Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Nadiu, ślub mam 30 czerwca :D Do gina postaram się dostać we wtorek 5 czerwca bo moja gin się przeprowadza z gabinetem do innego miasta i muszę dostać jej nowe namiary :) Okresu brak ale podbrzusze czasem zakuje a właściwie jakby jajnik a nie całe, pewnie macie rację, że to zagnieżdżanie. Jutro chciałabym z rana pojechać do przychodni zrobić z krwi betę, a jak to się dokładnie nazywa?? Co mam powiedzieć w przychodni?? Chciałabym pójść we wtorek do gina już z tym wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Martusia, dziękuję za wielkie gratulację :) A nadzieja jest zawsze :D Mam nadzieję, że Was podbudowałam co do wiary, że się w końcu uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny !! jutro lece po castagnusa i wisiołek ! starałam się pół roku o dzidzie , miesiączki nie miałam od lutego do maja , zatrzymanie miesiączki, mam nadzieje, ze teraz się uda !! trzymajcie kciuki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia to badanie to HSG Beta dziwnie macie z tymi lekarzami... ja chodze prywatnie i jak nie zapisze sie do tego co teraz to 3 tyg wczesniej do poprzedniego przynajmniej tydzien to nawet nie mam szans po co dzwonic i pytac o wizytę bete dobrzez zrobic jest po 2 dniach ponownie aby sprawdzic czy prawidlowo przyrasta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam dziewczyny, że ci lekarze są straszni !! ja sie tułałam po nich od lutego do maja z brakiem miesiączki i każdy rozkładał rece, a pieniązki brali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Justa :) Jutro tak powiem w przychodni. Idę się położyć, wole się nie przemęczać ;) Już tak zapobiegawczo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa- ja w zasadzie nie wiem czy pecherzyki pekaja bo w sumie mialam raz monitoring cyklu i pecherzyk nie pech- zmalal 2 dni po domniemanej owulacji ktorej nie bylo- mysle ze ten cykl byl felerny bo mialam spory stres na kilka dni przed owu i mysle ze to moze od tego - ale fakt jest taki ze moze inne cykle tez takie mialam bo nie spprawdzalam przeciez co miesiac usg tylko testami wiec moze faktycznie jets jakis problem;( nie wiem sama co muslec-ale musze zaufac komus i musze isc tym samym torem co lekarz.. sluchajcie akiedy zaczyna sie poczecie? zagnierzdzenie? implantacja? jak to wyglada czasowo? maz kupil mi Femibion dla ciężarnych - Jedyny preparat z metafoliną. ona ma cos takiego jak kwas foliowy i jeszcze dodatkowo jak by kwas foliowy juz gotowy do wchloniecia odrazu;) jakies cudo jeszcze z jodem na dodatek;) niektore kobiety nie rozklada kwasu foliowego w organizmie a tu juz jest rozlozony;) ale bajeer co?:) a u mnie nudno - wszystko stoi w miejscu;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Franiu, dobrze, że mówisz o tym femibionie, faktycznie jak taki bajer to dobrze, że go bierzesz, ja też o niego zapytam. Teraz powinnam brać coś dla ciężarnych no nie?? :) Ja bym zaufała lekarzowi, może faktycznie inne cykle też były niby z owu ale bez pęknięć, najważniejsze, że jesteś pod stałą opieką dobrego lekarza. Franiu, a drogi był ten Femibion?? Zaraz jadę oddać krew na betę, następną zrobię w środę, tak jak Justa radziłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu, podasz dokładną nazwę Femibionu?? Na allegro znalazłam ich pare rodzajów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Franiu - poczęcie rzecz jasna rozpoczyna się od połączenia plemniczka z jajeczkiem w jajowodzie.No i po takim zapłodnieniu wędruje sobie takie jajo płodowe jajowodem do macicy.Ten spacerek może trwać 5-7 dni,po czym zagnieżdża się w macicy (implantacja).No i oczywiście w czasie tej wędrówki zapłodnione komórka jajowa cały czas się dzieli.Po kilku dniacz od implantacji zbadanie poziomu hormonu beta hCG wykazuje ciążę :) W związku z powyższym takie ostrzeżenie dla dziewczyn,którym chodzi po głowie wkładka domaciczna (bo nie chcą tabletek anty) : do zapłodnienia DOCHODZI!,tylko gdy zapłodniona komórka jajowa dojdzie do macicy,nie może się zagnieździć,bo "spirala" powoduje zmiany w endometrium i nie może dojść do zagnieżdżenia a DZIECKO (nie zarodek!) w swojej wczesnej fazie życia płodowego umiera z głodu.Brutalne ale prawdziwe.I taka nieświadoma dziewczyna ze spiralą w macicy może co miesiąc być w ciąży i nawet nie wiedzieć o tym.A rzadko który gin powie o tym otwartym tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysiowa a wiesz może coś na ten temat, mianowicie cały czas pobolewa mnie chyba lewy jajnik. Myślałam, żę powinna mnie boleć macica czy coś a boli mnie z lewej strony dość wysoko - co by to znaczyło?? To normalne?? Nie udało mi się dostać jutro do mojego gina, dopiero na 12 czerwca... Owulkę miałam ok. 15 maja to myślicie że 12 czerwca można by było już fasolkę na USG zobaczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja z moja pierwsza ciaza u lekarza bylam w 3 tyg ciąży na tescie tez byla slaba 2 