Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Lovekrove, super, że pierwszy trymestr już za Tobą :) Zobaczysz jak te dwa pozostałe Ci szybko zlecą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove ale szybko czas leci, super:) Grunt, że wszystko dobrze:) Vili masz rację. A prawda jest taka, że każdy organizm reaguje inaczej. Ja ważyłam 2500 gram. Wyszłabym sobie na zakupy, ale aura nie zachęca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia zalezy o jaki test ci chodzi :P jestem po owulacji juz z tego co wynika i zauwazylam po braniu CLO owu mialam 8 albo 9dc (9dc juz 2 kreska testowa byla slaba) Ostatnio wspominalam ze w 15dc robilam znow test owu i pojawily mi sie dwie grube wyrazne krechy i powiem wam ze utrzymuja sie one do tej pory (wczoraj robilam znow test owu) szyjka zamknieta, twarda i wysoko brak sluzu plodnego. Dzis mam 18dc. Luteiny nie biore bo mam tylko jeden listek tabletek i boje sie ze jak zaczne ja brac i mi sie skoncza tabletki to wywola mi to @. Zadnych objawow typu bolu piersi brak, ale postanowilam pic mniej kawy... Lovekrove ja tez bym juz chciala tak jak ty zaczac 2 trymestr najlepiej ominac calkiem 1 :P bo pierwszego trymestru ciazy cholernie sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia a dlaczego nie zrobisz ciążowego testu? Długo pozytywne testy owu mogą oznaczać ciąże i pojawiają się w pco - tak czytałam, głowy nie dam. Kochan I trymestr był dla mnie pełen lęków - ale dzień po dniu mam coraz więcej nadziei i pewności w sukces - Tobie też się uda. Czekam na TwóJ wynik testu - CIĄŻOWEGO !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
Lovekrove, ależ szybko ten czas leci, człowiek się tyle starał, a tu zaraz dzidzia będzie studiować. Wanda, co do porodu, to lekarz prowadzący i tak chyba nie uczestniczy w porodzie, tylko położna i podobno, trzeba się kierować dobrymi położnymi. Nie wiem do końca jak to jest. Ale ta jedna pomarańcza to kawał suki (nie obrażając psowatych), weź wyp....dalaj!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobie ciazowy ale jeszcze jest za wczesnie to dopiero 18dc ja PCO nie mialam wszystkie wyniki mialam dobre myslisz ze CLO by mi cos pochrzanilo w cyklach? Bo zaczne sie martwic czy wszystko ok. Puki co staram nie robic sobie nadziei za wczesnie na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia123 a no suka i tyle. Wydaje mi się, że to jakieś dziecko, guwniarz jest - nikt normalny nie pisze takich rzeczy. Katia - rzeczywiście za wcześnie jeszcze na ciążowy. No to czekamy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam :) ja mam dzien lenia:) wstałam-zjadlam-spalam-zjadlam :) moze zaraz sie wezme za szukanie sloikow bo dostalam 3/4 wiadra wisni i cos z tym trzeba zrobic-mama juz je wydrylowala:) wlosy wyszly dobrze:) rowno mi sie pomalowaly :) są wszystkie brązowe:) Gosia...szykuj sobie malosolne :) a nie czujesz sie lekko podziębiona? jeszcze ciagle mialam wrazenie ze cos cieknie ze mnie , ale bylo bialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu mam wrażenie jakbym miała teraz nadprodukcję śluzu:) Tylko chodzę i zmieniam wkładki, i do tego czuję jakbym zapach miała inny, ale to tylko moje odczucia:) Małosolne mam stale dostarczane, jak nałóg nie może ich zabraknąć, bo będzie draka:) A teraz hit, małosolne najbardziej mi smakują z ciastakim owsianymi, ale M o tym nie wie, bo by nie wytrzymał, biedny ledwo znosił małosolne z nektarynkami:P Katia trzymam kciuki aby test wyszedł pozytywny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja też niecierpliwie czekam jeszcze dwa tygodnie az minie ten pierwszy trymestr :) Wiem ze najwieksze znaczenie maja położne stąd moje wątpliwości Lekarz jest cudowny, wie że jestem szurnieta i ze wszystkiego sie boję Mówił że bezie przy porodzie, ale wtedy była nadzieja na bliźniaki ale położne w tym szpitalu nie są zbyt przyjemne, przynajmniej ta na którą tarfiłam jak plamiłam To mnie traktowała jak dziecko, które się przejmuje zdartym kolanem. A tu chodziło o moje dziecko, o które starałam się dwa lata i o któe bez przerwy się boję Lekarz chyba zauważył że jej nie polubiłam bo powiedział że już nie jest nam potrzebna Słyszałam natomiast że można się "dogadać" z konkretną położną żeby była przy porodzie, tylko że ja nikogo nie znam Wiem że martwie się na zapas, ale mój starch przed porodem, gdy patrze na synka mojej siostry wzrasta z dnia na dzień Katiaa