Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Celesta - kosmetolog.

ZABIEGI LASEROWE - pytania

Polecane posty

Gość Celesta - kosmetolog
do Fiume 69 na Pani miejscu zdecydowałabym się na IPL, na pewno będzie skuteczny, należy wykonać 3-5 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Portal feelbeauty.eu
Serdecznie zapraszamy do współpracy z Portalem FeelBeauty.eu. Zostań naszym Expertem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na wspolpraca@feelbeauty.eu Dziedziny wiedzy: WSZYSTKIE Z WIDOCZNYCH KATEGORII NA PORTALU feelbeauty.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga123
Jestem z Wrocławia. Nie znalazłam gabinetu, który posiadałby laser Matrix Ir. Jest natomiast Elos, eMatrix (w Kształtosferze) oraz podobno nowy laser frakcyjny eCO2. Rok temu miałam robione 5 zabiegów Elos, ale efekt nie był do końca zadawalający, tzw. chomiki tylko trochę się zmniejszyły. Proszę o radę, czy wybrać eMatrix, czy laser eCO2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruba kaśka 101
witam od jakiegoś czasu przeglądam pani porady i zaskakujące jest to że generalnie poleca Pani zabiegi wykonywane na urządzeniach firmy syneron , krytykuje pani chińskie urzadzenia nazywając je zabawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruba kaśka 101
zastanawiam się czy czasem nie jest to auto reklama wyłącznie tej firmy no może jeszcze jeden zabieg hydradermabrazji który uważa Pani za skuteczny . miałam doświadczenie z dwoma aparatami tej firmy i powiem tylko tyle że za tą cene jaką one kosztują są urządzenia zdecydowanie tańsze a równie skuteczne nie kwestionuję Pani ogromnej wiedzy wiedzy ale uważam że za dużo tutaj firmy syneron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do maga123 z tych dwóch proszę wybrać eCO2 na pewno po tym zabiegu zobaczy Pani silny efekt liftingu ponieważ ten laser dobrze dogrzewa kolagen, do eMatrixa , chociaż to dziecko Synerona nie jestem przekonana i jak się okazuje po rocznej obecności na rynku tego sprzętu nie ma rewelacji jeżeli chodzi o efekty zabiegów, ten aparat miał zapchać pewną dziurę na rynku tak modnego teraz frakcjonowania skóry, ale chyba nie za bardzo się to udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do ruba kaśka 101 Tak, miła Pani polecam na tym forum od samego początku zabiegi wykonywane aparatami Synerona , bo na nich pracuję i mam duże doświadczenie, zawsze pisałam o tym w prost, więc chyba czegoś Pani nie doczytała. Może to Pani nazywać jak chce , na pewno jest to jakaś autoreklama, ale ja zdania nie zmienię. Praca z laserami wysokoenergetycznymi , to nie jest zabawa, a masowe, chińskie sprzęty to NIEBEZPIECZNE ZABAWKI. Owszem sprzęt Synerona kosztuje parę set tysięcy złotych, ale ta cena bierze się z tego, że poważny koncern gwarantuje jakośc i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów, przeprowadził stosowne kilkuletnie badania kliniczne na pacjentach, gwarantuje że za każdym wygenerowanym impulsem energia wygenerowana jest równa energii założonej ( nie wiem czy Pani wie , że tanie sprzęty generują energię w bardzo dużym progu odchyleń), a z stąd się biorą poparzenia, Syneron jako jedyny na rynku wprowadził w swoich aparatach system stałego monitorowania temperatury rozgrzewania się skóry, a to GWARANTUJE BEZPIECZEŃSTWO pacjentom na wypadek poparzeń, które są wyeliminowane do zera, następnie zastosowany bardzo wydajny system schładzania naskórka sprawia , że ból zabiegu też jest zminimalizowany i wreszcie GWARANCJA na MILION impulsów. Na pewno żadna z forumowiczek nie zdaje sobie sprawy , że lasery nie są wieczne i ich głowice oraz lampy IPL wyświecają się z czasem stosowania. I tak lasery Synerona przestają być skuteczne po milionie impulsów, a lasery NO Name po 80 -100 tysiącach impulsów. I tak miłe Panie chodzicie na TANIE zabiegi na TANIM sprzęcie, a tam używają wyświeconego, bezużytecznego lasera i jesteście NIEZADOWOLONE , bo nie widać efektów, chodzicie po 10 razy na depilację laserową i nie ma efektu, a powinno wystarczyć 5 zabiegów.Robicie zabiegi z użyciem fal radiowych dziwnego pochodzenia, żadnych zmian.