Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość kara07
Dodam jeszcze ze zaraz po okresie przez 2,3 dni mam ochote sie przytulac z mezem i sluz jest super, a po tem jeszcze zaraz przed miesiaczka dzien, dwa tez mam ochote na przytulanie. Czy wlasnie wtedy mam dni plodne badz owulacje? Czy w pozniejsze dni tzn po tych 3dniach przytulania rowniez mam dni plodne? Czy chodzi po prostu o to zeby sie wstrzelic w owulacje? Czytalam, ze najlepiej sie kochac 2,3 dni przed owulacja, po tem znowu dzien przed i ze po tez, wiec co jest prawda?i ze najlepiej sie kochac w tygodniu po miesiaczce co 2-gi dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kara07 wcześniej podałam Ci strony z których wszystkiego się dowiesz, trzeba się trochę zagłębić w lekturę, dodatkowo podaję Ci jeszcze jednego linka http://www.mojaowulacja.pl/top.htm :P Pozdrawiam dziewczyny, życzę udanych urlopów i pięknej pogody ciała i ducha... oraz owocnych starań oczywiście... :D :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny dawno mnie tu nie bylo;( ale juz witam ponownie;) ja bylam na wekeekend w Kolobrzegu z mezem u rodzicow- plecy mam tak spalone ze chodze i spie bez koszulki ;) dzis konce kuracje czopkami-nystatyna- wzielam wsyztskie 10 zeby badanie hsg wyszlo ok no i czekam na @, ma przyjsc w srode. Do szpitala- ani jednego z 6 dodzwonic sie nie moge zerby zapytac i zarejestrowac sie na hsg- chche wkoncu to badanie zrobic- czuje ze musze je wkoncu zrobic- no i dpostalam namiary od kolezanki wciazy na jej ginekologa-prywatne centrom ginekologiczne- napisalam maila do pana dr i tak mi odpisal " Badanie SonoHsg wykonuje się po miesiączce w I-fazie cyklu zazwyczaj między 7 a 11 dniem cyklu. Pacjentka zgłasza się około 40 minut wcześniej przed umówionym terminem badania i ma pobierany wymaz z pochwy. To krótkie badanie ma na celu: ocenę kliniczną narządu rodnego np. czy nie ma stanu zapalnego przydatków, ocenę kształtu i wielkości szyjki oraz jej ujścia zewnętrznego żeby dobrać odpowiedni cewnik albo kapturkowy albo wewnątrzmaciczny z balonikiem lub jeszcze inny no i żeby pobrać wymaz z pochwy na szybką ocenę biocenozy pochwy. Jeżeli jest wszystko w porządku to pacjentka dostaje zastrzyk domięśniowy przeciwbólowy i pół godziny później wykonujemy badanie polegające na ocenie przechodzenia soli fizjologicznej przez jamę macicy i jajowody pod kontrolą USG. Koszt zabiegu to 300 zł. " wiec jestem zadowolona- czy tylko za kase lekarze sa konktetni i rzeczowi?:) jest plus bo badanie czystosci na chwile przez hsg-tak powinno byc z tego co mowil moj ginekolog- no i cena tez zadowalajaca- myslaam ze gdzies 600 zl bedzie kosztowalo- moglam nie czekac tak dlugo;) wyczytalam gdzies tylko ze nie mozna brac CLo jak sie ma hsg- musze sie tego jescze dowiedziec ale to zadzwonie do mojego gina. a my wybieramy wlasnie wycieczka na wakacyjny urlop- idzie ciezko- nie moge sie zdecydowac na hotel- a wbtbralam hurghade;) no to by na tyle;) ciau ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was koleżanki w ciążowej niedoli :) byłam dwa razy w ciąży, ale obydwie ciąże straciłam. robiłam kompleksowe badania, łącznie z genetycznymi, jedyna rzecz jaka mi wyszła, to mutacja w genie MTHFR - który jest odpowiedzialny za metabolizm homocysteiny (ta jest odpowiedzialna za przetwarzanie kwasu foliowego i krzepnięcie) itp. http://www.rex.pl/hiperhomocysteinemia_mthfr.html ale przejdźmy do rzeczy, mam