Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Beti, cos zle wkleiłam :P Wpisz sobie w google, dobra? Jetem padnieta po zakupach i nie mam sił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_gosienka, raczej nie przejmuję się wagą, choć moja gin stwierdziła we wtorek, że zostało mi tylko 1,5 kg do przytycia ;) Pomyślałąm sobie, że tyle to samo dziecko "przybędzie" :) Byłam dziś na chwilę w pracy i kolega stwierdził, żbym się nie przejmowała uwagami typu "duża jesteś", bo "tylko brzuch i tors Ci urósł" :D Tak mnie rozbawił tym torsem ;) Zora, nie dołuj się - skoro lekarz powiedział, że może być anie musi to lepiej przyjąć że jest OK. No chyba, że dla swojego spokoju możesz skonsultować to z innym lekarzem. Trzymakcie się dziewczyny i dbajcie o siebie :) o swoje ciąże i pękające jajeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i tak źle i tak niedobrze. my jestesmy w 14 tyg, schudłam 5 kg, odrzuca mnie od mięsa (dostałam wczoraj zjebkę od gin)...czekam na moment kiedy zacznę normalnie jesc. juz nie wymiotuje, ale brzydze sie niektorych rzeczy i jak je czuje lub mam w buzi to wtedy bywa pogoń z pawiem ...mi na 1. wizycie powiedziała ,że moge przytyc do 10 kg (chudziutka to ja nie jestem), a teraz mówiła,że do 12-14 ze wzgledu na ten spadek....ja chce jesc i nie miec skretu w zoladku przez to...juz mi wkolo dogadzaja-a to nalesniczka, a to truskaweczke...a ja jak ksiezniczka nosem krece i tylko z pawiami bym sie bawila...takie ladne piora w ogonie maja rece opadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, nie martw się. Chociaż niedobrze jak tak nie jesz. Dziecko co swoje musi "wyciągnąć" i dlatego chudniesz... Oby szybko Ci przeszło i wrócił apetyt. Ja nie schudłam na początku ciąży, należę do szczupłuch osób, więc te kg jakoś mnie "przytłoczyły", mimo że naprawdę poszło mi przede wszystkim w brzuch i "tors" ;) Asia, korzystaj z dobrodziejstw sezonu letniego i jedz dużo warzyw i owoców :) No a mięso...Też jest ważne, ma dużo żelaza (szczególnie cielęcina i wołowina) i białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka_83
wrociłam z poradni endokrynologii. Ze względu na rzadkie miesiączki i nieregularne cykle dostałam skierowanie na dokładne badania 3 - dniowe w szpitalu. Terminu jeszcze nie ustaliłam, ale cieszę się ze będzie okazja się dokladnie przebadać. Wreszcie moze na poważnie się mną zajmą....bo wczesniej to były jakies przepychanki. Więc na razie dalej nic nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK......SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ******** nowamili..............23......mazowieckie.............6. ..........16/10 HANKA81......... ..29......ŚLĄSKIE................ ....45.. .......14/5 alooooo3.............23......małopolskie/Węgry.....12.. ..........???? AOK................ .26.......wielkopolskie........... ..8............07/11 zora85...............26.......kuj-pom.............ze 3 lata??? ......8-9.06 AsiekAsiekk.........20................................... ..2.........24-28.09 Doris123.............25.......Śląskie.................. .17..........09/02 Ania85pomorskie. .25......pomorskie....... ......13....... .....18/09 aśka76...............34.......śląskie........ .ok40.............18-20/10 Kasia-Angel..... ....22.......dolnośląskie..........11 ... ........02/12 malwkami.............24.......śląskie......... ...12 .............. 27/12 betina340............30.......lodzkie.......... 14 .................1/12 asiek25...............25.......dolnoślaskie.......... ....8... .....26/12 MalgaK................32.......kuj-pom........ok.4 7..............25/12 SunnyG...............27.....mazowiecki........4.......... .........17.01 justysia88...........23.......lubelskie...........8...... ............4-5.06 katiaa85.............26.......wielkopolska......33 ........ok 26/27.06 Wanda23............24.........wlkp..........ok.20...... .....??..10.06?? Mgielka15985.......26........lubuskie........7........... ............???? Maluda82........ ..29.......Wlkp.............ok. 17 ................25.04?? tosik............. ..27.......śląskie..............26... .... ...........16.04 paula 26...........26.....małopolska.........ok36................ .....?? Niu82............ .29......podkarpacie........9........... .........13.03 Agaagaaga14.....30.....łódzkie............ok15......... ..........8.04 Beata06...........26.....Wklp..............23............ ........17.03.11 zuzka_1...........27......łódzkie...........20......... ...........23.05 /> Sophia123...........24.........slaskie........6.......... ......... .22.06 mala_gosienka......25........zachpom......4.............. .......22.06 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..............WIEK.......SKĄD......ILE CYKLI...TER.PORODU ********************************************************* *********** krakowianka....29....małopolskie.....4.. .......1............8/06/2011 justynp..........32..świetokrzyskie...ok20...... ..........15 sierpnia Vilia.........27.......łódzkie.......... .12..................18 sierpień 2011 asia1983..........28.....zachodniopomorskie.....7........ ...12.12.2011 mooniaaaaa123... .34........mazow........IUI..........19..... ... 26/12 Lovekrove ..........29.........warm-maz..............1................ 1/02 hej dziewczynki!!! love krove GRATULACJE!!! i wszystkim wam gratulacje, widze ze bedziemy rodzic razem z Vilia, nie znamy sie chyba z tego forum ale super ze sie udało!!! A TAK WOGÓLE TO u mnie oki, DLA STARACZEK!!!! NA MNIE NIESTETY NIE PODZIAŁAŁ CASTAGNUS, próbowałam... ale podziałało HSG!!! i na moją kumpelke starajacą sie 0d UWAGA 7 LAT!!! TEZ PODZIAŁAŁO, jest teraz w 14tyg c. POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynp, bardzo mie pocieszyłaś:) bardzo liczę na te parę cykli po HSG, chociaż wiem, że tylko jeden mam drożny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha Zora nie z zegarkiem tylko kazała rano i wieczorem :-) godzin nam nie wyznacza :-) pisałam,że mąż na rano do pracy chodzi i że ok.5.30 to ja jeszcze śpię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki bylam wczoraj u gin w ciazy nie jestem ale to wiedzialam wlasnie jestem po owulacji i znow przegapilam moment ale dobra czekam do nastepnego cyklu. Teraz mam wziąć od 16dc luteine przez 10 dni i nastepnie jak dostane @ to od 2 dc zaczne brac CLO ale tylko przez jeden cykl tak mi powiedziala nastepnie mam do niej przyjsc na wizyte pod koniec lipca lub na poczatku sierpnia. Zaczelam myslec nad zmiana lekarza wiecie co ona mi powiedziala, ze wedlug niej nie zajde w ciaze bo za duzo mysle o tym itp a to nie jest prawda nie mysle ciagle o ciazy. wiadomo nie jest latwo nie myslec ale to nie jest obsesja itp. wedlug gin ciagle nie pozbieralam sie po stracie ciazy. Prawda jest taka ze robi sie przykro jak sie o tym pomysli ale nie rozpaczam i mysle ze nastepnym razem sie uda. Jest mi smutno ale nie rycze i nie popadam w depresje itp. Zyje sie nadzieja... Dopoki sie probuje jest nadzieja prawda? A mam pytanie te kobietki co maja CLO wy macie jakies zastrzyki do tego? Bo ja nie mam nic nawet monitoringu cyklu :/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak wygląda leczenie w Polsce, jak nie pójdzie się prywatnie to nic się nie ujedzie, a najlepsze jest to, że chodzę do gina i tak go molestuje, że jak mnie widzi to mówi to znowu Pani:) Sama mam wizytę akurat 22 kontrolną zobaczymy co wyjdzie, bo doktor jedzie na urlop. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katiaa, ja oprócz clo mam podawany zastrzyk z pregnylu (bo moje jaja same nie pękają niestety). Zastrzyk dostaję 11dc a w 12 lub 13dc mam owu. Monitoring mam bo gin musi sprawdzić czy jajniki nie są powiekszone i czy w ogóle lek działa. A po owu tez mam usg żeby sprawdzić czy jest płyn w zatoce douglasa bo on wskazuje na przebytą owulacje. Samej owu nie czuję w ogóle. Trzymam kciuki za Ciebie :) A mówiła Ci kiedy masz się starać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora ona mi nic nie mowila takiego mowila ze jak skoncze brac clo to normalnie mam sie starac nie mowila w jakich dniach cyklu i wogole wiec poprostu nie wiem nic. A codziennie tez nie mam ochoty na sile sie kochac czy po CLO mniej wiecej owu przypada w tych dniach co w normalnych cyklach? Bo jak tak to bede wiedziala od kiedy sie zaczac starac. I czy robic wtedy testy owu? Ona nic mi nie powiedziala! jestem zla teraz wiem mniej niz wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa, nie wiem co Ci doradzić :( Chyba owu jest normalnie.. Nie wiem. Teraz i mnie dałas do myślenia! Bo skoro ja mam owu 12 lub 13dc a moje cykle są 31 dniowe to mam cholernie długa faze lutealną!! Co myslicie dziewczyny? Katiaa, ja mam lepiej bo gin każe się starać już od dnia podania zastrzyku, przez 3 dni. Tak myślę że clo może jednak przyspieszac owu bo stymuluje janiki. Teraz zamiast pomóc to namieszałam Ci w głowie pewnie. Sama tez zgupiałam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj zora faktycznie teraz jestem glupsza niz bylam :P nic nie wiem kolezanka mi polecila bym poszla do innego lekarza i sie poradzila co i jak. I chyba tak zrobie bo moze poczekam z CLO i sprobuje jeszcze normalnie sie starac. Sama juz nie wiem. Bedzie wiecej staranek ale tak mi sie od jakiegos czasu pozmienialo ze wogole nie mam ochoty na seks, a zmuszac to sie nie bede bo zero przyjemnosci wtedy. Dobra lece spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj zora faktycznie teraz jestem glupsza niz bylam :P nic nie wiem kolezanka mi polecila bym poszla do innego lekarza i sie poradzila co i jak. I chyba tak zrobie bo moze poczekam z CLO i sprobuje jeszcze normalnie sie starac. Sama juz nie wiem. Bedzie wiecej staranek ale tak mi sie od jakiegos czasu pozmienialo ze wogole nie mam ochoty na seks, a zmuszac to sie nie bede bo zero przyjemnosci wtedy. Dobra lece spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katiaa85- mam taką samą sytuację jak Ty. Już nawet o tym pisałam na forum bo nie wiedziałam co o tym myśleć. Clo jadłam przez 3 miesiące. Zero kontroli, zero zastrzyków, nie wiedziałam czy ten lek w ogóle działał. Też tylko mówiła żeby próbować. Clo brałam od 5 dnia cyklu po 1 tabletce przez 3 miesiące. Nie było efektów więc przypuszczam że lek nie działał. Chodzę do gin do której można dostać się raz na 2-3 miesiące. Podobno jest dobra jeśli chodzi o problemy z zajściem w ciążę więc póki co do niej chodzę. Badania krwi ok, niby mam powiększony znacznie 1 jajnik, dopiero dowiem się w sierpniu czy się zmniejszył czy jeszcze coś innego... Teraz wcinam duphaston, aktualnie 2 opakowanie (mam 3) jak to nie zadziała to nie wiem :( M robił badanie nasienia, nie wyszło najlepiej więc i on bierze tabletki. Takie to jest z tymi naszymi lekarzami. Najpierw twierdziła że to ze mną jest problem ale jak zobaczyła wyniki M to nagle jestem zdrowa a z nim jest problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agucha81
cześć kochane;) czytam po raz pierwszy o castagnus i az boje sie wiezyc,bo juz tyle naszych starań o rodzeństwo dla mojego 9 letniego synka i nic;(mam stwierdzona endometrioze,raz juz operowana w 2005 r.lekarze jednak upierają sie ze jest ona umiejscowiona w mięsniu prostym brzucha(miałam cesarke) i nie ma nic wspolnego z płodnoscią,jednak juz od 3 lat staramy się o dzidzie i nic;( przyjmowałam juz wiele lekow i miałam w zeszłym roku równiez hsg,wyniki nasienia męza w normie..dziewczyny jutro lece po te zioła;) prosze trzymajcie kciuki..pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Co słychać? Dzisiaj mierzyłam temperaturę i nadal się utrzymuje na poziomie powyżej 37,00 stopni i powyżej tej linii, i to daje mi jakąś nadzieję, zobaczymy w środę, będzie wiadomo co i jak, w razie czego kupię sobie test i zrobię go rano, oby był pozytywny. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie od wczoraj staranka w toku :) Dzis chyba dostane zastrzyk ale najpierw mam po południu wizyte u gina żeby sprawdzic co i jak.. Alez ja się tego Pregnylu naszukałam!! Wcale nie tak łatwo go dostać - na pewno nie w mniejszych miastach. Musiałam jechać 30km. Stresa miałam jak cholera że jak go nie dostanę to cykl w doope ale dostałam na szczęście :) Bolą was piersi na owu? Bo mój gin był zdziwiony że mnie nie bolą itd. Miłego Dnia :) Odezwę się po wizycie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Przez jakis czas mnie tu nie bylo, ale czytalam wszystko systamatycznie. Po prostu nie mialam o czym pisac. My juz sie staralimy tylko ciekawo czy mialam owu. Bylam u gina niby tak na kontrol, ale bardziej pogadac na temat staranka. To dala skierowanie na nasienie no i z wynikiem automatycznie do niej. Jezeli u niego wszystko bedzie oki to zacznie wypisywac cos dla mnie jakies wspomagacze. Niestety na okres jeszcze musze poczekac, a moze nie bedzie. Ale znajac zycie to bedzie przyzwyczajenie ;/. A ile sie czeka na wynik nasienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Hej Kobietki;)A ja mam dziś 34 dc i @ jak nei widać tak nei widać...wkur***m się bo niewiem jak teraz będzie, poprzedni cykl 48 dni, a teraz niewiem czego się spodziewać:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
Agucha81 a jakie ziolka bedziesz pic? Bo tez sie nad tym zstanawialam ale teraz za duzo na glowie i zaczne jednak od sierpniowego cyklu... Dawaj znac jak tam po nich...:) Dziewczynki moc pekajacych jajeczek niech bedzie z Wami hehehe...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, gin powiedział że mam kilka jajeczek :P Ale i tak Cię nie przebije bo czekamy na ten dominujący więc tamte nie zdążą urosnąć :) Byłam pewna że dziś dostane zastrzyk a tu szok bo mój pecherzym ma narazie 13,5mm więc jeszcze czekamy. W środe kolejne podglądanko. KALA, a co Ci się tak cykle wydłuzyły? Ja mam póki co równo po 31dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa, jak sama widzisz owu przy clo może być w innym terminie. Ja w tamtym szczęśliwym cyklu zastrzyk miałam już podany - 11dc. A teraz jeszcze czekam. Także będziesz musiał się z M nastawić na maraton żeby nie przegapić owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprz_i_sól
30 dc, lewy jajnik wciaz pobolewa mial mi castagnus uregulowac cykle ale jakos mu nie wychodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżasta_z_miasta
pieprz_i_sól, castagnus niekoniecznie skraca cykl do książkowych 28 dni. On z reguły wydłuża fazę lutealną, jeśli jest za krótka, a na pierwszą część cyklu, raczej nie ma większego wpływu... Jeśli czytałaś to forum od początku, to wiesz, że niektórym dziewczynom sporo powydłużał cykle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżasta_z_miasta
i tylko bardzo nielicznym pomógł w zaciążeniu, więc ja bym się raczej nie nastawiała na zbyt wiele... Mi osobiście w niczym nie pomógł, ale na szczęście też nie zaszkodził... i życzę wam jak najszybszego zajścia w upragnione ciąże i szczęśliwe donoszenie ich do końca :) (sobie też oczywiście:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Ja postanowiłam z M, że jak tym razem się nie udało, to już więcej nie będę się katować luteiną, bo po niej miałam mieć niby łagodniejsze @, a jest odwrotnie. Do tego wahania nastroju, koszmar. Miałam zrobioną morfologię i TSH oba wyniki w porządku. Na szczęście:) Jutro idę na wizytę do doktora z M i zobaczymy co powie. Asiu jak się czujesz? Wanda, gdzie się podziewasz kobieto? Beata też?? Czekam na wieści:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
Oj ZORKA chyba po tym kwietniowym poronieniu mi się wydłuzyły, no i miałam wojny i wojenki z M i pewnie też od tego;/;/ do głowy można dostać..a juz cykle były takie ładne 28, 29 dni:(:(:( a nie chce testowaćani nic, bo stwierdziłam że co ma być to będzie, nie chce sie załamywać i wkurzać:(żyje sobie każdym dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×