( to tak jak solarium, które nie opala, bo lampy są stare). Nie muszę dodawać, że Syneron nie dopuszcza do operowania jego sprzętem byle komu , bo dba o markę, tak więc w każdym gabinecie , w którym jest ten sprzęt znajdziecie solidnego specjalistę. Ponadto wystarczy poszukać na internecie jakiejkolwiek procedury Synerona np. ReFirme, Triniti, SRA znajdziecie strony internetowe tych zabiegów, filmy , zdjęcia itp. wszystko jest osiągalne i o wszystkim można przeczytać, spróbujcie to zrobić z jakimś laserem NoName= żadnych informacji. Nie wiem czy Panie wiedzą, że amerykańska organizacja zdrowia uznała Depilację Syneron Elos i Procedurę Triniti za najbezpieczniejsze z dostępnych na rynku. Trochę się rozpisałam , ale Pani wybaczy w Polsce nie ma uczciwości w wykonywanych zabiegach w większości gabinetów, dlatego dawno tu już nie pracuję. Wystarczy byle jaki sprzęt, byle tani, zabieg też najlepiej tani to masowo będzie się go wykonywać, a gdzie w tym efekty?? Nikt o tym nie myśli, że renomę i reputację buduje się latami ciężką i uczciwą pracą, nie oszukując pacjentów i nie narażając ich zdrowia na ryzyko. PODKREŚLAM: nie mówię , że na rynku polskim nie ma innych dobrych aparatów oprócz Synerona, bo są , ale jest ich mało i nie są to na pewno sprzęty pochodzenia chińskiego, z tym nigdy się nie zgodzę. Bez urazy. Celesta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno krotkie pytanko Czy IPL oprocz naczyn krwionosnych pozamyka trosze rozszerzone pory i poprawi generalnie skore?? Dziekuje z serca za wszesniejsza odpowiedz. Jest Pani baaardzo mila 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,mam 26 lat. Parę lat temu uspokoił mi się trądzik..niestety moja cera nie jest jednolita,mam drobne blizny i rozszerzone pory.Skóra jest napięta i twarda. Mam też zaskórniki i przebarwienia.Proszę mi polecić jakie zabiegi zastosować.Do tej pory korzystałam z kilku zabiegów,które były b drogie ale nieskuteczne. Często kosmetyczki namawiają na różnego typu nowinki , które nie sprawdzają się w moim przypadku.Jestem studentką i też nie ma zbyt dużych funduszy na takie zabiegi dlatego chciałabym zapytać Panią jako eksperta co daje najlepsze efekty. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PYTANIE DO PANI CELESTY Byłam na depilacji laserowej w technologi elos ponad 4 tygodnie temu. Mam kilka wątpliwości, dlatego bardzo prosiłabym o pomoc.Nie oceniam salonu i metody działania,bo pierwszy raz byłam na elosie i nie mam porównania,ale nie chciałabym również tracić czasu i pieniędzy,jeżeli nie będzie dobrego efektu.Przy ostatnich ok.4 zabiegach ligth sheerem miałam przycinane włosy (twarz) nożyczkami, bo sama doszłam do wniosku,że golenie nie wpływa pozytywnie na wynik,ale widocznie ligth sheer nie mógł już więcej zdziałać.Zabrałam więc nożyczki również na elos(tak jak zresztą również Pani radziła).Pani kosmetyczka zobaczyła jak wygląda sytuacja z moją twarzą i stwierdziła, że przy takim owłosieniu(podobno słabym) wystarczą 3 zabiegi,gdy bardzo się zdziwiłam na tak małą liczbę (przy ligth sheer na początku usłyszałam że max.6 zabiegów a robiłam 12), pani powiedziała,że jeżeli technologia elos nie pomoże możemy zrobić np.Nd-Yag,a jeżeli i po tym zostaną ciemniesze włosy to proponuje rozjaśnianie..a więc koniec wypowiedzi już nie był taki optymistyczny.Część włosków została trochę przycięta(pozostawione na dł.ok.3-4mm), może kilka przyciętych przy samej skórze, a część w ogóle(dł.ok.7mm),pani kosmetyczka powiedziała,że przy tej metodzie gdzie używa się grubą warstwę żelu podczas depilacji,włosy mogą pozostać dłuższe.Przy light sheer wychodząc z salonu włosy miałam usunięte,natomiast