brać kwas foliowy 15mg. znów staramy sie o trzeciego dzidzię, ale jakoś nie mogę zajść :) druga ciąża zaszła za pierwszym razem :) ostatni mój cykl to ból piersi taki, że myślałam że eksplodują, jak przy moich dwóch ciążach, choć takie stany miałam też nawet jak się nie staraliśmy. dziś moja gin pozwoliła mi brać castagnus ale tylko do owulacji. ten castagnus w moim przypadku reaguje z kwasem foliowym tak, że mam zawroty głowy, więc do owulacji odkładam kwas :) do tego jeszcze dołożę sobie wiesiołek i mam nadzieję, że w końcu zajdę, a dzidzia urodzi się cała i zdrowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,ja sama nie wiem jak to się stało-JEDEN CYKL Z CASTAGNUSEM I II KRESKI!!!Nie ogarniam mojej głowy ze szczęścia:)!Naryczałam się jak bóbr,tak bardzo tego chciałam..Wypada 5tydzień,jutro pójdę do gina jakiegoś żeby się upewnić,no i przydałby mi się Duphaston raczej(plamię na brązowo delikatnie ale codziennie).Jestem pełna obaw ale też mam ogromną nadzieję,że teraz się wszystko uda!!!Pozdrawiam Was przemocno-to byłam ja-Pankolina i moja Fasolka:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja też długo tu się nie odzywalam ale czytam na bieżąco.Właśnie ostatnio u mnie się trochę dzialo oprócz dola ,,,,,, to zakończyłam właśniie kurację duphastonu .We wtorek 5 07 miałam badanie hsg chodzę do gina prywatnie ale to badanie miałam robione w szpitalu na kasę chorych tam gdzie on pracuje ale wcześniej się pytałam dookoła bo lubię wszystko wiedzieć przed i dowiedziałam się że to badanie jest w 100% refundowane przez nfz i ja nic nie płaciłam. Samo badanie niezbyt przyjemne ale do wytrzymania ja dostałam dolargan domięśniowo, po całym badaniu byłam jeszcze 2 godziny na oddziale i do domu .Ale przed panikowałam i bałam się strasznie tyle się naczytałam wypowiedzi że niepotrzebnie się nakręciłam no ale cóż .A wynik mam taki jajnik prawy drożny lewy wątpliwy za tydzień idę na kontrol i dowiem się co dalej wiem tylko że będe brała clo mam już receptę.A moj lekarz nie kazał mi łączyc castangusa z clo, tyle ile lekarzy tyle zdań ale ja trzymam się jednego zobaczymy co tym razem wyjdzie mam nadzieję a dawno jej nie miałam. Pozdrawiam gorąco wszystkie staraczki myślę że po tych wakacjach zbieżemy obfite plonymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje Pankolina huraaaaaaaaa....... wakacje i castangus czynią cuda i jak tu nie mieć nadzieii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katale123
Pankolina tak się cieszę !!! Wreszcie :-) Ja Wam tu wszystkim kibicuję bo też za jakiś czas chciałabym się pochwalić :-) Ale narazie dup.. blada bo ten cykl - 2-gi z Castagnusem chyba był bezowulacyjny - nie mam skoku temperatury chociaż dziś 23 d.c. :-( Nic, trudno, poczekamy na @ i zabieramy się od nowa - w tym cyklu mam obiecane hsg i na to się nastawiam. Poza tym włączam nowe - Ziola ojca Sroki - zakupiłam w zielarskim i zamierzam pić. Pozdrawiam wszystkie czekające i za Pankolinę trzymam kciuki. Jestem całym sercem z Tobą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pankolina - gratulacje,nieskromnie przyznam,że byłaś jedną z 2 moich kandydatek na ciążę w tym cyklu (opisywałaś różne objawy).No to witamy 3 mamuśkę na forum!Która następna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziękuję dziewczyny oczywiście bo wiecie;)A Tobie Mamogaby dziękuję za ukryty doping;D ja sama w siebie nie wierzyłam.5.07 po wizycie u gina(i tych