Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość dziewczynki mam pytanie
dzieki tosiakk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testy ciążowe
TESTY CIĄŻOWE: Przed wykonaniem testu ciążowego sprawdzić jego czułość, która jest wyrażona w IU/l. Jeżeli wrażliwość testu: jest mniejsza od 500 IU/l to jest on dodatni od 10-go dnia od zapłodnienia wynosi 500-800 IU/l to jest on dodatni od drugiego tygodnia po zapłodnieniu wynosi 1000 IU/l to jest on dodatni dopiero od 3-go tygodnia po zapłodnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam tę informację o testach ciążowych. Nie wiem, jaką czułość miał mój, ale chyba w 55 dc powinien coś wykazać, jeśli by było? Czy możliwe jest, żeby wyszedł negatywny? W czwartek będzie już mój 60 dc... Kurde, odkąd odstawiłam pigułki, nigdy nie miałam takiego cyklu! :( Nie wiem, czy castangus tak namieszał, czy co ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorothyyy moim zdaniem sio do lekarza- coś musi być nie tak, dostaniesz pewnie od gina luteinę na wywołanie okresu. No mam nadzieję, że mnie Castagnus nie przedłuży cyklu tak bardzo. Chociaż drugą fazę mógłby. Ale u mnie na testach owu zaczyna pojawiać się druga krecha więc chyba owulka będzie kilka dni wcześniej niż zwykle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ . Ja nie brałam cast. tylko dał mi lekarz clost. ale oczywiście naprawdę trzeba obserwować swoje ciało bo niby owulacja powinna być 14 dc a na badanie w ten dzień a tu nic lekarz załamany bo wogóle clost nie zadziałał i oczywiście luteina od 14 dc . a wiadomo że branie luteiny wcześniej przed owulacją ja hamuje . Więc luteiny nie używałam tak jak on kazał i mierzyłam cały czas temperaturę jak zobaczyłam że spadła to wybrałam się do gin był do 21 dc oczywiście okazało się że był duży pęcherzyk sam był zdziwiony ze tak póżno , (no i do dzieła) więc nie dokońca trzeba wierzyć lekarzowi trzeba też samemu kombinować . Termin mam wyznaczony na 29-01-2011 Tylko mam mały kłopot - może ktoś pomoże Miałam kłopot z zębem miał ropę ale został wyczyszczony i niby wszystko było OK ale okazało się za 8 dni temu wypadła plomba zanim się zapisałm na wizytę złamał się cały ząb został sam korzeń i dziura wczoraj byłąm u dent. ale powiedziała że ciąża i to początek więc nie usunie a i że trzeba by było zrobić przeświatlenie a to wogóle odpada czy nie ma ropy że trzeba było myśleć wcześniej i co teraz zrobić bo nie mam pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
nowa-gratuluje ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa, nie mam pojęcia, co z tym zrobić! Ale dentystka ma rację- w ciąży niestety są pewne ograniczenia... I tego nie przeskoczysz... Ale najlepiej chyba porozmawiać o tym z lekarzem... Kataśka, planuję się wybrać do gina podczas urlopu, który już niebawem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
dziewczynki- castagnus obniza prolaktyne z tego co wiem.Mysle ze dokoncz opakowanie,te kilka dni nie zaszkodzi.a jak przestaniesz to czasami mozesz pozniej zalowac "a czemu nie dokonczylas"...hehe Jednak gdy zrobisz test ciazowy a wyjdzie pozytyw to skoncz z castgnusem odrazu. Ja mialam wczoraj owulke a ogolnie seks byl w zeszlym tyg i w tym.od paru dni czuje wieczorami i rano mdlosci albo w czasie stosunku...i troche pobolewa brzuch i piersi ,niewiem co myslec ale nie wmawiam se ze to ciaza.mysle ze to owulka.napewno owulka. pozdrawiam Ewa30-dobrze ci trafilo,na szczescie w dzien slubu bedziesz miala moze spokoj z okresem.Tak a propo juz Zycze wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia.moze mi tez castagnus pomoze na przetluszczajace sie szybko wlosy i cere no i zajscie w upragniona ciaze .mam nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynki mam pytanie
Dziękuję Wam, tak też zrobię, dokończę jeszcze 5 dni Castagnusa. Poczekam na okres - powinnam dostać dwa tyg po owulacji, która była 12.o6. Jeśli miesiaczka się pojawi to zgodnie z zaleceniem lekarza 20 dnia cyklu zacznę brać luteinę. Jesli nie to po teście ciązowym - ale raczej w ciazy nie jestem choć szansa jest, to zacznę wtedy luteinę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynki mam pytanie
Albo lepiej luteinę po Cstagnusie odrazu? Czy w trakcie trwania Castagnusa i luteinę i jego? Jak lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny czy któraś z was używała testów owulacyjnych podczas przyjmowania Castagnusa? Czy Castagnus może zafałszować ich wynik? Bo kilka dni już u mnie pojawia się druga kreseczka choć bardzo słaba, ale przed Cast. taką miałam w szczycie owu. Nowa..jak ja Ci zazdroszczę kochana tej ciąży i dzidziusia, oby wszystko dobrze poszło aż do porodu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynki mam pytanie
