m-c po operacji i wynik histo jest ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos To może jest ok , bo ja biorę 3x 1000 i 1,25 alfadiolu a wynik mamy podobny. Więc widzisz na czym to polega. Myślę, że u Ciebie nie bedzie problemu z wapniem. Tylko pogratulować.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
dzięki za odzew , wiem macie racje z tym nakręcaniem się i przed wczesnym stawianiem diagnozy,ale strach mnie poprostu ogarnia , boje się że już mam przerzuty i że bedzie zle, mimo że endokrnolog powiedzial, że "po operacji bedziemy sie z tego smiali"ale powiedziel też że nie moze wykluczyć ze to rak, dodal tez ze nawet jesli okaze się to rakiem to i tak jest to kwestia wyleczenia, a nie zycia czy smierci, no ale co co mial powiedziec?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid83 🖐️ Witaj i trzym się nas, a będzie dobrze. Są tu super babki, które mają mnóstwo pozytywnej energii ❤️ :( sebek gdzieś się nam niestety zapodział:( Wszyscy się boimy operacji, wyniku.... Nie da się inaczej. Na razie się nie nakręcaj. Często jest tak, że biopsja jest zła, a badanie dobre. Obyś jak najszybciej miał to za sobą :) Bardzo dziwne wydaje mi się, że lekarz zostawia pacjenta bez hormonu po operacji. Zdarza się to bardzo często. Nadia, greystonka i wiele innych dziewczyn. Jeszcze mogę to trochę zrozumieć jeżeli ma się wycięty jeden płat, a drugi pracuje. No rozumiem, że ten, który pozostanie ruszy z kopyta (ale czy aż tak, żeby w ogóle nie brać hormonu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie od jakiegoś czasu myślę, że jak dołączyłam do Was kilkadziesiąt stron temu to była jeszcze maraianna z gdyni, której ostatnio w ogóle nie widać, inni pojawiają się rzadko bo rzadko ale dają znać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia Jutro do pracy?? Tak, masz rację, marianny dawno nie widziałam, julkikoszulki, sebka, koczelady, nebraski... GREYSTONKA, halo, co u Ciebie???? Inaczej jest, jak się pracuje. Dziewczyny pewno zabiegane, nie mają czasu pisać. Ja siedzę w domu, więc się udzielam często:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonagos Czytam Wasze wypowiedzi codziennie. Dopóki nie zrobisz wyniku PTH-nie odstawiaj wapna. Ja obecnie wapno mam w normie, ale nadal ćpam tego wszystkiego multum (calperos 1000-6 tbl, alfadiol-2 mikrogramy). Niestety, PTH mam tylko 3,1. Hormon cały czas biorę (coraz wyższe dawki). Niby jest teraz w normie, ale lekarze twierdzą, że muszę mieć poniżej 1. No i zaczyna mi rosnąć poziom kreatyniny i mocznika. Idę dzisja do endo, zobaczymy co mi powie. Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksymena tak jak mówiła Lalinka powinnas isc do innego lekarza, moja endo włączyła mi od razu hormon wiedząc ze to rak i mimo ze juz czekałam na wizyte do Gliwic, kazała brac i szybko zwiekszac dawki, ja az tak mocno nieodczułam niedoczynnosci TSH miałam wtedy 68 (taki własnie tarczyca zrobiła zapas-zdaniem chirurgów), ..gorzej czułąm sie przy TSH 175 podczas jodowania, ciekawa jestem jaki teraz mam poziom dzisiaj robiłam badanie, córce przy okazji tez zrobiłam ... czesc Dawid -nic sie nie martw, niezaleznie od wyniku histo wszytko jest do przejscia..:) A ja mam dylemat ale ten z rodzaju przyjemniejszego, chodziłam za sukienkami bo córa w maju ma komunie i wypatrzyłąm sobie super przymierzyłam tez nieźle , ale cena tez super :( 299zł, hmmm i sie wacham zwłaszcza ze 3/4 komuni spedze w kuchni zasłonieta fartuchem ehhhh, najgorsze ze byłą to ostatnia sztuka..ajjj a mój mąż poco Ci cos nowego przeciez tyle masz ciuchów, nic trzeba bedzie dokonac małej defraudacji na koncie:), Greystonka zgłoś sie!!