Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Bartek :) Bartłomiej :) Bartolini Bartłomiej herbu zielona pietruszka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne...nawet jej nie powiem,ze bylam. powiem,ze nie poszłam. niech sie goni. . chyba ze wyjdzie ze cos jest nie teges a nie chce jej zmieniac, bo jest dobra i pracuje w szpiatalu gdzie bede rodzila (dlatego miedzy innymi ja wybralam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartłomiej...moja pierwsza miłość :) to moze trafisz z porodem na imienieny (20 czy24 sierpnia?) masz juz termin cc wyznaczony? chyba jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 sierpnia imieniny oraz 23 stycznia, 17 lutego, 21 kwietnia, 30 kwietnia, 6 maja, 5 lipca, 16 lipca, 24 sierpnia, 3 września, 5 października, 23 października, 11 listopada, 5 grudnia i 27 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, za tydzień idę do lekarza i wtedy będę znała dokładnie (11-12.08 lub 16-17.08) termin CC. Co do imienin to jeszcze nie sprawdzałam kiedy są. Ale ktoś mi mówił, ze są też 11.11. Jak będziesz znała płeć to daj znać :) A maluszek niech rośnie zdrowy i silny :) Ciekawe ile waży już Twoje Maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha... no to ja myślałam, ze moja lekarka jest bardzo konkretna w odpowiedziach ;) Dostaję też zdjęcia z USG, gdzie przeważnie jest szacunkowa waga płodu. I kartę z jej opisem, gdzie takie rzeczy (obok dokładnych wymiarów itp.) też wpisuje. Ale jak pójdziesz na to połówkowe to się na pewno wszystkiego dowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak...ale wizyty tez nie chodze za dziekuje ale mysle ze albo ona wtedy miala muchy w nosie, albo chce mnie zmusic do 3/4 d...dlatego planuje jej powiedziec ze nie ide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj poszlam na łąkę, bo bocian przyleciał - stał moze 5 m ode mnie tesc sie smiał,ze poszłam blizniaka szukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po i wszystko jest ok. Badanie dowcipne. Lekarz zmierzył przezierność i coś tam z przegrodą nosową pomerdał - wszystko jest ok. Mój nicpoń ma 5,5 cm co wg usg daje 12t1d - chodz jest dzisiaj 11t,5d i jest chyba leniwy (albo spokojny) - prawie się nie ruszał, tylko jak go gin poszturchał to pomachał rękami i nogami. Termin porodu zmienił mi na 02,02,2012 (prawie same dwójki :)) i wizytę następną mam na 17.08,2011 - jak możesz Villa to zmień w tabeli. Teraz trzymam za Ciebie kciukasy - wszystko będzie i u Ciebie dobrze. Mała gosieńka jeżeli beta jest 40,88 to nie maco robić testu - bo beta jest testem 100 % - no chyba, ze masz inne normy. Ale ja miałam 14 miu i wyniki podaje na górze. GRATULUJĘ !!! Poza tym taki progesteron to też jednoznaczny znak :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To do villi to nie do Ciebie Villa - jestem na forum ciążówkowym i tam też jest villa - hahahaa. Porąbało mnie ze szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, może już nie szukaj bliźniaka ;) Niech na razie to jedno Ci wystarczy to rośnie pod Twoim serduchem :) Lovekrove, bardzo się cieszę, że wszystko w porządku z Tobą i dzidziusiem :) Super :) Jak będziesz miałą kolejną wizytę to ja już pewnie będę "wypakowana" :) A VILIA czy VILLA - łatwo pomylić :) jedna literka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im nas więcej tym bardziej zarażamy :) mała gosienka bete powtórz za 48 godz ewentualnie za 72 Jak mnie tutaj mądrze pionstuowano ważniejsze od bezwzględenej wartości bety są jej przyrosty w czasie W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Lovekrove pomęcze Cie jeszcze trochę o co biega z tym usg przezierność??? co to takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Villia :) no poszłam, bo nie widzialam z tak bliska bocka (no chyba ze w zoo)-fajny jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, a nie bał się jak tak podchodziłaś do niego? Chyba wiedział, że ciężarówka i że mu krzywdy z wdzięczności nie zrobisz ;) Wanda, przezierność karkowa to pomiar fałdu skórnego na karku u dzidziusia. Mierzy się to z reguły w 11-14 tc. Jesli jest powyżej normy to może być ryzyko choroby genetycznej płodu (takie jak zespół Downa, zespół Turnera, zespół Edwardsa). Dlatego ok 12 tc tak ważne jest USG genetyczne, gdzie bada się przepływy, mierzy kość nosową, przezierność karkową pod kątem jakiś chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda - Vilia dobrze to opisała. A propos : mi gin zrobił te badanie na normalnym usg (nie na 3D) - powiedział, że jest trochę za wcześnie na to badanie, ale on już zmierzył i, że nie przyrośnie ten karczek na tyle by było jakiekolwiek ryzyko - on jest najlepszym specjalistą w mieście - no i te 200 zł za wizytę o tym najbardziej świadczy :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove, ja też tego genetycznego USG nie robiłam w 3D. W ciąży tylko raz robiłam #D w 21 tygodniu - to tzw. "połówkowe" co robi się w 20-24 tc. I jestem zadowolona, bo ładnie widać małego człowieczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