wszystkich informacjach)postanowiłam wyluzować a wszelkie objawy przypisałam PMS-owi względnie-ciąży urojonej;p już nawet przestałam truć mężowi żeby oglądał moje piersi i wypowiadał się na temat zmian:D Wczoraj ten test to był tak o,ja się nie spodziewałam...Byliśmy w kinie na Jak urodzić i nie zwariować-taki dziwny zbieg okoliczności;)Bilety zarezerwowałam w zeszłym tyg.nic nie wiedząc jeszcze.Byłam w labor.wgl dziś rano i zleciłam morfologię,OB,TSH,FT3 i 4,aTPO,prolaktynę i oczywiście Betę naszą ulubiona;)muszę mieć komplet wyników bo dziś o 18tej wizyta u endokrynologa-a tego to już się boję:/nie wiem co on wypatrzy i co mi powie,boje się o moją Fasolkę malusią:(a do gina mojego podskoczę sobie priv za 2 tyg,jak będzie już widać serduszko bijące:)w piątek pykne tylko betę drugi raz,żeby sprawdzić czy ładnie przyrasta-patrząc na moje mdłości-prawidłowo;D pozdrawiam Was wszystkie i dopinguję-JESTEM DOWODEM NA TO,ŻE CAST DZIAŁA:)!!!a przynajmniej takie mam wrażenie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27
ja bede nastepna ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :)Dawno tutaj nie zaglądalam:( A tutaj prosze jaka świetna wiadomość:) Pankolina gratuluje Ci z calego serca i ciesze sie razem z Toba:):) U mnie w tym cyklu du...:( Właśnie przyszla @ :( Ale nie zalamuje sie kolejny cykl przedemną :) Życze Wam dziewczynki udanych wakacji:) I super wyjazdów:) Trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Jestem tu nowa ale od razu z pytaniem ;) Dużo czytałam Waszych wypowiedzi, i wiążę duże nadzieje z Castagnusem. Ale od początku, z narzeczonym staramy się o dzidzi od ponad roku i nic :( Dziś jest mój 4dc, z tym że cykle mam różne 27-30 W piątek powinna mi się skończyć @ i zastanawiam się czy warto wykupić C. Niewiem już co mam robić, ponad rok starań i nic. I tu moje pytanie -jak brać C, od razu jak się skończy @, w jakich dawkach? Z Góry bardzo dziękuje za odpowiedz! I GORĄCO TRZYMAM KCIUKI ZA WSZYSTKIE "STARACZKI" ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRAWIDLOWO OD 1DC I JESLI WAZYSZ PONIZEJ 60 KG JEDNA TABLETKE, JESLI POWYZEJ TO 2 . DAWKOWANIE CODZIENNIE RANO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga justa27a A jeśli wezmę 5dc, czy jest chociaż cień nadziei że doczekam się dwóch kreseczek? I czy C. bierze się do owulacji czy caaaaluteńki czas te 90tabl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pankolina- Wszystkiego dobrego! Trzymam kciuki, za Ciebie, jak i za inne kobietki starające się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie - Cast. bierze się przez cały czas, a olej z wiesiołka odstawia się po dwóch tyg., od brania od pierwszego dnia cyklu :) Pankolinko - gratuluję Ci z całego serca! Super, cieszę się, też w końcu chciałąbym te upragnione dwie || zobaczyć :) Staranka u nas są -mam urlop, więc "testujemy" wytrzymałość naszych sprzętów AGD - w sumie w łóżku nie ma tyle atrakcji co np. w łazience czy kuchni :) hehehe :* Katale - może też mąż łykać cynk - super na plemniki działa :) Owocnych starań dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrzyrazyPe mysle ze mozesz zaczac juz teraz, jak ma zdzaialc cuda to i tak sobie poradzi... u mnie niestety 3 opakowanie powoli sie konczy ;(i efektu brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pankolina gratuluje z calego serca- bardzo sie ciesze. widz e ze z tematem hsg sie ruszylo-ja mam dzis 30 dzien cyklu- czekam