Kataśka28 mam nadzieję, że nie fałszuje.....kilka dni temu też zadawałam to pytanie....ale w dniach kiedy wyszły mi dwie grube kreseczki to rzeczywiście czułam pobolewanie podbrzusza, więc by się sprawdzało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Kobietki:) Napiszecie mi, jak długie i intensywne są te ukłucia w jajniku podczas owu? Wczoraj miałam takie, dośc silne co jakis czas. Dzisiaj kupiłam testy owulacyjne i nie wiem czy wczoraj (a byl 10 dc) to byla owulka czy nie. Jezeli tak to wykonanie testu juz mi nic nie da. Ale zrobilabym 1 zeby sie przekonac, tylko nie wiem czy test robiony wieczorem jest wiarygodny. Poza tym interesuje mnie kwestia wpływu castagnusa na wynik testu - zaburza czy nie? Pozdrawiam wszystkie zafasolkowane oraz wszystkie staraczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynki mam pytanie
szpilka85 własnie testy owu w przeciwieństwie do ciążowych najlepiej robić wieczorem, o ile się nie mylę do godz. 20, choć gdzieś wyczytalam, że nawet do godz. 23:00. A co do mojego jajeczkowania to u mnie nie było to kłucie, ale delikatne pobolewanie w podbrzuszu, może nie takie jak na miesiączkę choć podobne, w każdym bądź razie czułam je inaczej niż zwykle. Każda kobieta jednak przechodzi ją inaczej. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, zrobiłam ten test. Kreska testowa jest jeszcze jaśniejsza od kontrolnej ale wyraźnie widoczna. I teraz zonk - czy to może oznaczac że jeszcze nie było owu czy juz sie skonczyła (wczorajsze kłucie jajników). Nie mam pojęcia. Aha, małe pytanko dotyczące wrażliwości testów ciążowych - jeżeli mam oznaczenie, że test ma powyżej 25 IE/L to do której kategorii mam to przypisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam pytanie- dlaczego od 20dc kazał Ci przyjmować gin luteinę? Bierzesz ją jedynie na PMS czy jako wspomagacz w zajściu w ciążę tzn w jej podtrzymaniu? Ja brałabym na Twoim miejscu już dwa dni po owulce, aż do wystąpienia miesiączki. Ja odstawiłam tak jak kazała lekarka w 24 dc i poroniłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy
od kiedy w ciazy zaczynaja bolec piersi, ile dni po zaplodnieniu???? albo kiedy mozna zauwazyc inny ( jaki>?) sluz??? czy oprocz braku miesiaczki sa wczesniej jakiej objawy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpilka to jedne z czulszych testów, są jeszcze takie 30mIU i 40. Ja kupuję w aptece LH test i na allegro jakieś takie po 20 sprzedawane, ale na tych z allegro zawsze mniej czytelny wynik jest niż na tych aptecznych, i test owu tak jak mówią dziewczyny nigdy nie z porannego moczu bo może być zafałszowany wynik, bo stężenie LH w organizmie jest większe po całej nocy. Teoretycznie też nie powinno się pić dużo na 2-3 godz przed wykonaniem testu, ale ja tego nigdy nie pilnuję mocno. Ja jutro mam monitoring pierwzy w tym cyklu więc zobaczymy co tam wypatrzy gin. A szpileczko jeszcze co do testu:) u mnie i na kilka dni przed i po owulce tzn piku LH na testach widać jeszcze słabe kreseczki. Sprawdź jutro jeszcze może będzie mocniejsza krecha. A na wszelki wypadek jeśli owu wczoraj miałaś to bierz się do roboty dzisiaj, bo jeszcze może dać radę;) no chyba że przed działałaś też;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynki mam pytanie
Kataśka28 gin przepisała mi luteinę po pierwsze na wyregulowanie okresu (ponieważ ostatni okres miałam 10.04. - mam cykle 40, 60 dniowe, różnie... Wspomniałam jej że chciałabym zajść w ciążę, więc jeśli by mi się udało luteinę mogę też brać w czasie ciąży. Nie wspomniałam jej jednak, że na własną rękę zaczęłam brać CASTAGNUS - zwyczajnie uwierzyłam w cudowne właściwości Castagnusa zanim poszłam do lekarza. Rozpoczęłam Castagnusa w ok. 40 dniu cyklu po wykluczeniu ciaży - i myślę, że zdziałał bardzo dużo, ponieważ jak nigdy w ostatnim czasie poczułam owulację!! Przez kilka miesięcy wcześniej chyba jej nie miałam. Owulkę potwierdziły też testy owulacyjne. Castagnusa zostało mi jeszcze 5 tabletek, więc skończę je brać do końca, a po zakończeniu go zacznę brać luteinę - powiedzmy na wywołanie okresu. Staranka były w dniach owulacji, wiec szansa na ciazę jest, luteina więc nie zaszkodzi. A gdyby ciaży nie było to wywoła ona miesiączkę... Chyba dobrze to rozumuję? Chcę być w ciązy bardzo, ale nie chciałabym robić sobie nadziei, że mogłoby mi się udać to za pierwszym razem... Choć i tak będę z niecierpliwością czekać na upragnione dwie kreseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki..- u mnie miesiączka pojawiła się kilka dni po odstawieniu luteiny. Ale u mnie było prawdopodobnie to poronienie. Ale ja dzisiaj się załamałam bo m. odebrał wyniki nasienia i wyszło że ma tylko niecałe 3% plemników o prawidłowej budowie. Większość ma jakąś wadę główki. Nie wiem co to oznacza ale zapewne źle wróży...Ryczeć mi się chce!!!!!:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosiakk78