Krakowianka gratuluje coreczki:) Lovekrove super ze u ciebie wszystko dobrze wyszlo:) mala_gosienka!!! o rany kochana rob test!!! co najlepsze mamy miec tak samo mniej wiecej @ bo ja mam miec za jakies 2 dni:) moze ty jej nie dostaniesz... a moze obie nie dostaniemy:) ja nad ranem jade na urlop takze nie wiem jak wytrzymam tyle czasu zeby sprawdzic jak twoj test:( pozdrawiam was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Rozmawiałam wczoraj z M i idę w czwartek na betę, wtedy będzie już 100% pewność:) Piersi bolą mnie niemożliwi dotknąć ich nie mogę, a co dopiero jak mnie bluzka podrażnia wyć z bólu można. W każdym razie czekamy do czwartku:) Sophia udanego urlopu i na spokojnie:) Czekam na wieści od Ciebie:) Lovekrove, u mnie w laboratorium wynik powyżej 5,3 to już ciąża, ale chcę powtórzyć właśnie dla pewności. Super, że z dzidzią w porządku:) Asia ja w tym roku widziałam tyle bocianów, ale żadnego z tak bliska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to forum się robi całkiem ciążowe Tylko tak sobie myślę że nikt oprócz nas się nie odzywa Zora! co sie u Ciebie dzieję nie wspominając o Pauli, która już w ogóle o nas zapomniała ale i tak muszę znowu ciązowo zapytać :) Zaczynam się zastanawiać nad lekarzem, jestem z niego badzo zadowolona, ale zaczynam się zastanawiać czy chciałabym rodzić w szpitalu, w którym on pracuje Powiedzcie mi czym sie kierować przy wyborze szpiatala Wiem ze to wcześnie ale tę decyzje trzeba już podjąc na etapie wyboru lekarza prowadzącego Jestem panikarą to też wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda moim zdaniem powinnaś się kierować opinią jaką ma szpital, to jest moim zdaniem bardzo ważne, bo u mnie w mieście to istna rzeźnia, i jedno co wiemy na pewno, to że nie będzie porodu u nas w mieście, bo kobiety bardzo narzekają na personel i opiekę. Popytaj po znajomych, u mnie jest szpital oddalony o 30 km od domu i ma specjalizację położniczą, i tam jest bardzo dobrze, nawet sąsiadka, która ostatnio rodziła (jest bardzo wymagającą osobą), była zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, jeśli będziesz chodziła na zajęcia ze szkoły rodzenia to tam Ci powiedzą na co zwrócić uwagę. Wg mnie ważne jest, żeby szpital nie był daleko od miejsca zamieszkania, ważne jest jakie są procedury przy porodzie naturalnym (np. czy możesz poprosić o ZZO) i cesarce (np. kiedy "dostajesz dziecko"). Warto popytać i udać się do szpitala i obejrzeć porodówkę i oddziały. Zobaczyć czym dysponują przy porodzie - piłki, basen, prysznic. Czy w pierwszej fazie porodu możesz sama dercydować o pozycji czy od razu kładą Cię na łóżko i nie masz nic do gadania. Jak wygląda u nich sytuacja jak masz przenoszoną ciążę. Czy przy porodzie SN (siłami natury) standardowo nacinają krocze czy starają się je chronić przed nacięciem. Jak wygląda poród rodzinny. Wiesz każda z nas na inne aspekty będzie zwracałą uwagę. Warto się zorientować trochę wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia masz rację w 100% Ja dzisiaj zrobiłam niespodziankę dla M, a mianowicie wafle z własnym kremem:) Nalizałam się łyżki przy tym, pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda-ja mam wybór-szpital wojewódzki (były), niby po remoncie, niby w akcji rodzic po ludzku czy bez bólu, ale nadal masówka i rzeźnia (wg znajomych i opinii z internetu) oraz szpital powiatowy - tam pracuje moj gin, łózek dla kobiet, które urodziły naturalnie około 10, a dla cesarek okolo 6, jak po porodzie lezy tam 20 babek to max...no i opinie lepsze...a i dziecko zabierają, nie jest 24h/dobe przy tobie, wiec mozesz spac. poczytaj w internecie, moze cos znajdziesz...no i opinie innych kobiet - znajomych sa wazne. dla mnie bylo ważne ,żeby mój lekarz prowadzacy był z tego szpitala Vilia-no miałam ochotę dorwać go jak Elmirka z Animków i go wycałowac...no ale chyba przeczuwał,że by nie wytrzymał mej czułości :) ...oby to jedno dzieciątko sie uchowało i zdrowo rosło, nie mysle o bliznaikach...aby z Niedźwiadkiem było wszystko dobrze Gosiaczek-jak juz potwierdzi się ciąża (bo tez trzymamy kciuki,zeby ten ból piersi był TYM bólem, ja tam sie nie znam na becie-nigdy nie robilam, my robilismy testy z apteki) to ja bede czestowała Was małosolnymi, z domowych ogórków...kurcze, a nie zrobiłabys testu z apteki? mi wyszedł 4 dni przed okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc jak wcześniej pisałam chciaałabym cesarkę, nie tyle że boje się bólu (chociaż to też- szczególnie wspomniane nacinanie krocza ała) co boję się ze cos pójdzie nie tak U nas też rzeżnia , co zrobili z moją siostrą?! nie przypominam sobie żadnej osoby, która była zadowolona z opiki tam Ona właśnie jest zdania żebym powiedziała lekarzowi o swoich obawach. Tam gdzie pracuje lekarz prowadzący mam też ok 30 km, ale właśnie chodzi o to że nie znam chyba nikogo kto by tam rodził Dla mnie ważne by rodzić tam gdzie pracuje prowadzacy, żeby był przy porodzie Słyszałam że w iwelu placówkach to kosztuje!, tak samo jak cesarka czy znieczulenie Może sa jakieś godne polecenia szpitale w wlkp. A powiedz mi Vilia sama podjęłaś decyzję o cesarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, testu z apteki nie. Postanowiliśmy z M pójść na 2 betę w czwartek i to wtedy będzie najpewniejszym potwierdzeniem:) Już tyle wytrzymałam to te dwa dni nie będą problemem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×