Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Ciąża trwa 40 tyg dzieli się to przez trzy trymestry. Stąd wątpliwości Według mojego gina skończone 13 tyg. to koniec pierwszego trymestru, sokńczone 26 tyg to koniec drugiego trymestru Ale też znajdowałam różne info, w kalendarzach internetowych, czasem czytam że skończone 12 tyg, Wątpliwośc też pojawiają się zależnie od tego czy ktoś liczy skończone czy rozpoczęte tygodnie, tak dałam się nabrać ja- wtedy gdy myślałam, że dzidziuś jest za malutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Wanda. Pytam bo ogólnie przyjeło się że najwieksze ryzyko utraty ciąży jest w I TRYMESTRZE. Dlatego wyczekuje momentu gdy go skończe. Psychicznie bede się lepiej czuła już wtedy. Ja też myślałam że jestem tydzień do przodu bo mój gin liczy skończone tygodnie i niewazne że byłabym w 11tyg i 6 dniu -mam wtedy mówic że to 11 tydzień a nie że już prawie 12. A poza tym o ile dobrze pamiętam to progesteron bierze się do końca I trymestru czy jakoś tak, a jak wiecie biorę 5 tabl Luteiny podjęzykowej dziennie i mam jej po wyżej uszu!! :( Ohyda!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ||||marta24||||
Udało się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kochane a dlaczego Asia w szpitalu?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, gratuluję z całego serca!!! ....i oczywiście przesyłaj ciążowe fluidki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny. Marta gratulacje :-) Zora ja od pięciu dni biorę już po 2 tabletki ( zeszłam z czterech, bo jak mówiła gin, skoro nic się nie dzieje, to można mniej ) i tak jakoś od pięciu dni już nie ma plamień :-) Powiedziała,że bez problemu mogę używać tej dopochwowej ( ta podjęzykowa którą brałam przez 20 dni plamień, też przyprawiała mnie o dreszcze, tak mi od tego było niedobrze ). I jeszcze głupie pytanie do Was :-) Mam oddać mocz do badania, dziś już nawet nasiusiałam do pojemniczka i powiem Wam, że od tej luteiny to mocz był mętny, a potem taki osad na dole się zrobił. Czy taki mocz można oddać do badania ? :-) I swoją drogą dużo tego było, może się źle wchłania ta luteina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
STARACZKI AKTYWNE: ********************************************************* ************************** NICK.................WIEK........SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* *************************** Katii82...............29.........pomorskie...........4... .............16.09 Sophia123............24........śląskie............... 9................19.09 Ala1984...............27........śląskie............ ...9................21.09 HANKA81..............29.........ŚLĄSKIE...........4 7................27.09 netta2..................27.........mazowieckie....17. ..............29.09 aguuula25,25.........25.........śląskie............ok25 .............5/6.10 katiaa85..............26........wielkopolska.........36.. ............ 07.10 marianna_tatry.......30.......łódzkie/małopolska..14 .............07.10 justysia88.............23.........lubelskie ... ......... 12.............11.10 Araguaia..............32........dolnośląskie........... ..4..............11.10 Kobieciatko32.........32.......podkarpackie..........7... ...........13.10 zaczynam od nowa...31.........zach-pom........12................20.10 paula26...............26........małopolska.........ok36. ...............?? alooooo3..............23........małopolskie/Węgry...... 12...........???? Agaagaaga14.........30.........łódzkie............ok15. ..............8.04 zuzka_1...............27.........łódzkie..............2 0...............23.05 Ineska.................33.........lubuskie..............4 ................24.08 betina340............30.........łódzkie.............14. ...............1/12 STARACZKI NIEAKTYWNE: ********************************************************* ************************** NICK.................WIEK........SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** nowamili..............23........mazowieckie.............6 ...........16/10 AOK...................26........wielkopolskie............ 