teraz wszystkie były na miejscu i miały mi wypaść po 2-3 tyg.ale nic takiego się nie stało(a jeżeli coś wypadlo to musiała to być liczba bardzo znikoma,bo nie zauważyłam,a wnikliwie się przyglądałam), do tego odrosły te które zostały przycięte i nadal jest fatalnie.Moc lasera podobno była duża(niestety nie wiem jaka),miałam znieczulenie emlą,ale momentami czuć było ból.na kolejny zabieg miałam się zgłosić za 4-5tyg.i prawdę mówiąc nie wiem co mam robić.Miałam zrobioną rówineż próbę na ręku(włosy zostały podgolone)i tutaj chyba jest lekka poprawa.Głowica lasera była inna niż na stronie salonu,gdy o to zapytałam,usłyszałam,że do deplilacji jest ona wymieniana,a tamtą robione są inne zabiegi(być może to normalne). Bardzo proszę o pomoc i radę. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syneron
Dobry wieczór p. Celesto. Czasami zaglądam na to forum i w 99% zgadzam się z Pani wypowiedziami. Sama pracuję od paru dobrych lat na sprzęcie Synerona i uważam, że jest to bardzo dobra, olbrzymia firma. Chciałam wtrącić parę słów na temat eMatrixa, ponieważ tutaj mam doświadczenie - mamy eMatrixa od roku u siebie. Moja ocena jest bardzo pozytywna, klientki bardzo sobie chwalą te zabiegi. Obok naprawdę dobrego efektu likwidacji/spłycania zmarszczek, czy blizn oraz poprawy owalu twarzy - zabieg jest dużo mniej bolesny w porównaniu z innymi zabiegami frakcjonującymi (my nie używamy znieczulenia, ponieważ nie ma takiej konieczności), można go wykonać bez problemu blisko oczu (nie są wymagane żadne osłonki na oczy i ból jest akceptowalny) oraz nie występuje ryzyko powstania przebarwień. Miałam sporo klientek, które mówiły, że nie były w stanie wytrzymać zabiegu laserem CO2 w okolicy oczu z powodu bólu (mimo stosowania znieczulenia), a tutaj nie miałyśmy takiego problemu. Ostatnio nawet miałam pacjenta z blizną poopreacyjną kolana. To nie jest tak, że ona całkowicie jest niewidoczna, ale poprawa po 2 zabiegach jest zasadnicza. Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego dla dzieciaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laser co2
witam, dziekuje za odp :) niestety nie wiem co to za laser poza tym, że fraksyjny co2. To raczej nie wylew, po prostu miałam z 2-3 tyg duże strupy, które jak odpadły to zostały blizny :o juz od kilku miesięcy je mam, zbledły minimalnie. Lekarka mówi, że skora się zregeneruje, ale jak blizna ma sie regenerować, co najwyżej zrobi się jasna... nie wiem co teraz z tymi bliznami zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza_eli
a ja mam pytanie niby banalne a jednak nie do końca... Byłam kiedys u dermatologa/lekarza medycyny estetycznej zeby usunąć cienie pod oczami. Niestety kwas hialuronowy nic nie dał. Byłam z reklamacją lekarz powiedzial ze nie wie dlaczego to nic nie pomogło robilismy zdjęcie jakimś aparatem które wykrywało naczynka i okazało się ze w miejscu cieni faktycznie mam kilka otwartych naczynek. Czy jakikolwiek laser może coś pomóc chociaz w lekkim stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Droga Celesto
a co sądzisz o laserze smartxide dot w usuwaniu blizn potradzikowych. Jakich efektów mozna sięspodziewac i ile zabiegów zalecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania q
Witam.Droga Celestyno ,mam do Pani pytanie,chociaż z tego co czytam to specjalizuje się Pani w laserach no ale może i w mojej sprawie mi pani odpowie.W sierpniu wstrzyknęłam sobie juvederm w celu podniesienia kącików ust i po około dwóch tygodniach zaczęły się dziać dziwne rzeczy z moją twarzą tzn ,dostałam dziwnych pryszczy coś jakby trądzik jakby alergia,walczę z tym do dnia dzisiejszego i co już lepiej to znowu gorzej ,po prostu nie mam już siły,dodam że lekkie problemy z cerą miałam zawsze ale po tym właśnie wszystko się wzmogło i nic nie pomaga.Ale do rzeczy ,myśli Pani że to juvederm mógł wywołać takie skutki czy to po prostu zwykły zbieg okoliczności.Pierwszy raz byłam w tej klinice więc nie wiem nawet jaką ma opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Syneron