kreska,ale lekarz powiedzial ze pewnosci ze to ciaza nie moze mia dac bo endometrium bylo duze i mowi ze to prawdopodobnie ciaza,ale ednometrium jest tez duze przed okresem,kazala mi przyjsc za 2 tyg,poszlam i juz bylo widac bijace serduszko:) cudowne uczucie. zazdroszcze ci:) a teraz moje bijące serduszko ma 3,5 roku:) trzymaj sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Julka za pocieszenie :) Ale nie wiem jak ja wytrzymam cały ten tydzień ;) A zrobili Ci USG?? Jak słyszałaś to bijące serduszko?? A w 6 tygodniu będzie już słychać serduszko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka, pomyliłam się, chodziło mi w 4 tygodniu czy byłoby już słychać lub widać bijące serduszko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
na serduszko jeszcze za wczesnie . dopiero ok 6 tyg mozna uslyszec ten wspanialy odgłos ;)) takze Asia głowa do gory- masz szansę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Aśka - to pobolewanie to może być skutek rosnącej macicy.Co prawda nie robi się duża z dnia na dzień ale jednak się powiększa.Macica jest przymocowana ścięgnami i właśnie one,rozciągane przez rosnącą macicę,mogą powodować ból.Przecież wszystko, co mamy wewnątrz brzucha, jest ściśle upakowane,takie puzzle ;)Dlatego nacisk macicy na pęcherz powoduje częste siusianie,nacisk na żołądek - zgagę,nacisk na przeponę - na pracę serca,nawet na hemoroidy ma wpływ :)) A USG to raczej jest sens robić dopiero ok.6 tygodnia,bo badanie USG może nie "zobaczyć" fasoleczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Sandziia - witam Cię na forum staraczek :) Ja też mam problemy z @.Bez luteiny nie poleci ;) Z tym,że ja mam tak od kilku lat.Ale u Ciebie może rzeczywiście pomóc castagnus,jeśli Twoje problemy z brakiem @ dopiero się zaczynają.A jak tam u Ciebie z ochotą na przytulanki?Czy masz częste bóle i zawroty głowy?Jakiś wyciek z piersi?To też występuje przy nadmiarze prolaktyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Gabrysiowa :) Już mi lepiej...Ufff... :) Bo już zaczynałam się martwić, że coś nie tak a tym bardziej że do gina dopiero za tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katale
:-) Hej! Wreszcie chwila czasu aby napisać do Was. Asia teraz tylko spokojnie wszystko i bez stresu, cierpliwie muisz poczekać do tego 6 tyg. wtedy będzie serduszko. Ja dziś rano przed pracą pobiegłam na usg żeby sprawdzić pęcherzyk czy jest i jaki, lecz lekarz przesunął usg na czwartek mam przyjść do niego na dyżur do szpitala i na spokojnie zobaczymy. Trudno, poczekam. Dziś zobaczyłam 2 porządne kreski na teście owulacyjnym, skoku jeszcze nie było, więc myślę, że owulacja będzie jutro - pojutrze. Plan: działać :-) Jestem pełna optymizmu, szczególnie, że z tym Castagnusem dużo lepiej się czuję. Poza tym, Castagnus zaczęłam brać sama na własną rękę, po tych dobrych opiniach, a dziś lekarka poleciła mi go także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska to s ate tabletki http://www.e-apteka.co.uk/femibion-natal-1-30tabl, moje kosztowaly 45 zl ale w drogiej aptece. mysle ze mozna dostac taniej;) gabrysiowa dziekuje za ladny opis- z ta spiala to straszne jest, naprawde. u mnie cisza , @ nie mam mysle ze przez brak owu sie poprzesuwalo niestety;( jutro musze isc bo wynik badania czystosci.. chce juz miec @, brac clo, miec hsg i dzidzie w brzuszku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Wynik bety do odbioru jutro po 12:00, niestety...Ale jak się dowiem i będę w domku to od razu Wam napiszę :) Katale, 2 kreski?? To działaj, działaj bo u mnie chyba tak to się zdarzyło ;) Jak miałam 2 kreski na owu to mój mąż spał i nic nie było a następnego dnia miałam już 1 kreskę i były staranka i chyba się wtedy udało więc DO DZIEŁA !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Franiu, faktycznie, Pani w aptece mi je doradziła i ja zapłaciłam 29,90 zł :) Jutro wezmę pierwszą bo dziś jeszcze wzięłam swój stary i wierny Prenatal ale od jutra już Femibion dla wczesnej ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia pamietam jak zrezygnowana pisalas o śpiochu mezu... a On poprostu nabierał sił a jego żołnierzyki regenerowaly sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Justa :) Dlatego jestem teraz pewna, że udać się może zawsze ;) A chyba najlepiej w dniu owu i dzień po owu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu myśl tylko i wyłącznie pozytywnie, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Może jak później ta wizyta to dobrze, bo za wcześnie to też nie dobrze... :) Bo wiesz zanim się Twój GRAM szczęścia dobrze zadomowi w brzuszku, to im mniej ingerencji tym lepiej, a przynajmniej jest szansa na serdusio, że już usłyszysz i będziesz spokojniejsza...:D Trzymam kciuki za Ciebie, cały czas serduchem i myślami jestem przy Tobie, pozdrawiam Was dziewczynki owocnych starań tym, które mogą już działać,,, :P :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×