niecerpliwie na @ zebym mola zapisac sie na badanie- ale ja ide prywatnie jak juz pisalam. musze sie tylko dowiedziec czy w tym cyklu powinnam brac tez Clo jak mam hsg- juz nie moge sie doczekac @. arya31- widzialam na suwczku ze sie idchudzasz- sluchaj a moge wiedziec jak? jak laczysz starania o dziecko z odchudzaniem?:) bo ja wlasnie nie wiem jak to ze soba polaczyc;)a tez bym chciala schudnac;) poradz cos. judyta ajak sie czulas po hsg? mialas badanie czystosci pochwy? ile trwa badanie? kalate123 a Ty kiedy masz hsg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania u mnie HSG nie bylo straszne- pewnie dlatego ze mialam drozne oba jajowody. ale cale badanie z przygotowaniem trwa moze 10 min i niewiele sie rozni od zwyklego badania gineko. zakladają oprzyrządowanie - taki cewnik i puszczają kontrast i robią zdjęcia i po bolu . Dziewczyny ktore mialy zapchane opisuja to jako minutowy bol .. wiec wszystko do wytrzymania. Dla mnie bardzeij krepujace byla cala ta otoczka badania... niz cale badanie... bo akurat mialam na sali cala widownie studentow ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jestem co sie dzieje z Asią ... mam nadziejęze nie wyladowała w szpitalu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki justa;) a ktorym dniu cyklu maialas badanie? a aska po slubie sie odzywala? przyznam ze dawno mnie tu nie bylo... tak chche zeby @ juz przyszla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malo tego nie odzywala sie z tydzien przed slubem ja to badanie mialam robione w 9dc . Prawidlowo powinno byc wykonane do 11 dc (przy cyklach ok28 ) bo pozniej szyjka macicy opuszcza sie i gozej zaczepiccewnik. oczywiscie sa wyjatki... kiedys dziewczyna pisala o 21 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu już ci odpowiadam ,samo badanie trwało około 5 minut po badaniu czułam się bardzo dobrze nawet lekarz był zdziwiony bo zazwyczaj kobietki przechodzą to nieciekawie ja nie miałam nawet mdłości ani wymiotów po zastrzyku a był jak torpeda jedynie kręciło mi się bardzo w głowie.Przed badaniem miałam rutynowe badanie i usg domaciczne a 3 tygodnie przed cytologie.Nie martw się wszystko będzie dobrze.Ludzie pisza na ten temat różne historyjki...........Kochane staraczki jeszcze trochę i my też będziemy sie cieszyć dwiema kreseczkami, cierpliwości każda ma swoją kolejkę , a ta kolejka na dobre się rozkręca bądzmy dobrej myśli pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
judyta dziekuje- a w ktorym dniu cyklu mialas? lekarz ci mowil ze po hsg latwiej zajasc wciaze? a CLO bralas moze? ja czekam i czekam za @... tez jetsem ciekawa co u aska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam to badanie robione w 14 dc a cykle mam 29- 34różne .Mówił tylko że po tym badaniu dużo się wyjaśni i oczywiście są większe szanse teraz 17 jadę na wizytę i dopiero zacznę brać clo.Z tym lekiem daje mi 6 miesięcy na zajście zobaczymy mówi też ze mam zrobić sobie porządne wakacje ale ja mam dopiero urlop ostatni tydzień sierpnia niestety.Mam być pozytywnie nastawiona i się nie stresować ani nakręcać ale im to tylko łatwo mówić.Franiu a może się nie doczekasz..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa27a dziękuje serdecznie za odpowiedzi i trzymam kciuki za Ciebie, oraz wszystkie inne Panie marzące o dwóch kreseczkach. Ja już powoli tracę nadzieję, ostatnie pokładam w C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×