8............07/11 AsiekAsiekk..........20.................................. 2............24-28.09 Doris123..............25........Śląskie........... .......17..........09/02 Ania85pomorskie.....25.......pomorskie...............13.. ........18/09 aśka76................34........śląskie............... ..ok40........18-20/10 Kasia-Angel...........22.......dolnośląskie............ 11............02/12 malwkami.............24.......śląskie.................. 12........... 27/12 asiek25................25.......dolnoślaskie............ .8............26/12 MalgaK................32........kuj-pom..............ok.4 7..........25/12 SunnyG................27........mazowieckie...........4.. ...........17.01 Mgielka15985.........26........lubuskie................7. .............???? Maluda82.............29.........Wlkp.................ok.1 7..........25.04?? tosik..................27.........śląskie.............. .26..............16.04 Niu82.................29........podkarpackie..........9.. ............13.03 Beata06..............26..........Wlkp.................23. .............17.03 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* ************************* NICK................WIEK.......SKĄD........ILE CYKLI.........TER.PORODU ********************************************************* ************************* Asia1983.............28......zach-pom..........7...... ......12.12.2011 mooniaaaaa123.....34.......mazow.......19.(IUI)...... ....26.12.2011 Lovekrove ...........29......warm-maz.........1..............2.02.2012 klauduska3...........24........łódzkie..........13..... ........11.02.2012 Wanda23.............24.........wlkp...........ok.20...... .....17.02.2012 aguska1...............26.........podlasie..........4..... ... ....3.03.2012 elus1982 .............28.......zach-pom.......3 lata...........16.03.2012 mala_gosienka.......25.........zach-pom........5......... ....30.03.2012 KALA85................26.......pomorskie.........9....... ......08.04.2012 zora85................26........kuj-pom.......3 lata?..........19.04.2012 MAMUSIAMI JUŻ ZOSTAŁY!!!: ********************************************************* ************************* NICK..............WIEK.......SKĄD.......ILE CYKLI.......DATA URODZENIA ********************************************************* ************************* krakowianka.......29......małopolskie........4...... .18.06.2011 (córka) Vilia................27........łódzkie........ .12...17.08.2011 (syn-Bartuś) justynp...........32.....świetokrzyskie....ok20......21. 08.2011 (syn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ||||marta24||||
Dziękuje Dziewczyny!!!!! I oczywiście PRZESYŁAM PRZESYŁAM PRZESYŁAM!!!!!!!!! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
powiedzcie mi Kochane, w piatek robie badania hormonow (lsh, prolaktyna, estrogen itd) - przed tymi badaniami mozna normalnie zjesc jakies sniadanie czy tak jak na normalne badania krwi na czczo trzeba isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
dziekuje slicznie Araguaia, pozne sniadanko bedzie zatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betina340
dzis mam 30 dzien cyklu i czuje sie dziwnie gdyz nie mam zadnych objawow zblizajacego sie okresu ktorego brak ale i objawow ciazy tez nie mam teraz ostatnio mam duzo pracy i malo czasu dla siebie ale nad wyraz dobrze sie czuje i nie rozumiem juz czemu okresu brak skoro objawow ciazy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Marta24 gratulacje:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, brałaś Lutkę przez 20 dni, ja już trzeci miesiąc. Dzień w dzień. Juz nawet mycie zębów niewiele daje i wciąż mam gorzko w ustach, ble!! Troche pomaga żucie gumy i zjedzenie jabłka. zaczynam od nowa, badania zrób na czczo. Nawet pić nie możesz kawki czy herbatki przed badaniem. betina, testujesz czy czekasz dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za zit am od nowa