wydaje mi się że powinnaś barć luteinę, bo ona ma wielki znaczenie własnie w tym początkowym okresie zaraz po jajaeczkowaniu, albo idz do lekarza po receptę Ja mając cień cienia na ciązowym w 27 dc już wiedziałam że nie mogę przerwać i biegiem do lekarza na dyżur do szpitala Jeśli źle mówie i niepotrzebnie martwię to mnie natychmiast poprawcie! :) bo nie chce denerwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U mnie zaraz burza będzie... Katiaa, trzymam kciuki, żebyś już @ nie dostała i test ciążowy pokazał dwie kreski. Wanda, poród faktycznie w większości "prowadzi" położna. No chyba, że są jakieś komplikacje to lekarz jest cały czas, a tak to przychodzi raczej na koniec. Nie martw się na zapas i nie wybiegaj aż nadto w przyszłość. Będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia....również Ci już gratuluję :) a próbowałas koreczków sledziowych, a potem lodow smietankowych-tez smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki:) Już jestem po wizycie u okulisty, stwierdził, że widzę dobrze, zmiany okularów nie wymagam:) a to ważne:) Po południu będę miała wyniki bety, już się nie mogę doczekać:):):) Asia takiej wariacji jeszcze nie próbowałam, ale to wynika tylko z tego, że nie ruszę kupnych śledzi gotowych, sama je muszę zrobić:P A jak się dzisiaj czujesz?? Vilia jak tam Mały daje znać o sobie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_gosienka, ja na tą Twoją betę czekam jak na zmiłowanie :) Jak tylko odbierzesz wynik to pisz szybciutko :) Maluszek wczoraj wieczorem dawał mi popalić - boksował mnie po kroczu, że miałam wrażenie że zaraz wyskoczy :o Aż takie "prądy" przechodziły... Dziś udaje grzecznego ;) Za to dziś rano dopadł mnie skurcz łydki (pierwszy raz w ciąży) - dobrze, że M nie zdążył wyjść do pracy to mi rozmasował. A wystraszył się nieborak, zaczęłam krzyczeć i przybiegł do pokoju bo myślał, ze rodzę ;) Nie życzę Wam takich skurczy... Mnie do tej pory się udawało. A teraz ta łydka pobolewa trochę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia - na skurcze łydek jest sprawdzony babciny sposób, który pomaga, tzn. codziennie moczyć pięty w cytrynie przez pół godziny, gwarantuję, że zapomnisz o skurczach:) Kroisz sobie po plasterki i siadasz na pół godziny:) Mojej Mamie to pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki mala_gosienka. Muszę też dietę bogatą w wapń zastosować. Bo magnezu i potasu chyba mam pod dostatkiem ;) Idę wypić mleko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zachcianki? :) Ja też miałam fazowo różne zachcianki. A od początku ciąży dobrze "wchodzą" mi pomidory :) i lody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba można nazwać zachciankami:) już się nie mogę doczekać jak będzie wynik, żebym miała potwierdzenie na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia tez wczoraj pierwszy raz dostalam tak,ze mi noga podskoczyla, az sie moj spojrzal i zapytał co tak skaczę :) pierwszy raz dostałam z głowki :) rozpedzilo sie i najpier do góry w bebechy, odbilo sie i z impetem przywaliło prosto w dół :) dzis tez czuje jak odstawia wariacje :) co do sledzikow...wczoraj zle sie to skonczylo i do konca ciazy z pewnoscia nie tkne Gosia-czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK......SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ******** nowamili..............23......mazowieckie.............6. ..........16/10 HANKA81......... ..29......ŚLĄSKIE................ ....45.. ........06/07 alooooo3.............23......małopolskie/Węgry.....12.. ..........???? AOK................ .26.......wielkopolskie........... ..8............07/11 zora85...............26.......kuj-pom.............ze 3 lata??? ....10.VII AsiekAsiekk.........20................................... ..2.........24-28.09 Doris123.............25.......Śląskie.................. .17..........09/02 Ania85pomorskie. .25......pomorskie....... ......13....... .....18/09 aśka76...............34.......śląskie........ .ok40.............18-20/10 Kasia-Angel..... ....22.......dolnośląskie..........11 ... ........02/12 malwkami.............24.......śląskie......... ...12 .............. 27/12 betina340............30.......lodzkie.......... 14 .................1/12 asiek25...............25.......dolnoślaskie.......... ....8... .....26/12 MalgaK................32.......kuj-pom........ok.4 7..............25/12 SunnyG...............27.....mazowiecki........4.......... .........17.01 justysia88...........23.......lubelskie...........8...... ............4-5.06 katiaa85.............26.......wielkopolska......34 .............. 