no tak, reklama przede wszystkim. A ja powiem, że ten ematrix (cholernie drogi) można o kant dupy roztrzaskac, bo nieskuteczny i proszę nie pisać, że nie boli, bo boooooooooooooooli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Karolki
Skoro masz rozszerzone pory i dużo zaskórników, to rozumiem, że masz cerę tłustą bądź łojotokową... czyli taką samą jak i ja, czego absolutnie nie zazdroszcze :( Powiem Ci, że ja co miesiąc przez 6 miesiący w roku (od października do marca) chodzę do gabinetu na peelingi chemiczne (głównie z kwasem glikolowym), które rzeczywiście pozbywają się w mig zaskórników i regulują wytwarzanie łoju. Raz w życiu poddałam się również w gabinecie dermatologicznym zabiegi yellow peel, niemniej jednak po nim miałam 4 dni urlopu, bo nie wyglądałam za ciekawie, ale efekt utrzymywał się długie miesiące. Od siebie radziłabym zrobić sobie badania hormonów, ponieważ ich pracę również można uregulować tabletkami (nawet tymi antykoncepcyjnymi). Radziłabym sę udac do ginekologa-endokrynologa. Natomiast z zabiegów kosmetycznych poleciłabym jeszcze zaffiro, który ogólnie sprawi, że twarz i skóra wyglądają przepięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Celesto, minęło 5 tyg.więc poszłam na drugi zabieg depilacji elosem. Tym razem wykonywała go inna osoba, powiedziała,że czeka mnie min.7 zabiegów (przyp.włosy dość długie ok.0,5-1cm,średniej grubości jasne i ciemniejsze ale nie czarne,kilka grubych jasnych),że niektóre kobiety robiły u nich twarz i 15 razy. Zaproponowała żebym na trzeci zabieg zapisała się już na laser Nd-Yag,ponieważ jest bardziej skuteczny na jaśniejsze włosy. Najwyraźniej Nd-Yag jest dużo bardziej popularny w tym salonie, ponieważ trzeba się na niego zapisać z dużym wyprzedzeniem, natomiast na laser w technologi elos za każdym razem zapisywalam się z dnia na dzień. Proszę o radę. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka48
Celesto, milam 7 sesji zabiegow refirme, niestety zadnych rezultatow, ani lepiej ani gorzej. Chodzilo mi o poprawe owalu twarzy. Jaki moze byc powod,ze nie ma pozadanego efektu. Nie mam jeszcze 50 lat. Jake inne zabiegi polecila bys w takiej sytuacji? ( nie laserowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Fiume 69 Tak, zabiegi IPL powinny wygładzić skórę, nadać jej blasku, świeżości, wyrównać jej koloryt, natomiast jeżeli porozszerzane pory są na prawdę duże nie liczyłabym na rewelację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Karolka 44 Tak na prawdę na każdy z tych problemów wykonuje się inne zabiegi, więc albo zabierze się Pani do tego kompleksowo za pomocą zabiegów łączonych (np. Triniti) , albo zacznie się Pani koncentrować na każdym problemie po kolei, proponuję zacząć od systematycznej pielęgnacji w salonie kosmetycznym, aby pozbyć się zaskórników, a do tego dopasować odpowiednią pielęgnację domową,( czyszczenie tradycyjne , peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, kwasy chemiczne), następnie można pomyśleć o drobnych bliznach i porach, ale tutaj i tak będą niezbędne zabiegi medycyny estetycznej (laser CO2, laser Matrix IR), proszę pamiętać ,że każdy z tych zabiegów i tak trzeba wykonać kilkukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Polly 123 Jasne włosy można usunąć tylko i wyłącznie laserem w technologii Elos, już to tłumaczę: klasyczne lasery wykorzystują w technologii swojego działania energię optyczną , która reaguje na melaninę we włosie, wykorzystując kontrast pomiędzy skórą a włosem,( tak jakby "widzi" włosy) tak więc osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach to najlepsi pretendenci do zabiegu. laser Elos ma podwójne działanie (2 w 1), oprócz energii optycznej wspomnianej wyżej posługuje się też energią