dzieki Zorka a na gorzki smak nie probowalas moze listka pietruszki pozuc przez chwile? nigdy nie probowalam ale to jeden z rodzaju "babcine sposoby"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zora85 usg miałam całkiem niedawno...w kwietniu i w maju:)bo miałam torbiele:(ale w miare szybko sie ich pozbyłam:)i jest ok:)a z tym costangusem poczekam do następnego cyklu:)a jestem przed owu:)może sie uda:)aha i bardzo dziękuje że mnie tak miło przyjełyście:)i odp na moje pytania 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po monitoringu, 14 dc nie dzieje się tam kompletnie nic i chyba od początku cyklu nic się nie działo. Gin mówi, że wygląda jej to na PCO i przepisała mi dodatkowo dostinex chociaż prolaktynę mam na badaniu w normie.Od 16 dc też dufaston przez 10 dni. Mam się zgłosić za dwa cykle. No to mam już problem z PCO, z progesteronem czekam na badanie jajników i też pewnie wyjdzie, że coś nie tak, pełen komplet teraz biorę dziennie trzy tabletki, dojdą jeszcze dwie. Zastanawiam się kiedy zacznę od tego wszystkiego świecić w nocy :). Mówię dziś do męża, że jakbym zaczęła w nocy świecić to niech mnie nakryje dodatkowo kocem bo jeszcze go obudzę od tej światłości hihiih. Z nerwów poszłam do apteki i kupiłam castagnus i wiesiołek, z przekory... zobaczymy czy się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej zapomniałam pogratulować marta24, kochana proszę zarażaj zarażaj niech sie tam miła "epidemia" rozprzestrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anirak, castagnus nic Ci nie da bo i tak nie masz owu. Pochrzanisztylko cykl dodatkowo go wydłużając. Wiem bo sama tak zrobiłam. Ja mam PCOS i jestem w ciązy więc nie martw się że się nie uda!! Tylko że ja od razu miałam stymulację owulacji u gina CLOSTILBEGYT + zastrzyk na pęknięcie jajeczka z Pregnylu. I obowiązkowy monitorng!! Endokrynolog mi kiedyś przepisał lek na cukrzyce który ,,..czasami pomaga..'' ale kupiłam go razem z testem ciążowym i juz go nie brałam bo wyszły mi dwie krechy :) Szukaj gina który zajmuje się stymulacją owu bo szkoda czasu. Zrób sobie badania: testosteron, andiostendion i dhas -one pokażą czy faktycznie masz pco lub pcos, bo czasami wygląd jajników na to wskazuje a choroby może nie być! Wiesiołek bierz bo czasami trzeba brac go kilka cykli żeby ,,zaczął działać''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta 24 gratuluje :) Prześlij fluidy ;) U mnie niestety plamienia dalej i brzuch boli jak na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorka, dzięki ja chyba przeniosę się do kliniki niepłodności gameta, ale tam całe leczenie prywatnie więc nie wiem czy mój portfel to wytrzyma. Do tej pory leczyłam się w medicover. Kiedyś na samym początku pierwszy gin mi przepisał parlodel i coś o pco wspominał(podobno lepszy od bromergonu), ale nic mi to nie pomogło do tego okrutnie po nim tyłam, teraz samego starania się mam wagę jaką miałam do samego porodu przy pierwszej ciąży. Ja już po prostu pogubiłam się we wszystkim, najbardziej mnie po tych trzech latach starań boli, że nie znam przyczyny, po trzech latach jestem w punkcie wyjścia, a czas tak szybko ucieka. Są kobiety które nadużywają wielu używek podczas ciąży, niczym się nie przejmują i tam co rok to prorok, gdzie ta sprawiedliwość, a ja tu biedulinka :) to muszę prawie całą medycynę zgłębić, aby dojść do jakiś wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka ja z luteiną zaczynam już trzeci miesiąc :-) 20 dni to brałam tą podjęzykową, bo miałam plamienia.Teraz znów mogłam wrócić do dopochwowej. A czemu Ty używasz tej podjęzykowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ||||marta24||||