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania E tam, raz się żyje:) lucynka Napisz co tam u endo. Jak się w ogóle czujesz? Wyniki nie-za-ciekawe, ale na pewno będzie dobrze:) Pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich. Jestem, czytam forum codziennie ale jakos mi sie nie skladalo do pisania. Dawid narazie spokojnie załatwiaj wszystkie potrzebne sprawy przed operacja czyli podstawa to szczepienia, juz dzis umow sie z endo na wizyte najdalej tydzien po wyjsciu ze szpitala. Operacja jest konieczna ze wzgledow diagnostycznych ale z tego co wyczytałem w internecie to podejrzenia o pecherzykowatego bardzo czesto sie nie potwierdzaja dokładnie statystyk nie pamietam ale np na tym forum u wiekszosci dziewczyn badania pooperacyjne nie potwierdziły raka . O przezuty tez sie nie martw akurat ten rak rosnie i rozwija sie powoli jest duza szansa ze wykryto go wczesnie i nie zdazyl narozrbiać o ile oczywiscie go masz. Acha nie dziw sie jezeli teraz zacznie Cie bolec szyja zaczniesz czuc jakies guzy itp. to Twoja psychika i nic wiecej nic Ci tam gwałtownie nie rośnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona, sebek macie racje jutro przed praca pojde i kupie ale znając moje szczescie juz jej nie bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksymena
Do Lalinki, Nadi i pzostałych. Juz sama nie wiem co mam robic. za dwa dni mam miec wynik histo i chyba cierpliwie poczekam . Nic zlego sie ze mna nie dzieje bez hormonu. Przed operacja mialam TSH ok wiec moze tego wystarcza jeszcze ? A wapna biore wiecej i wtedy mi przestaje mrowic . Tylko czy to znaczy ze juz bede cale zycie to wapno brala? Duzo niewiadomych przede mna. Mam nadzieje ze wynik bedzie i wtedy dostane jakies leki. A moja endo przyjmuje tylko "panstwowo" i mam do niej isc z wynikiem histo. Lalinko - a co sie zlego moze ze mna dziac? Ja mialam zawsze hormony ok, tylko mi wole uroslo i guzki . Biopsja nic zlego nie wykazala - struma cos tam... Teraz jestem mniej nerowowa i taka wyciszona wiec do wariatkowa chyba nie pasuje :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi sie : ostatnio jak bylem u endo dowiedzialem sie, ze witamina b6 dla rakowcow nie wskazana, moja pani doktor poleciła mi magnez ale bez b6 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksymena Hormony sa wazne aby utrzymywac tsh jak najnizej sie da. Wynik hist nie ma znacczenia i tak je musisz przyjmowac. Teoria, ze niewarto ich brac bo przed jodowaniem i tak trzeba tsh podwyższyc jest nie praktyczna. Po pierwsze zanim dostaniesz sie na to jodowanie to minie kilka miesiecy min 2 po drugie dostaniesz w szpitalu dwa zastrzyki, ktore ci to tsh podwyzsza szybko do 170-180 i przez cały czas bedziesz mogla brac euthyrox. po 3 dawke hormonu ustala sie przez dlugi czas troche metoda prob i bledow, wiec warto zaczac ta dawke ustalac jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksymena Napisałam całą epistołę i mi wcięło:( Jeśli wynik za dwa dni , to nie ma się czym martwić . Wapno jedz, to jeszcze nic nie oznacza , trzeba dać czas przytarczycom na powrót do formy. Sebciu Nie rób nam tego tylko się odzywaj Cyryla Przeżyłaś to TK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minifi