RF, dla której kolor nie ma znaczenia, bo porusza się po tkance o najniższym oporze elektrycznym, czyli Pani włosach , w tej technologii każdy włos poddany jest podwójnemu działaniu: najpierw energii optycznej a w kolejnej milisekundzie energii RF. Włosy do depilacji MUSZĄ być OGOLONE lub PRZYCIĘTE przy samej skórze, ponieważ impuls porusza się po łodydze włosa, im dłuższa łodyga tym dłuższy impuls, który szybko słabnie i może być nieskuteczny. Dalej, laser Nd-Yag to sprzęt do depilowania rasy czarnej przez wzgląd na zawartość dużej ilości melaniny w skórze, nie widzę wskazań , aby Pani robiła nim zabieg tym bardziej , że jest bolesny. Zakładam, że reprezentuje Pani II fototyp skóry z jasnobrązowymi , rzadkimi włosami i powinno Pani wystarczyć max.6 zabiegów Elos WYKONANYCH PROFESJONALNIE, pamiętając że ostateczna ilośc zabiegów zależy od faz wzrostu włosa w dniu zabiegu. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do laser CO2 proszę jeszcze trochę cierpliwie poczekać, a jak nic się nie zmieni to proszę znależć w okolicy laser MATRIX IR i podziałać na te miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Eliza=Eli może się Pani nie pozbyć problemu do końca, ale ja na cienie i worki pod oczami polecam zabieg łączony ReFirme plus laser frakcyjny Matrix Ir, ten drugi może sprawić, że uda się przefrakcjonować te naczynka i się wchłoną, ale wszystko zależy od głębokości ich umiejscowienia i wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
SmartXide DOT jest bardzo dobrym sprzętem firmy Deka, znam system jego działania , polecam jak najbardziej na Pani problem, ilość zabiegów jest uzależniona od głębokości wykonywania zabiegów, jakości skóry, możliwości regeneracji, ale zwykle robi się ok 3 zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Ania q to raczej dziwne, Juvederm nie jest substancją pochodzenia zwierzęcego więc nie powinien uczulać, a nawet gdyby to objawia się to przede wszystkim sporą opuchlizną, raczej stawiam na zbieg okoliczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka777
witam, Pani Celesto, Pytanie 1. odnośnie: depilacji laserowej: jestem w trakcie usuwania owłosienia z nóg i bikini. Zabiegi są robione light sheerem firmy Lumene. Jestem po 4 zabiegu na łydki, widzę efekty, moc to ok 30, bez użycia emli. Natomiast na bikini muszę używać znieczulenia bo ledwie wytrzymałam próbę bez. I ponoć działanie Emli polega m.in. na zwężeniu naczyń krwionośnych co może osłabić skuteczność działania lasera.Przy uzyciu elosa ponoć nie ma konieczności jej używania, nawet w oklice tak wrażlwie jak bikini. Powiedziała mi to pani z Kształtosfery, gdzie dowiadywałam sie ws depilacji elosem. I teraz mam pytanie, jak faktycznie wygląda sprawa z użyciem Emli?? używać czy nie? czy technologia elos w tej firmie jest faktycznie skuteczna, i to bez używania znieczulenia? Jedna z dziewczyn w postach wyżej miała wątpliwości.. Ja może nie tyle mam wątpliwości co do samej technologii co do sprzętu używanego w naszym kraju..Nie stać mnie po prostu na źle zrobione zabiegi.. Pytanie 2. moze nie z dziedziny laserowej, ale pielęgnacji urody. Jak Pani ustosunkowuje sie do domowego używania dermarolera DTS lub innego? Ja takowy zakupiłam, 0,5 mm, mam płytko unaczyniona skóre i dośc cienka, wrażliwa. Po zabiegu faktycznie odczuwam jakby zwiększoną absorbcje substancji, wydaje mi sie ze zmniejszyły sie pory, lekko zniwelowały przebarwienia posłoneczne w okolicach oczu. Ale jaka jest Pani opinia w tej sprawie?Warto? Przyniesie korzyści czy wręcz przeciwnie? Dziękuję za pomoc i za to że Pani ma czas i chęci do pomocy na tym forum :):)):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berniulek
witam, mam pytanie odnośnie mikrodermazji i fal radiowych, co należy zrobić jako pierwsze i w jakich odstępach czasu ? tak, aby rezultaty były widoczne, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×