6/7.07 Wanda23............24.........wlkp..........ok.20...... .....??..10.06?? Mgielka15985.......26........lubuskie........7........... ............???? Maluda82........ ..29.......Wlkp.............ok. 17 ................25.04?? tosik............. ..27.......śląskie..............26... .... ...........16.04 paula 26...........26.....małopolska.........ok36................ .....?? Niu82............ .29......podkarpacie........9........... .........13.03 Agaagaaga14.....30.....łódzkie............ok15......... ..........8.04 Beata06...........26.....Wklp..............23............ ........17.03.11 zuzka_1...........27......łódzkie...........20......... ...........23.05 mala_gosienka......25........zachpom......4.............. .......22.06 Sophia123...........24.........slaskie........7.......... ......... .19/20.07 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..............WIEK.......SKĄD......ILE CYKLI...TER.PORODU ********************************************************* *********** krakowianka....29....małopolskie.....4.. ..........18.06 zostałam mamą justynp..........32..świetokrzyskie...ok20...... ..........15 sierpnia Vilia.........27.......łódzkie.......... .12..................18 sierpień 2011 asia1983..........28.....zachodniopomorskie.....7........ ...12.12.2011 mooniaaaaa123... .34........mazow........IUI..........19..... ... 26/12 Lovekrove ..........29.........warm-maz..............1................2/02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, witam Was po ponad 2-tygodniowej przerwie. Dziś mój 24ty dzień cyklu i niestety wszystko wskazuje na to, że @ nadejdzie :( :( :( Łykam Castagnusa, olej z wiesiołka (ale małą dawkę) i tradycyjnie kwas foliowy. Jestem po 2tygodniowym urlopie w ciepłych krajach i jestem tak wypoczęta, że aż za bardzo ;-) Powiem Wam że ja po tym Castagnusie dni płodne odczuwałam mniej niż zwykle - w ogóle mnie brzuch nie bolał praktycznie, a śluz chyba gorszy niż zwykle. Dziwne prawda...? Były zbliżenia, ale chyba nie 14-15 dnia z tego co liczyłam, ale mieliśmy się wyluzować i nie siedzieć z kalendarzem w łapie... Nie wiem co myśleć o tym, chyba w połowie cyklu pójdę do jakiejś porządnej ginekolog niech zrobi na miejscu USG i nie wyjdę dopóki mi nie da jakiejś luteiny czy czegoś i skier. na badania... I nie pozwolę się zbyć zwyczajnym: proszę się wyluzować i starać dalej bo to dopiero 7 cykli... Ale coś mi się zdaje że ja to chyba mam problem z progesteronem, bo zdaje mi się, że owulację to ja mam, tylko potem chyba coś nawala, albo nie pęka, albo się nie zagnieżdża albo nie wiem co... Proszę o umieszczenie mnie w tabelce jeśli można: Ala1984, 27 lat, śląskie, cykli 7..., termin @ 26.07. gosieńka> kurcze, też trzymam kciuki, a Ty masz cykle 28dniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala, a robiłaś badania hormonów? Z tego co piszesz o chyba niekoniecznie. Dobrze jakby lekarz dał Ci skierowanie na hormony - wtedy wiedziałabyś czy to ich wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala - Ja cykle miałam ostatnio 29-30 dniowe, ale dzisiaj już będę wiedzieć czy beta urosła:) Tak jak pisze Vilia niech da Ci skierowanie na hormony, bo ja jak robiłam to prywatnie bo ten doktor z NFZ nie chciał mi dać, i pękło 75 zł na badania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala, i jeszcze może nie zaszkodzi zrobić monitoringu cyklu, żeby zobaczyć czy pęcherzyki rosną i pękają. Miałaś robiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie robiłam, bo moja "cudowna" ginekolog jak byłam u niej w styczniu zdajsie i zaczynałam starania, to zrobiła mi usg i była to połowa cyklu i powiedziała że wszystko jest OK, żebym działała, a że @ mam regularnie to stwierdziła że nie mam przeciwwskazań. Byłam u niej w czerwcu i powiedziała, że nie widzi potrzeby robienia badań, chociaż prosiłam, to dała tylko na testosteron i SHBG bo zasugerowałam, że mam spore owłosienie, wiec może to się jakoś łączy, ale te badania wyszły dobrze więc kazała najpierw się facetowi zbadać. Noi się zbadał, według najnowszych norm WHO badania są w normie, chociaż nie rewelacyjne (25mln/1ml, typ A 15%, typ B 30%, żywotność 72%). Noi potem już sobie kupiłam Castagnus, olej z wiesiołka, urlop, noi teraz po powrocie zastanawiam się co dalej. Postanowiłam zmienić ginekologa, czekam na @ i w połowie cyklu jakoś pójdę i tak jak napisałam wyżej- będę roszczeniowa ;-) A co podejrzeń o progesteron to jeszcze mam to lekkie plamienie 3-4 dni przed @ i w sumie myślałam że to nic takiego, ale jak poczytałam to chyba by się to zgadzało wszystko... Nic to, najgorsze jest to ciągłe czekanie, że też te cykle tyle trwają... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