Hej, jestem tu pierwszy raz i własnie dzisiaj się dowiedziałam. że mam ze w jednym z guzków carcinoma papillare variant folliculare i skierownie do Gliwic:( Miał ktoś coś takiego i jakie były dalsze losy tego paskudztwa. Będę wdzięczna za jakieś odpowiedzi. Pozdrawiam M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksymena moze to cie przekona zeby walczyc o te hormony przy niedoczynnosci sie TYJE!!!:) Sebek cos w tym jest mój mąż juz szuka pretekstu zebym tam znowu pojechała:)..heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucynaewa A ja już myślałam , że ja mam najgorsze wyniki tego wapnia. Robisz badanie na wydalanie w moczu? haniaa80 Oczywiście , że kup kieckę, żyje się tu i teraz a nie kiedyś w przyszłości. My to chyba wiemy najlepiej, przypadkowa wizyta albo badanie .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini. No niestety podejrzenie raka brodawkowatego, nic strasznego pod warunkiem ze tego nie zlekcewazysz i bedziesz leczyc, niestety operacja Cie nie minie ale to naprwde nic strasznego akurat ten rak to nie wyrok i jest w pełni wyleczalny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minifi
A czym przed takim zabiegiem trzeba mieć szczepienia na żółtaczkę? Bo nie mam i nie wiem czy sobie na szybko zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
minifi oczywiście,że trzeba mieć zrobione szczepienia przeciw żółtaczce,to dla Twojego bezpieczeństwa.ja właśnie czekam za tydzień na drugą szczepionkę i 17 maja do szpitala na zabieg tatalnego usunięcia tarczycy. Haniaa80 Ty się nawet nie zastanawiaj ,czy kupić kreację,jedyna okazja żeby odnowić garderobę,przecież tego rodzaju uroczystości nie ma się co chwilę,a mąż to i tak Ci powie,że szafy w szwach pękają/normalne/.To dla swojego samopoczucia nowa kiecka,a nam też się coś od życia należy. Iwonagos,zobacz jak ten czas szybko leci już niecały miesiąc i operacja pozdrawiam wszystkich serdecznie przed i po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
czytam Wasze wypowiedzi i podziwiam Was za to że w wiekszości tak pozytywnie to wszystko widzicie:), Hania80 piszesz ze wszystko jest do przejscia bez wzgledu na wynik histo, chciałbym w to uwierzyć, byłoby mi łatwiej gdybym wiedział ze przemęczę się ale w końcu bede zdrowy, cięęki mi w to jednak wierzyć. Seba dzięki za obszerne informacje na ten temat, tryskasz humorem, podziwiam to ,mnie z kolei dołuje że z tym pęcherzykowym to bywa roznie i brodawczak jak pisza jest zawsze wyleczalny a pęcherzykowy juz nieco gorzej.pozatym ten guz ma 2x1,5cm wiec jest już spory i cholera wiec ile juz siedzi tam, bo wyszedl przez przypadek. wiem ze mój post brzmi rozpaczliwie ale jakoś nie mogę się pozbierać z tego wszystkiego. aha pytano skad jestem-okolice Wrocławia. Pozdrawiam Wszystkich, trzymajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ! szczególnie chciałabym powitać Davida83. masz prawo się denerwować to normalne ,ze człowiek ma czasem rózne myśli ,często układa sobie najczarniejsze scenariusze. myslę ,ze wielu uczestników tego forum przez to przechodziło i nie wstydź się tego .wypytaj o wszystko co ciebie nurtuje (nawet jezeli wydaje ci się to głupie) i posłuchaj rady sebka- trzeba poszukać dobrego endokrynologa ,poszukac dobrego chirurga ,zrobic potrzebne badania i pozytywnie myslec -bo moze nie ma się czym martwic.a nerwy robią swoje ,ze potem wydaje się ,ze juz boli, ze nie mozna przełykać ,jakos duszno itp .jezeli jesteś pokonsultacjach z endo i jest wskazanie do operacji to trzeba zrobic operację.jestes młodym mężczyzną na pewno pokonasz chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×