Kataśka... nie załamuj się, plemniki są do "naprawienia" odpowiednie leczenie na wzmocnienie i będzie dobrze, kup także swojemu partnerowi salfazin..może pomoże i bądź dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska13
witam goraco. musze sie z wami podzielic swoimi obserwacjami i zapytac co o tym myslicie.... od 6ciu cykli staramy sie o dzidzie.od dwoch lykam castagnus i wiesiolek.pierwszy cykl cast wydluzyl sie z 25 do 29 dni.okres byl w miare normalny....plamienia przed.obecnie konczy/skonczyl mi sie okres ktory poprzedzalo cztrey dni plamienia a i okres trwal dwa dni,mocny -jeden.dzis czwarty dzien cyklu i mam podwyzszona temperature-37.czy ktoras z was cos rozumie,bo ja zglupialam...... pozdrawiam :|)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ten castagnus
zażywa się przez cały cykl, czy tak jak wiesiołek do dnia owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marturka
a ten castagnus....zażywa się go przez cały cykl, przez 90dni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za pocieszenie. Tosiakk78- u was też był problem? U mojego M. to może być wynik jego choroby i kilkutyg. pobytu w szpitalu..Dzisiaj byłam u mojej Gin. Pokazałam jej wyniki moje i M. Ja mam podwyższoną prolaktynę po obciążeniu MCP, ale tą bez obciążenia w normie, pęcherzyk jeden na 11mm drugi 7. Wszystko elegancko. Tylko te żołnierzyki...:( Moja Gin. zadzwoniła zaraz do swojego męża, urologa, powiedział że będzie trzeba "przeleczyć". Ale pocieszyli mnie w sumie. Tak jakby szanse były. Wczoraj przeryczałam całą noc. I miałam odstąpić od starań. Totalna załamka. Dzisiaj moja Gin. przywróciła nadzieję. Przekochana babka. Aa, Tosiakk salfazinem go karmię od kilku dni. I wit C i folik. elus1982 i co u Was mówią lekarze? byliście u jakiegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankakonda
jak to jest z tymi testami owulacyj.-wykrywaja wczesna ciaze?????? jak tak to jak wczesna? kiedy lepiej je robc rano czy wieczor zeby wykryly ciaze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
Hejka wszystkie dziewczynki,odebrałam wczoraj wyniki i mam pytanko doradzcie mi czy sa dobre?miałam robione w 12 d.c czyli okres owulacyjny. FSH wynik 3.24 mlU/ml wartosci referencyjne faza folikularna 3.5- 12.5 faza owulacyjna 4.7- 21.5 faza lutealna 1.7- 7.7 ESTRADIOL wynik 370.1 wartosci referencyjne faza folikularna 46- 607 faza owulacyjna 315-1828 faza lutealna 161- 774 Wydaje mi się FSH mam zanizone a ESTRADIOL w normie ale tej najnizzszej.?! Wczoraj mialam urlop wiec nie mialm dostepu do neta. pozdrawiam wszystkie stare i nowe formulowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
a ten castagnus-zazywa sie przez caly cyklprzez 90dni i wiesiolek tez przez caly cykl.Tak mi lekarz powiedzial. ankakonda- raczej wieczorem o stalej porze robic test owulacyjny,a czy wykrywa ciaze tego to niewiem Kataśka28- nie zalamuj sie,ja tez daje mojemu salfazik od 3 tyg to ponoc poprawia meskosc. Mysle ze castagnus nie powinnien zfalszowac wyniku testu owulacyjnego.Przed testem lepiej nie pic nic z godzine i wieczorem test owu. zrobic. aska13-faktycznie troszke dziwnie masz,ale ja ostanio tez mam 1dc slaby 2dc mocny 3,4 dc sredni slaby.i tak od 3 miesiecy.Jak narazie mysle ze niemasz sie czego obawiac ze niemasz dzidzi,lekarze stwierdzaja cos do roku-dwoch.wtedy dzialaja wysylaja na badania zazwyczaj.Ale dobrze robisz chyba ze juz bierzesz wspomagacze.trzymaj sie pozdro Przedwczoraj robilam test owulacyjny i byly 2 kreseczki mocne,nadal mam mdlosci,glowa fatalnie mnie bolala od wczoraj popludnia przez cala noc,dopiero przestala teraz rano.Niewiem co myslec... no i te moje wyniki niewiem co myslec.prosze o pomoc i odpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynki mam pytanie
Ania85pomorskie niestety na wynikach się nie znam więc za bardzo nie pomogę. Witam wczesną porą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×