Vilia, ja mielę w młynku do kawy skorupki jajka, to najlepiej przyswajalny wapń. Jest jeszcze opcja mieszania ich z sokiem z cytryny, ale nie próbowałam. Skorupki jaj Skorupki jaj są jednym z najlepszych źródeł wapnia, który jest przyswajalny przez organizm w ok. 90%. Oprócz wapnia w skorupce zawarte są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: cynk, żelazo, fluor, siarka, krzem, molibden - łącznie ponad 25. Skład skorupki jest bardzo podobny do składu kości i zębów. Uczeni z Niemiec i Węgier, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki jajka na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkankę kostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. Znakomite efekty skorupki jaj przynoszą w leczeniu i profilaktyce osteoporozy. Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów. Skorupki zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 0,5 do 1 g dziennie. Można spożywać je dodając do kasz i twarogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK......SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ******** nowamili..............23......mazowieckie.............6. ..........16/10 HANKA81......... ..29......ŚLĄSKIE................ ....45.. ........06/07 alooooo3.............23......małopolskie/Węgry.....12.. ..........???? AOK................ .26.......wielkopolskie........... ..8............07/11 zora85...............26.......kuj-pom.............ze 3 lata??? ....10.VII AsiekAsiekk.........20................................... ..2.........24-28.09 Doris123.............25.......Śląskie.................. .17..........09/02 Ania85pomorskie. .25......pomorskie....... ......13....... .....18/09 aśka76...............34.......śląskie........ .ok40.............18-20/10 Kasia-Angel..... ....22.......dolnośląskie..........11 ... ........02/12 malwkami.............24.......śląskie......... ...12 .............. 27/12 betina340............30.......lodzkie.......... 14 .................1/12 asiek25...............25.......dolnoślaskie.......... ....8... .....26/12 MalgaK................32.......kuj-pom........ok.4 7..............25/12 SunnyG...............27.....mazowiecki........4.......... .........17.01 justysia88...........23.......lubelskie...........8...... ............4-5.06 katiaa85.............26.......wielkopolska......34 .............. 6/7.07 Wanda23............24.........wlkp..........ok.20...... .....??..10.06?? Mgielka15985.......26........lubuskie........7........... ............???? Maluda82........ ..29.......Wlkp.............ok. 17 ................25.04?? tosik............. ..27.......śląskie..............26... .... ...........16.04 paula 26...........26.....małopolska.........ok36................ .....?? Niu82............ .29......podkarpacie........9........... .........13.03 Agaagaaga14.....30.....łódzkie............ok15......... ..........8.04 Beata06...........26.....Wklp..............23............ ........17.03.11 zuzka_1...........27......łódzkie...........20......... ...........23.05 mala_gosienka......25........zachpom......5.............. .......22.07 Sophia123...........24.........slaskie........7.......... ......... .19/20.07 Ala1984.............27.........śląskie.........7.....................26.07 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..............WIEK.......SKĄD......ILE CYKLI...TER.PORODU ********************************************************* *********** krakowianka....29....małopolskie.....4.. ..........18.06 zostałam mamą justynp..........32..świetokrzyskie...ok20...... ..........15 sierpnia Vilia.........27.......łódzkie.......... .12..................18 sierpień 2011 asia1983..........28.....zachodniopomorskie.....7........ ...12.12.2011 mooniaaaaa123... .34........mazow........IUI..........19..... ... 26/12 Lovekrove ..........29.........warm-maz..............1................ 2/02 Ala jesteś już z Nami na liście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×