Dziękuje dziewczyny!!!!:) Zarażam zaaaarażammm wszystkie nie zaciążone!!!!!!:) Powiedzcie mi jakie miałyście na początku objawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anirak, nie musisz koniecznie do kliniki iść. Znajdz gina który się tym zajmnie. Ja byłam przerażona tym że musze się leczyć prywatnie bo byłam pewna że mnie na to nie stać. A okazało się że za cały monitoring płaciłam miesięcznie 150zł + CLO bardzo tanie, chyba do 6zł i zastrzyk 40zł (już nie pamiętam). Tylko że w każdym województwie są inne ceny za wizyty. Zalezy od lekarza. A teraz płacę po 100zł za wizytę co 3 tygodnie, dojazdy i oczywiście badania robię na własny koszt. Ale w porównaniu z Klinikami to moje koszty są malutkie bo gdy przeglądałam cenniki tych badań które kliniki zlecają to masakra!! A jeżeli teraz nie możesz bo rozumiem takie sytuacje to uskładaj sobie kaskę -ja tak zrobiłam. Beti, jeśli po owu bierzesz luteine podjezykową to w ciąży musisz brac tą samą. Ja brałam prędzej dopoch ale po niej miałam straszne zaparcia (ile dni ją brałam, tyle nie mogłam się ...)-to wyobraz sobie teraz w ciąży co bym miała!! :D Przy stymulacji owu mialam zawsze duphaston do łykania a w tym cyklu w którym zaszłam brałam luteine bo spisałam go na straty a nie chciałam schrzanić cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta 24, mnie tylko piersi bolały i miałam mega smaka na gruszki. I nerwowa byłam a tak to nic poza tym. W pierwszej ciązy były kłucia i ciągnięcie jajników już po owu i mega ból piersi (teraz aż tak nie bolały). Jeszcze jedno, nie wiem czy to objaw ale w cyklach, w których zaszłam, tuz po owu w ogóle nie miałam ochoty na seks!! A libido miewałam ogromne, należę do tych niewyżytych hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w czwartek miałam takie bóle w dole, że już miałam mroczki przed oczyma - musiałam wsiąść nurofen 400. Czytając Mart24 nawet myślałam że może się udało, ale niestety dziś w 16 dc dostałam @ - przynajmniej plamię, ale czuję że to małpa. Jestem załamana i płaczę. W takich chwilach ciężko jest się nie poddać. Coraz mniej sił................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anirak jeśli mogę coś poradzić to zgadzam się z Zorą Chodzenie do gina prywatnie ma jeszcze jeden plus Jeśli ten gin pracuje w szpitalu tak jak mój poprzedni to dodatkowo możesz liczyć na to że wyśle Cie na badania na nfz do szpitala Co czasem naprawde wychodzi taniej- ceny zabiegów w klinikach przyprawiają o zawrót głowy, zostaw sobie to jako ostateczność Mnie zrobiono w szpitalu hsg i badania hormonów za diabła nie wiem jakie, ale jak czytam ceny to chociaż za to jestem wdzięczna Z drugiej strony jest ryzyko, że trafisz na konowała, który tylko będzie ciągnął kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wandzia, zorka myślę, że macie racje, pójdę do tej kliniki tylko na potwierdzenie diagnozy, ten lekarz do którego chce pójść to Tomasz Skweres (trójmiasto) jest podobno specjalistą, ale nawet sam podobno mówi, że jak kobiecie się uda zajść w ciąże to tych ciąż nie prowadzi. Próbuje pomóc następnej kobiecie. Ja wszystkie badania próbuje gdzieś taniej robić albo w medicover bo tam mi praca wykupuje pakiet zdrowotny, a ja tylko dopłacam do szerszego abonamentu i dużo tam badań porobiłam za free. Marianna nie płacz, ja już morze łez wypłakałam, i zadawałam sobie pytanie dlaczego się nie udaje??, a odpowiedzi nie znalazłam i teraz postanowiłam sobie, że nie zapłacze już ani razu choćby nie wiem jak mnie ściskało. Obiecałam sobie, że popłacze się jak BÓBR jak uda mi się zajść i urodzić maluszka, będę płakać dzień i noc ze szczęścia, a teraz muszę chociaż poznać przyczynę i molestować męża :) Nawet nie wiecie jak się ciesze, że tu do Was trafiłam, jesteście jak plaster miodu na serce :). Uda nam się i to wszystkim bez wyjątku bo jak kobita się zaprze, jak postanowi to nie ma się prawa nie udać, normalnie nie ma prawa. Różni nas tylko czas ale upór jest, zapał jest i aby nadzieja nie opadła to Frendki z forum też są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję anirak. Również obiecuję sobie nie płakać, ale niestety w praktyce wychodzi inaczej. To forum dla mnie jest bardzo ważne - jest wielką NADZIEJĄ . Uwielbiam jak dziewczyny piszą, że im się udało. To dodaje sił.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×